Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Αφορολόγητο Παγκοσμίως - Ανάπτυξη - Φορολογία Kρατών και Επικαιροτητα .....

Αφορολόγητο Παγκοσμίως - Ανάπτυξη - Φορολογία Kρατών και Επικαιροτητα ..... 20 Jul 2021 15:07 #235

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
Γιατί δεν ρωτάς εσυ τους συντονιστές και ρωτάς εμένα;
Eσένα σου πέφτει λόγος απο την στιγμή που την υπευθυνότητα την εχουν αλλοι;
Eφόσον εγκριθηκαν βασιμοι οι λόγοι μου εσενα δεν σου πέφτει λόγος και να μαζευτείς τα βλακα και τα ουστ που σου μαθανε να μιλάς ......καινα γραφεις ......
Εγω σε εχω αποκαλέσει βλάκα και ουστ που σε εμαθαν να γραφεις .....; Εσυ γιατι τα γραφεις για μενα;
To oτι δεν κανω αναφορές σαν και σενα "δικαιωματάκια" δεν σημαινει οτι δεν γραφεις τις αρλούμπες σου.
Να σε χαιρονται εσενα οι "φιλοι" σου στο forum με τα διαφορα nicknames......
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Αφορολόγητο Παγκοσμίως - Ανάπτυξη - Φορολογία Kρατών και Επικαιροτητα ..... 20 Jul 2021 15:29 #236

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
Μην βαυκαλίζεσαι. Ρωτάω όποιον μπορεί να απαντήσει και σίγουρα εσύ δεν συμπεριλαμβάνεσαι σε αυτούς.
Όσο για τους ... "λόγους σου που κρίθηκαν βάσιμοι...", αυτά να τα πεις σε όσους (π.χ. "Καράντη") χαύτουν τις μπούρδες ενός τουρκικού τρολ (μόνο και μόνο επειδή είναι σαν και του λόγου σου).
Μην μπερδεύεις λοιπόν την ... βαρεμάρα με ... συναίνεση.
Όσο για τα αισχρά υποκριτικά περί "χαρακτηρισμών", μήπως να σου θυμίσω ποιος έχει αποκλειστεί άπειρες φορές για αυτόν ακριβώς τον λόγο (και όχι μόνο);;; Που τα πουλάς λοιπόν αυτά τα φύκια;;; :cheer:
Μέτρον άριστον
Last Edit: 20 Jul 2021 15:51 by batista.
The administrator has disabled public write access.

Αφορολόγητο Παγκοσμίως - Ανάπτυξη - Φορολογία Kρατών και Επικαιροτητα ..... 21 Jul 2021 12:41 #237

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
To μπανιστήρι αρχής γενομένης στις ομάδες beach volley -handball τέλος;

Eίναι μια ρατσιστική με διακρίσεις κίνηση στον αθλητισμό κατά των αθλητριών γυναικών που τις υποχρεώνουν να παίζουν στα ομαδικά πρωταθλήματα παραλίας με bikini και όχι με shorts όπως οι άνδρες.

Τα σχόλια των αναγνωστών σε Νορβηγικά sites που διάβασα είναι οτι:
1.Τα πρωταθλήματα παραλίας είναι αθλήματα και όχι ε.κ.θ.ε.σ.η κρέατος……να «στήνονται» ολοι οι «παράξενοι» να φωτογραφήσουν «σκηνές» του αγώνα οι οποίες δημοσιεύονται και υποβιβάζουν τις αθλήτριες.
2.Ο Πρόεδρος της Διεθνούς Ομοσπονδίας Handball Federation είναι «μη λευκός» Αιγύπτιος ενώ ο Αντιπρόεδρος είναι «μη άνδρας»…..(χαρακτηρισμοί στα media είναι ακριβώς όπως αναφέρονται)
3.Στην θέση του Προέδρου συνέχεια το τοποθετείται άνδρας και όχι γυναίκα…..
4.Παραλειπονται …..τα σχόλια διακρίσεων ότι η υποχρεωτική bikini αμφίεση των γυναικών στο handball δεν είναι υποχρεωτική για Μουσουλμάνες αθλήτριες που φοράνε burkini etc.
Πηγή:
When women were forced to choose between faith and football
History tends to overlook the incredible contributions of women in football, which is why it is important to tell the story of Fifa’s hijab ban and those who helped overturn it
www.theguardian.com/football/blog/2018/a...tball-hijab-fifa-ban
Warning: Spoiler! [ Click to expand ]


H European Handball Federation επέβαλλε πρόστιμο €150 ανά παίκτρια και συνολικά στην ομάδα πρόστιμο ύψους €1.500 στην γυναικεία ομάδα beach handball γιατί στον αγώνα που έδωσαν φόραγαν shorts και όχι bikini.

