Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Αν θέλουμε να πούμε την εξυπνάδα μας, ας το κάνουμε σε αυτόν τον χώρο, χωρίς κοσμητικά επίθετα και προσωπικές επιθέσεις.

TOPIC: Αντιπαραθέσεις Νο 15

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 29 Jul 2019 14:07 #91

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
alex (The_Emperor) wrote:
Δεν έγραψα πουθενά ότι ειρωνεύτηκαν εμένα! Ποτέ δεν είδα τόσο κοντόφθαλμα το πρόβλημα. Η ειρωνεία και τότε κ τώρα χρησιμοποιείται διαρκώς κ με πολλούς - αν όχι όλους - τους αποδέκτες. Πιστεύω ότι η ειρωνεία δεν αφήνει κανένα περιθώριο διαλόγου καί πυροδοτεί ανάλογη αντίδραση από την άλλη πλευρά, άρα θεωρώ ότι δεν πρέπει να γίνεται επιτρεπτή σε ένα φόρουμ.
Αναφορικά για την "τακτική" που ακολούθησα, εξήγησα - όπως είχα κάνει και τότε - τα κίνητρα και ο καθένας την αξιολογεί όπως θέλει. Και εγώ με τη σειρά μου αξιολογώ το επίπεδο των αναρτήσεων με τις ειρωνείες ως "σκουπίδια" και θεωρώ ότι δεν έχουν καμία διαφορά από το χειρότερο υβρεολόγιο. Γι' αυτόν τον λόγο και ουσιαστικά η συμμετοχή μου στο φόρουμ είναι από ελάχιστη έως μηδαμινή, όπως θα εξαφανιζομουν με συνοπτικές διαδικασίες από μια "παρέα-διάλογο" με παρόμοια χρήση του λόγου...
Προφανώς κάποιοι θα διαφωνούν μαζί μου...

Αυτό είναι ακόμα χειρότερο. Δηλαδή άρχισες να βρίζεις με τον πιο χυδαίο τρόπο κάποιον χωρίς ούτε καν να του προσάπτεις ειρωνεία (όπως τουλάχιστον εσύ την αντιλαμβάνεσαι; );
Και θα διαφωνήσω κάθετα και ως προς το εξίσωση αυτού που αντιλαμβάνεσαι ως ειρωνεία, με την ύβρη (όλων των μορφών). Η ειρωνεία κατ' αρχάς πηγαίνει στην άποψη που εκφράζεται (π.χ. προσοχή στα ... death squads της ... Χίλαρι Κλίντον που θέλει να ... σκοτώσει, ανά τον κόσμο, όσους είναι εναντίον της και υπέρ του Τράμπ :woohoo: ), ενώ η ύβρις πηγαίνει κατευθείαν σε αυτόν που εκφράζει μια άποψη (π.χ. είσαι ... μ@λ@κ...)..
Η μέρα με την νύχτα δηλαδή. Θα έπρεπε να καταλαβαίνεις την ουσιαστικότατη διαφορά.
Μέτρον άριστον
Last Edit: 29 Jul 2019 14:08 by batista.
The administrator has disabled public write access.

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 29 Jul 2019 14:09 #92

  • alex (The_Emperor)
  • alex (The_Emperor)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 752
  • Thank you received: 239
  • Karma: 12
batista wrote:
Σοβαρά τώρα. Για όλα τα παραπάνω κατηγορείς του άλλους και όχι τον εαυτό σου; :sick:

Αν και αισθάνομαι ότι ξαναγράφω πράγματα που είχα γράψει και τότε θα απαντήσω για να μην φανεί ότι δεν έχω το θάρρος της γνώμης μου. Και τότε είχα γράψει ότι θεωρώ εσένα σχεδόν αποκλειστικά υπεύθυνο για την κυριαρχία της ειρωνείας στο φόρουμ. Δεν είναι τυχαίο ότι και τότε αλλά και τώρα εμπλέκεσαι σχεδόν σε κάθε διαμάχη μέσα στο φόρουμ η οποία προκαλείται από τις ειρωνείες που χρησιμοποιείς διαρκώς στα μηνύματά σου.
Και τότε είχα αναφέρει και πολύ εύκολα διαπιστώνεται ότι εγώ δεν έχω συγκρουστεί με ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ εκτός από σένα ακριβώς για τον παραπάνω λόγο. Υπάρχουν πολλοί χρήστες εδώ μέσα με τους οποίους έχω εκ διαμέτρου αντίθετες απόψεις, αλλά δεν είχα ποτέ πρόβλημα να κάνω διάλογο μαζί τους. Δεν έχω συγκρουστεί με ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ.
Αντιθέτως στα τεράστια νήματα Αντιπαραθέσεις εσύ έχεις μόνιμη συμμετοχή (ενώ η δικιά μου περιορίζεται μόνο στα μπινελίκια που έριχνα ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ σε σένα και για τους λόγους που ήδη ανέφερα).

