Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Προσφερόμενα επιτόκια, προτάσεις τραπεζικών προϊόντων και ανάλυση αυτών

TOPIC: Τα υψηλότερα επιτόκια προθεσμιακών στην Ελλαδα

Τα υψηλότερα επιτόκια προθεσμιακών στην Ελλαδα 15 May 2023 13:03 #388

  • Vasileios1981
  • Vasileios1981's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 101
  • Thank you received: 60
  • Karma: 0
sosimple wrote:
Το επιτόκιο έγραψε. Μπορεί να ενδιαφέρει κάποιον. Η ατικα δινει 2.3, οχι 2.8. Σε μεγάλα ποσά υπάρχουν διάφορες σημαντικες. Τους περισσότερους βέβαια, όντως δεν τους ενδιαφέρει.

Μα αγαπητέ μου 0,5% πήγαινε έλα τις βενζίνες μονο να βάλεις και μιλάμε για Βουλγαρία έτσι δεν είναι Γερμανία ή Ελβετία... Τι να πω και στην Αιθιοπία δίνουν 8 % και στην Ουκρανία το ίδιο. Πριν τον πόλεμο είχε μία ουκρανική τράπεζα στην Κύπρο που έδινε τρελά επιτόκια να τα κλείσεις για 5 χρόνια μάζευαν χρήμα. Δεν ξέρω αλλά το τοπικ λέγεται ''Τα υψηλότερα επιτόκια προθεσμιακών στην Ελλαδα''
The administrator has disabled public write access.

Τα υψηλότερα επιτόκια προθεσμιακών στην Ελλαδα 15 May 2023 13:16 #389

  • sosimple
  • sosimple's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 626
  • Thank you received: 498
  • Karma: 56
Vasileios1981 wrote:
Μα αγαπητέ μου 0,5% πήγαινε έλα τις βενζίνες μονο να βάλεις και μιλάμε για Βουλγαρία έτσι δεν είναι Γερμανία ή Ελβετία... Τι να πω και στην Αιθιοπία δίνουν 8 % και στην Ουκρανία το ίδιο. Πριν τον πόλεμο είχε μία ουκρανική τράπεζα στην Κύπρο που έδινε τρελά επιτόκια να τα κλείσεις για 5 χρόνια μάζευαν χρήμα. Δεν ξέρω αλλά το τοπικ λέγεται ''Τα υψηλότερα επιτόκια προθεσμιακών στην Ελλαδα''
Υπάρχουν περιοχές της Ελλάδας που είναι μια ωρα απο Βουλγαρία. Και εγω το γράφω οτι δεν ενδιαφέρει τους περισσότερους. Αλλά δεν είναι κακό να ενημερώνει καθένας οτι ξερει. Επίσης στη Βουλγαρία δεν κινδυνεύουν ιδιαίτερα οι καταθέσεις και είναι σε ευρω. Αμα δίνει 2.8 για 3 χρόνια, δεν αποκλείεται με διαπραγμάτευση να τα δίνει και για χρόνο για μεγάλα ποσα. Αν ειμουν κοντά σε Βουλγαρία μπορεί να το σκεφτόμουν.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Τα υψηλότερα επιτόκια προθεσμιακών στην Ελλαδα 15 May 2023 13:22 #390

  • Vasileios1981
  • Vasileios1981's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 101
  • Thank you received: 60
  • Karma: 0
sosimple wrote:
Υπάρχουν περιοχές της Ελλάδας που είναι μια ωρα απο Βουλγαρία. Και εγω το γράφω οτι δεν ενδιαφέρει τους περισσότερους. Αλλά δεν είναι κακό να ενημερώνει καθένας οτι ξερει. Επίσης στη Βουλγαρία δεν κινδυνεύουν ιδιαίτερα οι καταθέσεις και είναι σε ευρω. Αμα δίνει 2.8 για 3 χρόνια, δεν αποκλείεται με διαπραγμάτευση να τα δίνει και για χρόνο για μεγάλα ποσα. Αν ειμουν κοντά σε Βουλγαρία μπορεί να το σκεφτόμουν.

Μου έχουν σβηστεί ποστ στο παρελθόν και μου έχουν γίνει συστάσεις για εκτός θέματος για αυτό λέω το τοπικ λέγεται :

'' Τα υψηλότερα επιτόκια προθεσμιακών στην Ελλαδα ''

Ας ανοίξει ένα άλλο τοπικ ο φίλος για Βουλγαρία όπως έκανε ένας άλλος φίλος για μία ολλανδική τράπεζα. Και να αναφέρει σωστές λεπτομέρειες ακριβής . Τα επιτόκια αυτά είναι για όλους ή μονο για Βούλγαρους πολίτες. Γιατί σε ένα άλλο τόπικ ο φιλος έκανε λάθος και απευθυνόταν μόνο σε Γερμανούς κτλ.
The administrator has disabled public write access.

