Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Νταβατζιλίκι για αγορές από Κίνα

Νταβατζιλίκι για αγορές από Κίνα 13 Oct 2017 15:02 #10

  • opensource
  • opensource's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 254
  • Thank you received: 55
  • Karma: -11
ermakos wrote:
Πάντως από eglobalcentral που έκανα μια παραγγελία με ενημέρωσαν οτι οι τιμές είναι τελικές και δε πληρώνω δασμούς ΦΠΑ κλπ γιατί έχουν κάνει ειδική συμφωνία με εταιρίες logistics. Στα υπόλοιπα site δε ξέρω, εχω παραγγείλει μικρής αξίας 1-5 ευρώ και περιμένω.

το eu ή το com ?
The administrator has disabled public write access.

Νταβατζιλίκι για αγορές από Κίνα 16 Oct 2017 13:56 #11

  • ermakos
  • ermakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 789
  • Thank you received: 180
  • Karma: 12 (1)
opensource wrote:
το eu ή το com ?

Απο το eu. Η παραγγελία λέει θα έρθει από Κίνα. Τώρα τι ειδική συμφωνία είναι θα δείξει, όταν παραλάβω. Πέρσι πάντως είχανε έρθει κανονικά τα πράγματα.
The administrator has disabled public write access.

Νταβατζιλίκι για αγορές από Κίνα 19 Oct 2017 23:53 #12

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
κ tsig αυτοι οι χαρακτηρισμοι δεν θιγουν?

Warning: Spoiler! [ Click to expand ]


Που ειδε οτι η ......ψυχη μου ειναι ασπρη -μαυρη κου λου που?
Το φασιστικα και ανισορροπα ......και σκοτωνω την μανα μου?
Οχι μονο να σβηνετε τα μηνυματα μου και τα δικα του να τα αφηνετε διοτι πουθενα δεν τον εθιξα στο συγκεκριμενο μηνυμα χωρια που για αλλη μια φορα γραφει βλακειες και εκτος θεματος και μαλιστα οταν με ειχατε αποκλεισει χωρις να μπορω να του απαντησω.
Ετσι και αλλιως οπως σου εγραψα φευγω για 1,5. μηνα εξωτερικο στα παλια μου τα παπουτσια τι θα γραψει ετσι και αλλιως "γραμμενο" τον εχω αλλα μην νομιζει οτι θα εχει και δικιο.....
Να θεσετε μηνιαιο οριο μηνυματων σε καθε μελος του forum να μην γραφουν συνεχεια οι ιδιοι καθε ημερα .

Γιά την China παντως η power bank 300.000 ma που ειχα παραγγειλει με αλλα πραγματα ηρθαν στην πορτα μου αλλα και για να μην υπαρξει μελλοντικο προβλημα ψαξτε το υπαρχει site made in Unkle Sam οπου με €5 σας τα ταχυδρομουν απο οποια Χωρα θελετε.
Απλα κανετε sign in στον Unkle Sam (δεν μπορω να το γραψω δημοσια) και στον Κινεζο γραφετε την διευθυνση τους και οταν παει το δεμα τους εχετε γραψει με το sign in απο ποια Χωρα θελετε να σας το ταχυδρομησουν σαν gift.
Αν εχετε παραγγειλει ακριβα πραγματα δεν νομιζω €5 να ειναι πολλα χρηματα οπως και το να αργησει 5-7 ημερες παραπανω το δεμα να σας ερθει.
Δινουμε παραγγελιες για ακριβα πραγματα απο το Εξωτερικο η απλα τηλεχειριζομαστε συσκευη smart phone που την εχουμε στο Εξωτερικο με μια δυνατη power bank εγω πηρα και αλλη με €12 στα 300.000 ma παραλληλα με αλλη (σε δυσβατο κρυφο σημειο που δεν παει ανθρωπος) και κανουμε την δουλεια μας.
Νουμερο εχω εξωτερικου οπως και κανω pop up κλπ αναβαθμισεις μοναδες το εχω τσεκαρει με το νουμερο που εχω Αθηνα μια χαρα λειτουργει .......απο το 2012 (αλλαζω προληπτικα καθε χρονο την power bank αλλα μεχρι και 20 τηλεχειριζομενες επαφες να κανετε απο Ελλαδα μια χαρα ειναι και η μια power bank).

Αφηστε τον Τσιπρα και τον Κυριακο για το ποιος θα μας κανει "ευτυχισμενους" .........καλα ξεμπερδεματα .......!
Στα "αντισταθμιστικα" την μιζα δηλαδη μαλωνουνε .
You got it?
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Last Edit: 20 Oct 2017 00:07 by PRS33 (PARIS33).
The administrator has disabled public write access.

Νταβατζιλίκι για αγορές από Κίνα 20 Oct 2017 00:14 #13

Έλα φίλε Paris, μη γκρινιάζεις. :cheer:
Προσπαθούμε να κάνουμε το καλύτερο, σχετικά με τις συζητήσεις.
Καλό ταξίδι κ καλή επιστροφή.
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.

Νταβατζιλίκι για αγορές από Κίνα 20 Oct 2017 09:53 #14

  • ermakos
  • ermakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 789
  • Thank you received: 180
  • Karma: 12 (1)
ermakos wrote:
Απο το eu. Η παραγγελία λέει θα έρθει από Κίνα. Τώρα τι ειδική συμφωνία είναι θα δείξει, όταν παραλάβω. Πέρσι πάντως είχανε έρθει κανονικά τα πράγματα.

Απο το tracking number παρατήρησα οτι η παραγγελία αφού πήγε σε κάποιες αποθήκες Αγγλία, έφυγε απο εκεί με DPD. Οπότε τα στέλνουν απο Αγγλία και γι αυτό δε περνάνε τελωνείο. Τώρα πώς τα κανονίζουν εκεί, κανεις δε ξέρει.
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.052 seconds