Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: ΧΑΡΑΤΣΙ ΔΕΗ

ΧΑΡΑΤΣΙ ΔΕΗ 30 May 2013 12:37 #82

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 2231
  • Thank you received: 1096
  • Karma: 97 (23)
Οικονομικά της Λουκα ειναι αυτά . Δεν τα υποστηρίζει κανείς παραμόνο κερδοσκόποι γιατί απλά αυτοί δεν θα βγουν ζημειωμένοι αντιθετα κερδισμένοι μιας και θα εχουν συνάλλαγμα και διαφοροι μυθοπλάστες .
Για πες μας το 80% απο που βγαίνει μειωση εισοδήματος;;;; Παραδειγμα μισθου του δημοσιου πριν και μετα επισης παραδειγμα καταθεσης πριν και μετά και επισης παραδειγμα τιμης ακινητου πριν και μετά πραγματικές επισης παραδειγμα τιμης προιοντος πριν και μετα .
Δεν μου ειπες τελιακ το ΔΝΤ περασε απο καμια Τουρκια Ρωσια και λοιπα παραδειγματα που εφερες τι εγινε ;;;; :cheer: :cheer: :cheer:
οΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΑ ΥΠΟΤΙΜΗΣΗΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΟΣΩΝ ΤΑ ΓΡΑΦΟΥΝ . ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΚΕ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΔΡΑΧΜΗ . ΛΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΥΘΕΝΑ .
Λοιπον τουρκικη λιρα
Η Νέα Τουρκική Λίρα έγινε το νέο εθνικό νόμισμα της Τουρκίας από την 1η Ιανουαρίου του 2005. Ισοδυναμεί με 1 εκατομμύριο παλιές τουρκικές λίρες και διαιρείται σε 100 νέα κουρούς (kuruş) (τα οποία είχαν καταργηθεί εδώ και 20 χρόνια). Ως το τέλος του 2005 θα κυκλοφορούν και τα δύο νομίσματα και οι τιμές θα αναγράφονται και στα δύο. Από την 1η Ιανουαρίου 2009 το νέο νόμισμα έχει και πάλι το σύμβολο TL.

ΤΟΥΡΚΙΚΗ ΛΙΡΑ 1/1/1990 2,311.00=1USD
ΤΟΥΡΚΙΚΗ ΛΙΡΑ 1/1/2005 USD 1.00 = TRL 1,325,700.00 = TRY 1.3257

OK ;;;;; AYTO ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΣΕΝΑ 50%;;;;;;
ΣΕ ΜΙΑ ΚΑΘΑΡΑ ΕΞΑΓΩΓΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ . ΕΔΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΟΤΑΝ;;;;
:whistle: :whistle: :whistle: :whistle:
Last Edit: 30 May 2013 12:47 by ΣΤΑΜΑΤΗΣ.
The administrator has disabled public write access.

ΧΑΡΑΤΣΙ ΔΕΗ 30 May 2013 13:53 #83

  • kostasgl
  • kostasgl's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 611
  • Thank you received: 54
  • Karma: 2 (9)
Μα δε σας λέει κανείς να μην έχετε τα χρήματά σας στο εξωτερικό. Και όσα διαβατήρια θέλετε από άλλες χώρες. Αλλά μην πολεμάτε να φορέσετε τη δραχμή στους άλλους ενώ εσείς θα κοιτάτε από μακριά και απλώς θα σχολιάζετε τις εξελίξεις.

Είναι λογικό αυτό; Είναι ηθικό; Θέλετε να παίξετε ρώσικη ρουλέτα, αλλά στη θέση τη δική σας θα είναι άλλος ο οποίος θα υποστεί και τις συνέπειες;

Η παλικαριά δεν είναι να παίζεις παιχνίδια στις πλάτες άλλων, πιθανότατα ανυποψίαστων που παρασύρονται εύκολα. Η παλικαριά είναι να αναλαμβάνεις τις ευθύνες και τις συνέπειες των πράξεών σου όταν κάτι δεν πήγε καλά.

