Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Απαγόρευση κυκλοφορίας

Απαγόρευση κυκλοφορίας 23 Mar 2020 08:59 #19

Το 1990 ήταν πρωθυπουργός ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης είχε να βρέξει τρία χρόνια όποιος έπλυνε το αυτοκίνητο του στο δρόμο είχε πρόστιμο 200.000 δραχμες Σήμερα με πρωθυπουργό τον Κυριάκο Μητσοτάκη όποιος πάει χωρίς άδεια στη δουλειά του η στο σούπερ μάρκετ πληρώνει 150 ευρώ Όταν η οικογένεια Μητσοτάκη βγάλει πρωθυπουργό στη χώρα συμβαίνουν λιμοί σεισμοί και καταποντισμοί
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: maria (mb361)

Απαγόρευση κυκλοφορίας 23 Mar 2020 09:28 #20

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
ψιθιριστής wrote:
Ελαχιστη Διαρκεια Χουντικου τυπου περιορισμων:

Απο Δευτερα 6 το πρωι μεχρι 6 Απρίλη 6 το πρωι........εντολες μαυρου Ιερατείου
(η ατακα δεν ειναι δικια μου εμπνευση, τη βρηκα ετοιμη)

Ειδικά για όλους τους ... ψιθυριστές, όχι περιορισμός, αλλά ... φάλαγγα.
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Απαγόρευση κυκλοφορίας 24 Mar 2020 21:10 #21

batista wrote:
Ειδικά για όλους τους ... ψιθυριστές, όχι περιορισμός, αλλά ... φάλαγγα.


πειτε αλευρι. Capital control απο σήμερα! Προσεχως ερχονται και τα πιο ενδιαφεροντα..... καθε Δευτερα μια νεα εμπειρια.

edit: Καντε μια βολτα σε μια τραπεζα και ενημερωθειτε για τους νεους περιορισμους(capital control) στις συναλλαγες σας. (Αυτα περι δηθεν fake news)
Last Edit: 24 Mar 2020 21:33 by ψιθιριστής.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Απαγόρευση κυκλοφορίας 24 Mar 2020 21:15 #22

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
ψιθιριστής wrote:

πειτε αλευρι. Capital control απο σήμερα! Προσεχως ερχονται και τα πιο ενδιαφεροντα..... καθε Δευτερα μια νεα εμπειρια.

Εύγε. Πέρασες από τις fake προβλέψεις, στα fake news.
Και σ' ανώτερα....
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Απαγόρευση κυκλοφορίας 24 Mar 2020 21:22 #23

PARIS33 wrote:
Αστο ρε φιλε καλα εκανε ο Kουλης να ακουτε μια φορα και τους ειδικους και δεν στο γραφω γιατι εχω τα χρηματα μου "εξω" να πανε να "γα" τα χαρτια μπροστα στην ανθρωπινη ζωη.
Κοιτα εδω δημοσιευμα μια χαρα Χωρα η Thailand-αρα με σχετικα λιγα κρουσματα και πολλοi να εχουν αναρρωσει αλλα εκτοξευτηκαν καθαρα απο χοντροmalakies
Δωσε βαση :
Thailand reported 188 new coronavirus infections on Sunday, its largest daily increase, taking the total to 599 cases, a senior Public Health Ministry official said.

The majority of the new infections are connected to a previous cluster of cases from Lumpini boxing stadium, ministry spokesman Taweesin Wisanuyothin told a news conference.
Kαθαρα απο.....γιατι εχουν και μειονεκτημα καθε μηνα 7,000 Κινεζοι εμποροι πηγαινοερχονται και οι Thais στα paparia τους τον αντιστοιχο λοιμωξιολογο Τσιοδρα
"Most of the new cases were found in Bangkok and were among young people who continue to have social activities, which can lead to more infections," Dr Taweesin said, urging the public to stay home.
Το αναρτησα σε αλλο post αλλα 13 ατομα μολυνθηκαν γιατι επινε ο ενας απο ποτηρι και μπουκαλες αλλων οπως και ανταλλασαν τσιγαρα "στριφτα".
Βαζω το link απο BP
Thailand reports 188 new coronavirus cases, brings total to nearly 600
www.bangkokpost.com/thailand/general/188...-total-to-nearly-600


Καποιες προφυλαξεις ναι, αλλα οχι καταπατηση του Συνταγματος πχ να ζηταω την αδεια του ''κρατους''-Χουντα που θα παω και τι θα κανω( τι λεω τωρα, το εχουν κανει ηδη κουρελοχαρτο πολλακις το Συνταγμα). Αυτα που κανουν τωρα ειναι ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ μετρα, ΔΕΝ λυνουν το προβλημα. ο ιος θα θεριζει για 2 ετη ακομα μεχρι να κανει τον κυκλο του παγκοσμιως. ΔΕΝ μπορεις να εχεις στο λουκετο μια χωρα ουτε για 2 μηνες αλλα εκει το πανε... Εγω προβλεπω για 3+ μηνες λουκετο και βλεπουμε....το aftermath(οι συνέπειες) στην οικονομια και εργασια ειναι ευκολο να τις καταλαβουμε...

