Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Tους πηρανε χαμπαρι...

Tους πηρανε χαμπαρι... 23 Mar 2014 00:10 #55

  • makper
  • makper's Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 1747
  • Thank you received: 202
  • Karma: -8 (-195)
Εκτος απο γιατρος, οικονομολογος και διαφορα αλλα εγινες και δικηγορος ετσι; Σαν τα στελεχη της ΔΗΞΑ. Ασφαλιστες, χρηματιστες και διαφημιστες εχουν αποψη για ολα.

Ρε φιλε πρεπει να μιλησες σε καποια συγκεντρωση τους. Δεν υπαρχει περιπτωση... Γραφεις ακριβως τα ιδια με αυτα που ελεγε ενας τους εκει μεσα, ενας ανεπαγγελτος εισοδηματιας μου τον περιεγραψαν. Θα ρωτησω τον γνωστο μου λεπτομερειες και θα επανελθω.

Το τι θα κανω με του λογου σας, αστο... θα το μαθεις οταν ερθει η ωρα. Η νομοθεσια μας δεν επαρκει ουτε για το ενα ουτε για το αλλο που ανεφερες. Θα αντιμετωπιστει το θεμα ευρυτερα, μην το παιρνεις προσωπικα, για την ωρα παντα...

Α, που 'σαι; Μην αρχισεις παλι τις κορωνες για Βορεια Κορεα και τα σχετικα. Οταν η συμμορια του € εβαζε διαταξεις για οποιον αμφισβητει το (δηθεν) εθνικο νομισμα δεν σε ειδα να μιλας για ελλειψη δημοκρατιας.

Οταν μεθοδευεται η μαζικη εκχωριση αρμοδιοτητων του δημοσιου σε συγκεκριμενους επιχειρηματικους κυκλους, μεσω της εξοντωσης συγκεκριμενων κλαδων Δ.Υ, πχ γιατρων, μηχανικων, εκπαιδευτικων κτλ πρωτος να χειροκροτησεις, ετσι;

Θα τους φτιαξω οταν ερθει η ωρα. Υπομονη κανω 4 χρονια τωρα. Οσα 500ρικα και να μοιρασουν πια δεν το μαζευουν με τιποτα.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Last Edit: 23 Mar 2014 00:12 by makper.
The administrator has disabled public write access.

Tους πηρανε χαμπαρι... 23 Mar 2014 01:15 #56

  • maria (mb361)
  • maria (mb361)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 5234
  • Thank you received: 1687
  • Karma: 35 (-37)
soto51 wrote:
makper wrote:
Εδώ θα κάτσουμε μέχρι να βγάλει ο ήλιος κέρατα

Εννοείς αυτός



ο ήλιος?

Το σιγμα, πηγε περιπατο,προ πολλου. Απεμεινε: ΠAOK !
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
The administrator has disabled public write access.

Tους πηρανε χαμπαρι... 23 Mar 2014 02:24 #57

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
makper wrote:
Εκτος απο γιατρος, οικονομολογος και διαφορα αλλα εγινες και δικηγορος ετσι;
Και καπετάνιος,
Και εργολάβος,
Και ράφτης,
Και ανθρακωρύχος,
Και κινηματογραφιστής,
Και φορτηγατζής,
Και ψαράς,
You name it.
makper wrote:
Ρε φιλε πρεπει να μιλησες σε καποια συγκεντρωση τους.
Τι μου δίνεις για να σου δώσω το λινκ με την ομιλία μου? Υπάρχει στο youtube.
makper wrote:
Το τι θα κανω με του λογου σας, αστο...
Μα, το είπες: Μήνυση. Αυτό δεν είπες? Άλλαξες πάλι γνώμη?
makper wrote:
κορωνες για Βορεια Κορεα και τα σχετικα.
Αυτά είναι ντεμοντέ. Η μόδα τώρα είναι αλλού: Μαλαισία. Να μας πεις τι έγινε το αεροπλάνο. Ποιος πράκτορας του Τζήμερου ήταν μέσα...
(Αν και έχω inside information, την κλοπή του σκάφους την οργάνωσε ο Λιάπης, γι' αυτό πήγε εκεί πριν 3-4 μήνες...)
makper wrote:
η συμμορια του € εβαζε διαταξεις για οποιον αμφισβητει το (δηθεν) εθνικο νομισμα
Πότε έγινε αυτό? Έχεις κανα λινκ?
makper wrote:
εκχωριση αρμοδιοτητων του δημοσιου
Αυτά τα έχουμε πει. Και κακώς διώξανε τις καθαρίστριες. Είναι οι μόνος που πρέπει να συνεχίσουν να έχουν αρμοδιότητες.
makper wrote:
Υπομονη κανω 4 χρονια τωρα.
Μήπως εννοείς 54?
makper wrote:
Οσα 500ρικα και να μοιρασουν πια δεν το μαζευουν με τιποτα.
Σε αυτό θα συμφωνήσω. Ακόμα κι αυτοί που θα βάλουν το 500ρικάκι στην τσέπη, θα ρίξουν μαύρο σ' αυτόν που τους το έδωσε, τόσο που θα νομίσει ότι έπεσε σε βαρέλι με σινική μελάνη.