Αυτά που γράφω είναι δεδομένα και διαπιστώνονται πολύ εύκολα κοιτάζοντας κάποιος τα μηνύματα του κάθε χρήστη.
Επίσης, αυτά που γράφω δεν αποτελούν καμιά επίθεση σε σένα, καθώς δεν βρίσκω πια και λόγο να κάνω κάτι τέτοιο.
Από τη στιγμή που προφανώς οι υπεύθυνοι του φόρουμ αποδέχονται αυτόν τον τρόπο επικοινωνίας στο φόρουμ και εγώ ουσιαστικά απέχω από αυτό, μου είναι αδιάφορο το τι θα γίνει ή τι γίνεται...
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: sonik

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 29 Jul 2019 14:12 #93

  • alex (The_Emperor)
  • alex (The_Emperor)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 752
  • Thank you received: 239
  • Karma: 12
batista wrote:
Αυτό είναι ακόμα χειρότερο. Δηλαδή άρχισες να βρίζεις με τον πιο χυδαίο τρόπο κάποιον χωρίς ούτε καν να του προσάπτεις ειρωνεία (όπως τουλάχιστον εσύ την αντιλαμβάνεσαι; );
Και θα διαφωνήσω κάθετα και ως προς το εξίσωση αυτού που αντιλαμβάνεσαι ως ειρωνεία, με την ύβρη (όλων των μορφών). Η ειρωνεία κατ' αρχάς πηγαίνει στην άποψη που εκφράζεται (π.χ. προσοχή στα ... death squads της ... Χίλαρι Κλίντον που θέλει να ... σκοτώσει, ανά τον κόσμο, όσους είναι εναντίον της και υπέρ του Τράμπ :woohoo: ), ενώ η ύβρις πηγαίνει κατευθείαν σε αυτόν που εκφράζει μια άποψη (π.χ. είσαι ... μ@λ@κ...)..
Η μέρα με την νύχτα δηλαδή. Θα έπρεπε να καταλαβαίνεις την ουσιαστικότατη διαφορά.

Πάλι το ίδιο έλλειμμα επικοινωνίας...
Ας εξηγήσω λοιπόν μια ακόμη φορά: Δεν σε μπινελίκωνα επειδή ειρωνεύτηκες ΕΜΕΝΑ (που το έκανες και αυτό, αλλά ελάχιστη σημασία έδινα στα γραφόμενά σου...), αλλά σε μπινελίκωνα επειδή ειρωνευόσουν τους ΠΑΝΤΕΣ και έτσι κατέστρεφες και εξακολουθείς να καταστρέφεις το φόρουμ.
Νομίζω πιο σαφής δεν μπορώ να γίνω.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: sonik

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 29 Jul 2019 14:20 #94

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
alex (The_Emperor) wrote:
Αν και αισθάνομαι ότι ξαναγράφω πράγματα που είχα γράψει και τότε θα απαντήσω για να μην φανεί ότι δεν έχω το θάρρος της γνώμης μου. Και τότε είχα γράψει ότι θεωρώ εσένα σχεδόν αποκλειστικά υπεύθυνο για την κυριαρχία της ειρωνείας στο φόρουμ. Δεν είναι τυχαίο ότι και τότε αλλά και τώρα εμπλέκεσαι σχεδόν σε κάθε διαμάχη μέσα στο φόρουμ η οποία προκαλείται από τις ειρωνείες που χρησιμοποιείς διαρκώς στα μηνύματά σου.
Και τότε είχα αναφέρει και πολύ εύκολα διαπιστώνεται ότι εγώ δεν έχω συγκρουστεί με ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ εκτός από σένα ακριβώς για τον παραπάνω λόγο. Υπάρχουν πολλοί χρήστες εδώ μέσα με τους οποίους έχω εκ διαμέτρου αντίθετες απόψεις, αλλά δεν είχα ποτέ πρόβλημα να κάνω διάλογο μαζί τους. Δεν έχω συγκρουστεί με ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ.
Αντιθέτως στα τεράστια νήματα Αντιπαραθέσεις εσύ έχεις μόνιμη συμμετοχή (ενώ η δικιά μου περιορίζεται μόνο στα μπινελίκια που έριχνα ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ σε σένα και για τους λόγους που ήδη ανέφερα).

Αυτά που γράφω είναι δεδομένα και διαπιστώνονται πολύ εύκολα κοιτάζοντας κάποιος τα μηνύματα του κάθε χρήστη.
Επίσης, αυτά που γράφω δεν αποτελούν καμιά επίθεση σε σένα, καθώς δεν βρίσκω πια και λόγο να κάνω κάτι τέτοιο.
Από τη στιγμή που προφανώς οι υπεύθυνοι του φόρουμ αποδέχονται αυτόν τον τρόπο επικοινωνίας στο φόρουμ και εγώ ουσιαστικά απέχω από αυτό, μου είναι αδιάφορο το τι θα γίνει ή τι γίνεται...