Και από τη στιγμή που κάποιος έχει βγάλει τα ευρώ του στο εξωτερικό για να τα προστατέψει από την πιθανή δραχμοποίηση, δεν μπορεί να αυτοπροσδιορίζεται ως πολέμιος του ευρώ και υποστηριχτής της δραχμής. Είναι παράλογο. Είναι σα να θέλω να σου πουλήσω ένα αυτοκίνητο, υποστηρίζοντας ότι είναι καλύτερο από αυτό που έχεις, ενώ εγώ δεν το οδηγώ γιατί το θεωρώ ελαττωματικό και θα πάθω ατύχημα.

Αυτά τα κάνουν κάτι βόθροι της δημοσιογραφίας τύπου Τράγκα ή διασκεδαστές τύπου Λαζόπουλου κλπ για να πετύχουν ακόμα μεγαλύτερο κέρδος (είτε λόγω πολιτικών συμφωνιών κάτω από το τραπέζι για υποστήριξη συγκεκριμένων συμφερόντων, είτε απλά για να πετύχουν υψηλότερη τηλεθέαση).
Δεν υπάρχει τίποτα πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
(Αριστοτέλης)
The administrator has disabled public write access.

ΧΑΡΑΤΣΙ ΔΕΗ 30 May 2013 15:52 #84

  • XxSMIL3xX
  • XxSMIL3xX's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 266
  • Thank you received: 10
  • Karma: 0 (-28)
ειπαμε σταματη...

μια οικογενεια με 2 εργαζομενους επαιρνε μινιμουμ 800+800=1600...

τωρα με εναν εργαζομενο και μισθο 500 ευρω παιρνει το 30%...

προσθεσε ολους τους φορους και θα δεις ποσο ευκολα παμε στο 80% με 90%...


εδω εχουμε φτασει...
και βαζω εναν μεσο ορο...γιατι αμα θελεις να δουμε δημοσιους που επαιρναν 2.000 και 3.000 με τα επιδοματα και εχουν φτασει στα 900 ευρω παει ακομα παρακατω...

η αν δεις αυτους που ειδαν τις μετοχες τους απο 35 ευρω ανα μετοχη να ειναι σημερα 0.2 η μετοχη...

η μηπως οικογενειες χωρις κανεναν εργαζομενο...

απο 300.000 ανεργους φτασαμε τους 1.300.000...


οσο για τα ακινητα εκει να δεις... 0 εχει παει η αξια τους...
για βγες στην αγορα να πουλησεις κανενα ακινητο....εκει να σε δω...
οποιος εχει μετρητα οσο θελει τα αγοραζει απο πεινασμενους ελληνες...
ρωτας κι ολας....ποσο εχουν πεσει οι τιμες στα ακινητα...
2 παραδειγματα θα σου πω απο πολυ κοντινο μου ανθρωπο...

πουλησε σπιτι το 2008 170.000 ευρω...σημερα ο καινουργιος ιδιοκτητης το πουλαει 100.000 και δεν βρησκει να το δωσει...

αλλο παραδειγμα...
οικοπεδο 200 μετρα απο την θαλασσα πανω απο 10 στρ...
το 2008 αγοραστηκε 600.000 ευρω...
σημερα το εχει βαλει 100.000 και δεν χτυπαει ουτε μισο τηλεφωνο...

αυτα σταματη απο την αγορα ακινητων στην ελλαδα...



@kostasgl κατ εσε λοιπον ο αριστοτελης, η ο πλατωνας, η ο σωκρατης δεν θα επρεπε να φιλοσοφουν γιατι ηταν ευποροι και δεν χρειαζοταν να δουλευουν...


ωραια λογικη...
αμα θελεις προτεινε στον σαμαρα να μου στερησει και τα πολιτικα μου δικαιωματα...


αμ το αλλο...
εγω που εχω τα λεφτα μου εξω να μην λεω την γνωμη μου...

ο σαμαρας , η ντορα και ο μπενυ που εχουν δις ευρω εξω οχι απλα να λενε την γνωμη τους αλλα να ασκουν και εξουσια...


ωραια λογικη εχεις...



