Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Η ΠΙΟ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

Η ΠΙΟ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ 05 Oct 2016 19:17 #1

  • sonik
  • sonik's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1313
  • Thank you received: 310
  • Karma: 1
ανοιξα νεο θεμα για οσους ενδιαφερονται και θελουν να δωσουν καποιες πληροφοριες σχετικα με οικονομικες ασφαλειες αυτοκινητου.

προσωπικα εχω ενα δευτερο αυτοκινητο παλιο και ψαχνω την φθηνοτερη ασφαλεια της αγορας.

αν καποιος εχει καποια εμπειρια και εχει κανει ερευνα αγορας αν θελει ας πει τη γνωμη του.ευχαριστω.
The administrator has disabled public write access.

Η ΠΙΟ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ 05 Oct 2016 19:53 #2

  • George (geo821)
  • George (geo821)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 963
  • Thank you received: 190
  • Karma: 19
sonik wrote:
ανοιξα νεο θεμα για οσους ενδιαφερονται και θελουν να δωσουν καποιες πληροφοριες σχετικα με οικονομικες ασφαλειες αυτοκινητου.

προσωπικα εχω ενα δευτερο αυτοκινητο παλιο και ψαχνω την φθηνοτερη ασφαλεια της αγορας.

αν καποιος εχει καποια εμπειρια και εχει κανει ερευνα αγορας αν θελει ας πει τη γνωμη του.ευχαριστω.

Είχα παρόμοιο θέμα με όχημα που δεν χρησιμοποιώ παρά ελάχιστες ημέρες το χρόνο και ήθελα να το διατηρώ ασφαλισμένο γιατί δεν έχω καταθέσει πινακίδες.
Την πιο φτηνή λύση μου την προσέφερε η Anytime, όπου με τη χρήση πάγιας εντολής και προσφοράς Cosmote πήρα επιπλέον έκπτωση -νομίζω 15%.
Αυτό είχε συμβεί πριν ακριβώς ενα χρόνο - ίσως να υπάρχουν και οικονομικότερες λύσεις πλέον.
Επίσης έχω την εντύπωση πως η Anytime έχει πλέον ένα νέο πρόγραμμα που σε τιμολογεί αναλόγως με τα km που κάνεις.
Last Edit: 05 Oct 2016 19:53 by George (geo821).
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: sonik

Η ΠΙΟ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ 05 Oct 2016 21:15 #3

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Εμένα με πήραν τηλέφωνο από κάποιο πρακτορείο:
idirect.gr/ Βλαχοπούλου 1, 114 71 Αθήνα - Τηλ. 210 6422225, Κουτσομπλής Αθανάσιος

Γενικά τους αποφεύγω αυτούς, αλλά η κοπελίτσα μου είπε:
- €198/έτος
- ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ κυβισμού.

- Έναρξη όποτε λήγει το τρέχον.

Και αποφάσισα να το ψάξω.
Κατέληξα ότι θα μεταφέρω εκεί και τα 4 οχήματα μου που ακόμα έχουν πινακίδες. Και ένα 5ο που (ίσως) πάρω τις πινακίδες του από την εφορία μετά την 1/1/2017 (άρση ακινησίας), αν η κυβερνησάρα μας κάνει ό,τι πρέπει (και είπε ότι θα κάνει: ελάφρυνση τελών και τεκμηρίου για τα παλιά και μεγάλου κυβισμού).

Ετοιμάζω τώρα τη λίστα που θα του στείλω.
Πίσω από το πρακτορείο η εταιρεία θα είναι η Interamerican. Όχι πρώτο πράμα, αλλά η δουλειά θα γίνει.

Και θα είναι φτηνότερα από κει που τα έχω τώρα, και που οι τιμές είναι εξαιρετικά χαμηλές.
Η "προσφορά" ισχύει μέχρι τέλος Οκτ.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: sonik

Η ΠΙΟ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ 06 Oct 2016 00:57 #4

  • sonik
  • sonik's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1313
  • Thank you received: 310
  • Karma: 1
μιλωντας σημερα με ενα φιλο μου ειπε οτι καποιες ασφαλιστικες εχουν και ασφαλειες για κυκλοφορια ιχ μονο εντος αττικης που ειναι αρκετα πιο οικονομικες.