Δεν με αφορούν οι γενικεύσεις που κάνεις ή τα ... έμμεσα συμπεράσματα που βγάζεις. Π.χ. αν και εγώ δεν έχω τσακωθεί με κανέναν άλλο και έχω τσακωθεί μόνο με σένα, τότε φταις εσύ....
Κάτι συγκεκριμένο έχεις να παραθέσεις;;
Έχω προκαλέσει πολλούς να βρουν ΜΙΑ δημοσίευση όπου επιτέθηκα λεκτικά σε κάποιον, χωρίς προηγουμένως να έχω δεχθεί αήθη επίθεση και τις περισσότερες φορές μετά από δική μου Αναφορά. Κανείς δεν απάντησε, για τον απλούστατο λόγο ότι δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ.
Όσο για το θέμα της ειρωνείας, έχω αναφερθεί δεκάδες φορές, παραπέμποντας σε πολύ πιο καυστικές περιπτώσεις, οι οποίες περιέργως δεν θεωρήθηκαν ... προβληματικές. Προφανώς, μόνο η δική μου ειρωνεία ενοχλεί!!!
Άσε που έχω δεχθεί και άπειρες προσωπικές επιθέσεις, χωρίς ούτε καν να υπάρχει θέμα ειρωνείας, αλλά απλά η αντίθετη άποψή μου που απλά θίγει κάποια κακόβουλα συμφέροντα.
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 29 Jul 2019 14:23 #95

  • alex (The_Emperor)
  • alex (The_Emperor)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 752
  • Thank you received: 239
  • Karma: 12
batista wrote:
Δεν με αφορούν οι γενικεύσεις που κάνεις ή τα ... έμμεσα συμπεράσματα που βγάζεις. Π.χ. αν και εγώ δεν έχω τσακωθεί με κανέναν άλλο και έχω τσακωθεί μόνο με σένα, τότε φταις εσύ....
Κάτι συγκεκριμένο έχεις να παραθέσεις;;
Έχω προκαλέσει πολλούς να βρουν ΜΙΑ δημοσίευση όπου επιτέθηκα λεκτικά σε κάποιον, χωρίς προηγουμένως να έχω δεχθεί αήθη επίθεση και τις περισσότερες φορές μετά από δική μου Αναφορά. Κανείς δεν απάντησε, για τον απλούστατο λόγο ότι δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ.
Όσο για το θέμα της ειρωνείας, έχω αναφερθεί δεκάδες φορές, παραπέμποντας σε πολύ πιο καυστικές περιπτώσεις, οι οποίες περιέργως δεν θεωρήθηκαν ... προβληματικές. Προφανώς, μόνο η δική μου ειρωνεία ενοχλεί!!!
Άσε που έχω δεχθεί και άπειρες προσωπικές επιθέσεις, χωρίς ούτε καν να υπάρχει θέμα ειρωνείας, αλλά απλά η αντίθετη άποψή μου που απλά θίγει κάποια κακόβουλα συμφέροντα.

Άρα η δικαιολογία σου για τη χρήση ειρωνείας είναι "ο άλλος το έκανε πρώτος";
The administrator has disabled public write access.

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 29 Jul 2019 14:28 #96

  • sonik
  • sonik's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1313
  • Thank you received: 310
  • Karma: 1
ρε παιδια ειμαστε σοβαροι τωρα?θα αναλυουμε και τα αυτονοητα?

στο μονο που εχει προσφερει ο συγκεκριμενος στο φορουμ ειναι να γινεται εριστικος χρησιμοποιωντας ανουσιες εκφρασεις,γενικολογιες,αοριστιες,αρλουμπολογιες.

τα μοναδικα του οπλα ειναι η ρουφιανια μεσω αναφορων σε συντοντιστες και διαχειριστες καθως και η μειωση του καρμα που κανει σε πολλους.και αυτο καταδεικνυει και την ποιοτητα του συγκεκριμενου ΄΄΄ειδους΄΄.

σε παλιοτερες αναρτησεις μου τον ειχα χαρακτηρισει ως τον εθνικο ρουφιανο των forum.πως λεμε εθνικη σταρ,εθνικος mr μπουτια.ε κατι αναλογο.εκει τον εχω καταταξει.αυτο ειναι το λιγοτερο βεβαια.
η ειρωνια και η χολη ειναι το ατου του κανοντας μπαχαλο το φορουμ και στρεφοντας αλλου τις συζητησεις εκτος θεματος εσκεμμενα.

