Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: HELLAS DIRECT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

HELLAS DIRECT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 03 Jan 2014 05:40 #1

ΚΥΡΙΟΙ Κ ΚΥΡΙΕΣ ΨΑΧΝΩΝΤΑΣ Κ ΕΓΩ Ο ΚΑΨΕΡΟΣ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΉ ΑΣΦΆΛΕΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΉΤΟΥ, ΈΠΕΣΑ ΠΆΝΩ ΣΤΗ ΣΕΛΊΔΑ ΤΗΣ HELLAS DIRECT ΌΠΟΥ ΈΧΑΣΑ ΤΗΝ ΦΩΝΉ ΜΟΥ!!!!!!! ΠΑΡΑΚΑΛΏ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΉ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΊΑ ΑΥΤΉ? ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΉΝ ΤΗΝ ΤΙΜΉ ΠΟΥ ΜΟΥ ΈΔΩΣΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΉ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΉΝΙΟ!!!! ΕΙΜΑΙ ΤΏΡΑ ΣΤΗΝ ANYTIME ΟΠΟΥ ΤΙ ΘΕΩΡΌ ΦΤΗΝΉ Κ ΠΑΡΌΛΑ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΒΓΆΖΕΙ ΠΟΛΛΉ ΠΙΟ ΚΆΤΩ :woohoo: ................
The administrator has disabled public write access.

HELLAS DIRECT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 03 Jan 2014 17:11 #2

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!Συμφωνώ με τον Πολυχρόνη,είναι μεγάλη η διαφορά με όποια και αν την συγκγρίνεις και θα είμαι ασφαλισμένος από 7/1/14 για το ιχ μου.Η διαδικασία απλούστατη και καθόλου γραφειοκρατική,συμπληρώνεις την φόρμα,πληρώνεις μέσω πιστωτικής ή χρεωστικής online και σε ένα λεπτό τυπώνεις σήμα και τους σαφέστατους όρους.Δεν μου ζητήσανε φωτοτυπίες,χαρτιά κλπ.απλά είσαι υπεύθυνος για ότι δηλώνεις και αναλαμβάνεις τις συνέπειες ψευδούς δήλωσης.Είναι φθηνή γιατί είναι εταιρεία ΕΠΥ-ελεύθερη παροχή υπηρεσιών-άρα λιγότερες φορολογικές επιβαρύνσεις αφού τα κεντρικά γραφεία της είναι στην Κύπρο και εδώ λειτουργεί ως υποκατάστημα ενώ δεν έχει ενταχθεί στο σύστημα φιλικού διακανονισμού.Απο άλλους ήδη ασφαλισμένους που ρώτησα μου είπαν ότι εξυπηρετεί άψογα και δεν έχει κανένα πρόβλημα ως εταιρεία.Προσωπικά το μόνο αρνητικό σημείο που με ενόχλησε,ήταν η ύπαρξη του ονόματος της κ.Μιράντας Ξαφά ως συμβούλου της εταιρείας...για όσους θυμούνται τον ρόλο της στο δντ και τις ανεκδιήγητες δηλώσεις της!
Last Edit: 03 Jan 2014 17:35 by ΜΙΧΑΛΗΣΚΩΝ.
The administrator has disabled public write access.

HELLAS DIRECT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 03 Jan 2014 20:46 #3

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
ΜΙΧΑΛΗΣΚΩΝ wrote:
με ενόχλησε η ύπαρξη του ονόματος της κ. Μιράντας Ξαφά ως συμβούλου της εταιρείας... για όσους θυμούνται

Θα προτιμούσες π.χ. να είχαν σύμβουλο τον κ. Τομπούλογλου?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

HELLAS DIRECT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 03 Jan 2014 22:29 #4

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
πολυχρονης wrote:
ΚΥΡΙΟΙ Κ ΚΥΡΙΕΣ ΨΑΧΝΩΝΤΑΣ Κ ΕΓΩ Ο ΚΑΨΕΡΟΣ ΓΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΉ ΑΣΦΆΛΕΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΉΤΟΥ, ΈΠΕΣΑ ΠΆΝΩ ΣΤΗ ΣΕΛΊΔΑ ΤΗΣ HELLAS DIRECT ΌΠΟΥ ΈΧΑΣΑ ΤΗΝ ΦΩΝΉ ΜΟΥ!!!!!!! ΠΑΡΑΚΑΛΏ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΉ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΊΑ ΑΥΤΉ? ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΉΝ ΤΗΝ ΤΙΜΉ ΠΟΥ ΜΟΥ ΈΔΩΣΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΉ ΣΤΟ ΠΑΝΕΛΛΉΝΙΟ!!!! ΕΙΜΑΙ ΤΏΡΑ ΣΤΗΝ ANYTIME ΟΠΟΥ ΤΙ ΘΕΩΡΌ ΦΤΗΝΉ Κ ΠΑΡΌΛΑ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΒΓΆΖΕΙ ΠΟΛΛΉ ΠΙΟ ΚΆΤΩ :woohoo: ................