Κάτι ακόμα:

Εσύ που έχεις επαφές με συριζα, μπορείς να ρωτήσεις κάποιον δυο ερωτήματα και να πάρεις δυο απαντήσεις? Είναι ερωτήσεις προγραμματισμού και πολιτικής.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Tους πηρανε χαμπαρι... 23 Mar 2014 15:06 #58

makper wrote:
Ποιοι είναι οι υπόλοιποι; Υπάρχουν και υπόλοιποι εδώ μέσα; Μια δεκαριά περαστικοί τύποι είναι οι πραγματικοί χρήστες και όλοι οι "υπόλοιποι" εικονικά ψευδώνυμα ένα-δυο ανεκδιήγητων τύπων που συμπεριφέρονται σαν ιδιοκτήτες της σελίδας από την πρώτη μέρα που εμφανίστηκαν και την πέφτουν σε όποιον δεν γουστάρουν αυτά που γράφει. Κάποτε υπήρχε εδώ μέσα ενημέρωση για οικονομικά θέματα. Τώρα πρόκειται για μια σελίδα σπεκουλαδόρων, που δεν μπορούν να κρατηθούν και θα πρέπει σε κάθε νήμα που ανοίγεται ανεξαρτήτως θεματολογίας να γράφουν τα ίδια και τα ίδια και να την πέφτουν στους ίδιους και στους ίδιους συνέχεια. Τι νομίζετε, ότι θα φύγουμε για να σας κάνουμε την χάρη να συνεχίσετε την σπέκουλα ανενόχλητοι; Εδώ θα κάτσουμε μέχρι να βγάλει ο ήλιος κέρατα. Και αν έχει κανείς παρεξηγηθεί τόσο πολύ και έχει το κουμπάκι του ban πρόχειρο, μπορεί να το χρησιμοποιήσει όποια στιγμή θέλει. Θα βγουν και τα τελικά συμπεράσματα για τους αφελείς,, γιατί αυτοί που δεν είναι σας έχουν πάρει χαμπάρι εδώ και χρόνια. Άιντε τώρα... άντε να βγάλετε το μεροκάματο σας, να γράψετε για τον Σύριζα, τον Τσίριζα και τον Σφύριζα, του ΑΕροψεκασμένους, να κάνετε copy-paste τα φούμαρα της ΔΗΞΑ και τίποτα γκάλοπ με 50% για το Ποτάμι.


To George θεωρω οτι ειναι ενα απο τα εικονικα ψευδωνυμα. Ειδα οτι ξεκινησε να μπαινει τελειως προσφατα, την στιγμη που αρχισε το στριγμωμα του Σοτο. Τα εχει δημιουργησει για να κανει δηθεν αντιπερισπασμο δειχνοντας οτι εχει υποστηρικτες που τον υπερασπιζονται.
Το ζητημα ειναι οτι αυτη η μικρη μειψηφια εχει οντως απαξιωσει το φορουμ και δεν ανταλλασονται πλεον πληροφοριες και αποψεις.
The administrator has disabled public write access.

