Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Αν θέλουμε να πούμε την εξυπνάδα μας, ας το κάνουμε σε αυτόν τον χώρο, χωρίς κοσμητικά επίθετα και προσωπικές επιθέσεις.

TOPIC: Ρουφιάνοι και λαμόγια

Ρουφιάνοι και λαμόγια 19 Nov 2017 00:30 #10

  • TEV
  • TEV's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1401
  • Thank you received: 329
  • Karma: 41
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:

Σε ενόχλησε κάτι;
Διαφωνείς κάπου;

Για λόγους ευγένειας, δε θα 'πρεπε να απαντήσεις (ως moderator) στον Βλαδίμηρο;
Πες του ότι έχει δίκιο ή άδικο, κάτι τέλος πάντων...
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Ρουφιάνοι και λαμόγια 19 Nov 2017 00:55 #11

TEV wrote:
Για λόγους ευγένειας, δε θα 'πρεπε να απαντήσεις (ως moderator) στον Βλαδίμηρο;
Πες του ότι έχει δίκιο ή άδικο, κάτι τέλος πάντων...

Έχω απαντήσει με pm στον Βλαδίμηρο.
Περιμένω πάντως να δω που θα πάει η κουβέντα.
Δεν ξέρω αν υπάρχουν ρουφιάνοι εδώ μέσα.
Πολύ πιθανόν όμως, γιατί όλα παρακολουθούνται.
Το αν υπάρχουν λαμόγια, αυτό είναι πιθανότερο.

Καλώς ή κακώς ανοίχτηκε ένα νέο θέμα κ κάποιοι θα γράψουν τις απόψεις τους.
Ως moderator δεν μπορώ να αποδείξω τίποτα.
Αλλά κ ως Παναγιώτης, πάλι δεν μπορώ να ξέρω αν κάποιος γράφει αλήθειες.
Ας περιμένουμε λοιπόν.
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.

Ρουφιάνοι και λαμόγια 19 Nov 2017 01:15 #12

  • Vladimiros
  • Vladimiros's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 195
  • Thank you received: 65
  • Karma: 3
TEV wrote:
Για λόγους ευγένειας, δε θα 'πρεπε να απαντήσεις (ως moderator) στον Βλαδίμηρο;
Πες του ότι έχει δίκιο ή άδικο, κάτι τέλος πάντων...

Δεν με απασχολεί να πάρω "δίκιο" ή εύσημα από κανέναν, αγαπητέ TEV.
Ούτε υπάρχει θέμα "δίκιου", γιατί ούτε ζητάω κάτι (που δικαιούμαι), ούτε εξέφρασα άποψη, ώστε να ζητάω την κρίση άλλων για το αν είναι σωστή ή όχι.
Γεγονότα εξέθεσα.
Και αυτό (το γεγονός) είναι ότι κάποιος εδώ μέσα λέει:
-"Υπάρχουν λαμόγια στο site, και αυτά πρέπει να πάνε φυλακή".

Δεν έγραψε ότι εγώ είμαι το λαμόγιο (σιγά μην τολμούσε), αλλά έτσι, το πέταξε, γενικώς. Συγκαλυμμένα κάπως, αλλά ΑΥΤΟ ΛΕΕΙ.
Θα μπορούσε να εννοεί και να κατονωμάσει εμένα, εσένα, τον sonik, τον Παναγιώτη, η οποιονδήποτε άλλον, ή όλους μαζί.
Δεν το κάνει, γιατί ξέρει ότι αυτό θα τον μπλέξει.
Αλλά αυτό ΘΕΛΕΙ να κάνει, και το κάνει μέχρι εκεί που τον παίρνει.
Διότι τέτοιος είναι.

Να βάλω κουϊζ για το πως λέγονται με μια λέξη στην καθομιλουμένη οι "τέτοιοι" τύποι?
Ούτε αυτό έχει νόημα.

Παναγιώτη (μια που το ανέφερες) εγώ δεν έχω λόγο να προχωρήσω κι άλλο αυτή την κουβέντα.
Να ξέρεις πάντως ότι με ενοχλεί να συνυπάρχω με έναν "τέτοιον" τύπο.
The administrator has disabled public write access.

Ρουφιάνοι και λαμόγια 19 Nov 2017 05:58 #13

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13079
  • Thank you received: 1246
  • Karma: -29 (-1)
Λαμβάνω την ευκαιρία να ευχηθώ στους αριστερούς κυβερνητικούς ρουφιάνους του forum, που όλοι παραδέχονται οτι έχουν παρεισφρήσει εδώ μέσα, καλή υπομονή, μεταστροφή και ......ξυδάκι.

Όλοι οι συνετοί καταθέτες νοικοκυραίοι, αποταμιευτές των κόπων μιας ζωής, δεν κινδυνεύουν πια να σύρονται στα γραφεία των εφοριακών για να αποδείξουν πως δεν είναι έμποροι όπλων/νταβατζήδες/εισαγωγείς ναρκωτικών/διακινητές μεταναστών/μαφιόζοι/μαυραγορίτες/τοκογλύφοι/κτλ.
Να εξευτελίζονται κοινωνικά, να εξουθενώνονται ηθικά, να καταξοδεύονται σε δικηγόρους/ενστάσεις/μακροχρόνιες εφέσεις, αφού πρώτα πληρώσουν άμεσα και υποχρεωτικά το 50% των υπέρογκων προστίμων και προσαυξήσεων που αποφάσισε κάποιο κλιμάκιο δημοσίων υπαλλήλων.