Τα υψηλότερα επιτόκια προθεσμιακών στην Ελλαδα 15 May 2023 15:44 #391

  • sotvar
  • sotvar's Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 7
  • Thank you received: 5
  • Karma: 3
Δεν μπορώ να καταλάβω ως προς τι οι αντιδράσεις....Εγώ απλώς ανάφερα τα επιτόκια. .. Και συνεχίζω... Libra bank Βουκουρέστι 3,5 τοις εκατό για 24 μήνες και Prva bank Μαυροβούνιο 4 τοις εκατό για 36 μήνες. ΤΕΚΕ 100000 και 50000 αντίστοιχα.
Ναι το θέμα είναι Τα υψηλότερα επιτόκια προθεσμιακών στην Ελλάδα αλλά δεν είναι κακό να υπάρχει ενημέρωση το τι γίνεται στη γειτονιά μας
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross), sosimple

Τα υψηλότερα επιτόκια προθεσμιακών στην Ελλαδα 16 May 2023 18:31 #392

  • sonik
  • sonik's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1313
  • Thank you received: 310
  • Karma: 1
Με τα ελληνικά επιτόκια τί γίνεται ρε παιδιά;Κόλλησαν πάλι;Εδώ και ένα τετραμηνο είναι παγωμένα πάλι.Δεν θα ανέβουν άλλο;Τέλος;
The administrator has disabled public write access.

Τα υψηλότερα επιτόκια προθεσμιακών στην Ελλαδα 16 May 2023 19:46 #393

  • sosimple
  • sosimple's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 626
  • Thank you received: 498
  • Karma: 56
sonik wrote:
Με τα ελληνικά επιτόκια τί γίνεται ρε παιδιά;Κόλλησαν πάλι;Εδώ και ένα τετραμηνο είναι παγωμένα πάλι.Δεν θα ανέβουν άλλο;Τέλος;
Ορίστε ενα μεγαλύτερο.
Τράπεζα Ηπείρου, 24 μηνες, μέσο επιτόκιο 2.43%, απο 50.000 και πάνω. Πριν κανα 6μηνο τα έβγαλα απο εκει γιατί δε μου δίναν πάνω απο 0.5%.. Προφανώς τα βγάλανε οι περισσότεροι (όπως τους είχα πει οτι θα γίνει) για να αναγκάστηκαν τώρα να βγάλουν το μεγαλύτερο επίσημο επιτόκιο της αγοράς..
www.epirusbank.com/citizens/time-accounts

(και για ετος 2.25 για πάνω απο 150.000)
Last Edit: 16 May 2023 19:49 by sosimple.
The administrator has disabled public write access.

Τα υψηλότερα επιτόκια προθεσμιακών στην Ελλαδα 16 May 2023 19:57 #394

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1783
  • Thank you received: 693
  • Karma: 36
sosimple wrote:
Ορίστε ενα μεγαλύτερο.
Τράπεζα Ηπείρου, 24 μηνες, μέσο επιτόκιο 2.43%, απο 50.000 και πάνω. Πριν κανα 6μηνο τα έβγαλα απο εκει γιατί δε μου δίναν πάνω απο 0.5%.. Προφανώς τα βγάλανε οι περισσότεροι (όπως τους είχα πει οτι θα γίνει) για να αναγκάστηκαν τώρα να βγάλουν το μεγαλύτερο επίσημο επιτόκιο της αγοράς..
www.epirusbank.com/citizens/time-accounts

(και για ετος 2.25 για πάνω απο 150.000)

HSBC 2,70 για 2-30Κ 2,72 100Κ ετησιο.
Περιμένω να δω αν θα κάνουν κίνηση και θα αρχίσουνε τα ταξιδια πάλι. Το 0,1% δίνει 850€ διαφορά στο 1Μ και στο 1% 8500€. Φθάνει για το ταξίδι και σου μένουν και 5-6 χιλιάρικα.
The administrator has disabled public write access.

Τα υψηλότερα επιτόκια προθεσμιακών στην Ελλαδα 16 May 2023 20:12 #395

  • sosimple
  • sosimple's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 626
  • Thank you received: 498
  • Karma: 56
gus (gus326) wrote:
HSBC 2,70 για 2-30Κ 2,72 100Κ ετησιο.
Περιμένω να δω αν θα κάνουν κίνηση και θα αρχίσουνε τα ταξιδια πάλι. Το 0,1% δίνει 850€ διαφορά στο 1Μ και στο 1% 8500€. Φθάνει για το ταξίδι και σου μένουν και 5-6 χιλιάρικα.
Αυτή, δεν παει για λουκέτο τελικά?
The administrator has disabled public write access.

Τα υψηλότερα επιτόκια προθεσμιακών στην Ελλαδα 16 May 2023 20:51 #396

  • Vasileios1981
  • Vasileios1981's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 101
  • Thank you received: 60
  • Karma: 0
sosimple wrote:
Αυτή, δεν παει για λουκέτο τελικά?

Κάνουν συνέχεια απεργίες και το e banking συνέχεια συντήρηση... εγώ πιστεύω ότι θα έρθει πάγωμα επιτοκίων όσο υπάρχει παρατεταμένη περίοδο εκλογών θα το εκμεταλλευτούν αυτό οι τράπεζες. Μετά κανείς δεν μπορεί να ξέρει τι θα γίνει. Μπορεί κάποιοι που τα έκλεισαν 1-2 χρόνια να αποδειχθούν τυχεροί μπορεί και όχι. Αλλά η λογική που θέλουν οι τράπεζες και τα κράτη είναι να βάζει τα λεφτά του ο κόσμος στις αγορές αν θέλει να παίρνει τόκους και όχι δεν είναι το μέλλον οι προθεσμιακές. Αυτή είναι η νέα τάση
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: sosimple
Time to create page: 0.068 seconds