Tους πηρανε χαμπαρι... 23 Mar 2014 15:24 #59

Kratistos wrote:
... δεν ανταλλασονται πλεον πληροφοριες και αποψεις.
Θα συμφωνήσω στο τελευταίο συμπέρασμα, ότι τα περισσότερα πρόσφατα μηνύματα αφορούν προσωπικές αντιπαραθέσεις, αντεκλίσεις και απειλές.
Πραγματικά δεν είναι αυτός ο λόγος που δημιουργήθηκε ο χώρος των συζητήσεων.
Θα παρακαλέσω να σταματήσουμε τις προσωπικιές επιθέσεις, να αφήσουμε κατά μέρος τις εμπάθειες και τις εικασίες για τους άλλους.
Ας ασχοληθούμε καλύτερα με μια γόνιμη ανταλλαγή δεδομένων και επιχειρημάτων, χωρίς να προσπαθούμε να μειώσουμε τους συνομιλητές μας.
Γνῶθι σαὐτόν
The administrator has disabled public write access.

Tους πηρανε χαμπαρι... 23 Mar 2014 20:27 #60

  • makper
  • makper's Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 1747
  • Thank you received: 202
  • Karma: -8 (-195)
...εγώ ξέρεις τι λέω κ. Τσιγκούνη; Το έχω ξαναπεί. Κάποτε το φόρουμ της Ναυτεμπορικής είχε γεμίσει παπαγάλους. Παπαγάλους που μπορεί να σου προκαλούσαν πραγματική ζημιά, όχι σαν τους συγκεκριμένους ηλεκτρονικούς αφισοκολλητές που έχεις μαζέψει εδώ. Παπαγάλους που διαφήμιζαν εκρηκτική άνοδο χαρτιών όπως τα αστικά ακίνητα και τα ψώνιζες λίγο πριν την κατάρρευση. Έβαλαν λοιπόν μαζί με το μήνυμα που άφηνε ο καθένας και την IP του στην μορφή 192.168.1.xx. Δηλαδή όχι πλήρη αποκάλυψη αλλά εμφανώς έτσι ώστε να φαίνεται ποιος είναι πραγματικός χρήστης και ποιοι πιθανοί του κλώνοι. Αυτό σε συνδυασμό με το ποιος σου πατάει συστηματικά το +/- στο κάρμα θα αποκαλύψει όλα αυτά στα οποία αναφέρομαι.

Αλλά όλα αυτά που λέω δεν έχουν νόημα, μιας και εσύ - ο administrator- γνωρίζεις τι συμβαίνει, μάλιστα με την δική σου ανοχή αλωνίζει ο συγκεκριμένος χρήστης, αν δεν είστε και φιλαράκια ή το ίδιο πρόσωπο. Αυτό το γράφω με όλη την βαρύτητα των αποδείξεων, όπου ο συγκεκριμένος χρήστης ανέφερε κάτι φαιδρά περί hacking -θαρρείς και είμαστε όλοι κάτι σαν τον Σάκη τον υδραυλικό- μετά το γύρισε σε απλή παρατήρηση και στατιστική, είχε βλέπεις ανοικτή τη σελίδα 24/7 και κατέγραφε οπτικά, μετά έγινε αβαβά και τελικά μας βγήκε και από πάνω.

Εγώ έχω παρατηρήσει δυο συγκεκριμένα ψευδώνυμα να συμπεριφέρονται συστηματικά σαν ιδιοκτήτες της σελίδας, οπότε αυτό μου αρκεί για να βγάλω τα συμπεράσματα μου. Μια σελίδα που είχε τα φόντα να γίνει ουσιαστική πληροφόρηση για άμυνα απέναντι στις επιθέσεις στο εισόδημα και τις αποταμιεύσεις μας, κατάντησε ορμητήριο κατά των δημοσίων υπαλλήλων (από τον ένα χρήστη) και ηλεκτρονική κλάκα υπέρ Σαμαρά (από τον άλλον). Θα συστήσω λοιπόν σε όποιον διαβάζει εδώ, επ' ουδενί να μην συζητάει οτιδήποτε έχει σχέση με φορολογικά θέματα, απόκρυψη κεφαλαίων, καταθέσεις και εμβάσματα στο εξωτερικό και οτιδήποτε εμπλέκει εφορία μέσα, ούτε δημόσια ούτε σε π.μ γιατί όλη αυτή η κατάσταση είναι δεόντως ύποπτη, και επίσης να χρησιμοποιεί άσχετο με τα πραγματικά στοιχεία του email ακόμα και ψευδώνυμα και ονόματα.

