Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Προσφερόμενα επιτόκια, προτάσεις τραπεζικών προϊόντων και ανάλυση αυτών

TOPIC: FREEDOM 24

FREEDOM 24 12 Dec 2021 18:55 #19

γιώργης (yorgi) wrote:
Ξεκίνησες ?

Όχι.
Δεν αξίζει κατά τη γνώμη μου.
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross), γιώργης (yorgi)

FREEDOM 24 16 Dec 2021 14:55 #20

  • PanosNavy
  • PanosNavy's Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 1
  • Karma: 0
pka wrote:
To καλό είναι ότι έχει ένα πρόγραμμα προθεσμιακής με εγγύηση μέχρι 20Κ όμως.
Σκέφτομαι να δώσω μια ευκαιρία γιατί στην degiro, υπαρχει περιορισμός σε διαθέσιμα etf και δεν μπορώ να εφαρμόσω κάποιες στρατηγικές που έχω κατα νου.
Δεν έχω ψάξει ακομη αν αυτη εδω εχει εξασφάλιση του χαρτοφυλακιου σε περιπτωση που φαληρισει.


Μήπως έχεις ψάξει τι ισχύει με τις εγγυήσεις στις υπόλοιπες πλατφόρμες σε σύγκριση με τη FREEDOM24?
Αν ναι, μήπως μπορείς να μας ενημερώσεις εν συντομία??
The administrator has disabled public write access.

FREEDOM 24 19 Dec 2021 11:53 #21

ata_true wrote:
Εγώ πήρα τη μετοχή μια χαρά - πηγα απο εδω που τα λεει αναλυτικα www.skiouraki.gr/freedom24/
sosimple wrote:
Για πλακα δοκίμασα και εγω τωρα απο το κινητο τηλέφωνο, χωρίς pc. Ουτε ταυτότητα δεν είχα. Είχα όμως στο κινητό μια φωτοτυπία ταυτότητας (μαυρη) screenshot και ενα λογαριασμό νερού. Τα ανεβάσα και τα δέχτηκε (δεν το περίμενα). Άνοιξε κανονικά ο λογαριασμός και μου έδωσε μια μετοχή amwell λεει 12.29$
Κάποιο νεότερο από εσάς που 'μπήκατε'?


CV wrote:
Στο λιγο που το κοιταξα, δεν εχει κρατησεις για να βγαλεις λεφτα.
Προμηθειες για εισερχομενα εμβασματα εχουν μονο οι ελληνικες τραπεζες, αν τα στειλεις πχ ρεβολουτ δεν εχει.
Χμ.. Εδώ βλέπω 'κρατήσεις' μπόλικες & 'περίεργες' ..
www.trustpilot.com/review/freedom24.com?languages=all&stars=1
www.reddit.com/r/PersonalFinanceGreece/c...B7%CE%BD_freedom_24/
The administrator has disabled public write access.

FREEDOM 24 10 Sep 2022 09:33 #22

Πάντως βλέπω τεράστια προώθηση στην freedom24 αλλά γενικά στις χρηματιστηριακές και στο p2p lending που έχει και λογαριασμό με πάνω από 7% επιτόκιο αλλά δεν ξέρω τι εγγυήσεις υπάρχουν.
The administrator has disabled public write access.

FREEDOM 24 10 Sep 2022 15:33 #23

  • sosimple
  • sosimple's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 626
  • Thank you received: 498
  • Karma: 56
Ψαχνόμενος (ant) wrote:
Πάντως βλέπω τεράστια προώθηση στην freedom24 αλλά γενικά στις χρηματιστηριακές και στο p2p lending που έχει και λογαριασμό με πάνω από 7% επιτόκιο αλλά δεν ξέρω τι εγγυήσεις υπάρχουν.
Το 3% δεν είναι επιτοκιο, είναι επενδυτικός λογαριασμός με εγγύηση μεχρι 20.000 αν θυμάμαι καλα. Βαριά μέχρι τοσα βάζεις εκει αν δε θες να τα κλαις, ενω υπάρχουν και αλλα προβλήματα που δε θυμάμαι τώρα, αναλόγως την ισοτιμία των νομισμάτων μπορεί να πάρεις πολύ λιγότερο του 3%. Ο tsounis στο κανάλι του την πρωωθεί γιατί είναι σπόνσορας στο κανάλι του.. Τι ήθελες να κάνει δηλαδή, τον πληρώνει, είναι δυνατόν να τη θάβει? Το λάθος είναι δικό σου που δεν αντιλαμβάνεσαι τα αυτονόητα.. Το ιδιο και αλλοι, αφου σπόνσοραρει ενα σωρο σιτε, ακομα και άσχετα με οίκονομικα θέματα όπως πχ το κανάλι "για ηλιθιους" που είναι για pc και χιούμοριστικο κανονικά.
Ποιος σου εγγυάται οτι δεν πρόκειται να κλείσει ανα πασα στιγμή? Δεν είναι επενδύσεις αυτες. Το p2p lending, εχει κολοσσιαίο ρίσκο. Σα να παίζεις τζόγο είναι. Να επενδύσεις 100.000 αλλού και να βάλεις και 2000€ εκει οκ, παραπάνω τα θέλει ο κ@λος σου..
Last Edit: 10 Sep 2022 15:39 by sosimple.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross), CV

FREEDOM 24 16 Sep 2022 22:49 #24

  • CV
  • CV's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1015
  • Thank you received: 764
  • Karma: 9
sosimple wrote:
Το p2p lending, εχει κολοσσιαίο ρίσκο. Σα να παίζεις τζόγο είναι. Να επενδύσεις 100.000 αλλού και να βάλεις και 2000€ εκει οκ, παραπάνω τα θέλει ο κ@λος σου..
Συμφωνώ με το παραπάνω (και τα υπόλοιπα που γράφει ο sosimple).

Προσωπικά δεν βλέπω το λόγο ύπαρξης π2π σε ενα χαρτοφυλάκιο. Απλά παίζει πολύ προώθηση/διαφήμιση γιατί ο μεσαζων (η πλατφόρμα δηλαδη) βγαζει λεφτα - ο επενδυτής αμφιβάλλω (πάντα κοιτώντας τη σχέση ρίσκο-απόδοση).
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Ψαχνόμενος (ant)
Time to create page: 0.057 seconds