Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Έχω φίλο που δεν έχει χτυπήσει 15 χρόνια εισιτήριο

Έχω φίλο που δεν έχει χτυπήσει 15 χρόνια εισιτήριο 31 Oct 2017 04:48 #1

  • sonik
  • sonik's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1313
  • Thank you received: 310
  • Karma: 1
εχω φιλο που εχει να χτυπησει 15 χρονια εισιτηριο.δεν το κανει για οικονομικους λογους αλλα για ηθικους και ιδεολογικους.θεωρει οτι καποια αγαθα οπως δημοσια παιδεια,μετακινηση κτλ πρεπει να ειναι δωρεαν.αυτο ειναι μια αποψη.

εγω αλλο δεν εχω καταλαβει.γιατι περα απο το κοστος(αδικο για μια σταση να πληρωνεις 1.40 πχ) και το φακελωμα(παρεμπιπτοντως το ΑΜΚΑ το ζητουν γιατι στο μελλον μονο αυτο θα χρησιμοποιειται τελικα,ολα θα ενσωματωθουν εκει μεσα οπως αμα,αφμ,αριθμος ταυτοτητα κτλ-αμερικανες προδιαγραφες μιλαμε οχι αστεια) με τις μπαρες τι παιζει ακριβως? δεν την πιανω την ουσια, ειναι τοσο στενες για να μην περνουν οι λαθρεπιβατες ευκολα? γιατι περνωντας μια φορα που πηγαινα για ταξιδι με τροχηλατη βαλιτσα μετα βιας την περασα,εβρισκε στα πλαινα και ηταν μεσαιου μεγεθους προς μεγαλη. επισης ειμαι κανονικα κιλα και σχετικα ψηλος αλλα εχω παρατηρησει οτι υπερβαροι τσιμα τσιμα περνουν και κοιτουν με μισο ματι τις διαστασεις των μπαρων.
επιπλεον οταν υπαρχει συνωστισμος στις μπαρες εχει ΄΄μποτιλιαρισμα΄΄.ολοι κοβουν ταχυτητα για να μην τρακαρουν λογω περιορισμενου πλατους.
καθε φορα που τις βλεπω λεω απο μεσα μου ποιο σαινι τα σχεδιασε αυτα...
The administrator has disabled public write access.

Έχω φίλο που δεν έχει χτυπήσει 15 χρόνια εισιτήριο 31 Oct 2017 09:54 #2

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
sonik wrote:
εχω φιλο που εχει να χτυπησει 15 χρονια εισιτηριο.δεν το κανει για οικονομικους λογους αλλα για ηθικους και ιδεολογικους.θεωρει οτι καποια αγαθα οπως δημοσια παιδεια,μετακινηση κτλ πρεπει να ειναι δωρεαν.αυτο ειναι μια αποψη.

Μπαταχτσής από ... "ιδεολογία" και ... "ηθική προαίρεση" :woohoo: λοιπόν.
Και με το ... πεζό ... αζημίωτο φυσικά, αφού πάντα υπάρχουν τα κορόιδα που πληρώνουν, οι ... ανήθικοι :woohoo: .

Και πόσο ... εύκολο (ταυτόχρονα) να "νομιμοποιήσει" το γεγονός ότι, απλά, είναι ... μπαταχτσής, εκτός από "ιδεολογικούς" και ... "ηθικούς" :woohoo: λόγους και με την απαραίτητη ... συμπλήρωση ότι όλο και θα υπάρχουν παράσιτα (δημόσιος οργανισμός είναι άλλωστε) και στον ΟΑΣΑ, άρα γιατί να τους ... ταίζω;;;;
Απλά και ... ξεκάθαρα ... πράγματα. Και κυρίως ... ηθικά :whistle: .
Μέτρον άριστον
Last Edit: 31 Oct 2017 10:04 by batista.
The administrator has disabled public write access.

