Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Γεγονότα που αξίζει να αναφέρουμε και να σχολιάζουμε

Που τα πουλάς αυτά ρε μεγάλε;;; 17 Aug 2019 18:19 #1981

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
maria (mb361) wrote:
Εχεις χασει το μετρο...

:laugh: :laugh: :laugh:
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Που τα πουλάς αυτά ρε μεγάλε;;; 18 Aug 2019 14:47 #1982

  • maria (mb361)
  • maria (mb361)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 5234
  • Thank you received: 1687
  • Karma: 35 (-37)
batista wrote:
:laugh: :laugh: :laugh:

www.kathimerini.gr/1038657/article/epika...alo-plhgma-ston-oasa

...Όλα σ’ αυτή τη γη μασκαρευτήκαν ονείρατα, ελπίδες και σκοποί,
οι μούρες μας μουτσούνες εγινήκαν δεν ξέρομε τί λέγεται ντροπή.
Σπαθί αντίληψη, μυαλό ξεφτέρι, κάτι μισόμαθε κι όλα τα ξέρει.
Κι από προσπάππου κι από παππού συγχρόνως μπούφος και αλεπού.
Θέλει ακόμα -κι αυτό είναι ωραίο- να παριστάνει τον ευρωπαίο....
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
The administrator has disabled public write access.

Που τα πουλάς αυτά ρε μεγάλε;;; 18 Aug 2019 19:16 #1983

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
maria (mb361) wrote:
www.kathimerini.gr/1038657/article/epika...alo-plhgma-ston-oasa

...Όλα σ’ αυτή τη γη μασκαρευτήκαν ονείρατα, ελπίδες και σκοποί,
οι μούρες μας μουτσούνες εγινήκαν δεν ξέρομε τί λέγεται ντροπή.
Σπαθί αντίληψη, μυαλό ξεφτέρι, κάτι μισόμαθε κι όλα τα ξέρει.
Κι από προσπάππου κι από παππού συγχρόνως μπούφος και αλεπού.
Θέλει ακόμα -κι αυτό είναι ωραίο- να παριστάνει τον ευρωπαίο....


:huh: :huh: :huh:
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Εορτασμός καταλύτης - Μακριά ωστόσο από επιπόλαιες γραφικότητες και καρικατούρες. 18 Aug 2019 22:10 #1984

  • maria (mb361)
  • maria (mb361)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 5234
  • Thank you received: 1687
  • Karma: 35 (-37)
www.kathimerini.gr/1038778/opinion/epika.../eortasmos-katalyths

ΑΛΕΞΗΣ ΠΑΠΑΧΕΛΑΣ

Εορτασμός καταλύτης


Η επέτειος των 200 ετών από τον μεγάλο αγώνα της εθνικής ανεξαρτησίας είναι όντως σημαντική και οφείλουμε να τη γιορτάσουμε. Μπορεί άλλωστε να γίνει ο καταλύτης για να έλθουν πιο κοντά ο ελληνισμός της Διασποράς με το εθνικό κέντρο. Και μια ευκαιρία να ξαναχτιστεί το ελληνικό brand, το οποίο τόσο υπέφερε λόγω της οικονομικής κρίσης. Μακριά ωστόσο από επιπόλαιες γραφικότητες και καρικατούρες.