τσιμπιστε και μια νεα ειδηση....
στους πολιτες δεν υπαρχει πλεον τραπεζικο απορρητο κτλ κτλ κτλ...και μπαινει η εφορια και σε ξεσκονιζει και σε αναγκαζει να αποδειξεις που βρηκε ο παππους τα χρημματα το 1960...

τα κομματα ομως....
«Απόρρητα» τα στοιχεία για τα δάνεια των κομμάτων από το 1996, λέει η Τράπεζα της Ελλάδος


αχου καλε....
απορρητα τα στοιχεια για τα κομματα...
μιλαμε για κρατος δικαιου με @@...οχι λαλακιες...
Last Edit: 30 May 2013 16:04 by XxSMIL3xX.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: kostas bg (kostas.bg)

ΧΑΡΑΤΣΙ ΔΕΗ 30 May 2013 17:30 #85

  • kostasgl
  • kostasgl's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 611
  • Thank you received: 54
  • Karma: 2 (9)
- Οι αρχαίοι φιλόσοφοι δεν έχουν καμιά σχέση με αυτό που έγραψα. Επίσης η φιλοσοφία δεν ασκείται για προσπορισμό κέρδους και όχι από οποιονδήποτε. Γενικά, όχι μόνο την αρχαία εποχή.

- Να συνεχίζουμε να χάνουμε το χρόνο μας νομίζω ότι δεν έχει νόημα. Εξάλλου άλλα λέει ο ένας, άλλα απαντάει ο άλλος και μπορεί να συνεχίζεται αιώνια αυτό χωρίς ουσία.

- Η εξέλιξη έρχεται μέσα από την εμπειρία και την ωμή πίεση της ανάγκης, οπότε να δούμε το μέλλον τι θα φέρει και προπαντός τι θα διδάξει.
Δεν υπάρχει τίποτα πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
(Αριστοτέλης)
The administrator has disabled public write access.

