Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Προσφερόμενα επιτόκια, προτάσεις τραπεζικών προϊόντων και ανάλυση αυτών
  • Page:
  • 1

TOPIC: τόκοι στην alpha

τόκοι στην alpha 05 Jan 2019 19:17 #1

  • SAKIS (sakiskon)
  • SAKIS (sakiskon)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 17
  • Thank you received: 1
  • Karma: 0
Έχει παρατηρήσει κανείς εάν του έχουν πιστωθεί τόκοι στην alpha bank σε λογαριασμούς ταμιευτηρίου και ταμιευτηρίου plus γιατί εμένα δεν μου έχουν πιστωθεί όλο το χρόνο
The administrator has disabled public write access.

τόκοι στην alpha 05 Jan 2019 20:16 #2

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
SAKIS (sakiskon) wrote:
Έχει παρατηρήσει κανείς εάν του έχουν πιστωθεί τόκοι στην alpha bank σε λογαριασμούς ταμιευτηρίου και ταμιευτηρίου plus γιατί εμένα δεν μου έχουν πιστωθεί όλο το χρόνο

Για τι ποσό μιλάμε;
Γιατί για τους συγκεκριμένους λογαριασμούς στους οποίους αναφέρεσαι, αν φας τα μηδενικά που έχουν μετά την υποδιαστολή (για μικρά ποσά), θα χορτάσεις για μια εβδομάδα.
Και σε εμένα σε έναν αντίστοιχο λογαριασμό της ALPHA στον οποίον (σχεδόν) δεν μένει φράγκο, ούτε καν έκαναν τον κόπο να κάνουν εγγραφή για τόκους, γιατί απλά δεν υφίστανται.
Αν θέλεις να έχεις στοιχειώδεις τόκους (σε ταμιευτήριο πάντα) άνοιξε έναν LIVE στην Eurobank (με 0,5%), αλλά πρέπει να έχεις πάνω από 3000, και ταυτόχρονα θα έχεις και δωρεάν συναλλαγές (πληρωμές κ.λπ.).
Μέτρον άριστον
Last Edit: 05 Jan 2019 20:17 by batista.
The administrator has disabled public write access.

τόκοι στην alpha 05 Jan 2019 21:15 #3

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1780
  • Thank you received: 692
  • Karma: 35
batista wrote:
Για τι ποσό μιλάμε;
Γιατί για τους συγκεκριμένους λογαριασμούς στους οποίους αναφέρεσαι, αν φας τα μηδενικά που έχουν μετά την υποδιαστολή (για μικρά ποσά), θα χορτάσεις για μια εβδομάδα.
Και σε εμένα σε έναν αντίστοιχο λογαριασμό της ALPHA στον οποίον (σχεδόν) δεν μένει φράγκο, ούτε καν έκαναν τον κόπο να κάνουν εγγραφή για τόκους, γιατί απλά δεν υφίστανται.
Αν θέλεις να έχεις στοιχειώδεις τόκους (σε ταμιευτήριο πάντα) άνοιξε έναν LIVE στην Eurobank (με 0,5%), αλλά πρέπει να έχεις πάνω από 3000, και ταυτόχρονα θα έχεις και δωρεάν συναλλαγές (πληρωμές κ.λπ.).

Η στην Αττικης με 0,75 - 0,85%.
The administrator has disabled public write access.

τόκοι στην alpha 05 Jan 2019 21:47 #4

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
gus (gus326) wrote:
Η στην Αττικης με 0,75 - 0,85%.

Σωστά. Απλά ήθελα να μείνω στις συστημικές (χωρίς να σημαίνει κάτι αυτό για την Attica).
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

τόκοι στην alpha 06 Jan 2019 02:43 #5

SAKIS (sakiskon) wrote:
Έχει παρατηρήσει κανείς εάν του έχουν πιστωθεί τόκοι στην alpha bank σε λογαριασμούς ταμιευτηρίου και ταμιευτηρίου plus γιατί εμένα δεν μου έχουν πιστωθεί όλο το χρόνο
Εμένα μου πιστώθηκαν στις 31/12.
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.050 seconds