Είναι όμως τα 200 χρόνια και μια πολύ καλή ευκαιρία να μάθουμε καλύτερα ως λαός ποιοι είμαστε. Η ιστορία της Επανάστασης έχει σε κάθε της σελίδα επεισόδια που είναι άγνωστα στη συντριπτική πλειονότητα των σύγχρονων Ελλήνων. Δίπλα στα άπειρα παραδείγματα μεγαλοσύνης του Καραϊσκάκη, του Παπαφλέσσα και των άλλων ηρώων, υπάρχουν πάντοτε εμφύλιες συγκρούσεις, φατριασμοί, νεποτισμός και μια τεράστια αδυναμία συνεννόησης της ηγεσίας του τόπου. Με το πέρασμα του χρόνου ξεχάστηκαν όλα αυτά, γιατί είχαμε ανάγκη από ένα εθνικό αφήγημα χωρίς υποσημειώσεις. Επειδή όμως πέρασαν 200 χρόνια από τότε και οι ίδιες συμπεριφορές επαναλαμβάνονται σαν να είναι χαραγμένες στο DNA του λαού μας, καλό θα ήταν να αρχίσουμε να μαθαίνουμε την ιστορία μας ψύχραιμα και χωρίς περιττούς εξωραϊσμούς. Το ότι η ιερή υπόθεση της Επανάστασης κινδύνευσε λόγω εμφύλιων σπαραγμών σε κρίσιμες στιγμές είναι χρήσιμο να το μάθουμε και να το εξηγήσουμε. Ποιος ξέρει, ίσως μας κάνει περισσότερο καχύποπτους απέναντι στους κήρυκες του διχασμού, οι οποίοι με τρόπο ανεύθυνο –αν όχι εγκληματικό– βάζουν κάθε 30-40 χρόνια τη χώρα σε περιπέτειες.

Η επέτειος της Επανάστασης είναι ακόμη μία ευκαιρία να διαπιστώσουμε πόσο σοφή ήταν η διπλωματία της σύγχρονης Ελλάδας από τα πρώτα της βήματα. Με τι μαεστρία καλλιέργησε τον φιλελληνισμό και έπαιξε σωστά τα χαρτιά της με τις Μεγάλες Δυνάμεις της εποχής. Και αυτό είναι ένα κεφάλαιο το οποίο αγνοούμε, γιατί προτιμάμε να θυμόμαστε μόνο τα ιστορικά επεισόδια στα οποία εμφανιζόμαστε σαν θύματα. Η Ελλάδα έγινε ανεξάρτητη και μεγάλωσε επειδή επετεύχθη ο ακατανίκητος συνδυασμός ηρωισμού και σοφής διπλωματίας.

Τα 200 χρόνια είναι λοιπόν ένα ορόσημο. Μια ευκαιρία να κοιτάξουμε πίσω, να εμβαθύνουμε την αυτογνωσία και να βάλουμε στόχους για το μέλλον. Χωρίς να ξεχνάμε ότι ένας λαός που δεν μαθαίνει ακέραιη και ατόφια την ιστορία του είναι καταδικασμένος να ξαναζεί ορισμένες από τις σκοτεινές πτυχές της.
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Last Edit: 18 Aug 2019 22:17 by maria (mb361).
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Που τα πουλάς αυτά ρε μεγάλε;;; 19 Aug 2019 05:10 #1985

  • Stefan
  • Stefan's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 642
  • Thank you received: 189
  • Karma: -23
batista wrote:
Μην κρίνεις συνέχεια τους άλλους ... εξ ιδίων γιατί εκτίθεσαι.
Όσο για το ποιος "προσκυνάει" ποιον φαίνεται ξεκάθαρα από αυτά που γράφει.
Να γράψω εδώ και την άποψή μου για τον Κούλη, όχι για εσένα, αλλά απλά για την καταγραφή.
Σίγουρα καλύτερη περίπτωση από στελέχη τύπου Μειμαράκη κ.λπ. αλλά αυταπατάται αν νομίζει ότι θα βάλει σε τάξη τα πολλά βαρίδια που έχει στο κόμμα του με τον τρόπο που το κάνει μέχρι τώρα. Θεμιτές οι ισορροπίες, αλλά την αλήθεια (π.χ. για Καραμανλή και ΣΙΑ) πάντα την βρίσκεις μπροστά σου όσο και να χρυσώνεις το χάπι.
Επίσης έχει μια τάση, σαν τον πατέρα του, για κινήσεις εντυπωσιασμού, οι οποίες στερούνται ουσίας και τελικά δημιουργούν περισσότερα προβλήματα από αυτά που λύνουν (π.χ. άσυλο, αλλά δεν θα επεκταθώ).
Τέλος, ξεκίνησε με κάποιες (ακόμα και νομοθετικές) πρωτοβουλίες, τις οποίες τις αθέτησε ... πριν αλέκτωρ ... (ορθή νομοθέτηση χωρίς άσχετες τροπολογίες, αξιοκρατία και όχι απλά βόλεμα σε τοποθετήσεις κ.λπ.).
Άντε πες μας τώρα την άποψή σου για τον Κυρ. Βασίλη και τις θέσεις του τις οποίες αναμασάς πρωί, μεσημέρι, βράδυ.

