Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Προσφερόμενα επιτόκια, προτάσεις τραπεζικών προϊόντων και ανάλυση αυτών

TOPIC: Ταμιευτηριο - Προθεσμιακη

Ταμιευτηριο - Προθεσμιακη 12 Nov 2013 07:50 #28

maria wrote:
Ιωάννης wrote:
flox, για σένα είναι ότι πρέπει αυτό:
www.kedr.gr/el/%CF%85%CF%80%CE%B7%CF%81%...CE%B9%CF%82/plus-730

Το ενα του ξυνιζει, το αλλο του βρωμαει...Παω στοιχημα πως ουτε αυτο θα του αρεσει !

Μα... τι λες?? Μου προταθηκε κατι και ειπα οτι μου ξυνιζει ή μου μυριζει? :blink:
Σε καλω για δευτερη φορα να διαβασεις το τοπικ απ την αρχη, αντι να αρλουμπολογεις και να μου επιτιθεσαι συνεχως χωρις λογο.

Η προταση της Kedr σου δινει 3,7% για 2 χρονια. Γιατι οχι τη 12νησου που σου δινει 3,85% για 6 μηνες?
Last Edit: 12 Nov 2013 07:51 by flox (Aγνωστου πατρος).
The administrator has disabled public write access.

Ταμιευτηριο - Προθεσμιακη 12 Nov 2013 08:11 #29

flox wrote:
maria wrote:
Ιωάννης wrote:
flox, για σένα είναι ότι πρέπει αυτό:
www.kedr.gr/el/%CF%85%CF%80%CE%B7%CF%81%...CE%B9%CF%82/plus-730

Το ενα του ξυνιζει, το αλλο του βρωμαει...Παω στοιχημα πως ουτε αυτο θα του αρεσει !

Μα... τι λες?? Μου προταθηκε κατι και ειπα οτι μου ξυνιζει ή μου μυριζει? :blink:
Σε καλω για δευτερη φορα να διαβασεις το τοπικ απ την αρχη, αντι να αρλουμπολογεις και να μου επιτιθεσαι συνεχως χωρις λογο.

Η προταση της Kedr σου δινει 3,7% για 2 χρονια. Γιατι οχι τη 12νησου που σου δινει 3,85% για 6 μηνες?


Γιατί η ζωή συνεχίζεται ...
The administrator has disabled public write access.

Ταμιευτηριο - Προθεσμιακη 12 Nov 2013 19:48 #30

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1784
  • Thank you received: 695
  • Karma: 36
Ετσι κι'αλλιώς στο 1% θα φτάσουμε σύντομα. Να δω τι κίνητρο θα μας δώσουν για να κρατήσουμε τα (ελάχιστα) υπόλοιπα κεφάλαια που έχουμε αφήσει στην Ελλάδα και να μην τα στείλουμε και αυτά έξω!
The administrator has disabled public write access.

Ταμιευτηριο - Προθεσμιακη 13 Nov 2013 03:17 #31

gus wrote:
Ετσι κι'αλλιώς στο 1% θα φτάσουμε σύντομα. Να δω τι κίνητρο θα μας δώσουν για να κρατήσουμε τα (ελάχιστα) υπόλοιπα κεφάλαια που έχουμε αφήσει στην Ελλάδα και να μην τα στείλουμε και αυτά έξω!

Φιλε για να ειμαστε σοβαροι, οι περισσοτεροι, σχεδον ολοι, οι ελληνες καταθετες μεσα τα εχουν τα λεφτα τους. Εξω τα στελνει οποιος εχει πολλα ή οποιος ξερει απο αυτα τα πραγματα. Επειδη υπαρχουν εδω συμφορουμιτες που ασχολουνται με το σπορ της εξαγωγης, μη νομιζεις οτι ετσι ειναι ολοι οι καταθετες.

Σε ποσο καιρο υπολογιζεις να φτασουμε το 1%? Αν ειναι συντομα, τοτε συμφερει η Kedr που σου τα κλεινει για 2 χρονια.
Κατι που δεν καταλαβα, σε περιπτωση που χρειαστεις μερικη προωρη αναληψη, ποια ειναι η ποινη της Kedr?
Mιας και ο λογος, σε ρουβλι λεει σου δινει 10%... τι λεει το ρουβλι?
Last Edit: 13 Nov 2013 03:18 by flox (Aγνωστου πατρος).
The administrator has disabled public write access.