Πηγή:
DISCIPLINARY COMMISSION IMPOSES A FINE FOR IMPROPER CLOTHING
beacheuro.eurohandball.com/news/en/disci...r-improper-clothing/
Warning: Spoiler! [ Click to expand ]


Oι κορίτσαροι της γυναικείας ομάδας beach handball φόρεσαν sorts και όχι bikini σαν διαμαρτυρία διακρίσεων με την αντίστοιχη ομάδα ανδρών beach handball που από τον Κανονισμό υποχρεούνται να φορούν shorts και όχι bikini στα Ευρωπαϊκά Πρωταθλήματα.
Οι κανόνες της Ομοσπονδίας ορίζουν ότι ενώ οι άνδρες υποχρεούνται να φορούν sorts, οι γυναίκες να φορούν μπικίνι μόνο με στενή εφαρμογή στο σώμα και να είναι ραμμένα με ανοδική γωνία προς την κορυφή του ποδιού τους γοφούς.
Ο Κανονισμός ορίζει το πλευρικό πλάτος όχι μεγαλύτερο από 10 cm ή περίπου 3,9 ίντσες.

Πριν το πρώτο Ευρωπαϊκό παιχνίδι της ομάδας στο πρωτάθλημα, η Νορβηγία ζήτησε άδεια από την Ομοσπονδία E.H.F να παίξουν με shorts, αλλά τους απάντησαν ότι η ομάδα τιμωρηθεί με πρόστιμα ή να αποκλειστεί εάν το έκανε, δήλωσε ο Πρόεδρος της Norwegian Handball Federation ο Mr Kåre Geir Lio στο NBC News.
Στη συνέχεια, την Κυριακή, στον αγώνα χάλκινου μεταλλίου εναντίον της Ισπανίας, οι παίκτριες αποφάσισαν να προχωρήσουν ομαδικά στην διαμαρτυρία τους.
Πηγή:
Norwegian women's beach handball team fined for not playing in bikinis
While male players are allowed to play in tank tops and shorts, women are required to wear bikini bottoms “with a close fit and cut on an upward angle.”
www.nbcnews.com/news/sports/norwegian-wo...ing-bikinis-n1274453

European Beach Handball Championships Norway hit with 1500 euros bikini



Επίσημες δηλώσεις της Νορβηγικής Ομοσπονδίας δήλωσαν στο twitter :
"Eιναι πολύ περήφανη" για τις γυναίκες που ύψωσαν τις φωνές τους αναφέροντας "ENOUGH IS ENOUGH."

"Εμείς ... είμαστε μαζί σας και σας στηρίζουμε", ανέφερε η ανάρτηση. "Μαζί θα συνεχίσουμε να αγωνιζόμαστε για να αλλάξουμε τους Διεθνείς Κανονισμούς των ρούχων, ώστε οι παίκτες να μπορούν να παίζουν άνετα!"
Πηγή:
www.instagram.com/p/CRiuxPRLksb/

Η International Handball Federation επίσημα δεν πήρε θεση ενώ η Εκπρόσωπός της δήλωσε ότι …………… δεν ήξερε τον λόγο για τους Κανόνες που απαιτούν από τις γυναίκες να φορούν bikini.
(θελει registration ΝΥΤ δεν βαζω link)
Η European Handball Federation δήλωσαν την Τετάρτη ότι :
Bρισκόματαν στη διαδικασία αντιμετώπισης του θέματος, προσθέτοντας ότι "η αντίδραση βασίζεται σε παραπληροφόρηση οσον αφορά την διαδικασία."