Προσεξε, εγω δεν... αναμασαω τις θεσεις του κυρ Βασιλη, τι οποιες αλλωστε δε γνωριζω πλήρως ενώ με καποιες διαφωνω. Οι θεσεις οι δικες μου ειναι αυτές τη μεγιστης πλειοψηφιας του ελληνικου λαου. Εσεις οι συστημικοι προσπαθειτε να τις απαξιωσετε με τετοιου ειδους τρικ. Μου θυμιζεις το συριζα που για τις 100δες χιλιαδες των ελληνων που διαδηλωναν κατα των Πρεσπων ελεγε ότι απλα προκειται για μερικες χιλιαδες πορωμενων ακροδεξιων. Ολος αυτός ο λαος φυσικα δεν ηταν ουτε της χρυσαυγης, ουτε του κυρ Βασιλη. Σαφως και ο κυρ Βασιλης είναι προτιμοτερςο από τον Κουλη σου, αυτή είναι η αποψη μου που ζητας. Ο Κουλης επικυρωνει τις Πρεσπες, οι καταστροφικες συνεπειες ειναι ηδη ορατες κι αυτο δεν ειναι καθολου εντυπωσιασμος όπως λες.


batista wrote:
Καλά ρε. Δεν ντρέπεσαι να γράφεις ψέμματα; Δεν έβαλες πάνω από 3% στο κόμμα της λατρείας σου; Που τα πουλάς αυτά;;;

Συνεχιζεις να πουλας τρέλα πιστευοντας οτι ετσι θα καλυψεις το ρεζιλικι σου, μην ανησυχεις ομως θα θυμισω τι εγινε: Ισχυρίστηκες ειρωνευόμενος ότι δεν υπηρχε καμια δημοσκοπηση λιγο πριν τις εκλογες που εδινε 3% στην ΕΚ, ναι ή οχι? Σου την εδειξα, ναι ή όχι?
Κομμα λατρειας εγω δεν εχω γιατι είμαι με την Ελλαδα δηλ. υπερκομματικος, Αντιθετα εσυ λατρευεις τη νδ σε βαρος της Ελλαδας, ποτε θα μας πεις που εισαι διορισμενος?


batista wrote:
Σε σχέση με τις ... πίτσες και κάποιος άλλος παλαιότερα επιχείρησε να με ... διορθώσει. Μήπως έχεις καμία σχέση μαζί του;;;; :whistle:
Καλά για τα υπόλοιπα δεν υπάρχει κάτι για να σχολιαστεί. Όποιος έχει ματάκια βλέπει ποιος αβαντάρει ακροδεξιούς και ψεκασμένους, βλέποντάς τους ως σωτήρες.

Συμπέρασμα. Σταμάτα τα ψέμματα, μην κρίνεις εξ ιδίων και σεβάσου τον Νο1 κανόνα της Δημοκρατίας, ότι οι αποφάσεις παίρνονται (και για τον εκλογικό νόμο) από την κάθε φορά πλειοψηφία και κρίνονται από την Δικαιοσύνη (αυτή που έχουμε τέλος πάντων) σε σχέση με την νομιμότητα/αντισυνταγματικότητά τους.
Αν δεν σου αρέσει, ρίχτο κι εσύ στην αποχή.


Αυτό με τις πιτσες ειναι δεδομενο, η εκπομπή του κοκκινου Πανου υπαρχει στο youtube.
Οποιος παρακολουθεί τα ποστς μου γνωριζει οτι τους ακροδεξιούς(οπως εισαι εσυ) τους εχω παντα στο κυνηγι.
Επισης εχω καταδικασει επανειλημμενα την αποχη γιατι φουσκωνει τα ποσοστα, ειδικα των μεγαλυτερων κομματων. Αν δεν υπηρχε η αποχη ο Κουλης θα ειχε λαβει μολις 22,6%. Με τη βοηθεια όμως της αποχης και του καλπονοθευτικου εκλογικου νομου εγινε μαγκας με 158 εδρες :laugh:
Last Edit: 19 Aug 2019 05:15 by Stefan.
The administrator has disabled public write access.