ΧΑΡΑΤΣΙ ΔΕΗ 30 May 2013 18:54 #86

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 2231
  • Thank you received: 1096
  • Karma: 97 (23)
Λοιπόν δεν είναι εύκολα τα πράγματα Στάθη . Εχουμε φτάσει λες . Εσύ όχι κάποιοι άλλοι ναι . Οποτε άσε την προάσπιση δικαιωμάτων εκ του ασφαλούς . Μιλάς λοιπόν για ιδιωτικούς υπαλλήλους που έχασαν την δουλειά τους μαζί σου έτσι είναι και χειρότερα . Ενα ζευγάρι κάτω των 30 έπερνε 800 και 800 1600 και τώρα μπορεί να παίρνει και μάυρα και μηδεν ίσως .
Παμε στους δημοσιους λοιπον 3000 λες οποτε μειλας ας ποπυμε για εναν καλο διευθηντη νοσοκομειου αγνο χωρις φακελους κτλ ποσα παιρνει ειπες ;;;; 900 :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Λοιπον παιρνει 1870 αν θες να μαθεις .
Μετοχές λοιπον ποιος ειχε μετοχες;;; Ειτε αυτος που δανειστηκε ειτε αυτος ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΟΧΙ Ο ΜΙΣΘΩΤΟΣ . Αν ο μισθωτος ειχε ειτε δανειστικε και επαιζε μετοχες τοτε εχασε πριν 10 χρονια . Παμε παρακατω .
0 αξια ακινητων οτι ναναι λες κλασσικα . Αν βρεις λοιπον στα βορεια προαστεια ακινητο με οχι 0% με 50% αξια με χαρα να μας πεις να δουμε τι γινεται . Και μην μας φερεις κανεναν παραδειγμα πνιγμενο ατυχο που πηγε και χρεωθηκε σαν το προβατο σε τιποτα τραπεζες . Λεμε αξια ακινητου οχι 0 20 30 % αρχικης .
170-100 = 70 δηλαδή 35% = οχι 0%
Παμε παρακάτω .
600.000 ΕΔΩΣΕ ΓΙΑ ΟΙΚΟΠΕΔΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ 100.000¨¨¨¨¨ΜΠΡΑΒΟ ! ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ ΤΕΤΡΑΓΩΝΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΓΩ . ΚΑΙ ΘΑ ΒΓΑΛΩ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΟΝΟΜΑ ΑΦΜ ΚΑΙ ΑΜΚΑ .
ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΛΕΩ ΘΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ ΤΕΤΡΑΓΩΝΙΚΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ . ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΨΩΦΙΑ ΑΠΛΑ ΤΟ ΤΟΠΟΓΡΑΦΙΚΟ ΤΑ ΤΕΤΡΑΓΩΝΙΚΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΑΙΡΝΩ ΤΩΡΑ .
Λοιπον φιλε μου καλε καλε μου φίλε την λαλακια του καθενα εδω μεσα να αγοράσει μετοχές επειδη πιστεψε στον Σημιτη και την φοροαποφυγή που κανουν εγω εσύ ο καθε ένας εμας εδω μέσα με τα όσα δίκια έχουμε ή δεν έχουμε δεν θα την βαφτίσουμε επανάσταση . Στο λέω απλά και ντόμπρα μιας και εδω μέσα δεν γνωρίζει κανενας κανένα . Αλλά επειδή συμβατικά και καλα ειμαστε και εσύ και εγώ απο τις ίδιες ρίζες στην καλύτερη ειναι ντροπή να βάζουμε εσένα εμενα και τον κάθενα απο ολους που δεν έχουν ουτε adsl να πληρωσουν στο ίδιο καλάθι . Τις λαλακιες του αντρίκου αδερφέ τέρμα . Η κατσικα δεν θα μασίσει ταραμά . 39 ΧΡΟΝΩ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΛΑΛΑΚΙΕΣ ΤΕΡΜΑ ΤΕΛΟΣ.
Τωρα στα οικονομικά . ΑΝ ΕΣΥ ΤΗΝ ΑΝΑΛΥΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΜΕ ΜΕΤΟΧΕΣ ΑΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΜΙΣΘΟΥΣ ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΧΑΜΗΛΟΜΙΣΘΩΝ ΤΗΝ ΛΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ ΤΟΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΟΝ ΧΕΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΕΞΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΤΣΙΠΡΑΛΕΞΗ ΑΠΛΑ.
ΣΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 50 ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΣ ΠΟΥΘΕΝΑ . :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΙ ΕΦΟΠΛΙΣΤΕΣ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ;;;;;
Το χειροτερο για εσενα για εμαν για ολους ξερεις ποιο ειναι φιλε μου καλέ οτι οσο εσυ εγω και καποιοι αλλοι καθεστε εδώ και πριζετε τους γενετήσιου αδένες του καθενώς κάποιοι αλλοι βγάζουν ζωντανά λεφτά . ΑΝτι ρε φιλε να παραμυθιαζεις τον ακθενα δεν λέμε και καμια συμβουλη-κινηση να βγει και κανενας με το ενα ποδι στον ταφο ζωντανος;;;;
Μακαβριο αλλά έτσι είναι θες παραδείγματα πάμπολα . ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΟΜΩΣ ΤΕΛΟΣ . ΟΤΑΝ Ο ΑΕΡΟΨΕΚΑΣΜΕΝΟΣ ΣΑΣ ΠΟΥΛΑΓΕ ΜΠΟΥΡΔΕΣ ΕΒΓΑΖΕ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΥΑΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΙΣΤΕΨΑΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ !!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Λοιπον τοπογραφικο τοποθεσια αντικειμενικη και εδω ειμαστε γατακια .
Last Edit: 30 May 2013 19:02 by ΣΤΑΜΑΤΗΣ.
The administrator has disabled public write access.

ΧΑΡΑΤΣΙ ΔΕΗ 30 May 2013 21:39 #87

  • XxSMIL3xX
  • XxSMIL3xX's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 266
  • Thank you received: 10
  • Karma: 0 (-28)
1)σε οτι ρωτας απανταω...