Έχω φίλο που δεν έχει χτυπήσει 15 χρόνια εισιτήριο 31 Oct 2017 12:54 #3

  • George (geo821)
  • George (geo821)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 963
  • Thank you received: 190
  • Karma: 19
batista wrote:
Μπαταχτσής από ... "ιδεολογία" και ... "ηθική προαίρεση" :woohoo: λοιπόν.
Και με το ... πεζό ... αζημίωτο φυσικά, αφού πάντα υπάρχουν τα κορόιδα που πληρώνουν, οι ... ανήθικοι :woohoo: .

Και πόσο ... εύκολο (ταυτόχρονα) να "νομιμοποιήσει" το γεγονός ότι, απλά, είναι ... μπαταχτσής, εκτός από "ιδεολογικούς" και ... "ηθικούς" :woohoo: λόγους και με την απαραίτητη ... συμπλήρωση ότι όλο και θα υπάρχουν παράσιτα (δημόσιος οργανισμός είναι άλλωστε) και στον ΟΑΣΑ, άρα γιατί να τους ... ταίζω;;;;
Απλά και ... ξεκάθαρα ... πράγματα. Και κυρίως ... ηθικά :whistle: .

Παλι εκτος θεματος εισαι. Ποτε θα καταλαβεις πως κουραζεις;

Τι θα γινει κυριοι διαχειριστες;
The administrator has disabled public write access.

Έχω φίλο που δεν έχει χτυπήσει 15 χρόνια εισιτήριο 31 Oct 2017 13:56 #4

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
George (geo821) wrote:
Παλι εκτος θεματος εισαι. Ποτε θα καταλαβεις πως κουραζεις;

Τι θα γινει κυριοι διαχειριστες;

Παρακαλώ για την "επιχειρηματολογία" σας για το ότι αυτό που έγραψα είναι εκτός θέματος, για το ... "εχω φιλο που εχει να χτυπησει 15 χρονια εισιτηριο.δεν το κανει για οικονομικους λογους αλλα για ηθικους και ιδεολογικους.θεωρει οτι καποια αγαθα οπως δημοσια παιδεια,μετακινηση κτλ πρεπει να ειναι δωρεαν.αυτο ειναι μια αποψη."

Εγώ δεν ξέρω αν κουράζω. Εσύ δεν βλέπεις πόσο εκτίθεσαι;

Τι θα γίνει κύριοι διαχειριστές;
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Έχω φίλο που δεν έχει χτυπήσει 15 χρόνια εισιτήριο 31 Oct 2017 14:05 #5

George (geo821) wrote:
Παλι εκτος θεματος...

Τι θα γινει κυριοι διαχειριστες;
Φίλε George, ευχαριστώ για την αναφορά.
Η συζήτηση ελαφρώς βγήκε εκτός θέματος όχι από τον φίλο batista αλλά από τον φίλο sonik.
Ξεκίνησε νέο θέμα, ώστε να είναι απόλυτα εντός τα μυνήματα.
Γνῶθι σαὐτόν
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: George (geo821)

Έχω φίλο που δεν έχει χτυπήσει 15 χρόνια εισιτήριο 31 Oct 2017 15:56 #6

  • George (geo821)
  • George (geo821)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 963
  • Thank you received: 190
  • Karma: 19
batista wrote:
Παρακαλώ για την "επιχειρηματολογία" σας για το ότι αυτό που έγραψα είναι εκτός θέματος, για το ... "εχω φιλο που εχει να χτυπησει 15 χρονια εισιτηριο.δεν το κανει για οικονομικους λογους αλλα για ηθικους και ιδεολογικους.θεωρει οτι καποια αγαθα οπως δημοσια παιδεια,μετακινηση κτλ πρεπει να ειναι δωρεαν.αυτο ειναι μια αποψη."

Εγώ δεν ξέρω αν κουράζω. Εσύ δεν βλέπεις πόσο εκτίθεσαι;

Τι θα γίνει κύριοι διαχειριστές;

Αντε απεκτησες ακομα ενα θεμα να μας αναλυεις τις ηθικοπλασιες σου, τυχερε!
The administrator has disabled public write access.