Πηγή:
www.ihf.info/media-center/news/official-...clothing-regulations

Warning: Spoiler! [ Click to expand ]
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Last Edit: 21 Jul 2021 12:44 by PRS33 (PARIS33).
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Αφορολόγητο Παγκοσμίως - Ανάπτυξη - Φορολογία Kρατών και Επικαιροτητα ..... 21 Jul 2021 20:33 #238

Κύριοι, μου στέλνετε συνέχεια αναφορές πως ο ένας κάνει προσβλητικά σχόλια για τον άλλον κλπ.
Ειλικρινά, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω λέξη προς λέξη τα μηνύματα σας κ να αφαιρώ προσεκτικά λέξεις που πιθανόν να προσβάλουν.
Δεν το θεωρώ κ σωστό όμως, γενικότερα.
Θεωρώ πως το θέμα που άνοιξε ο Paris 33 είναι "λίγο απ'όλα", χωρίς κάποια συνοχή κ κεντρική ιδέα.
Επομένως, είτε θα γράφονται σωστά τα μηνύματα, ή θα το κλειδώσω.
Για τελευταία φορά, αγαπητέ Paris, βάλε σε τάξη τις σκέψεις σου κ γράφε πιο συγκροτημένα.
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Αφορολόγητο Παγκοσμίως - Ανάπτυξη - Φορολογία Kρατών και Επικαιροτητα ..... 21 Jul 2021 21:07 #239

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Κύριοι, μου στέλνετε συνέχεια αναφορές πως ο ένας κάνει προσβλητικά σχόλια για τον άλλον κλπ.
Ειλικρινά, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω λέξη προς λέξη τα μηνύματα σας κ να αφαιρώ προσεκτικά λέξεις που πιθανόν να προσβάλουν.
Δεν το θεωρώ κ σωστό όμως, γενικότερα.
Θεωρώ πως το θέμα που άνοιξε ο Paris 33 είναι "λίγο απ'όλα", χωρίς κάποια συνοχή κ κεντρική ιδέα.
Επομένως, είτε θα γράφονται σωστά τα μηνύματα, ή θα το κλειδώσω.
Για τελευταία φορά, αγαπητέ Paris, βάλε σε τάξη τις σκέψεις σου κ γράφε πιο συγκροτημένα.

Το σημαντικό φίλε Παναγιώτη, δεν είναι οι χαρακτηρισμοί. Φυσικά και είναι καλό να λείπουν και αυτοί, αλλά το σημαντικό, ειδικά σε μια εποχή πανδημίας, είναι το αδιαμφισβήτητο γεγονός ότι διακινούνται συστηματικά FAKE NEWS, τόσο για ευαίσθητα θέματα υγείας αλλά και ότι άλλο κυκλοφορεί στην μαύρη προπαγάνδα τους ανά τον κόσμο.
Παραποιημένα στοιχεία, παραπλανητική περιγραφή πραγματικών στοιχείων, fake videos πολιτικών αντιπάλων, fake φωτο που εξυπηρετούν συγκεκριμένες ... ατζέντες και ότι άλλο fake κυκλοφορεί στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης από ... γνωστές πηγές παραπληροφόρησης. Τα ματάκια μας έχουν κυριολεκτικά δει τα πάντα.
Ξέρω ότι δεν είναι εύκολο πάντα να κάνει κάποιος τον διαιτήτη σε τέτοια θέμα, αλλά η συντριπτική πλειοψηφία αυτών είναι πραγματικά ΕΞΟΦΘΑΛΜΑ FAKES TOY ΚΕΡΑΤΑ με μόνο και αποκλειστικό στόχο την παραπληροφόρηση και την παραπλάνηση.
Κάτι λοιπόν πρέπει επιτέλους να γίνει για αυτή την (ποινικά κολάσιμη) ασχήμεια που δυσφημεί το φόρουμ.
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)

Αφορολόγητο Παγκοσμίως - Ανάπτυξη - Φορολογία Kρατών και Επικαιροτητα ..... 21 Jul 2021 22:17 #240

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
Παναγιώτης Καμπος εγραψε
Κύριοι, μου στέλνετε συνέχεια αναφορές πως ο ένας κάνει προσβλητικά σχόλια για τον άλλον κλπ.
Ειλικρινά, δεν έχω το χρόνο να διαβάζω λέξη προς λέξη τα μηνύματα σας κ να αφαιρώ προσεκτικά λέξεις που πιθανόν να προσβάλουν.
Δεν το θεωρώ κ σωστό όμως, γενικότερα.
Θεωρώ πως το θέμα που άνοιξε ο Paris 33 είναι "λίγο απ'όλα", χωρίς κάποια συνοχή κ κεντρική ιδέα.
Επομένως, είτε θα γράφονται σωστά τα μηνύματα, ή θα το κλειδώσω.
Για τελευταία φορά, αγαπητέ Paris, βάλε σε τάξη τις σκέψεις σου κ γράφε πιο συγκροτημένα.