2)απο 170 που το αγορασε το εχει βαλει 100 και δεν εχει βρει κανεναν να το πουλησει...κατσε να δουμε ποσο θα το ριξει...

3)το οικοπεδο ειναι στην ερμιονη και ειναι αγορασμενο απο φιλο μου απο την ψαρουδα μπενακη(που ολο τυχαια το πουλησε 6 μηνες πριν γινει το μπαμ)και ειναι στην πετροθαλασσα.εαν πραγματικα ενδιαφερεσαι θα σου βρω ολες τις λεπτομερειες και θα σε φερω σε επαφη.χαρα μου!

4)παμε στους δημοσιους υπαλληλους...οι καθηγητες απο 1020(νεοδιοριστος) εχει παει στα 660 και 575 εαν δεν εχει προηγουμενη προυπηρεσια.
αλλο παραδειγμα οι γιατροι... οι γιατροι εχουν υποστει μειωση 25%-35%...

σε δημους ομως οι μισθοι 2.500 ευρω εχουν γινει 900 ευρω σταματη...

αλλα οσο κι αν ειναι...αν πλεον το ετερο ημιση ειναι ανεργο καθως σπανιζουν οι οικογενειες με 2 εργαζομενους ...

η ΜΕΙΩΣΗ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΩΝ ΣΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΕΙΝΑΙ 70%...

και με τους νεους φορους...
που παμε σταματη????



οσο για το αν ειναι να δωσουεμ συμβουλες....

με δαυτους πανω σταματη δεν υπαρχει νοημα να βγαλεις λεφτα...
και να βγαλεις θα στα φανε...

πρωτα θα φυγουν οι κλεφτες και μετα ολα τ αλλα...

η μονη συμβουλη που δινω ειναι βουλγαρια για αλλαγη φορολογικης κατοικιας.



α και κατι αλλο που ξεχασα...
6 χρονια υφεση σταματη...
ουτε στον Β παγκοσμιο...
Last Edit: 30 May 2013 21:54 by XxSMIL3xX.
The administrator has disabled public write access.

ΧΑΡΑΤΣΙ ΔΕΗ 30 May 2013 22:23 #88

The administrator has disabled public write access.

ΧΑΡΑΤΣΙ ΔΕΗ 30 May 2013 22:33 #89

ΚΩΣΤΑΣ wrote: Η ΔΕΗ πλέον δε μπορεί να εισπράττει το ειδικό τέλος ακίνητης περιουσίας, το περιβόητο χαράτσι, σύμφωνα με δικαστική απόφαση που εκδόθηκε από το Μονομελές Πρωτοδικείο Αθηνών.

Η απόφαση, η οποία είναι... αποτέλεσμα συλλογικής αγωγής από οργανώσεις και ομοσπονδίες καταναλωτών και έχει καθαρογραφεί, είναι προσωρινά εκτελεστή και πλέον υποχρεώνει τη ΔΕΗ να μην εισπράττει το χαράτσι.

Ο δικηγόρος Γιάννης Μυταλούλης, εκπρόσωπος των ομοσπονδιών και ενώσεων καταναλωτών που κατέθεσαν τη συλλογική αγωγή, δήλωσε ότι:

«η απόφαση είναι προσωρινά εκτελεστή και δεν χρειάζεται να περιμένουμε την τελεσιδικία της. Ουσιαστικά η απόφαση αυτή απαγορεύει την είσπραξη ενός αντισυνταγματικού φόρου και λειτουργεί προς όφελος όλων των πολιτών της Ελλάδας. Εφόσον συνεχίζεται η είσπραξη, ο καταναλωτής μπορεί να ζητήσει αποζημίωση αφού η ΔΕΗ πλέον δρα παράνομα. Η απόφαση του ΣτΕ μιλούσε για αντισυνταγματικότητα του τέλους ακινήτων αλλά δεν διασφάλιζε την νομική υπεράσπιση του καταναλωτή, εν αντιθέσει με την απόφαση που καθαρογράφηκε».

Σύμφωνα με τον κ. Μυταλούλη, η απόφαση αυτή είναι προάγγελος και για άλλες τέτοιες αποφάσεις που θα προκύψουν και σε φορολογικά θέματα που στηρίζονται στα νέα μέτρα που επιβάλλει η ελληνική κυβέρνηση.