Όλοι οι φορολογικοί έλεγχοι που έγιναν πλέον της πενταετίας τινάζονται στον αέρα, ενώ την ίδια στιγμή τα έσοδα που προσδοκούσε η κυβέρνηση από τους ελέγχους αυτούς πέφτουν στο κενό!
Παραγράφονται όλοι οι φορολογικοί έλεγχοι, μέχρι το 2011, με τελεσίδικη απόφαση του ΣτΕ!

Όλοι όσοι είχαν καταθέσεις σε ελληνικές τράπεζες, ή οπουδήποτε αλλού στην Ευρώπη, μέχρι και το 2011, δεν μπορούν πλέον να ελεγχθούν από κανέναν, ούτε έχουν υποχρέωση απόδειξης του "πόθεν έσχες" των χρημάτων εκείνων.


www.capital.gr/tax/3254381/ste-paragrafo...legxoi-mexri-to-2011
www.capital.gr/tax/3254531/oles-oi-foro-...a-ti-nea-apofasi-ste
www.capital.gr/arthra/3254524/i-apofasi-...in-forologiki-omiria
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Last Edit: 19 Nov 2017 09:15 by Καράντη Μαρία (cross).
The administrator has disabled public write access.

Ρουφιάνοι και λαμόγια 19 Nov 2017 06:16 #14

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Ως moderator δεν μπορώ να αποδείξω τίποτα.
Αλλά κ ως Παναγιώτης, πάλι δεν μπορώ να ξέρω αν κάποιος γράφει αλήθειες.
Ας περιμένουμε λοιπόν.

Σαν τι να αποδείξεις;
Ο άνθρωπος (Vlad) τα έγραψε, χαρτί και καλάμαρι.
Αυτό που ισχυρίζεται, είναι αυταπόδεικτο. Υπάρχει, εκεί, το βλέπεις.

"Αλήθεια" ως προς τι;
Ως προς το ότι γράφτηκαν τέτοια πράματα; Γράφτηκαν, εκεί είναι το ποστ, διάβασε το.
Να στο βάλω κι εγώ σε παράθεση και με bold, μήπως γίνει καμιά... άλλου τύπου λαμογιά, και αλλάξουν οι λέξεις:
batista wrote:
Για ρουφιάνους με δημόσια πόστα που καραδοκούν δεν ξέρω. Άλλωστε αν υπήρχαν, ίσως και να πήγαινε κανένα λαμόγιο φυλακή, κάτι που δεν συμβαίνει.
Το σίγουρο είναι ότι υπάρχουν πολλοί ... ψεκασμένοι και κάποιοι που το ... παίζουν ... ψεκασμένοι, ως ... προκάλυψη στην ... απύθμενη ... λαμογιά τους.

Περιμένεις τι λοιπόν;
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Ρουφιάνοι και λαμόγια 19 Nov 2017 09:35 #15

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
Άντε ωρε Παναγιώτη, ο άνθρωπος σου τα γράφει ... χαρτί και καλαμάρι.
Ως εκ θαύματος όμως και άσχετα με αυτούς τους κυρίους, με την "επιχειρηματολογία" τύπου ... "τα δικά μας δικά μας και τα δικά σας δικά μας", που γνωρίζουμε πολύ καλά που στοχεύουν οι μοναδικές ... "παρεμβάσεις" τους, αυτός, ο ... λαλίστατος, που ξεκίνησε την ιστορία με τους "κυβερνητικούς του φόρουμ που ρουφιανεύουν", έχει ξαφνικά ... σιωπήσει.
Ο μόνος τρόπος λοιπόν για να κατανοήσεις (αν και ξέρεις πολύ καλά ότι δεν χρειάζεται) τα ... "χαρτιά και τα καλαμάρια" είναι να απαντήσει ο κύριος αυτός, σε ποιους αναφέρεται και κυρίως με ποια πραγματική (και όχι φανταστική) αφορμή (έστω).
Όταν ο κύριος αυτός απαντήσει, τότε και εγώ δεν θα έχω κανένα πρόβλημα να δώσω (όχι ότι χρειάζεται) τις ... διευκρινίσεις που ζητούν οι ... "θιγμένοι" :woohoo: κύριοι.
Μέτρον άριστον
Last Edit: 19 Nov 2017 10:01 by batista.
The administrator has disabled public write access.

Ρουφιάνοι και λαμόγια 19 Nov 2017 09:37 #16

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
Vladimiros wrote:
Να ξέρεις πάντως ότι με ενοχλεί να συνυπάρχω με έναν "τέτοιον" τύπο.