ειναι μια καλη πληροφορια αυτη.δεν ξερω ποιες ασφαλιστικες το κανουν,δεν το εχω ψαξει ακομη αλλα συμφερει σιγουρα για οσους εχουν ισως καποιο οχημα που το χρησιμοποιουν μονο για κυκλοφορια εντος λεκανοπεδιου αττικης.
The administrator has disabled public write access.

Η ΠΙΟ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ 06 Oct 2016 12:08 #5

  • Filoxrimatos
  • Filoxrimatos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 882
  • Thank you received: 294
  • Karma: 18 (-1)
Εξαρτάται από τι καλύψεις θα συμπεριλάβεις.
Για μένα η πιο οικονομική πρόταση με πλήρες πακέτο κάλυψης (εκτός μικτής) ήταν η Hellas Direct.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: sonik

Η ΠΙΟ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ 06 May 2018 17:29 #6

  • sonik
  • sonik's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1313
  • Thank you received: 310
  • Karma: 1
εχω το εξης προβλημα,αν εχει καποια αναλογη εμπειρια καποιος ας πει την γνωμη του.διαθετω δευτερο οχημα μοντελο 1992,1600 κυβικα το οποιο το διατηρω σε εξαιρετικα καλη κατασταση μιας και με εξυπηρετει για συγκεκριμενες δουλειες και εχει και πληρη εξοπλισμο,a/c κτλ.
προσπαθω να βρω την πιο φθηνη ασφαλεια.συνηθως τα ασφαλιζω ανα εξαμηνο για να μην δεσμευομαι για ενα ετος γιατι οι προσφορες αλλαζουν και θελω να βρισκω την καταλληλη και πιο οικονομικη.
το προβλημα ειναι οτι οι προσφορες για αυτοκινητα παλαιοτερα του 1995 δεν ισχυουν.και εχω παρει τα παραπανω τηλεφωνα των ασφαλιστικων εταιριων που δινουν οι παραπανω συνομιλητες απο παλιοτερες συζητησεις που ειχαμε.

εχει τυχει κατι αναλογο σε καποιον?αυτη την στιγμη πληρωνω128 ευρω για εξαμηνο και περιλαμβανει και οδικη βοηθεια.
The administrator has disabled public write access.

Η ΠΙΟ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ 07 May 2018 09:05 #7

Η πιο οικονομική ασφάλεια αυτοκινήτου, όσο το έχω ψάξει, με εκπτώσεις που κάνει και χωρίς πολύ γραφειοκρατία, είναι η Hellas Direct. Έχω μείνει απόλυτα ευχαριστημένος.
The administrator has disabled public write access.

Η ΠΙΟ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ 07 May 2018 10:00 #8

  • y (t8)
  • y (t8)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 244
  • Thank you received: 78
  • Karma: 4
Θα συμφωνήσω για την Hellas Direct. Αν μάλιστα σου στείλει εκπτωτικό κωδικό κάποιος ήδη ασφαλισμένος, έχετε και οι δυο σας έκπτωση 20€ στο συμβόλαιό σας. Δες το και αν σε ενδιαφέρει, στείλε ΠΜ να σου στείλω τέτοιον κωδικό.
The administrator has disabled public write access.

Η ΠΙΟ ΦΘΗΝΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ 07 May 2018 13:26 #9

  • sonik
  • sonik's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1313
  • Thank you received: 310
  • Karma: 1
εγω το δευτερο οχημα που χρησιμοποιω ειναι μοντελο 1992 αλλα σε αριστη κατασταση.και η πολιτικη της hellas direct ειναι απο αυτα που μου ειπαν οτι δεν ασφαλιζει αυτοκινητα πριν του 1993.
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.069 seconds