Φιλε Παναγιώτη αμα σε αποκαλέσω βλακα και ουστ στο μηνυμα που ανερτησες δεν θα μου επεβαλλες ποινή αποκλεισμού;
Εγω τι ηθελες να γραψω στον batista που απαντα με βλακα και ουστ και ειναι σε δυο μυνηματα;
Σου το επισημανα και βγαινεις και μου γραφεις "κυριοι να πεσουν οι τονοι" απο μενα εννοείς;

Εγραψα tra....για την Kemala Harris .....ωραια δοθηκαν οι εξηγήσεις στον T$sig και εληξε το υποτιθέμενο θεμα.
Αλλά εχω απορία με ποιό δικαιωμα ο batista κανει αναρτησεις αν ημουν η δεν ημουν αν πηγε η δεν πηγε και τωρα το forum να με αποκλεισει;
Αυτα ειναι προσωπικά στοιχεία ρε παιδια κ.α.ν.ε.ν.α.ς δεν εχει το δικαιωμα να τα ρωταει .......και εδω φταιει ο "συντονιστής" απλά ο batista "παρασυρθηκε" και του ξεφυγε κανοντας αναρτηση ("συγχωρεμενος).....

Στο εχω ξαναγραψει αν περιμένεις να γινω το γιουσουφακι της ¨παρεας" να γραφω στα θεματα που εχουν ανοίξει forget it.
Πρόσβαλλα κανενα βρες μου ενα post μετα απο καιρό που ξαναγραψα ...και ευχαριστώ τον T$ig;
Αλλά αυτο ρε φιλε δεν σημαινει οτι θα καθομαι να με βριζουν η το χειρότερο να γραφω κατω απο την Καραντη "εγκυκλοπαίδεια" και τις αναρτησεις του batista.
Γραφει η Καραντη τα εγκυκλοπαιδικά στην corona θεμα που ανοιξαν και εγω ανοιξα θεμα Νομος κλπ και κανω αναρτησεις τι λενε τα Νομικά Επισημα Στοιχεία του Συμβουλίου της Europa οπως και αλλα στοιχεια θα αναρτούσα αλλα λογω τηλε-εργασιας εως 19:00 δεν εχω χρονο για μεταφραση πολλώ δε μαλιστα να κανω αναρτησεις σε εναν μονολογο Καραντη -batista
Αμα δεν τους αρεσει μου ειναι αδιάφορο. Απαγορευετε;
Αν ειναι γραψτο μου.
Εχω ανοιξει δικο μου θεματαλόγιο και γραφω αναλογα γιατι αν .....πρόσεξες εχει τρια θεματα .....και........ Επικαιρότητα.
Επομένως αν παραπονεθηκε η Καραντη γιατι την "γραφω" και δεν κανω αναρτησεις στο θεματολόγιο της που μονολογεί εμενα δεν με ενδιαφερει και ουτε θα μπω αναμεσα στην virtual διαμαχη τους.

(εργαζομαι καθημερινά 09:00 -12:00 και 14:00 -19:00 διαδικτυακά σε server εξωτερικό και αν "ξεφευγουν" μερικές εκφρασεις (οπως παλιά) δεν ειναι πια και τιποτα........ενω η ανωτερω εκφραση "μη ανδρας" και μη λευκός" ειναι ν.ο.μ.ι.μ.ο.τ.α.τ.η στην Νορβηγια.....να αποφευγουν τα νομικά τερτίπια ΔΕΝ ηταν δικές μου υποψιν.......
Πολιτικο θεμα εχουν οσοι διαμαρτυρονται (ξερω γιατι και εγω στο "μαγαζί" ημουνα......και τους ξερω τους "πελάτες"...!!!

Ευχαριστω!
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
The administrator has disabled public write access.