(amaliadanews.gr)
Φίλε Κώστα το έβαλα όλο το κείμενο για να διαβάζετε πιο εύκολα
The administrator has disabled public write access.

ΧΑΡΑΤΣΙ ΔΕΗ 31 May 2013 00:14 #90

  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ
  • ΣΤΑΜΑΤΗΣ's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 2231
  • Thank you received: 1096
  • Karma: 97 (23)
Μισθός 2500 σε δήμο καλό πολύ καλό τι ηταν ο παλίκαρος αντιδήμαρχος και τώρα παίρνει 500 ;;;; Ή έκανε τίποτα πλασματικές υπερωρίες;;; Ετσι Στάθη υπολογισμοί δεν γίνονται . Τωρα σχετικά με το τεφαρίκι που πήρε ο φίλος σου δεν μου ειπες αντικειμενική πόσο είχε το κομμάτι;;; ποσα στρεματα κτλ οικοδομισιμο οικοπεδο εχει σημασια . Γιατι ξερω και ενα παλικαρι που πηρε 1.200.000 μεζονετα στο Ηρακλειο 200 τετραγωνικα και οταν τον ρωτησα ρε αδερφε που νομιζεις οτι ψωνισες στο Μονακό;;; Μου απαντησε μα έτσι ηταν οι τιμές . Εσύ θα αγοραζες;;;;
Τωρα για τους εκπαιδευτικους το 2011 ο μισθος τους ηταν πρωτοδιοριζόμενου 917 καθαρα συμφωνα με την διδασκαλική ομοσπονδια . Αυτά . Η μεγάλη απώλεια ειναι τα δώρα και το επείδωμα με τα οποια τα νεα παιδια καλυπταν όλες τις τρυπες οπως μετακινηση ενοικια κτλ.Οχι οτι μπορει να ζησει καποιος ανετα με αυτα ειδικα σε ενα αγονο αλλα να ξερουμε τι λεμε .
Τωρα για την ταμπακιερα για το ποσοστο χρέους εδώ εισαι και εδώ ειμαι οι δρόμοι ειναι δύο ή το 180% το κανουν άμεσα 150% με το να αφαιρεσουν τα 50 δις των τραπεζων απο τα χρεη του δημοσιου ειτε να κουρεψουν κοντα στα 80 δις και να παει 130% . Οποτε να αρχισει να δανειζεται μονη της η χωρα και να πεσει το κλασμα λογω αύξησης ΑΕΠ . Αν οχι ξεχνα το ανεβα για μπυρα πάνω κερασμένες απο εμας τους εργατες του κεφαλαιου . Μην ακουω τουλαχιστον εδώ τα χαζα γιατι το χρεος παρεμεινε 180% . Ξερεις πολύ καλά γιατί γιατί δεν μας δανειζε κανεις εξαιτιας των αψωγων χειρισμων του ΓΑΠ και γιατι δεν παραγουμε πιο πολλά απο οσα σπαταλαμε . Απλη αριθμητικη . Απλά φαντάσου μια χώρα που να μην της δανειζει κανεις τι θα ειχε γινει . Αυτα τα ολιγα .

Για να το τελειώσουμε Σταθη το θέμα αν θες να κάνεις εναγωνίως αντιπολίτευση δεν ειναι αυτα που γράφεις αλλά άλλο το οποιο όμως δεν αγγίζει κανενας απο ολους στην βουλή γιατί απλα πολύ απλά καίει και σε όποιον σκάσει θα τρλεχει και δεν θα φτάνει . Δεν θα στο πώ όμως για να έχω να κράξω και εγώ κάτι αλλά αυτό σοβαρό και πραγματικό . Εκει να δούμε τι θα λενε Αντωνηδες Αλεξηδες Μπενυ Φωτης κτλκτλ κτλ . Καληνυχτούδια
Last Edit: 31 May 2013 00:45 by ΣΤΑΜΑΤΗΣ.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.076 seconds