Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Tους πηρανε χαμπαρι...

Tους πηρανε χαμπαρι... 24 Mar 2014 15:09 #64

Makper, ας συνεχισουμε να αγνοουμε τις προκλητικες απαντησεις καποιων. Στο τελος αυτοι θα εχουν απο μονοι τους θα εχουν εκτεθει και θα βαρεθουν να γραφουν ανοησιες.
The administrator has disabled public write access.

Tους πηρανε χαμπαρι... 24 Mar 2014 23:42 #65

  • makper
  • makper's Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 1747
  • Thank you received: 202
  • Karma: -8 (-195)
Kratistos, αντιθέτως, σπάω απίθανη πλάκα με το όλο σκηνικό και μάλιστα το διασκέδασα τόσο πολύ με τους τελευταίους "διαλόγους" και τα γνωστά "σεντόνια", που λέω να τον κεράσω τον τύπο κάτι που είμαι σίγουρος ότι θα του αρέσει:





:laugh: :laugh: :laugh:
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Last Edit: 24 Mar 2014 23:45 by makper.
The administrator has disabled public write access.

Tους πηρανε χαμπαρι... 25 Mar 2014 00:11 #66

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
makper wrote:
λέω να τον κεράσω τον τύπο κάτι που είμαι σίγουρος ότι θα του αρέσει:

Εγώ είμαι μέσα.



Azor.jpg
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Tους πηρανε χαμπαρι... 25 Mar 2014 05:21 #67

  • maria (mb361)
  • maria (mb361)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 5234
  • Thank you received: 1687
  • Karma: 35 (-37)
www.tovima.gr/politics/article/?aid=579946

Kαι λιγη ''σαλτσα'' λογω Εθνικης Επετειου δεν βλαπτει :

«Η Ελλάδα ξαναγεννήθηκε το 1821 μετά από αιώνες δουλείας. Και σήμερα αναγεννιέται μέσα από την πιο σοβαρή κρίση των τελευταίων δεκαετιών» αναφέρει ο πρωθυπουργός και συμπληρώνει:

«Τότε κερδίσαμε την Ελευθερία μας από τον ξένο ζυγό. Σήμερα κερδίζουμε και εδραιώνουμε την Ελευθερία και τη δημιουργικότητα του λαού μας, από την εξάρτηση της υπερχρέωσης και του δανεισμού. Σπάμε αυτά τα δεσμά. Εξαλείφουμε τα ελλείμματα της οικονομίας μας. Αποκαθιστάμε την ανταγωνιστικότητα της παραγωγής μας. Ανοίγουμε το δρόμο στις επενδύσεις. Και αναπτύσσουμε τους ενεργειακούς πόρους της χώρας μας».

Ταδε εφη Αντωνιος...
Attachments:
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Last Edit: 25 Mar 2014 05:29 by maria (mb361).
The administrator has disabled public write access.

Tους πηρανε χαμπαρι... 25 Mar 2014 05:40 #68

maria wrote:
Ταδε εφη Αντωνιος...



priest.gif
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: maria (mb361)

Tους πηρανε χαμπαρι... 04 Apr 2014 04:27 #69

  • maria (mb361)
  • maria (mb361)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 5234
  • Thank you received: 1687
  • Karma: 35 (-37)
Προισταμενοι Δημοσιου, χωρις τσιπα και χωρις φιλοτιμο.

www.ethnos.gr/article.asp?catid=22790&subid=2&pubid=63981528

Ο μισθος να πεφτει ανα 15ημερο και δεν τρεχει τιποτα...

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ :

Συνολικά υποβλήθηκαν στο κρίσιμο διάστημα 2005-2012 , 3.478 αιτήσεις κι από αυτές μόλις το 22% διεκπεραιώθηκαν μέσα σε έξι μήνες. Οι υπόλοιπες χρειάστηκαν μέχρι και δυόμισι χρόνια για να πάρουν το «οκέι».
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Last Edit: 04 Apr 2014 04:38 by maria (mb361).
The administrator has disabled public write access.

Tους πηρανε χαμπαρι... 04 Apr 2014 14:24 #70

maria wrote:
Προισταμενοι Δημοσιου, χωρις τσιπα και χωρις φιλοτιμο.

www.ethnos.gr/article.asp?catid=22790&subid=2&pubid=63981528

Ο μισθος να πεφτει ανα 15ημερο και δεν τρεχει τιποτα...

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ :

Συνολικά υποβλήθηκαν στο κρίσιμο διάστημα 2005-2012 , 3.478 αιτήσεις κι από αυτές μόλις το 22% διεκπεραιώθηκαν μέσα σε έξι μήνες. Οι υπόλοιπες χρειάστηκαν μέχρι και δυόμισι χρόνια για να πάρουν το «οκέι».


Ο Τζημερος π.χ. θα βαλει ταξη στα του δημοσιου?
The administrator has disabled public write access.

Tους πηρανε χαμπαρι... 04 Apr 2014 16:08 #71

  • makper
  • makper's Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 1747
  • Thank you received: 202
  • Karma: -8 (-195)
Οχι αγαπητέ, τάξη θα βάλει ο Σταύρος Θεοδωράκης. Αφού δεν τα κατάφεραν οι θαμώνες του Κάπιταλ, πιστεύω πως θα τα καταφέρουν οι υπάλληλοι του Μπόμπολα. Το "ας με κάναν εμένα πρωθυπουργό για ενα μηνα και θα τους έδειχνα" έχει αποκτήσει πλέον άλλη διάσταση.
Ως τώρα προσπαθούσα να δώσω μια υπόσταση στον μέσο ψηφοφόρο ΔΗΞΑ, Δράσης και ΦΙΣ, αλλά είχα πολύ μκρό δείγμα για να βγάλω συμπεράσματα. Πρόσφατα προσχώρησαν στο "Ποτάμι" ενα-δυο γνωστοί που ήταν ψηφοφόροι των παραπάνω και κατάλαβα.

