Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Απαγόρευση κυκλοφορίας

Απαγόρευση κυκλοφορίας 24 Mar 2020 22:48 #28

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
Τι να πεις και τι να γραψεις ......οταν βλεπεις τον Ηelia Moisy Μοσιαλο που τιναξε στον αερα το Ασφαλιστικο Συστημα απελευθερωση φαρμακων και εγινε το "ντου" απο τις Φαρμακευτικες Βιομηχανιες το 2009.
Παρεπιμπτοντως τα ****** τα δυο ο Μοisys Mosialos ειναι γαμπρος του Χουλαρακη ΣΥ.ΡΙΖ.Α ..........

Αταίριαστοι | Ο Ηλίας Μόσιαλος :P :P :P για τα επόμενα βήματα στη μάχη με τον κορωνοϊό | 24/03/2020

EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
The administrator has disabled public write access.

Ο ορισμός της παρανομίας στην Κάλυμνο: Τρικάβαλο, με ανήλικο, χωρίς ταυτότητα και δικαιολογητικά 24 Mar 2020 23:55 #29

  • maria (mb361)
  • maria (mb361)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 5234
  • Thank you received: 1687
  • Karma: 35 (-37)
www.gazzetta.gr/plus/koinwnia/article/14...a-kai-dikaiologitika

Ένας 38χρονος στην Κάλυμνο ήταν ο ορισμός της παρανομίας, καθώς ήταν σε μηχανάκι τρικάβαλο, με παιδί και αρνήθηκε να δείξει την ταυτότητά του.
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Last Edit: 24 Mar 2020 23:57 by maria (mb361).
The administrator has disabled public write access.

Απαγόρευση κυκλοφορίας 25 Mar 2020 00:53 #30

ψιθιριστής wrote:


Ειμαι Υπερ βασικων κανονων προστασιας της υγειας. Γιατι διαλυσαν οι κυβερνοντες το συστημα Υγειας πριν λιγα χρονια; να προσλαβει το κρατος προσωπικο,να μετατρεψει ξενοδοχεια σε νοσοκομεια,να κανει προσωρινα ανοιχτους χωρους νοσοκομεια,να ζητησει εθελοντες με μοριοδοτηση σα κινητρο σε μελλοντικους διαγωνισμους,να αγορασει υλικο κλπ κλπ κι οχι να μου στελνει στην ανεργια 1.5μυριο και να διαλυει την οικονομια... μετα φορολαιλαπα...για ολους εκτος απο τους 300 της Βουλης και την παρεα τους.

Ειμαι σιγουρα Κατα σε οτι θυμιζει Χουντα και περιορισμο βασικων ελευθεριων.
Έχεις δίκιο.
Η τεράστια ευθύνη όλων των προηγούμενων κυβερνήσεων ήταν που δεν έφτιαξαν νοσοκομεία.
Από το 1996 παραδόθηκαν στην Αττική μόνο δύο νοσοκομεία.
Το Θριάσιο κ το Αττικό.
Πραγματικά πρέπει να φτιαχτούν κ άλλα, έστω κ πρόχειρα.
Να ανοίξουν επίσης κ τα στρατιωτικά νοσοκομεία για το κοινό.
Γιατί να πηγαίνουν μόνο ένστολοι;
Οι φορολογούμενοι δεν τα πληρώνουν;
Σε αυτούς δεν ανήκουν;
Κ όλοι αυτοί οι καθηγητές που βγαίνουν στα κανάλια όλη μέρα κ δίνουν συμβουλές, καλό θα ήταν να τρέξουν σε κάποιο δημόσιο νοσοκομείο, να φορέσουν τη μπλούζα τους κ να ριχτούν κ αυτοί στη μάχη μαζί με τους συναδέλφους τους που κάνουν βάρδιες στα νοσοκομεία.
Εκεί φαίνεται ο καλός γιατρός κ ο καλός στρατιώτης.
Στο πεδίο τής μάχης...
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.

Απαγόρευση κυκλοφορίας 25 Mar 2020 06:46 #31

  • Stefan
  • Stefan's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 642
  • Thank you received: 189
  • Karma: -23
ψιθιριστής wrote:
Το ακριβώς αντίθετο.
.................................
Ειμαι σιγουρα Κατα σε οτι θυμιζει Χουντα και περιορισμο βασικων ελευθεριων.

Δηλαδή εισαι με τη δημοκρατια?
Τα περι "μαυρου ιερατειου" και 666 που εγραψες τι ηταν, καλαμπουρι?


ψιθιριστής wrote:
Σημερα περασα απο police checkpoint. Δε μου αρεσε να με ελενχουν αν εχω το χαρτι που μου επιτρεπει να βγαινω απο το σπιτι μου.Επεστρεφα απο την εργασια μου.Αναγκαστικα περασα απο εκει,δεν ειχα εναλλακτικη. Ξεφτιλα.