Προφυλαξεις για 1.5 ετος ναι.Παραδειγμα, φορα Μασκα πολλαπλων χρησεων ή μιας χρησης,βαλε γαντια,ΠΛΥΝΕ τα χερια πριν ακουμπησεις το προσωπο σου ή βαλεις φαγητο στο στομα σου,μη πινεις απο το ποτηρι του αλλου,μη καπνιζεις το τσιγαρο του αλλου, μη μαζευεστε 10 ατομα σε 1 ασανσερ, βηξε μεσα στη μπλουζα σου(λεμε τωρα) και αλλες ποσες αλλες προφυλαξεις που δε μου περνανε απο το μυαλο.
Last Edit: 24 Mar 2020 21:29 by ψιθιριστής.
The administrator has disabled public write access.

Απαγόρευση κυκλοφορίας 24 Mar 2020 21:33 #24

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
ψιθιριστής wrote:

Καποιες προφυλαξεις ναι, αλλα οχι καταπατηση του Συνταγματος πχ να ζηταω την αδεια του ''κρατους''-Χουντα που θα παω και τι θα κανω( τι λεω τωρα, το εχουν κανει ηδη κουρελοχαρτο πολλακις το Συνταγμα). Αυτα που κανουν τωρα ειναι ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ μετρα, ΔΕΝ λυνουν το προβλημα. ο ιος θα θεριζει για 2 ετη ακομα μεχρι να κανει τον κυκλο του παγκοσμιως. ΔΕΝ μπορεις να εχεις στο λουκετο μια χωρα ουτε για 2 μηνες αλλα εκει το πανε... Εγω προβλεπω για 3+ μηνες λουκετο και βλεπουμε....το aftermath(οι συνέπειες) στην οικονομια και εργασια ειναι ευκολο να τις καταλαβουμε...

Προφυλαξεις για 1.5 ετος ναι.Παραδειγμα, φορα Μασκα πολλαπλων χρησεων ή μιας χρησης,βαλε γαντια,ΠΛΥΝΕ τα χερια πριν ακουμπησεις το προσωπο σου ή βαλεις φαγητο στο στομα σου,μη πινεις απο το ποτηρι του αλλου,μη καπνιζεις το τσιγαρο του αλλου, μη μαζευεστε 10 ατομα σε 1 ασανσερ, βηξε μεσα στη μπλουζα σου(λεμε τωρα) και αλλες ποσες αλλες προφυλαξεις που δε μου περνανε απο το μυαλο.


Ειδικά τους ... ψιθυριστές πρέπει να τους κλειδώσουν όλους μέσα σε ένα ασανσέρ, χωρίς μάσκα, χωρίς αντισηπτικό, χωρίς τίποτα...
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Απαγόρευση κυκλοφορίας 24 Mar 2020 22:02 #25

Stefan wrote:
Απ ότι καταλαβαινω εσυ ρεπεις προς τη χουντα, σωστα? Αρα αφου τωρα εχουμε ενα χουντικο μετρο δε θα επρεπε λογικα να εισαι ευχαριστημενος?

Το ακριβώς αντίθετο. Δυσαρεστημένος.Δε ζουσα επι Χουντας ούτε θέλω να ζω σε ενα police state... Σημερα περασα απο police checkpoint. Δε μου αρεσε να με ελενχουν αν εχω το χαρτι που μου επιτρεπει να βγαινω απο το σπιτι μου.Επεστρεφα απο την εργασια μου.Αναγκαστικα περασα απο εκει,δεν ειχα εναλλακτικη. Ξεφτιλα.

Ειμαι Υπερ βασικων κανονων προστασιας της υγειας. Γιατι διαλυσαν οι κυβερνοντες το συστημα Υγειας πριν λιγα χρονια; να προσλαβει το κρατος προσωπικο,να μετατρεψει ξενοδοχεια σε νοσοκομεια,να κανει προσωρινα ανοιχτους χωρους νοσοκομεια,να ζητησει εθελοντες με μοριοδοτηση σα κινητρο σε μελλοντικους διαγωνισμους,να αγορασει υλικο κλπ κλπ κι οχι να μου στελνει στην ανεργια 1.5μυριο και να διαλυει την οικονομια... μετα φορολαιλαπα...για ολους εκτος απο τους 300 της Βουλης και την παρεα τους.