Ταμιευτηριο - Προθεσμιακη 13 Nov 2013 03:32 #32

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1784
  • Thank you received: 695
  • Karma: 36
Μια ιδέα είναι όλα. Παίρνεις το αεροπλάνο τα Χριστούγεννα και κάνεις ένα ταξιδάκι Ζυρίχη, από εκέι πας και κανένα Μόναχο. Τα πιο μακρινά όντως ήταν πιο δύσκολα. Τώρα για την KEDR πέρασα μια βόλτα από εκεί, σε γενικές γραμμές ισχύει όσα γράφουν στο site, μόνο που μου ζήτησαν εκκαθαριστικό/ά με βάση τα οποία μπορώ να κάνω κατάθεση μόνο τα μισά των συνόλων τους!!! Είδες τυπικότητα οι Ρώσοι!! Τώρα τι γίνει με το ρούβλι ένας θεός ξέρει, βραχυπρόθεσμα σταθερά τα βλέπω τα πράγματα για το 1% δε μέχρι τέλους του 14 το αργότερο. Ενδεικτικά η UBS μου δίνει 1,2% για ετήσια προθεσμιακή, κάτι αντίστοιχο η DB, έτσι για να δούμε που θα πάνε τα πράγματα. Το συμπέρασμα? μπελάς είναι τα άτιμα όλη την ώρα ασχολείσαι που να τα πας και τι να τα κάνεις. Ισως καλύτερα να τα τρως όταν μπορείς και όπως μπορείς.
The administrator has disabled public write access.

Ταμιευτηριο - Προθεσμιακη 13 Nov 2013 09:04 #33

Kαποιοι αθλιοι μου βαζουν συνεχως αρνητικο καρμα και χωρις λογο, μιας και εκανα αυτο το θρεντ απλα ρωτωντας για επιτοκια. Φυσικα θα τους επιστραφει με τοκο :lol:

gus wrote:
Μια ιδέα είναι όλα. Παίρνεις το αεροπλάνο τα Χριστούγεννα και κάνεις ένα ταξιδάκι Ζυρίχη, από εκέι πας και κανένα Μόναχο. Τα πιο μακρινά όντως ήταν πιο δύσκολα. .

Φιλε ειμαι ανεργος, θα μου κανεις εσυ τα εισητηρια και τα λοιπα εξοδα?
Επισης να μου δωσεις και τους τοκους που θα χασω ως τα Χριστουγεννα.
Last Edit: 13 Nov 2013 09:10 by flox (Aγνωστου πατρος).
The administrator has disabled public write access.

Ταμιευτηριο - Προθεσμιακη 13 Nov 2013 17:16 #34

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1784
  • Thank you received: 695
  • Karma: 36
Ανεργία δεν υπάρχει, εγώ έχω στο site της εταιρείας μου αγγελία 6 μήνες για Τεχνικό δικτύων (με συγκεκριμένα προσόντα βέβαια) και δεν έχω πάρει τηλέφωνο! Συμπέρασμα, στρωθείτε στο διάβασμα!!!!
The administrator has disabled public write access.

Ταμιευτηριο - Προθεσμιακη 13 Nov 2013 20:07 #35

gus wrote:
Ενδεικτικά η UBS μου δίνει 1,2% για ετήσια προθεσμιακή,

Μπορείς να μας δώσεις το LINK του site τηε UBS (www.ubs.com) που:
α) Αναφέρει το επιτόκιο που έγραψες εδώ.
β) Αναφέρει ότι η UBS δέχεται προθεσμιακή κατάθεση (και τους όρους της: Διάρκειες, ποινές κλπ) με την έννοια που αυτή (η προθεσμιακή) έχει στις δικές μας τράπεζες?

Αν δεν υπάρχει LINK (γιατί είναι πιθανό να μη θέλουν να το διαφημίζουν πλατειά), τότε μπορείς να γράψεις εδώ το τηλέφωνο (0041-44-23......) που δίνουν αυτές τις πληροφορίες από τα κεντρικά τους?

Σε ρωτάω γιατί εξ όσων γνωρίζω η έννοια "προθεσμιακή κατάθεση" όπως εμείς εδώ την έχουμε συνηθίσει ΔΕΝ προσφέρεται ως "προϊόν" από την UBS.
The administrator has disabled public write access.

Ταμιευτηριο - Προθεσμιακη 13 Nov 2013 20:56 #36

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1784
  • Thank you received: 695
  • Karma: 36
Εστειλα mail μέσω του e-banking στον πωλητή μου, ο οποίος μου έστειλε ένα τεράστιο φάκελο με όλα τα επενδυτικά προϊόντα. Και απο εκέι επέλεξα, από ότι είδα η επικοινωνία γίνεται μόνο με υπάρχοντες πελάτες (ίσως μόνο "καλούς").
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.207 seconds