Και όποιον δεν του αρέσουν αυτά που γράφω, το "-" στο κάρμα είναι πάντα εύκαιρο, ο "μικρός", ο ΜΒ, ο ΧΧΧ και η υπόλοιπη παλιοπαρέα του soto51 -φαντάζομαι- πάντα διαθέσιμη, η υποβολή άλλου έναν οχετού λάσπης πάντα βολική, όπως και το κουμπάκι του ban -πιστεύω- η τελευταία λύση, μήπως και ξεφορτωθούμε τον ενοχλητικό τύπο (και τους 2-3 ακόμα) και πείσουμε τους διάφορους περαστικούς για τις οικονομικές θεωρίες μας και τις πολιτικές επιλογές μας.
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
The administrator has disabled public write access.

Tους πηρανε χαμπαρι... 24 Mar 2014 03:25 #61

makper, όπως λες το έχουμε ξανασυζητήσει το θέμα της ip: είναι απλούστατο να αλλάζεις συνέχεια ip (reset το router), ή να έχεις 2-3 εντελώς διαφορετικές ip (σπίτι, δουλειά και κινητό) ή τέλος με λίγη προσπάθεια παραπάνω υπάρχουν δωρέαν vpn. Για ποιο λόγο να εκθέσω, έστω και μερικώς, προσωπικά δεδομένα των χρηστών, όταν οι επιτήδιοι μπορούν να κάνουν κι έτσι την δουλειά τους;
Ποιος αλλάζει το κάρμα σε ποιον δεν φαίνεται ούτε αν μπεις σαν administrator. Θα πρέπει να γραφτεί γραφτεί ειδικό πρόγραμμα, αλλά μέχρι σήμερα δεν έχω βρει κάποιο λόγο για αυτό.
Στο φόρουμ υπάρχει ελευθερία λόγου, την οποία απολαμβάνεις κι εσύ makper, με την δική μου ανοχή, παρόλες τις ανακρίβειες που διασπείρεις και την αρνητική θέση που έχεις απέναντι στην σελίδα. Αλήθεια στις σελίδες που αναφέρεις να κλείσουν στην υπογραφή σου, περιλαμβάνεις και το tsig.gr;
Για άλλη μια φορά να πω ότι δεν γνωρίζω κανένα προσωπικά εδώ μέσα και δεν χρησιμοποιώ άλλο όνομα χρήστη για να περάσω πολιτικές ή άλλες θέσεις. Επίσης, δεν έχει γίνει κανένα hacking στην σελίδα, με την έννοια κάποιος τρίτος να αποκτήσει επιπλέον πρόσβαση, από την δημόσια πρόσβαση που έχει ο καθένας.
Γνῶθι σαὐτόν
The administrator has disabled public write access.

Tους πηρανε χαμπαρι... 24 Mar 2014 08:48 #62

  • Vladimiros
  • Vladimiros's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 195
  • Thank you received: 65
  • Karma: 3
soto51 wrote:
Εσύ που έχεις επαφές με συριζα, μπορείς να ρωτήσεις κάποιον δυο ερωτήματα και να πάρεις δυο απαντήσεις? Είναι ερωτήσεις προγραμματισμού και πολιτικής.

Εγώ έχω.
Τι θέλεις να μάθεις?
The administrator has disabled public write access.