Που τα πουλάς αυτά ρε μεγάλε;;; 19 Aug 2019 10:02 #1986

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
Stefan wrote:
Προσεξε, εγω δεν... αναμασαω τις θεσεις του κυρ Βασιλη, τι οποιες αλλωστε δε γνωριζω πλήρως ενώ με καποιες διαφωνω. Οι θεσεις οι δικες μου ειναι αυτές τη μεγιστης πλειοψηφιας του ελληνικου λαου. Εσεις οι συστημικοι προσπαθειτε να τις απαξιωσετε με τετοιου ειδους τρικ. Μου θυμιζεις το συριζα που για τις 100δες χιλιαδες των ελληνων που διαδηλωναν κατα των Πρεσπων ελεγε ότι απλα προκειται για μερικες χιλιαδες πορωμενων ακροδεξιων. Ολος αυτός ο λαος φυσικα δεν ηταν ουτε της χρυσαυγης, ουτε του κυρ Βασιλη. Σαφως και ο κυρ Βασιλης είναι προτιμοτερςο από τον Κουλη σου, αυτή είναι η αποψη μου που ζητας. Ο Κουλης επικυρωνει τις Πρεσπες, οι καταστροφικες συνεπειες ειναι ηδη ορατες κι αυτο δεν ειναι καθολου εντυπωσιασμος όπως λες.

Δεν προσπαθώ να απαξιώσω καμία θέση. Εσένα απλά ξεμπροστιάζω για το γεγονός ότι είσαι ένα και το αυτό με τον Κυρ. Βασίλη και δεν τολμάς καν να το παραδεχθείς.
Και να σαν να μην φτάνει αυτό, προσπαθείς να ρίξεις λάσπη και στους άλλους, ταυτίζοντας τους με πολιτικούς και χώρους, με τους οποίους είναι ξεκάθαρο (από τα γραφόμενά τους) ότι δεν έχουν την παραμικρή σχέση.
Αναμένω να μου γράψεις με ποιες θέσεις του Κυρ. Βασίλη διαφωνείς. Όχι όμως για το χρώμα του χαρτιού υγείας των γραφείων του.

Stefan wrote:
Συνεχιζεις να πουλας τρέλα πιστευοντας οτι ετσι θα καλυψεις το ρεζιλικι σου, μην ανησυχεις ομως θα θυμισω τι εγινε: Ισχυρίστηκες ειρωνευόμενος ότι δεν υπηρχε καμια δημοσκοπηση λιγο πριν τις εκλογες που εδινε 3% στην ΕΚ, ναι ή οχι? Σου την εδειξα, ναι ή όχι?
Κομμα λατρειας εγω δεν εχω γιατι είμαι με την Ελλαδα δηλ. υπερκομματικος, Αντιθετα εσυ λατρευεις τη νδ σε βαρος της Ελλαδας, ποτε θα μας πεις που εισαι διορισμενος?


Ρε πες μας γιατί ... έβαζες τον Κυρ. Βασίλη στην ... Βουλή (κόντρα σε όλες τις δημοσκοπήσεις) και άσε τα σάπια..... διορισμένε....

Stefan wrote:
Αυτό με τις πιτσες ειναι δεδομενο, η εκπομπή του κοκκινου Πανου υπαρχει στο youtube.
Οποιος παρακολουθεί τα ποστς μου γνωριζει οτι τους ακροδεξιούς(οπως εισαι εσυ) τους εχω παντα στο κυνηγι.
Επισης εχω καταδικασει επανειλημμενα την αποχη γιατι φουσκωνει τα ποσοστα, ειδικα των μεγαλυτερων κομματων. Αν δεν υπηρχε η αποχη ο Κουλης θα ειχε λαβει μολις 22,6%. Με τη βοηθεια όμως της αποχης και του καλπονοθευτικου εκλογικου νομου εγινε μαγκας με 158 εδρες :laugh:


Νομίζεις ότι με το να με χαρακτηρίζεις βλακωδώς και πέρα και άσχετα από κάθε εκπεφρασμένη θέση μου, "ακροδεξιό" (που με έχεις και στο ... κυνήγι τρομάρα σου :laugh: ), θα κρύψεις την ταύτιση σου με τις θέσεις του ψεκασμένου-γραφικού Κυρ. Βασίλη;
Πάρτο αλλιώς....ή πες μου μια ... "ακροδεξιά" θέση μου, γιατί η ξεφτίλα σου έπιασε κόκκινο.
Και ποιος σου είπε βρε ψεκασμένε, τι θα ψήφιζαν αυτοί που θα πήγαιναν να ψηφίσουν αν δεν απείχαν και βγάζεις και ποσοστά για τον οποιοδήποτε;;; Οι ... αλάνθαστες δημοσκοπήσεις, οι δικές σου και του Κυρ. Βασίλη που θα έπαιρνε ... διψήφιο ποσοστό :blink: ;
Εσύ, που όποτε προβλέπεις, πας κουβά.;;; :blink:
Μέτρον άριστον
Last Edit: 19 Aug 2019 10:04 by batista.
The administrator has disabled public write access.

Που τα πουλάς αυτά ρε μεγάλε;;; 20 Aug 2019 04:35 #1987

  • Stefan
  • Stefan's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 642
  • Thank you received: 189
  • Karma: -23
batista wrote:
Δεν προσπαθώ να απαξιώσω καμία θέση. Εσένα απλά ξεμπροστιάζω για το γεγονός ότι είσαι ένα και το αυτό με τον Κυρ. Βασίλη και δεν τολμάς καν να το παραδεχθείς.
Και να σαν να μην φτάνει αυτό, προσπαθείς να ρίξεις λάσπη και στους άλλους, ταυτίζοντας τους με πολιτικούς και χώρους, με τους οποίους είναι ξεκάθαρο (από τα γραφόμενά τους) ότι δεν έχουν την παραμικρή σχέση.
Αναμένω να μου γράψεις με ποιες θέσεις του Κυρ. Βασίλη διαφωνείς. Όχι όμως για το χρώμα του χαρτιού υγείας των γραφείων του.

Δεν το αντιλαμβάνεσαι, αλλα εσυ εισαι που ξεμπροστιαζεσαι. Σε μενα δεν υπαρχει κατι μεμπτο για να... ξεμπροστιαστω. Τοσες σελιδες μηνυματων ρεζιλεύεσαι συνεχως, και προσπαθεις να το απαλύνεις με επιθεσεις στο συνομιλητή σου. Χαμενος κοπος, παντα σε στριμωχνω στη γωνια και σε βαραω αλύπητα. Δεν εχω καμια σχεση με το κυρ Βασιλη, αυτή είναι μια τακτικη που χρησιμοποιεις για να κρυψεις την εξαρτηση σου από το κομμα του Κουλη το οποιο υπηρετείς.
Γιατι να ασχοληθω με τις θεσεις του κυρ Βασιλη(τις οποιες οπως σου ειπα δε γνωριζω καλα κιολας)? Ασχολησου εσυ με τις θεσεις του Κουλη, που είναι και ανθελληνικες.
Δεν αμφιβαλλω ότι θα κουβαλας και τα κωλοχαρτα του κομματος σου, εδώ δεχεσαι να ξεπουληθεί η Μακεδονια.


batista wrote:
Ρε πες μας γιατί ... έβαζες τον Κυρ. Βασίλη στην ... Βουλή (κόντρα σε όλες τις δημοσκοπήσεις) και άσε τα σάπια..... διορισμένε....


Παλι η ιδια μπαρουφα, είναι επιχειρημα τα προγνωστικα? Στο στοίχημα θα παιξω Αμερική για χρυσο στο παγκοσμιο του μπασκετ, αυτο σημαινει οτι είμαι με την Αμερική?