Πρόκειται για κόμματα φοροφυγάδων. Υποστηρίζουν τον εκάστοτε που δεν θα διαταράξξει την ροή των μαύρων που τσεπώνουν. Το προφίλ των γνωστών μου; Φροντιστηριάκηδες. Επίσης βλέπω την λύσα που τους πιάνει με τους συγκεκριμένους που κυβερνούν, σιγά-σιγά βέβαια, και καταλαβαίνω πως όσο γυροφέρνουν το μαύρο εισόδημα τους, τόσο γίνονται πιο μισητοί. Επειδή πάντα ανοίγω κουβέντα για τον Σύριζα, να δω πως τον βλέπουν, η κουβέντα τελειώνει με το "θα μας φάνε τα λεφτά". Φυσικά οταν τους λέω οτι κάτι Γλέζους τους έχουν για μαϊντανούς για να πάρουν ψήφους απο συγκεκριμένη πολιτική ομάδα, και δεν κάνουν κουμάντο αυτοί, συνεχίζει το αόριστο "με κάποιο τρόπο τελκά θα μας τα φάνε".

Τότε αντιλαμβάνομαι οτι δεν αναφέρονται στο κομπόδεμα, στον μισθό ή την σύνταξη, αλλά στο μαύρο εισόδημα. Τελικά κυβέρνηση θα κάνει όποιος τάξει οτι δεν θα αγγίξει τα μαύρα εισοδήματα του Ελληνα. Τα περί "σπατάλης δημοσίου χρήματος" φυσικά μεταφράζονται στο να μην πληρώνω εγώ φόρους, έτσι κι αλλιώς το μαύρο χρήμα γίνεται ιδιωτικές υπηρεσίες, ομοίων με εμένα φοροφυγάδων, οπότε τι με νοιάζει κι αν δεν έχουν υπηρεσίες αυτοί που δεν έχουν λεφτά; Ζήσε και ασε τους άλλους να πεθάνουν, κάτι σαν τον οικονομολόγο του Excel, στην περίπτωση μας.
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Last Edit: 04 Apr 2014 20:54 by makper.
The administrator has disabled public write access.

Tους πηρανε χαμπαρι... 04 Apr 2014 21:09 #72

makper wrote:
Οχι αγαπητέ, τάξη θα βάλει ο Σταύρος Θεοδωράκης. Αφού δεν τα κατάφεραν οι θαμώνες του Κάπιταλ, πιστεύω πως θα τα καταφέρουν οι υπάλληλοι του Μπόμπολα. Το "ας με κάναν εμένα πρωθυπουργό για ενα μηνα και θα τους έδειχνα" έχει αποκτήσει πλέον άλλη διάσταση.
Ως τώρα προσπαθούσα να δώσω μια υπόσταση στον μέσο ψηφοφόρο ΔΗΞΑ, Δράσης και ΦΙΣ, αλλά είχα πολύ μκρό δείγμα για να βγάλω συμπεράσματα. Πρόσφατα προσχώρησαν στο "Ποτάμι" ενα-δυο γνωστοί που ήταν ψηφοφόροι των παραπάνω και κατάλαβα.

Πρόκειται για κόμματα φοροφυγάδων. Υποστηρίζουν τον εκάστοτε που δεν θα διαταράξξει την ροή των μαύρων που τσεπώνουν. Το προφίλ των γνωστών μου; Φροντιστηριάκηδες. Επίσης βλέπω την λύσα που τους πιάνει με τους συγκεκριμένους που κυβερνούν, σιγά-σιγά βέβαια, και καταλαβαίνω πως όσο γυροφέρνουν το μαύρο εισόδημα τους, τόσο γίνονται πιο μισητοί. Επειδή πάντα ανοίγω κουβέντα για τον Σύριζα, να δω πως τον βλέπουν, η κουβέντα τελειώνει με το "θα μας φάνε τα λεφτά". Φυσικά οταν τους λέω οτι κάτι Γλέζους τους έχουν για μαϊντανούς για να πάρουν ψήφους απο συγκεκριμένη πολιτική ομάδα, και δεν κάνουν κουμάντο αυτοί, συνεχίζει το αόριστο "με κάποιο τρόπο τελκά θα μας τα φάνε".

Τότε αντιλαμβάνομαι οτι δεν αναφέρονται στο κομπόδεμα, στον μισθό ή την σύνταξη, αλλά στο μαύρο εισόδημα. Τελικά κυβέρνηση θα κάνει όποιος τάξει οτι δεν θα αγγίξει τα μαύρα εισοδήματα του Ελληνα. Τα περί "σπατάλης δημοσίου χρήματος" φυσικά μεταφράζονται στο να μην πληρώνω εγώ φόρους, έτσι κι αλλιώς το μαύρο χρήμα γίνεται ιδιωτικές υπηρεσίες, ομοίων με εμένα φοροφυγάδων, οπότε τι με νοιάζει κι αν δεν έχουν υπηρεσίες αυτοί που δεν έχουν λεφτά; Ζήσε και ασε τους άλλους να πεθάνουν, κάτι σαν τον οικονομολόγο του Excel, στην περίπτωση μας.


Αυτο ειναι αληθεια. Οι περισσοτεροι που εχουνε λεφτα αυτη την εποχη δεν τα εχουν κερδισει απο μισθους. Φοροφυγαδες ειναι και γι'αυτο ακριβως θελουνε νεοφιλελευθερα κομματα, ωστε να μεινουν στο απυροβλητο.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.235 seconds