Tους πηρανε χαμπαρι... 24 Mar 2014 10:11 #63

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Χμμμμ.....
Δεν θα μπορούσα να μην ανακατευτώ
.
Ο Τσιγκούνης wrote:
Θα συμφωνήσω στο τελευταίο συμπέρασμα, ότι τα περισσότερα πρόσφατα μηνύματα αφορούν προσωπικές αντιπαραθέσεις, αντεκλίσεις και απειλές.
Πραγματικά δεν είναι αυτός ο λόγος που δημιουργήθηκε ο χώρος των συζητήσεων.
Θα παρακαλέσω να σταματήσουμε τις προσωπικιές επιθέσεις, να αφήσουμε κατά μέρος τις εμπάθειες και τις εικασίες για τους άλλους.
Ας ασχοληθούμε καλύτερα με μια γόνιμη ανταλλαγή δεδομένων και επιχειρημάτων, χωρίς να προσπαθούμε να μειώσουμε τους συνομιλητές μας.

Δυστυχώς αγαπητέ Τσιγκ η προσπάθεια μείωσης του συνομιλητή είναι πάγια εκτροπή οποιασδήποτε συζήτησης, όταν κάποιος από τους συνομιλητές στερεύει από επιχειρήματα.
Είναι ίδιον της φυλής μας, και αντιπροσωπευτικά εκφράζεται με το «Και ποιος είσαι συ, ρε που θα μου πεις εμένα...».
Επέκταση αυτού είναι η άνευ νοήματος (κατά τη γνώμη μου) προσπάθεια ταυτοποίησης του internetικού συνομιλητή, έστω και μερικώς. «Τι δουλειά κάνεις?» «Πόσα λεφτά βγάζεις?» «Πόσων χρονών είσαι?» «Τι ψηφίζεις?» και άλλα πολλά τέτοια.
Και λέω άνευ νοήματος γιατί με δεδομένο το περιβάλλον (το οποίο είναι το internetικό – δηλαδή ανωνυμία) οποιαδήποτε πληροφορία διοχετεύεται σχετικά με την προσωπικότητα του συνομιλητή από τον ίδιο, είναι άκυρη. Είναι δηλαδή όσο άκυρο είναι να συμμετέχεις σε συζητήσεις σε ένα καφενείο, το οποίο έχει τους εξής δυο περιορισμούς:
Οι θαμώνες του θα είναι α) ξανθοί, β) τυφλοί.
Δεν έχουν νόημα αυτοί οι δυο όροι, γιατί κανείς (εφ’ όσον δεν μπορεί να δει) δεν έχει τη δυνατότητα να ελέγξει αν τηρείται ο άλλος όρος.
Απλές έννοιες, που όμως πληθώρα ανθρώπων αδυνατούν να κατανοήσουν.
Δεν έχει νόημα σε ένα καφενείο τυφλών να ζητάς στην είσοδο να μπαίνουν μόνο ξανθά άτομα.
Ομοίως, δεν έχει νόημα σε ένα internetικό forum να ρωτάς το συνομιλητή σου «Τι αυτοκίνητο έχεις?». Ό,τι κι αν σου απαντήσει, από smart μέχρι νταλίκα, δεν είσαι σε θέση να το ελέγξεις.
Αυτή είναι η πραγματικότητα η οποία όμως καθορίζει και το ύφος, και το περιεχόμενο, και το ποιόν των συζητήσεων που γίνονται εδώ (και όχι μόνο εδώ).
Η ανωνυμία είναι δεδομένη (εκτός βέβαια από τις περιπτώσεις εγκλημάτων, όπου η πολιτεία έχει τον τρόπο της να την σπάσει).