Έχω φίλο που δεν έχει χτυπήσει 15 χρόνια εισιτήριο 31 Oct 2017 16:09 #7

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
George (geo821) wrote:
Αντε απεκτησες ακομα ενα θεμα να μας αναλυεις τις ηθικοπλασιες σου, τυχερε!

... Ηθικοπλασίες :woohoo: ... για ... 15 χρόνια ... τζαμπατζή στον ΟΑΣΑ και ποιος ξέρει που αλλού :woohoo: (γιατί η ... ιδεολογία και η ... ηθική πάνω απ' όλα);;;;;;;

ΥΓ: Να υποθέσω ότι για να στείλεις Ευχαριστία στον φίλο T$ig για την απάντησή του, αντιλήφθηκες το λάθος σου.
Μέτρον άριστον
Last Edit: 31 Oct 2017 16:13 by batista.
The administrator has disabled public write access.

Έχω φίλο που δεν έχει χτυπήσει 15 χρόνια εισιτήριο 31 Oct 2017 18:44 #8

  • George (geo821)
  • George (geo821)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 963
  • Thank you received: 190
  • Karma: 19
batista wrote:
... Ηθικοπλασίες :woohoo: ... για ... 15 χρόνια ... τζαμπατζή στον ΟΑΣΑ και ποιος ξέρει που αλλού :woohoo: (γιατί η ... ιδεολογία και η ... ηθική πάνω απ' όλα);;;;;;;

ΥΓ: Να υποθέσω ότι για να στείλεις Ευχαριστία στον φίλο T$ig για την απάντησή του, αντιλήφθηκες το λάθος σου.

Ασε μας ρε μπατιστα. Και 15 και 25. Δεν μου πεφτει κανενας λογος..

Το ευχαριστω στον Τσιγκ ηταν γιατι εκανε αυτο που επρεπε και ανοιξε καινουριο θεμα και γιατι αφηνει ολες τις απαντησεις, ακομα και τις πιο ακυρες, χωρις να τις σβηνει. Τοση δημοκρατια ειναι σπανια στις μερες μας.
The administrator has disabled public write access.

Έχω φίλο που δεν έχει χτυπήσει 15 χρόνια εισιτήριο 31 Oct 2017 20:39 #9

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
George (geo821) wrote:
Ασε μας ρε μπατιστα. Και 15 και 25. Δεν μου πεφτει κανενας λογος..

Το ευχαριστω στον Τσιγκ ηταν γιατι εκανε αυτο που επρεπε και ανοιξε καινουριο θεμα και γιατι αφηνει ολες τις απαντησεις, ακομα και τις πιο ακυρες, χωρις να τις σβηνει. Τοση δημοκρατια ειναι σπανια στις μερες μας.

Όχι ρε George821. Δεν θα σε ... αφήσω.
Και αλήθεια, δεν σου πέφτει ... λόγος για τους ... "τζάμπα μάγκες"-"ιδεολόγους" τζαμπατζήδες κάθε είδους;; Αναρωτιέμαι ... γιατί.
Εμένα όμως θα μου επιτρέψεις να μου .... πέφτει λόγος, γιατί μαζί με πολλούς άλλους, τους πληρώνω ακριβά.

Όσο για τον φίλο T$ig, εκτός από το να ανοίξει άλλο νήμα, όχι γιατί υπήρχε κανένας ιδιαίτερος λόγος (δύο σχόλια έγιναν για την εισιτηριοδιαφυγή σε ένα νήμα για τις ηλεκτρονικές κάρτες των ΜΜΜ) , αλλά περισσότερο γιατί το ζήτησες, σου επισήμανε και ένα λάθος ... εκτίμησης. Δεν το πρόσεξες;
Όσο για την δημοκρατία του φόρουμ, τι να πω; Να ζητήσεις από τον T$ig να γίνεις συντονιστής, για να σβήνεις ότι θεωρείς ... άκυρο, ώστε να επιβληθεί το δικό σου είδος δημοκρατίας (ή όπως θέλεις να το ονομάσεις για να μην σε δεσμεύσω).
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.064 seconds