Αμήν και πότε (για άλλη μια φορά) και φυσικά ... αμοιβαία τα ... αισθήματα.
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Ρουφιάνοι και λαμόγια 19 Nov 2017 09:45 #17

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
Καράντη Μαρία (cross) wrote:
Λαμβάνω την ευκαιρία να ευχηθώ στους αριστερούς κυβερνητικούς ρουφιάνους του forum, που όλοι παραδέχονται οτι έχουν παρεισφρήσει εδώ μέσα, καλή υπομονή, μεταστροφή και ......ξυδάκι.

Αφού πήρες το ... "θάρρος" να πάρεις την ... σκυτάλη της ... "αγανάκτησης" :woohoo: , κάνεις έναν κόπο να μας πεις σε ποιους συγκεκριμένα αναφέρεσαι;;;
Γιατί για να παραδέχονται ΟΛΟΙ ότι έχουν παρεισφρήσει εδώ μέσα "αριστεροί κυβερνητικοί ρουφιάνοι" πρέπει (ΟΛΟΙ αυτοί) να αναφέρονται σε συγκεκριμένα nicknames που εκφράζονται με συγκεκριμένο τρόπο και όχι απλά σε κάποιους που παρακολουθούν (χωρίς εγγραφή και δημοσιεύσεις).
Ιδού η ... Ρόδος λοιπόν... εκτός αν προτιμήσεις (που είναι και το πιθανότερο) το ... ξυδάκι.
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Ρουφιάνοι και λαμόγια 19 Nov 2017 10:50 #18

Βλέπω ότι μου την πέφτετε ένας-ενας κ δεν καταλαβαίνω που έφταιξα.
Επειδή στη ζωή μου δεν ξέρω να ελίσσομαι κ τα λέω χύμα τα πράγματα, θα γράψω στην άποψή μου.
Πιστεύετε πως ο batista είναι ρουφιάνος της κυβέρνησης, σωστά;
Αυτό δεν θέλετε να πείτε;
Κ είστε σίγουροι πως θέλει να σας στείλει φυλακή επειδή είστε λαμόγια φοροφυγάδες;
Καλά το σκέφτομαι;

Λοιπόν, για να κατηγορουμε κάποιους πρέπει να υπάρχουν κ αποδείξεις.
Το να εύχεται κάποιος να πάνε τα λαμόγια φυλακή, χωρίς να έχει χτυπήσει βραδιάτικα η πόρτα τους κ χωρίς να μεταφερθούν στα κρατητήρια, δεν είναι κάτι που μπορεί κάποιος να πάρει στα σοβαρά.
Κατά καιρούς ο batista έχει κατηγορήσει τον ΤΕV, τον soto, τον gus, τον ΑΝΤΙ κ κάποιους άλλους ως φοροφυγάδες.
Σύμφωνα με τα γραφόμενά σας, θα έπρεπε να είναι φυλακή αυτοί οι χρήστες.
Ας μας πουν αυτοί οι χρήστες κ κάποιοι άλλοι, αν είναι ελεύθεροι.

Καταλαβαίνω πως υπάρχει διάσταση απόψεων μεταξύ του batista κ της συντριπτικής πλειοψηφίας υμών.
Κ σε μερικά θέματα κ εμού συμπεριλαμβανομένου, το γράφω ευθέως.
Σε ορισμένες περιπτώσεις γράφουμε κ κουβέντες έξω απ'τα όρια.

Αυτά πάντως μου θυμίζουν ένα γνωστό ανέκδοτο όπου, για να ταιριάζει στην περίπτωση θα ήταν ως εξής..
Θα έγραφε ο batista "οι μισοί χρήστες του φόρουμ είστε λαμόγια κ θα πρέπει να πάτε φυλακή".
Θα υπήρχαν τότε έντονες διαμαρτυρίες κ θα καλούσαν τον batista να ανακαλέσει.

Αυτός λοιπόν θα ανακαλούσε κ θα έγραφε.
"Οι μισοί χρήστες του φόρουμ ΔΕΝ είναι λαμόγια κ ΔΕΝ πρέπει να πάνε φυλακή".

Ως συντονιστής είμαι ουδέτερος κ μπορώ να επέμβω σε περιπτώσεις ευθείας προσβολής κάποιου χρήστη, ή έστω ακόμη κ αν υπάρχει ειρωνική διάθεση.

Εδώ όμως, με τι να ασχοληθώ;
Έγραψε ο sonic γενικά, ότι μας παρακολουθούν από την κυβέρνηση, απάντησε ο batista πώς δεν το πιστεύει, αλλά ΑΝ συνέβαινε αυτό, καλό θα ήταν, γιατί θα πήγαιναν φυλακή κάποια λαμόγια.
Όπως εγώ λοιπόν δεν μασάω τα λόγια μου, καλώ τους sonic k batista, να γράψουν ονομαστικά ποιούς εννοούν, για να μην υπάρχουν υποψίες μεταξύ μας κ να μην κάνουμε τους επιθεωρητές Κλουζώ εδώ μέσα.
Μόλις γράψουν τα ονόματα, θα ασχοληθούμε ξανά.
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.091 seconds