Εχεις καταλαβει ότι ζουμε σε εκτακτες συνθηκες γενικου συναγερμου?
Αν δε μας ελεγχουν πως αλλιως θα σταματησουν οι ασκοπες μετακινησεις που βοηθουν στην εξαπλωσης της θανατηφορας επιδημιας??
Last Edit: 25 Mar 2020 06:46 by Stefan.
The administrator has disabled public write access.

Απαγόρευση κυκλοφορίας 25 Mar 2020 07:51 #32

90642266_658021561675713_2863262483571802112_o_2020-03-25.jpg


89731522_100980218210507_4870151987749978112_n_2020-03-25.jpg
The administrator has disabled public write access.

Απαγόρευση κυκλοφορίας 25 Mar 2020 09:13 #33

Διάβασα όλες τις απόψεις λίγο πολύ όλοι έχουμε δίκιο το δικό μου παράπονο είναι Σε τι τους ενοχλεί να πάρω ένα καλάμι και να πάω σε μία έρημη παραλία στα βράχια να ψαρέψω η να πάω σε ένα λιβάδι έξω από την Αθήνα και να μαζέψω χόρτα αθλητισμός είναι και αυτό Ο καθένας χρειάζεται να κάνει κάτι για την ψυχική του ηρεμία ο κατοίκων περιορισμός δημιουργεί ψυχολογικά προβλήματα και το πώς θα αντιδράσει ο καθένας είναι άγνωστο Χρόνια πολλά ξεχάσαμε σήμερα ότι είναι και εθνική εορτή
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: γιώργης (yorgi)

Απαγόρευση κυκλοφορίας 25 Mar 2020 10:22 #34

Τηλεφώνησα στην πολιτική προστασία και ρώτησα αν μπορώ να πάω να αθληθώ σε κοντινή ερημική παραλία κολυμπώντας δεν γνώριζαν και μου απάντησαν ότι αρμόδιο είναι το λιμενικό τηλεφώνησε στο Λιμενικό και τους είπα το θέμα μου και αυτοί μου απάντησαν ότι μπορώ με την παράγραφο 6 να καταχωρηθεί ως άθληση η κολύμβηση Δηλαδή Σωματική άσκηση σε εξωτερικό χώρο Γενικά υπάρχει μία ασάφεια στην παράγραφο 6 είναι ναι μεν αλλά...
Last Edit: 25 Mar 2020 10:23 by kostas bg (kostas.bg).
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: γιώργης (yorgi)

Απαγόρευση κυκλοφορίας 25 Mar 2020 11:12 #35

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
PARIS33 wrote:
Τι να πεις και τι να γραψεις ......οταν βλεπεις τον Ηelia Moisy Μοσιαλο που τιναξε στον αερα το Ασφαλιστικο Συστημα απελευθερωση φαρμακων και εγινε το "ντου" απο τις Φαρμακευτικες Βιομηχανιες το 2009.

Καλά αυτό κι αν είναι εξωφρενικό fake news. Και πέρα από τα παρακάτω, για να καταλάβετε για πόσο fake news μιλάμε και πόσο ... φούμο διαβάζετε γενικώς, η κυβερνητική θέση που είχε αναλάβει ο Μόσιαλος ήταν αυτή του ... υπουργού ... Επικρατείας με χρέη κυβερνητικού εκπροσώπου το ... 2011 !!!

"...Εκθέσεις αποκάλυψης της σπατάλης

Αξίζει να σημειωθεί ότι ακόμη και πριν από την εφαρμογή των μνημονίων και τη «βίαιη» ακραία προσαρμογή της φαρμακευτικής δαπάνης, υπήρξαν φωνές που τόνιζαν την ανάγκη εξορθολογισμού. Μία εξ αυτών είναι ο κ. Ηλίας Μόσιαλος, καθηγητής της Πολιτικής της Υγείας και διευθυντής του Κέντρου Οικονομικών της Υγείας στη London School of Economics και πρώην υπουργός.

Ήδη από το 2010 είχε τονίσει ότι χρειάζονται πολλές κινήσεις, όπως π.χ. η καλύτερη εφαρμογή της ηλεκτρονικής συνταγογράφησης, ώστε να μη γίνεται απλή καταγραφή, αλλά ανάλυση δεδομένων, να υπάρξει μηχανισμός αξιολόγησης των νέων φαρμάκων, που είναι και πιο ακριβά, από έναν ανεξάρτητο οργανισμό, και να υπάρξει διαφορετικό σύστημα τιμολόγησης.

