Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Προσφερόμενα επιτόκια, προτάσεις τραπεζικών προϊόντων και ανάλυση αυτών

TOPIC: υπερταμιευτηριο attica bank

υπερταμιευτηριο attica bank 09 Aug 2017 14:40 #10

Παιδια τι άποψη έχετε για το Double Profit? Δινει 1.6% πολυ καλο επιτόκιο σε σχέση με τα αλλα τις αγοράς! Και εχεις κ κάλυψη απο ΤΕΚΕ
The administrator has disabled public write access.

υπερταμιευτηριο attica bank 09 Aug 2017 15:14 #11

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
PANAGIOTIS (panagiotis3) wrote:
Παιδια τι άποψη έχετε για το Double Profit? Δινει 1.6% πολυ καλο επιτόκιο σε σχέση με τα αλλα τις αγοράς! Και εχεις κ κάλυψη απο ΤΕΚΕ

Ως επιτόκιο είναι το καλύτερο που υπάρχει στην αγορά. Κατά τα λοιπά, εσύ αποφασίζεις αν υπάρχει, σε σχέση με την συγκεκριμένη τράπεζα, κάτι άλλο που θα έκανε μια κατάθεση σε αυτήν επισφαλή (για οποιονδήποτε λόγο).
Η μέχρι τώρα εμπειρία πάντως έδειξε ότι ακόμα και στην περίπτωση της απορρόφησης από κάποια συστημική τράπεζα δεν υπήρξε κάποια επίπτωση στους καταθέτες. Το ΤΕΚΕ ισχύει, αλλά ας το αφήσουμε καλύτερα...
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

υπερταμιευτηριο attica bank 09 Aug 2017 16:02 #12

Πιστευω οτι εχει σταθεροποιηθεί λιγο η κατάσταση και δεν θα δουμε κανενα πυροτέχνημα! Μονο κάποια συγχώνευση απο μια τράπεζα σε μια αλλη. Και οπως λες μεχρι τωρα έγιναν ομαλά ολες οι συγχωνεύσεις, θεωρώ οτι το ρίσκο ειναι μικρότερο πλεον
The administrator has disabled public write access.

υπερταμιευτηριο attica bank 09 Aug 2017 19:39 #13

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1783
  • Thank you received: 693
  • Karma: 36
Και εγώ εκεί έχω κλειδωμένα κάποια αρκετά φράγκα λόγω cash collateral. Πιστεύω πάντως οτι το μπαμ θα γίνει σε περίοδο ησυχίας. Γιαυτο και εγώ στο τέλος του μήνα που θα ξεκλειδώσει το χρημα θα γίνω καπνός.
The administrator has disabled public write access.

υπερταμιευτηριο attica bank 09 Aug 2017 20:02 #14

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
gus (gus326) wrote:
Πιστεύω πάντως οτι το μπαμ θα γίνει σε περίοδο ησυχίας.

Αυτό που προβλέπεις, έτσι όπως το προβλέπεις (χωρίς κάποια στοιχειοθέτηση) έχει ελάχιστες (έως μηδενικές) πιθανότητες να συμβεί.Για να συμβεί αυτό που δεν συνέβη τα 7 χρόνια του χαμού, θα πρέπει να γίνει κάτι ξαφνικό και πολύ αρνητικό.
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

υπερταμιευτηριο attica bank 10 Aug 2017 00:46 #15

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1783
  • Thank you received: 693
  • Karma: 36
Δε βλέπεις που πανε τα πράγματα; Κανεις απο το πάνω ράφι δεν πληρώνει φόρους και εισφορές. Μέσα στην πιάτσα ειμαι 25 χρόνια και όλοι μας τα ίδια κάνουμε η θα κάνουμε. Γαια πυρι μειχθητω. Τώρα αν εσύ έχεις φράγκα και τα αφήνεις στο σύστημα δικαίωμα σου. Εγώ επαναλαμβάνω θα γίνω μπουχός.
The administrator has disabled public write access.

υπερταμιευτηριο attica bank 10 Aug 2017 02:30 #16

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
gus (gus326) wrote:
Πιστεύω πάντως οτι το μπαμ θα γίνει σε περίοδο ησυχίας.