Αφορολόγητο Παγκοσμίως - Ανάπτυξη - Φορολογία Kρατών και Επικαιροτητα ..... 21 Jul 2021 23:39 #241

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
batista εγραψε
Warning: Spoiler! [ Click to expand ]


Ρε συ πλακα κανεις;
Ειναι "κολάσιμο" το οτι το Συμβουλιο της Ευρωπης αναρτησε οτι ο εμβολιασμός ΔΕΝ ειναι υποχρεωτικός οπως και να γινονται διακρισεις πολιτών εμβολιασμενων και ανεμβολίαστων ενω κ.α.ν.έ.ν.α.ς δεν πρεπει να πιεζεταιπολιτικά -κοινωνικά η Με Αλλο Μεσο να εμβολιαστει επειδή ΔΕΝ το επιθυμεί;
Πηγή:
pace.coe.int/en/files/29004/html?fbclid=...kKgZpFozRTdpNc_ESv9w
7.3.1 Διασφαλίστε ότι οι πολίτες ενημερώνονται ότι ο εμβολιασμός ΔΕΝ είναι υποχρεωτικός και ότι κανείς δεν πιέζεται πολιτικά, κοινωνικά ή με άλλο τρόπο να εμβολιαστεί, αν δεν το επιθυμεί ο ίδιος (συμβούλιο Ευρώπης)

Που τα ειδες τα fake news etc που αναρτάς;
Εσυ ¨πλακώνεσαι"με την Καραντη για corona ψευταρου,μπαζο κλπ εσυ τα εχεις γραψει .....με εμενα τα βαλατε;
Το μονο εγω που εγραψα ηταν για την φιλη 42χρονη που ηταν υγιέστατη και εκανε εμβολιο της Pfizer ηταν τελικά και την "εχωσαν" νοσκοκομείο 10 ημερες + αλλες 15 ημερες τωρα ητανε και ενα κατεβατό συνταγογραφήσεων.
Που τα ειδες τα fake news;
Αμα την πατησες και το εκανες προβλημά σου αλλά βασει Νομου του Συμβουλίου της Ευρωπης ο εμβολιασμός ΔΕΝ ειναι υποχρεωτικός.
Ειναι και αλλα "καλά"....που δεν "βολεύουν" την campaign vaccines οπως η Ευρωπαική Ενωση ΔΕΝ αναγνωριζει οποιεσδήποτε αγωγές παρενεργειών κλπ τα Νόμιμα στοιχεία αναρτώ.
Οπως και οτι το εμβόλιο οι γιατροί απο ....(δεν κανω τωρα των αναρτηση link θα την κανω οποτε ΕΓΩ θελω) οτι τα εμβολια εχουν διαρκεια 3 μηνες.
Επισημα υπαρχουν sites για τους αποβιώσαντες και σακάτηδες ,παραλυσεις κλπ που εμβολιαστηκαν να δειτε ποσοι χιλάδες ειναι.
Θα κανω την αναρτηση οποτε ΕΓΩ θελω και οχι οποτε γραφεις την papatza σου ..............
Μπορει να μην ισχύει;
Ισως αλλά γιατροί και μαλιστα αναγνωρισμένου Ιδρύματος τα λενε.......
Που τα ειδες τα fake news;
Την "καραμέλα" Google-αρατε και τα "μαθατε"
Το τι θα κανετε ο καθενας σας να πατε να κοψετε τον λαιμό σας .
Εσυ μονος σου εγραψες απο το Marinakis cocaine heroin company οτι οποιος ειναι αρνητής εμβολίου ειναι ακροδεξιός.(ειπε ο γαιδαρος τον πετεινό κεφαλα.....marinakis "company" Nor1 -Agia Zoni........)
Επομενως συμφωνα με την λογική σου οσοι πανε και εμβολιάζονται ειναι α.κ.ρ.ο.α.ρ.ι.σ.τ.ε.ρ.ο.ι .....γιατι τα εμβολια οι Bolshevik στην Ρωσσία τα ειχαν αρχικά επιβάλλει στον πληθυσμό να τους ελέγχουν.


Δεν προσεχεις και το γραφεις .....μην αποκαλυπτεσαι .......!
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Last Edit: 21 Jul 2021 23:41 by PRS33 (PARIS33).
The administrator has disabled public write access.