αλλωστε ποσο δυσκολο ειναι να αντιληφθει καποιος την ιδιοτητα ενος,με τι ασχολειται,αν ειναι βολεμενος,νυχτωμενος,εισοδηματιας-αραχτος και αν την βρισκει βγαζοντας χολη για να καλυψει τις αδυναμιες του και να περασει την ωρα του.

περαν τουτου ουδεν.

παμε παρακατω...
Last Edit: 29 Jul 2019 14:33 by sonik.
The administrator has disabled public write access.

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 29 Jul 2019 14:29 #97

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
alex (The_Emperor) wrote:
Πάλι το ίδιο έλλειμμα επικοινωνίας...
Ας εξηγήσω λοιπόν μια ακόμη φορά: Δεν σε μπινελίκωνα επειδή ειρωνεύτηκες ΕΜΕΝΑ (που το έκανες και αυτό, αλλά ελάχιστη σημασία έδινα στα γραφόμενά σου...), αλλά σε μπινελίκωνα επειδή ειρωνευόσουν τους ΠΑΝΤΕΣ και έτσι κατέστρεφες και εξακολουθείς να καταστρέφεις το φόρουμ.
Νομίζω πιο σαφής δεν μπορώ να γίνω.

Το έλλειμμα επικοινωνίας σίγουρα υπάρχει. Δεν καταλαβαίνεις όμως ότι αυτά που γράφεις είναι εντελώς στον αέρα, όταν δεν αφορούν σε συγκεκριμένα περιστατικά/δημοσιεύσεις; Όσο για το αν καταστρέφω το φόρουμ, αυτό είναι η άποψή σου. Δεν σημαίνει ότι έχει και την οποιαδήποτε σχέση με την πραγματικότητα. Και με αυτή την ... ευκολία, σου το επιστρέφω.
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 29 Jul 2019 14:33 #98

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
alex (The_Emperor) wrote:
Άρα η δικαιολογία σου για τη χρήση ειρωνείας είναι "ο άλλος το έκανε πρώτος";

Πρώτα απ' όλα είναι τραγελαφικό το ότι καλούμε να ... "απολογηθώ" για ... κάποια ειρωνεία, την ίδια στιγμή που εσύ αποδίδεις τις αισχρότατες ύβρεις σε προσπάθεια ... βελτίωσης του φόρουμ. :woohoo:
Από εκεί και πέρα, ΟΧΙ δεν χρησιμοποιώ την δικαιολογία που λες. Απλά δεν πρέπει να ρωτήσω γιατί αυτή η ... απροσδιόριστη ειρωνεία μου ενοχλεί τόσο πολύ, μόνο όταν προέρχεται από εμένα και δεν ενοχλεί όταν προέρχεται από οποιονδήποτε άλλο;;;;; :woohoo:
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Βουλευτικές εκλογές Ιουλίου 2019 29 Jul 2019 14:36 #99

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
sonik wrote:
ρε παιδια ειμαστε σοβαροι τωρα?θα αναλυουμε και τα αυτονοητα?

στο μονο που εχει προσφερει ο συγκεκριμενος στο φορουμ ειναι να γινεται εριστικος χρησιμοποιωντας ανουσιες εκφρασεις,γενικολογιες,αοριστιες,αρλουμπολογιες.

τα μοναδικα του οπλα ειναι η ρουφιανια μεσω αναφορων σε συντοντιστες και διαχειριστες καθως και η μειωση του καρμα που κανει σε πολλους.και αυτο καταδεικνυει και την ποιοτητα του συγκεκριμενου ΄΄΄ειδους΄΄.

σε παλιοτερες αναρτησεις μου τον ειχα χαρακτηρισει ως τον εθνικο ρουφιανο των forum.πως λεμε εθνικη σταρ,εθνικος mr μπουτια.ε κατι αναλογο.εκει τον εχω καταταξει.αυτο ειναι το λιγοτερο βεβαια.
η ειρωνια και η χολη ειναι το ατου του κανοντας μπαχαλο το φορουμ και στρεφοντας αλλου τις συζητησεις εκτος θεματος εσκεμμενα.

αλλωστε ποσο δυσκολο ειναι να αντιληφθει καποιος την ιδιοτητα ενος,με τι ασχολειται,αν ειναι βολεμενος,νυχτωμενος,εισοδηματιας-αραχτος και αν την βρισκει βγαζοντας χολη για να καλυψει τις αδυναμιες του και να περασει την ωρα του.

περαν τουτου ουδεν.

παμε παρακατω...

Συνέχισε να με δικαιώνεις.
Και απλά περιμένω την άποψη της διαχείρισης για το θέμα της "Αναφοράς" γιατί προφανώς κάποιοι (εκτός από άλλα ... προφανή πράγματα, τα οποία μάλιστα προσάπτουν στους άλλους :woohoo: ) είναι αμετανόητοι.
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.135 seconds