Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ

ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 06 Mar 2012 17:50 #1

  • alex58
  • alex58's Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 15
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0 (-1)
ΨΑΧΝΩ ΠΟΛΥ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΘΙΧ,,ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΒΟΗΘΑΕΙ....
The administrator has disabled public write access.

ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 06 Mar 2012 19:00 #2

  • me
  • me's Avatar
Το πιο απλό από τα 3 προγράμματα της anytime είναι ό,τι πιο φθηνό έχω βρει μέχρι τώρα εγώ.
The administrator has disabled public write access.

ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 07 Mar 2012 13:41 #3

  • oly
  • oly's Avatar
ρε παιδια ειναι πολυ φθηνη και εχει πολλες παροχες. ειναι σιγουρα αξιοπιστη ή υπαρχει καμια παγιδα?
The administrator has disabled public write access.

ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 07 Mar 2012 14:26 #4

  • MAIK
  • MAIK's Avatar
Eγω την εχω δυο χρονια. Την εμπιστευομαι γιατι ειναι της Ιντεραμερικαν. Αμα εχεισ και κανα λογαριασμο ΔΕΗ απο κανα εξοχικο προσκομισε τον ως αποδειξη μονιμης κατοικιας στην επαρχια να παρεις -30% εκπτωση
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 07 Mar 2012 15:10 #5

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Ρε παιδιά, στην ασφάλιση αυτοκινήτου (προς τρίτους), δε σας ενδιαφέρει η αξιοπιστία της ασφάλειας.
Αν φαληρίσει, κλείσει, κλπ, το μόνο που ρισκάρετε είναι είναι τα ετήσια (ή εξάμηνα) ασφάλιστρα.
Σε περίπτωση αποζημίωσης, δεν είναι ο ασφαλιζόμενος αυτός που θα τρέχει στα δικαστήρια για να αποζημιωθεί, ο παθών (που δε φταίει) θα είναι.
Άρα τι σε νοιάζει εσένα αν η peritime είναι αξιόπιστη ή όχι?
Είναι δουλειά του κράτους (λέμε τώρα) να κάνει ελέγχους αξιοπιστίας, και όχι δική σου. Δική σου είναι να έχεις συμβόλαιο με μια "αναγνωρισμένη" εταιρεία.
Άρα πάμε στα τυφλά στη φτηνότερη, και τέλος.
Βέβαια, αυτό που λέω ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ σε περίπτωση που η απλή ασφάλιση (η υποχρεωτική) συνδυάζεται με μικτή, κλοπής, κλπ τέτοια "σύνθετα". Τότε αλλάζει, και θέλει ψάξιμο.
Γιατί αν γίνει η στραβή, ΕΣΥ θα είσαι που θα πηγαίνεις ζητώντας.
Αυτά
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Last Edit: 07 Mar 2012 15:12 by soto51. Reason: Ορθογραφικό
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 07 Mar 2012 15:38 #6

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
Μην ξεχνάτε ότι σε περίπτωση μη αποζημίωσης στρέφεσαι κατά του ιδιοκτήτη του αυτοκινήτου!

Αρα δεν είναι λύση η φθηνή
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 07 Mar 2012 16:10 #7

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Ανώνυμος wrote:
Μην ξεχνάτε ότι σε περίπτωση μη αποζημίωσης στρέφεσαι κατά του ιδιοκτήτη του αυτοκινήτου!

Στην αγωγή που κάνει ο παθών πάντα στρέφεται κατά και των δύο, δηλ. και του υπαίτιου, και της ασφαλιστικής.
Όμως, οι αποφάσεις των δικαστηρίων βγαίνουν πάντα σε βάρος της εταιρείας, γιατί βάσει του νόμου αυτή είναι υποχρεωμένη να αποζημιώσει τον παθόντα. Δηλαδή η απόφαση δεν είναι της μορφής "Σου επιδικάζω τόσα, και πάρ' τα από όποιον τα βρεις", παρά το ότι η αγωγή αυτό ζητάει, αλλά "Σου επιδικάζω τόσα και παρ' τα από την ασφαλιστική".
Ακόμα και σε περιπτώσεις που η εταιρεία ΔΕΝ είναι υποχρεωμένη να αποζημιώσει (π.χ. μεθυσμένος οδηγός) η απόφαση βγαίνει σε βάρος της. Αποζημιώνει τον παθόντα και μετά είναι δική της άλλη δουλειά να σταφεί κατά του πελάτη της για να πάρει από αυτόν τα λεφτά της.
Αν η εταιρεία είναι αφερέγγυα, έκλεισε, Ψωμιάδης κλπ, ο νόμος προβλέπει να πληρώνει το Επικουρικό Κεφάλαιο (πιασ' τ' αυγό και κούρευτο, αλλά αυτό λέει ο νόμος).

Εν ολίγοις οι πιθανότητες να μπλέξεις (σαν ασφαλιζόμενος) από "κακή" εταιρεία είναι πολύ μικρές, σχεδόν ανύπαρκτες, και δεν αξίζει να πληρώνεις κουτιάτικα λεφτά (μέρες που είναι) για αυτή την περίπτωση.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 07 Mar 2012 18:35 #8

  • Πέτρος
  • Πέτρος's Avatar
Έχω δει και αυτό:

www.asfalish.gr/
The administrator has disabled public write access.

Απ: ΨΑΧΝΩ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΑ ΙΧ......ΟΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΝΟΜΙΜΟΣ..ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΞΕΦΤΙΛΑ...ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 07 Mar 2012 18:40 #9

Soto πολυ καλα τα λες αλλα με ολο το σεβασμο για αυτο φτασαμε σε αυτο το σημειο....να κοιταει ο καθε ενας τον κωλο του και να μην το νοιαζει τι θα γινει με τον αλλον....!!μπορει στην περιπτωση που αναφερεις να εισαι εσυ ο παθών...τοτε δεν νομιζω να εχεις την ιδια αποψη...το θεμα ειναι να βρεις μια ασφαλιστική αξιοπιστη και για τους δυο οχι μονο απο την μερια σου...!!τεσπα τωρα οσο για την anytime ειναι ακρετα αξιόπιστη και για τις δυο πλευρες.. ;)
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.056 seconds