Οι παραινέσεις σου είναι σωστές και επωφελείς αν όμως οι συμμετέχοντες έχουν τη δυνατότητα να τις κατανοήσουν, και να κατανοήσουν και το περιβάλλον στο οποίο βρίσκονται. Αν δεν έχουν αυτή τη δυνατότητα (και ικανότητα), τότε ο δρόμος που απομένει (εφ’ όσον ο διαχειριστής -δηλαδή εσύ- θέλει να διατηρήσει κάποιο επιθυμητά επίπεδο κάτω από το οποίο συμπεριφορές δεν γίνονται ανεκτές) είναι αυτός των κανόνων. Βάζεις κανόνες, τους κοινοποιείς, και όποιος δεν τους σέβεται, αποπέμπεται.
Τρίτος δρόμος δεν υπάρχει. Δεν είναι «σοσιαλισμός» η λειτουργία ενός forum, για τον οποίο (όπως μάθαμε πρόσφατα) υπάρχει και τρίτος δρόμος για να εφαρμοστεί.
.
.
Kratistos wrote:
αρχισε το στριγμωμα του Σοτο.
Απίστευτος τύπος... Αισθάνομαι στριμωγμένος... Δεν μπορώ να πάρω ανάσα!
.
.
makper wrote:
...εγώ ξέρεις τι λέω κ. Τσιγκούνη; Το έχω ξαναπεί. Κάποτε το φόρουμ της Ναυτεμπορικής είχε γεμίσει παπαγάλους. Παπαγάλους που μπορεί να σου προκαλούσαν πραγματική ζημιά, όχι σαν τους συγκεκριμένους ηλεκτρονικούς αφισοκολλητές που έχεις μαζέψει εδώ. Παπαγάλους που διαφήμιζαν εκρηκτική άνοδο χαρτιών όπως τα αστικά ακίνητα και τα ψώνιζες λίγο πριν την κατάρρευση. Έβαλαν λοιπόν μαζί με το μήνυμα που άφηνε ο καθένας και την IP του στην μορφή 192.168.1.xx. Δηλαδή όχι πλήρη αποκάλυψη αλλά εμφανώς έτσι ώστε να φαίνεται ποιος είναι πραγματικός χρήστης και ποιοι πιθανοί του κλώνοι. Αυτό σε συνδυασμό με το ποιος σου πατάει συστηματικά το +/- στο κάρμα θα αποκαλύψει όλα αυτά στα οποία αναφέρομαι.

Αλλά όλα αυτά που λέω δεν έχουν νόημα, μιας και εσύ - ο administrator- γνωρίζεις τι συμβαίνει, μάλιστα με την δική σου ανοχή αλωνίζει ο συγκεκριμένος χρήστης, αν δεν είστε και φιλαράκια ή το ίδιο πρόσωπο. Αυτό το γράφω με όλη την βαρύτητα των αποδείξεων, όπου ο συγκεκριμένος χρήστης ανέφερε κάτι φαιδρά περί hacking -θαρρείς και είμαστε όλοι κάτι σαν τον Σάκη τον υδραυλικό- μετά το γύρισε σε απλή παρατήρηση και στατιστική, είχε βλέπεις ανοικτή τη σελίδα 24/7 και κατέγραφε οπτικά, μετά έγινε αβαβά και τελικά μας βγήκε και από πάνω.

Εγώ έχω παρατηρήσει δυο συγκεκριμένα ψευδώνυμα να συμπεριφέρονται συστηματικά σαν ιδιοκτήτες της σελίδας, οπότε αυτό μου αρκεί για να βγάλω τα συμπεράσματα μου. Μια σελίδα που είχε τα φόντα να γίνει ουσιαστική πληροφόρηση για άμυνα απέναντι στις επιθέσεις στο εισόδημα και τις αποταμιεύσεις μας, κατάντησε ορμητήριο κατά των δημοσίων υπαλλήλων (από τον ένα χρήστη) και ηλεκτρονική κλάκα υπέρ Σαμαρά (από τον άλλον). Θα συστήσω λοιπόν σε όποιον διαβάζει εδώ, επ' ουδενί να μην συζητάει οτιδήποτε έχει σχέση με φορολογικά θέματα, απόκρυψη κεφαλαίων, καταθέσεις και εμβάσματα στο εξωτερικό και οτιδήποτε εμπλέκει εφορία μέσα, ούτε δημόσια ούτε σε π.μ γιατί όλη αυτή η κατάσταση είναι δεόντως ύποπτη, και επίσης να χρησιμοποιεί άσχετο με τα πραγματικά στοιχεία του email ακόμα και ψευδώνυμα και ονόματα.

