Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Groupama: μη πληρωμή υποχρέωσης

Groupama: μη πληρωμή υποχρέωσης 01 Jan 2019 14:00 #1

  • kathrine
  • kathrine's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1270
  • Thank you received: 527
  • Karma: 77
Πρόσφατα μου έτυχε το εξής σκηνικό : τροχαίο μόνο με υλικές ζημιές και ενώ εγώ είχα δίκιο σύμφωνα με την τροχαία, η συγκεκριμένη ασφαλιστική επέμενε ότι είχε δίκιο το άλλο όχημα (με ελάχιστες ζημιές) και δε θέλει να με αποζημιώσει. Στο μεταξύ απέτρεψε τη μεταξύ μας φιλική δήλωση λέγοντας στον αλλο οδηγό ότι εγώ φταίω, με συνέπεια να μην αποζημιώσει κανένα !!!
Οι καιροί ου μενετοί...
The administrator has disabled public write access.

Groupama: μη πληρωμή υποχρέωσης 01 Jan 2019 16:53 #2

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1784
  • Thank you received: 695
  • Karma: 36
kathrine wrote:
Πρόσφατα μου έτυχε το εξής σκηνικό : τροχαίο μόνο με υλικές ζημιές και ενώ εγώ είχα δίκιο σύμφωνα με την τροχαία, η συγκεκριμένη ασφαλιστική επέμενε ότι είχε δίκιο το άλλο όχημα (με ελάχιστες ζημιές) και δε θέλει να με αποζημιώσει. Στο μεταξύ απέτρεψε τη μεταξύ μας φιλική δήλωση λέγοντας στον αλλο οδηγό ότι εγώ φταίω, με συνέπεια να μην αποζημιώσει κανένα !!!

Ψάξτε καλύτερα με τη βεβαίωση της τροχαίας στο χέρι πάντα. Συμπέρασμα; Μακριά από Groupama .
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: kathrine

Groupama: μη πληρωμή υποχρέωσης 01 Jan 2019 20:26 #3

  • GREGORYMO
  • GREGORYMO's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 284
  • Thank you received: 71
  • Karma: 0
Η τροχαία δεν παίρνει θέση επίσημα ποιος φταίει !
ΥΓ. Μήπως παρότι κάνατε φιλικό διακανονισμό, δεν δέχεστε το συμβάν σωστά και αφήσατε περιθώριο στην κάθε Groupana ,να το αμφισβητήσει ?
The administrator has disabled public write access.

Groupama: μη πληρωμή υποχρέωσης 01 Jan 2019 22:10 #4

kathrine wrote:
Πρόσφατα μου έτυχε το εξής σκηνικό : τροχαίο μόνο με υλικές ζημιές και ενώ εγώ είχα δίκιο σύμφωνα με την τροχαία, η συγκεκριμένη ασφαλιστική επέμενε ότι είχε δίκιο το άλλο όχημα (με ελάχιστες ζημιές) και δε θέλει να με αποζημιώσει. Στο μεταξύ απέτρεψε τη μεταξύ μας φιλική δήλωση λέγοντας στον αλλο οδηγό ότι εγώ φταίω, με συνέπεια να μην αποζημιώσει κανένα !!!

Μίλα με τα κεντρικά, με άλλο υποκατάστημα, με τον συνήγορο του πολίτη... γενικά κυνήγησέ τους.
Μην το περάσεις στο ντούκου.
Πραγματογνώμονας ήρθε να καταγράψει τις ζημιές;
Τις δικές σου κ του άλλου αμαξιού;
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.

Groupama: μη πληρωμή υποχρέωσης 01 Jan 2019 23:20 #5

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
Σε μια διαμαχη (διαφωνια) ..........δεν μπορει "ολοι να εχουμε δικιο" επομενως καποιος φταιει και καποιος που "την εκανε" κανει το κουνελι.
Να ευχαριστειτε οι "εμπλεκομενοι" τον αγιο θεουλη που δεν σας "μαζεψανε" με "κιτρινα οχηματα" γιατι η στραβωμαρα ,η χρηση smartphones ,να .....μαθαινουμε το GPS οταν οδηγουμε η να παιζουμε ειναι καθημερινοτητα.
Λες οτι ειχες δικιο (και δεν αμφιβαλλω οτι μπορει) αλλα εχεις βασιμα στοιχεια του τροχαιου?

1.Η τροχαια αν κληθηκε απλα θα εκανε ενα σχεδιαγραμμα προ-πορειας του καθε οχηματος συν την ανταλλαγη στοιχειων σας και αν ηταν ασφαλισμενα τα οχηματα.

2.Νομικη καλυψη εχεις?
Τους δικεορους που λεμε τι τους εχουμε για να μας "εξηγουν" τον Νομο αλητο-Κατσελη η αν οι κακκουργοι και εμποροι ναρκωτικων ειναι........αθωοι........λογω ρε παιδι μου "αστυνομικης πλανης"?

3.Τα "γα" τα smartphones τι τα εχετε για να βγαζετε photo οταν γελατε?

Δεν προτεινω φιλικο διακανονισμο γιατι στο τελος θα σκοτωθειτε τι εμπιστοσυνη να εχεις σημερα εκτος αν η ζημια ειναι μικρη οποτε "οn hands" και μετρητα αποζημειωνει αυτος/αυτη που "την εκανε" γιατι θα αυξηθουν τα ασφαλιστρα σας.
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
The administrator has disabled public write access.

Groupama: μη πληρωμή υποχρέωσης 01 Jan 2019 23:29 #6

  • kathrine
  • kathrine's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1270
  • Thank you received: 527
  • Karma: 77
Η ασφαλιστική και των δυο μας ήταν η Groupama για αυτό κάνω την καταγγελία. Η άποψη της Τροχαίας βασιζόταν πάνω στο νόμο...Το δικό μου όχημα ήταν σταθμευμένο....
Οι καιροί ου μενετοί...
The administrator has disabled public write access.

Groupama: μη πληρωμή υποχρέωσης 01 Jan 2019 23:35 #7

  • miou (ΜΑΝΘΟΣ)
  • miou (ΜΑΝΘΟΣ)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 804
  • Thank you received: 297
  • Karma: 50 (6)
Είναι μεγάλο το ποσο Που να επιτρέπει να πας δικαστικώς ?
Οι ασφαλιστικές με το καλό λεφτά δεν δίνουν ή τα δίνουν κουτσουρεμένα
«Ενισχύστε τις Ελβετικές καταθέσεις των Ελλήνων»
Last Edit: 01 Jan 2019 23:36 by miou (ΜΑΝΘΟΣ).
The administrator has disabled public write access.

Groupama: μη πληρωμή υποχρέωσης 01 Jan 2019 23:47 #8

  • GREGORYMO
  • GREGORYMO's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 284
  • Thank you received: 71
  • Karma: 0
Αφού το όχημα σου ήταν σταθμευμένο και ο άλλος σε χτύπησε, δεν καταλαβαίνω με πια δικαιολογία το απορρίπτει η Groupama !
The administrator has disabled public write access.

Groupama: μη πληρωμή υποχρέωσης 01 Jan 2019 23:56 #9

  • kathrine
  • kathrine's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1270
  • Thank you received: 527
  • Karma: 77
Προφανώς τα χρήματα της αποζημίωσης... Άλλη εξήγηση δεν βρίσκω, για αυτό και η καταγγελία...
Οι καιροί ου μενετοί...
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.076 seconds