Είναι πράγματι η φθηνότερη που υπάρχει αρκεί να ψάχνεις για την πιο απλή ασφάλεια, χωρίς δηλαδή κλοπή (μερική, ολική). Γιατί στην περίπτωση που θέλεις π.χ. μερική κλοπή, η μέγιστη αποζημίωση των 650 ευρώ με απαλλαγή μάλιστα 75€ είναι αστεία και θα την πατήσεις αν σου λάχει η στραβή.
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

HELLAS DIRECT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 04 Jan 2014 03:25 #5

Φίλε batista οι απαλλαγές και το πρόγραμμα πλάθεται και εξαρτάται ανάλογα με την ηλικία αυτοκινήτου,ηλικία οδηγού,χρήσης (υπάρχει πεδίο που σε ρωτάει αν χρησιμοποιείς το ιχ καθημερινά,περιστασιακά ή Σαββατοκύριακο)κλπ.Αν είναι καινούργιο σε διαβεβαιώ ότι οι τιμές και το συνολικό πρόγραμμα είναι ασυναγώνιστο.
The administrator has disabled public write access.

HELLAS DIRECT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 04 Jan 2014 04:04 #6

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
ΜΙΧΑΛΗΣΚΩΝ wrote:
Φίλε batista οι απαλλαγές και το πρόγραμμα πλάθεται και εξαρτάται ανάλογα με την ηλικία αυτοκινήτου,ηλικία οδηγού,χρήσης (υπάρχει πεδίο που σε ρωτάει αν χρησιμοποιείς το ιχ καθημερινά,περιστασιακά ή Σαββατοκύριακο)κλπ.Αν είναι καινούργιο σε διαβεβαιώ ότι οι τιμές και το συνολικό πρόγραμμα είναι ασυναγώνιστο.

Φίλε πίστεψε με επειδή το έψαξα πρόσφατα. Ότι δεδομένα και να βάλεις θα δεις ότι στο θέμα της μερικής κλοπής υπάρχει πάντα ο ίδιος όρος, δηλαδή συνολική αποζημίωση 650€ με απαλλαγή 75€. Σκέψου λοιπόν το απλό σενάριο να έχεις αφαλίσει το καινούργιο σου αυτοκίνητο (π.χ. 12000€ αξία όπως το παράδειγμα που δοκίμασα στο site τους ή οποιοδήποτε ΙΧ κάποιας αξίας) και στο κλέβουν, το καίνε και η αστυνομία ή η ασφαλιστική το βρίσκει πριν το τέλος του διμήνου ή τριμήνου (δεν θυμάμαι ακριβώς το χρονικό όριο). Το ξέρεις ότι θα αποζημιωθείς με το εκπληκτικό ποσό των 650€ - 75€ = 575€;;;; Μάλιστα, επειδή ήμουν έτοιμος να κάνω την ασφάλιση σε αυτούς και δεν πίστευα αυτό που διάβαζα, τους πήρα τηλέφωνο όπου, προς απογοήτευσή μου, επιβεβαίωσαν τον εξωφρενικό όρο. Γι αυτό σου είπα ότι στην περίπτωση που θέλεις να κάνεις βασική ασφάλιση χωρίς μερική κλοπή, όλα καλά. Αν θέλεις και κάλυψη μερικής κλοπής (απαραίτητη κατά την άποψή μου) μακριά.
Μέτρον άριστον
Last Edit: 04 Jan 2014 04:10 by batista.
The administrator has disabled public write access.

HELLAS DIRECT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 04 Jan 2014 04:09 #7

  • armandomvb
  • armandomvb's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 25
  • Thank you received: 4
  • Karma: 0
μονο 12μηνο δεχεται;;;;


μεγαλο χρονικο διαστημα που αν κλεισει τους επομενους 12 μηνες χανεις τα λεφτα σου
Last Edit: 04 Jan 2014 04:09 by armandomvb.
The administrator has disabled public write access.

HELLAS DIRECT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 04 Jan 2014 05:00 #8

αυτο που γράφεις το σκέφτηκα κ εγω αλλα στον τρόπο πληρωμής μάλλον εξυπηρετη να επιλέξεις την πληρωμή με δόσεις ετσι ώστε αν πρόκυψη κατι να σώσεις ενα μέρος των χρημάτων :evil: ..........
The administrator has disabled public write access.

HELLAS DIRECT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 05 Jan 2014 00:04 #9

  • armandomvb
  • armandomvb's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 25
  • Thank you received: 4
  • Karma: 0
το ποσο πεφτει στην πιστωτικη καρτα

δλδ η τραπεζα το πληρωνει ολο για σενα

και μετα περιμενει τα λεφτα της απο σενα (η τραπεζα οχι η εταιρια)
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.058 seconds