Ααααααααακριβώς έτσι!
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

υπερταμιευτηριο attica bank 10 Aug 2017 08:38 #17

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
gus (gus326) wrote:
Δε βλέπεις που πανε τα πράγματα; Κανεις απο το πάνω ράφι δεν πληρώνει φόρους και εισφορές. Μέσα στην πιάτσα ειμαι 25 χρόνια και όλοι μας τα ίδια κάνουμε η θα κάνουμε. Γαια πυρι μειχθητω. Τώρα αν εσύ έχεις φράγκα και τα αφήνεις στο σύστημα δικαίωμα σου. Εγώ επαναλαμβάνω θα γίνω μπουχός.

Τα ... πράγματα όπως λες, πάνε έτσι εδώ και 7 χρόνια.
Χάλια δηλαδή, και σίγουρα με τους ΣΥΡΙΖΑΝΕΛ ακόμα χειρότερα. Αυτό που είναι όμως επίσης πασιφανές είναι ότι και στα 7 χρόνια που έχουμε τα ... χάλια, αν υπήρξε ένα πράγμα που διαφυλάχθηκε ως κόρη οφθαλμού, είναι οι καταθέσεις. Δεν ισχυρίζομαι ότι δεν πειράχτηκαν από την ... καλή καρδιά κάποιων, απλά αν γινόταν θα αποτελούσε την οριστική ταφόπλακα οποιουδήποτε ενδεχομένου ανάκαμψης και την απαρχή του απόλυτου χαμού. Αναφέρω λοιπόν απλά το γεγονός.
Το αμφισβητείς;;;
Αν δεν το αμφισβητείς, που είναι και το λογικό από την στιγμή που αποτελεί γεγονός (και μην μου το πας σε παρακαλώ στο έμμεσο κούρεμα καταθέσεων μέσω της φορολογίας γιατί αυτό είναι άλλη συζήτηση) , πρέπει να εξηγήσεις κάτω από ποιες ακριβώς συνθήκες θα γίνει αυτό που προβλέπεις, το οποίο εγώ δεν αποκλείω (αποφεύγω να χρησιμοποιώ αυτή την λέξη) αλλά θεωρώ εξαιρετικά απίθανο όσο βρισκόμαστε εντός Ευρώ/ευρωζώνης.
Αν τώρα προβλέπεις πλήρη κατάρρευση και έξοδο από το Ευρώ και την Ευρωζώνη, τότε ... ευχαριστώ πολύ αλλά σε αυτή την περίπτωση δεν θα μείνει κολυμπηθρόξυλο, όχι καταθέσεις.
Συμπέρασμα;;; Τα πράγματα ήταν και είναι λίγο πιο πολύπλοκα από τις απλές κραυγές περί καταστροφής ή αντίθετα του οποιουδήποτε ... προπαγανδιστικού success story.
Όσο για το ότι θα γίνεις ... μπουχός, Λούης, Βέγγος ... με τα λεφτά σου το έχω καταλάβει, δεν χρειάζεται να μου το κάνεις σαφέστερο και προφανώς είναι αναφαίρετο δικαίωμά σου, ειδικά όσο το κάνεις νόμιμα.
Από την απλή όμως εκδήλωση της πρόθεσής σου μέχρι να πείσεις ότι αυτό που δεν έγινε σε 7 χρόνια απίστευτων γεγονότων (με αποκορύφωμα το καλοκαίρι του 2015) θα γίνει τώρα, θέλει ... δυο ... πειστικές και επεξηγηματικές αράδες παραπάνω.
Μέτρον άριστον
Last Edit: 10 Aug 2017 08:48 by batista.
The administrator has disabled public write access.

υπερταμιευτηριο attica bank 10 Aug 2017 08:43 #18

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
soto51 wrote:

Ααααααααακριβώς έτσι!

Πες μας τώρα κι εσύ γιατί δεν έγινε τα προηγούμενα 7 χρόνια που είχαμε απ' όλα, δηλαδή ησυχία, χαμό, φασαρία και ότι μπορεί ο καθένας να φανταστεί και με ποιες ακριβώς διαδικασίες θα γίνει.
Και για να μην παρεξηγηθώ και θεωρήσεις πάλι ότι σου ... κωλοτρίβομαι (παρεμπιπτόντως όταν σου δίνει η κοπέλα τα ρέστα στο σούπερ μάρκετ, έχεις την εντύπωση ότι σου την ... πέφτει;;;; ) , η ερώτηση είναι ... ρητορική.
Μέτρον άριστον
Last Edit: 10 Aug 2017 08:44 by batista.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.072 seconds