Ο κ. Μόσιαλος, με δύο εκθέσεις του προ 8ετίας, είχε αποκαλύψει την τεράστια σπατάλη.
Σήμερα, η δημόσια δαπάνη για εξωνοσοκομειακά φάρμακα έχει περιοριστεί σε 1,945 δισ. ευρώ και μαζί με τις ανάγκες για τα νοσοκομεία φτάνει στα 2,5 δισ. ευρώ. Τα τελευταία χρόνια και παρά τις σημαντικές πιέσεις έχει υπολογιστεί ότι οι ανελαστικές ανάγκες για φάρμακα είναι της τάξης των 3,5 - 3,7 δισ. ευρώ με βάση τις τρέχουσες τιμές. Το ελληνικό Δημόσιο, προκειμένου να επιτύχει την εξασφάλιση των φαρμάκων, εφαρμόζει το μέτρο του clawback, αισιοδοξώντας ότι σταδιακά, με την εφαρμογή θεραπευτικών πρωτοκόλλων και της διαδικασίας διαπραγμάτευσης και αξιολόγησης, θα περιορίσει το μέτρο αυτό..."

m.naftemporiki.gr/story/1320391
Μέτρον άριστον
Last Edit: 25 Mar 2020 11:45 by batista.
The administrator has disabled public write access.

Απαγόρευση κυκλοφορίας 25 Mar 2020 22:17 #36

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
Απο την εποχη του Mοyση Μοσιαλου του "καθηγητη" που ελευθερωσε τις τιμες στα φαρμακα τιναξαν τα πρασινα λαμογια ΠΑ.ΣΟ.Κ-αρες την Υγειονομικη περιθαλψη.
Πλακα ρε κανεις και γραφεις οτι ειναι London School of Economics.........γιατι ο μοναδικος ειναι;
O Aλογοσκουφης και αλλοι απο την Κυβερνηση Κωστα Καραμανλη απο που ηταν απο το....κατηχητικο;
Aπλα οι ΠΑ.ΣΟ.Κ -αρες τοτε το 2009 ξεκινησαν καλα αλλα τα σκατωσαν αργοτερα......ο κυριος Γιωργος Παπανδρεου δεν πειραξε μισθους (μειωσεις) αλλα μονο στα επιδοματα ........δηλαδη επιδοματαρες στο δημοσιο και ιδιωτικο τομεα που το ειχανε ξεφτυλισει ολοι.
Στα Υγειονομικοασφαλιστικα .......μανταρα ........
Επιπροσθετως ο κυριος Γιωργος Παπανδρεου οταν χρεοκοπησαμε το 2009 ειχε τα α..... να τα βρει αμμεσα τα χρηματα γιατι μεχρι τοτε ολοι ελεγαν τις παπατζες τους.
Συμφωνοι εκανε την λαμογια αυτος η μανα του τα αδελφια του και τα πρασινα λαμογια με τα Swaps Goldman Sachs
Που εκανε την μαλακια;
Αφησε μετα που βρηκε τα χρηματα στον καθε ασχετο να τα διαχειριστει ......το καταλαβε μετα και πηγε να κανει λαμογια στους Γερμανους.
Δηλαδη ενω τοτε το ΕΣΥ χρειαζοταν καπου $40 -$50 δις και ειχαν συμφωνησει να τα παρουν απο την Goldman Sachs αυτος ο μπιπ -μπιπ πηγε και τα πηρε (λογω προμηθειας παραπανω) απο τους Γερμανους και τον "εσκισαν"μετα η Goldman Sachs που τον ειχε ανεβασει.
Το "τραβηξε"" μετα μολονοτι ειχε απολυτο δικιο για δημοψηφισμα και ουσιαστικα αμφισνητησε το Euro και ηταν τα "τελευταια" του.

Nα πανε στον αγυριστο τα λαμογια κοιτατε μην κολλησετε τιποτα και αφηστε τα "αυτα" γιατι ο Κουλης μας εκλεισε"σπιτι" και καλα εκανε.
Ο κορωνα -ιος Covid19 εχει δυο τυπους ο ενας που κτυπαει μικρες ηλικιες για να τον μεταδιδουν πηγαινοερχομενοι και για αυτο αμεσως εκλεισαν σχολεια ,γυμναστηρια κλπ και ο αλλος τυπος συνεχεια του προηγουμενου να τον μεταδιδουν στουςι μεσηλικες.
Ετσι την πατησαν οι Ιταλοι με τους Chineses νεαρους που ειχαν τον ιο και εκλειναν deal στον βορρα πηγαινοερχομενοι στην China.
Συνολο 7,500 νεκρους με 80,000,000 πληθυσμο ουτε η Ινδια με 1,8 δις δεν εχει πια τοσους νεκρους.

Θα κάτσω σπίτι 2020 και αφηστε τις "δουλειες" ξυνω τα παπακια μου μια φορα σας εβαλε ενας Πρωθυπουργος να κατσετε στα ρημαδοσπιτα σας μην ψοφησετε απο την πανδημια και πεσατε να τον φατε......(δεν το γραφω για σενα.....)
Ειχατε μαθει να ξυνετε τα παπακια σας καθε μερα στους δρομους ταχα για δουλειες... μεχρ οι μαντραχαλαδες στα βοθροκαναλα συμβουλες "για αλλους" να μεινουν σπιτια τους μην κολησουν ενω οι ιδιοι στα papaρια τους.
Καλα εκανε ο Αλεξης Μιζοτακης εγωσυμφωνω μαζι του

EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Last Edit: 25 Mar 2020 22:29 by PRS33 (PARIS33).
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.078 seconds