Να μη γράφουμε για μίζες από φαρμακευτικές; 22 Jul 2021 08:30 #242

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13074
  • Thank you received: 1246
  • Karma: -29 (-1)
batista wrote:
...σε μια εποχή πανδημίας...
...για ευαίσθητα θέματα υγείας...
...ποινικά κολάσιμη...
Βρε ευλογημένε, αν αρρωστήσεις βαριά από covid-19 ώστε να χρειαστείς νοσηλεία στο ΕΣΥ, είτε εμβολιάστηκες είτε όχι-αφού χτυπά εξίσου ο SARS-CoV-2 Δέλτα, το μόνο ειδικό φάρμακο που θα σου χορηγήσουν είναι το πανάκριβο Αμερικάνικο remdesivir, που αποδείχθηκε σε πολυκεντρικές κλινικές μελέτες (που ανάρτησα) παντελώς αναποτελεσματικό κι εξαιρετικά βλαβερό. Έχει απαγορευτεί από τον WHO, αλλά στην Ελλάδα επιμένουν να το χορηγούν σε όλους! Χαροπαλεύουν οι καημένοι νοσηλευόμενοι και τους αποτελειώνουν με το τοξικό αυτό φάρμακο! Έχουν ποινικές ευθύνες ανθρωποκτονιών κατά συρροή, με δόλο. Μας λες να σιωπήσουμε και να αποδεκτούμε τις επίσημες κυβερνητικές εξαγγελίες θανάτων χωρίς καμία κριτική; Να μη χαλάμε το αφήγημα της ΝΔ; Να καταπιούμε αμάσητη την κυβερνητική προπαγάνδα, ενώ σκοτώνουν χιλιάδες ασθενείς;
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Last Edit: 22 Jul 2021 08:42 by Καράντη Μαρία (cross).
The administrator has disabled public write access.

Να μη γράφουμε για μίζες από φαρμακευτικές; 22 Jul 2021 08:56 #243

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
Καράντη Μαρία (cross) wrote:
Βρε ευλογημένε, αν αρρωστήσεις βαριά από covid-19 ώστε να χρειαστείς νοσηλεία στο ΕΣΥ, είτε εμβολιάστηκες είτε όχι-αφού χτυπά εξίσου ο SARS-CoV-2 Δέλτα, το μόνο ειδικό φάρμακο που θα σου χορηγήσουν είναι το πανάκριβο Αμερικάνικο remdesivir, που αποδείχθηκε σε πολυκεντρικές κλινικές μελέτες παντελώς αναποτελεσματικό και επιπλέον βλαβερό. Έχει απαγορευτεί από τον WHO, αλλά στην Ελλάδα επιμένουν να το χορηγούν σε όλους!

1) Τώρα σε πιάσανε ξαφνικά οι ευαισθησίες για τις συστάσεις (και όχι απαγορεύσεις, δηλαδή πάλι ψέματα γράφεις) για την remdesivir, εσένα που βρίζεις και συκοφαντείς τον WHO από το πρωί ως το βράδυ;;; :ohmy:

2) Γράφεις πάλι ότι η μετάλλαξη Δέλτα του Covid19 χτυπά εξίσου τους εμβολιασμένους και τους μη εμβολιασμένους. Έχει ειπωθεί άπειρες φορές από τους ειδικούς που βρίζεις από το πρωί ως το βράδυ, ότι ακόμα και ο εμβολιασμένος, αν δεν προσέξει, θα μολυνθεί από Covid19. Η ουσιώδης διαφορά, την οποία μονίμως αποφεύγεις να αναφέρεις γιατί δεν βολεύει την ατζέντα σου, είναι ότι ο εμβολιασμένος ακόμα και αν κολλήσει, έχει συντριπτικά λιγότερες πιθανότητες να νοσήσει σοβαρά και να πεθάνει, ακόμα και με την μετάλλαξη Δέλτα.

3) Την ιστορία με τον τσοπάνη, τον λύκο και τα πρόβατα την ξέρεις;;; Όταν κάποιος διακινεί συστηματικά FAKE NEWS του κερατά (σαν και του λόγου σου), πως είναι δυνατό να ληφθεί σοβαρά υπόψη σε οποιαδήποτε "καταγγελία" κάνει για οποιονδήποτε και για οτιδήποτε, ακόμα (λέμε τώρα) και αν είναι 100% πραγματική και άξια διερεύνησης;;;; :ohmy:
Με άλλα λόγια, κάνεις κακό με δύο τρόπους.
Και διασπείροντας μονίμως FAKE NEWS επι παντός επιστητού και απαξιώνοντας (με το που εμφανίζεται) οποιαδήποτε κριτική για τα πραγματικά κακώς κείμενα των φαρμακευτικών κ.λπ.

ΥΓ: Φωνάξτε έναν γιατρό επιτέλους για το άλλο το παλικάρι να τελειώνουμε. Ούτως ή άλλως, ούτε τι διαβάζει καταλαβαίνει, ούτε τι γράφει, ούτε σε τι απαντάει. Σκέτος, πολύχρωμος, τραγέλαφος.
Μέτρον άριστον
Last Edit: 22 Jul 2021 10:15 by batista.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.420 seconds