Και όποιον δεν του αρέσουν αυτά που γράφω, το "-" στο κάρμα είναι πάντα εύκαιρο, ο "μικρός", ο ΜΒ, ο ΧΧΧ και η υπόλοιπη παλιοπαρέα του soto51 -φαντάζομαι- πάντα διαθέσιμη, η υποβολή άλλου έναν οχετού λάσπης πάντα βολική, όπως και το κουμπάκι του ban -πιστεύω- η τελευταία λύση, μήπως και ξεφορτωθούμε τον ενοχλητικό τύπο (και τους 2-3 ακόμα) και πείσουμε τους διάφορους περαστικούς για τις οικονομικές θεωρίες μας και τις πολιτικές επιλογές μας.

Παρ’ ότι το ανωτέρω είναι του makper, συνεχίζω να απευθύνομαι στον Τσιγκ:
Βλέπεις, ότι πέρα από την αδυναμία κατανόησης ορισμένων πραγμάτων (γι’ αυτό δεν μπορούμε να κατηγορήσουμε κανέναν, είναι κληρονομικό το ίδιον της ευφυϊας όπως και το αντίθετο), υπάρχει και η αμάθεια.
Τα τρία usernames ("μικρός", ΜΒ, και ΧΧΧ) εγώ βγήκα και κατήγγειλα ότι είναι ένα πρόσωπο, και ότι συστηματικά έμπαιναν με μοναδικό σκοπό να μεταβάλλουν το δικό μου κάρμα (προς τα κάτω).
Ο ίδιος τώρα, εδώ, στο κείμενο του χαρακτηρίζει αυτά τα usernames «παλιοπαρέα μου».
Τι να πω... Φταίω εγώ μετά που τον ρωτάω τι πίνει και δεν μας δίνει? Κάτι πίνει σίγουρα, αφού υποστηρίζει ότι την παλιοπαρέα μου την κατήγγειλα δημόσια!

Αλλά το πιο ωραίο είναι οι παραινέσεις και οι συμβολές του: Πάλι εδώ πιο πάνω, ο άθρωπας γράφει:
«να μην συζητάει οτιδήποτε έχει σχέση με φορολογικά θέματα, απόκρυψη κεφαλαίων, καταθέσεις και εμβάσματα στο εξωτερικό και οτιδήποτε εμπλέκει εφορία μέσα»
Τα σχόλια μου είναι δύο:
1) Με δεδομένη την ανωνυμία μεταξύ μας, η... συμβουλή έχει την ίδια αξία με μια συμβουλή που θα έλεγε:
«Αν περπατάτε στο δρόμο και συναντήσετε έναν άγνωστο άνθρωπο, μην του πιάσετε κουβέντα και του πείτε πως κρύβετε κεφάλαια, πως στέλνετε λεφτά έξω, πως κρύβετε εισοδήματα απ’ την εφορία, και άλλα τέτοια. Μπορεί να πάθετε ζημιά».
2) Προφανώς ο συνφορουμίτης μας makper θεωρεί ότι όποιος γράφει εδώ ανοίγει διάπλατα την ψυχή του, και αποκαλύπτει σε όσους διαβάζουν τις μύχιες σκέψεις του, καθώς και τις «μη σύννομες» οικονομικές του δραστηριότητες.
Τι άλλο να πω...
.
.
Ο Τσιγκούνης wrote:
makper,
Αλήθεια στις σελίδες που αναφέρεις να κλείσουν στην υπογραφή σου, περιλαμβάνεις και το tsig.gr;
Τώρα, ειλικρινά, περιμένεις να πάρεις απάντηση στην ερώτηση σου?
Ειδικά αυτή την υπογραφή, τη σχολίασα κι εγώ. Εδώ πιο πάνω, στη σελίδα 6, στο ποστ #51, όπου θα δεις την υπογραφή του με μπλέ.

Εγώ μπορεί να είμαι παπαγάλος, μπάτσος, στραταίος, συνταξιούχος, αργόσχολος, κρατικοδίαιτος, όλα όσα με έχουν κατά καιρούς αποκαλέσει, αλλά ο makper απέδειξε ότι είναι της mit.
Ο Ερντογάν εφάρμοσε αυτά που λέει ο makper. Συννενοούνται.
.
.

Βλαδίμηρος,
Έχεις ΡΜ
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.192 seconds