batista wrote:
Νομίζεις ότι με το να με χαρακτηρίζεις βλακωδώς και πέρα και άσχετα από κάθε εκπεφρασμένη θέση μου, "ακροδεξιό" (που με έχεις και στο ... κυνήγι τρομάρα σου :laugh: ), θα κρύψεις την ταύτιση σου με τις θέσεις του ψεκασμένου-γραφικού Κυρ. Βασίλη;
Πάρτο αλλιώς....ή πες μου μια ... "ακροδεξιά" θέση μου, γιατί η ξεφτίλα σου έπιασε κόκκινο.
Και ποιος σου είπε βρε ψεκασμένε, τι θα ψήφιζαν αυτοί που θα πήγαιναν να ψηφίσουν αν δεν απείχαν και βγάζεις και ποσοστά για τον οποιοδήποτε;;; Οι ... αλάνθαστες δημοσκοπήσεις, οι δικές σου και του Κυρ. Βασίλη που θα έπαιρνε ... διψήφιο ποσοστό :blink: ;
Εσύ, που όποτε προβλέπεις, πας κουβά.;;; :blink:

Και πως πρεπει να σε χαρακτηρισω, δημοκρατη? Αφου δεν εχεις δημοκρατικες θεσεις. Εχεις παρει διαζυγιο από τη πατριδα και τη δημοκρατια για χαρη του ψευδου γονου του αρχιαποστατη.
Eσενα δε καθομαι να σε κυνηγησω, ηδη τα ποστς εδώ είναι enough.
Σου ειπα επανειλημμένα οτι δεν εχω ταυτιση με το κυρ Βασιλη. Ταυτιση με αυτά που ζηταει ο λαος εχω. Μη λεμε ολο τα ιδια.
Μα δε γνωρίζουμε τι θα ψηφιζαν αυτοι που δε πηγαν να ψηφισουν. Δε κανουμε φανταστικες υποθεσεις, για τα δεδομενα που εχουμε μιλαμε. Το ποσοστο βγαινει με απλη αριθμητικη(2251426/9962261=26,6%)
Ναι, εγω συνηθως παω κουβα, δεν είμαι καλος στα προγνωστικα.
Last Edit: 20 Aug 2019 04:42 by Stefan.
The administrator has disabled public write access.

Καταναλωτική δαπάνη Ελλήνων για ηλεκτρικά και ηλεκτρονικά είδη 20 Aug 2019 13:11 #1988

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13079
  • Thank you received: 1246
  • Karma: -29 (-1)
Κάθε χρόνο, οι Έλληνες πολίτες ξοδεύουν περίπου 2 δισεκατομμύρια ευρώ αγοράζοντας ηλεκτρικές και ηλεκτρονικές συσκευές.

www.capital.gr/oikonomia/3377600/konta-s...ilektrikon-sto-6mino


Με αυτά τα χρήματα, αγοράζονται ετησίως περίπου 5.714.285 προηγμένα laptops/netbooks των 350 ευρώ, ή εναλλακτικά 6.666.666 προηγμένα android smartphones των 300 ευρώ, ή εναλλακτικά 6.666.666 πλυντήρια 7 kg των 300 ευρώ, ή εναλλακτικά 4.000.000 μοντέρνοι ψυγειοκαταψύκτες των 500 ευρώ, ή εναλλακτικά 4.000.000 ενεργειακές ηλεκτρικές κουζίνες με επαγωγικές εστίες των 500 ευρώ, ή εναλλακτικά 8.000.000 τηλεοράσεις LED 32 ιντσών.
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Last Edit: 20 Aug 2019 13:26 by Καράντη Μαρία (cross).
The administrator has disabled public write access.

Που τα πουλάς αυτά ρε μεγάλε;;; 20 Aug 2019 17:56 #1989

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
Stefan wrote:
.
.
.
.

Τέρμα ο σχολιασμός της ... κασέτας της μπούρδας και της αμετροέπειας, που τους βλέπει όλους "ακροδεξιούς" (Θου Κύριε Νο1) και "μητσοτακικούς" (Θου Κύριε Νο2 :woohoo: ), αν οι θέσεις που διαβάζει δεν ταυτίζονται με αυτές του Κυρ. Βασίλη, που ταυτόχρονα τον ... απαρνιέται. :whistle:
Γράψε ότι άλλη "μεγαλόστομη" μπαρούφα σου κατέβει στην γκλάβα, καληνύχτα...και εξαιρετικά αφιερωμένο.

Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)
Time to create page: 0.618 seconds