Ειμαι σιγουρα Κατα σε οτι θυμιζει Χουντα και περιορισμο βασικων ελευθεριων.
Last Edit: 24 Mar 2020 22:09 by ψιθιριστής.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: kostas bg (kostas.bg), γιώργης (yorgi)

Απαγόρευση κυκλοφορίας 24 Mar 2020 22:22 #26

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
ψιθιριστής wrote:
Το ακριβώς αντίθετο. Δυσαρεστημένος.Δε ζουσα επι Χουντας ούτε θέλω να ζω σε ενα police state... Σημερα περασα απο police checkpoint. Δε μου αρεσε να με ελενχουν αν εχω το χαρτι που μου επιτρεπει να βγαινω απο το σπιτι μου.Επεστρεφα απο την εργασια μου.Αναγκαστικα περασα απο εκει,δεν ειχα εναλλακτικη. Ξεφτιλα.

Ειμαι Υπερ βασικων κανονων προστασιας της υγειας. Γιατι διαλυσαν οι κυβερνοντες το συστημα Υγειας πριν λιγα χρονια; να προσλαβει το κρατος προσωπικο,να μετατρεψει ξενοδοχεια σε νοσοκομεια,να κανει προσωρινα ανοιχτους χωρους νοσοκομεια,να ζητησει εθελοντες με μοριοδοτηση σα κινητρο σε μελλοντικους διαγωνισμους,να αγορασει υλικο κλπ κλπ κι οχι να μου στελνει στην ανεργια 1.5μυριο και να διαλυει την οικονομια... μετα φορολαιλαπα...για ολους εκτος απο τους 300 της Βουλης και την παρεα τους.

Ειμαι σιγουρα Κατα σε οτι θυμιζει Χουντα και περιορισμο βασικων ελευθεριων.


Το "police state" (τέλος πάντων) είναι αναγκαίο επειδή υπάρχεις εσύ και οι όμοιοί σου. Νομίζω λοιπόν ότι σας χρειάζεται ένας Boris Johnson, αν και ακόμη και αυτός ο ψεκασμένος αναγκαστικά το αλλάζει το παραμύθι γιατί έχουν αρχίσει να τον παίρνουν με τις πέτρες και οι Έλληνες που ήταν εκεί τρέχουν άρον-άρον να γυρίσουν στο ... "police state" της Ελλάδας....
Ψιλά γράμματα όμως εεεε;;;;;
Μέτρον άριστον
Last Edit: 24 Mar 2020 22:23 by batista.
The administrator has disabled public write access.

Απαγόρευση κυκλοφορίας 24 Mar 2020 22:24 #27

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
Κουλαρε φιλε μου γιατι και εγω δεν τον παω τον βουτυρομπεμπε Αλεξη Μιζοτακη αλλα φιλε η αληθεια να λεγεται τα παει μια χαρα και ευχομαι να τα παει μην βαζετε τα κομματικα πανω απο ολα.
Απλα στο forum ειναι τα κομματοσκυλα ΠΑ.ΣΟ.Κ -ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ -ΣΥ.ΡΙΖ.Α που γλυφουν και αναρτουν ασχετα θεματα .....μπας και ο Κουλης τους διορισει τους κρεμανταλαδες τους.
Ειχα γραψει πριν απο καιρο:
Tα ετερώνυμα ελκονται ......ενω τα ομωνυμα απωθουνται .....και οποιος καταλαβε......!
Μια ζωη θα τους φταινε τα παντα!

Πριν απο αναρηθηκε Επισημα εγινε αρση των Ταξειδιωτικων Περιορισμων για τις 8 Απριλιου στην Wuhan .......
Wuhan to lift outbound travel restrictions on April 8
People in Wuhan will be allowed to leave the city and Hubei Province, where Wuhan is the capital, if they hold a green health code, meaning no contact with any infected or suspected COVID-19 cases, according to a circular issued by the provincial COVID-19 control headquarters.

Other areas in Hubei will lift outbound transportation restrictions from March 25, the circular said.

www.newtimes.co.rw/international/wuhan-l...restrictions-april-8

Απλα αναμενω την αλλη την ποντικομαιμου (πολιτικα) την Προεδραρα μας Αικατερινη Σακελαροπουλου να δωσει "χωρις μασκα" τους επαινους της στον λαμπρο ταπεινο λοιμωξιολογο κ Σωτηρη Τσιοδρα.
Χωρις μασκες Αικατερινη Σακελαροπουλου!
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Last Edit: 24 Mar 2020 22:31 by PRS33 (PARIS33).
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.073 seconds