Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Διαχείριση διαθεσίμων

- - - - "Πιάσ' τ' αυγό και κούρεφ' το". - - - - 13 Mar 2015 16:15 #19

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
1) Έτσι ακριβώς έχω σκεφθει κ εγώ να κάνω.

2) Όπως έχω ξαναγράψει,δεν θέλω κανείς να μου φάει ούτε ευρώ απο τους κοπους μιας δουλειάς χωρίς Σ/Κ,αργίες,με πολλές νύχτες κ άγχος.Και ποιοι να μου τα φάνε;Άνθρωποι άεργοι,πορφυρογέννητοι,μεγαλωμένοι σε βιτρίνα,απομονωμένοι απο την πραγματική ζωή.

3) ΤΙΠΟΤΕ δεν είναι σταθερό απο όσα ξέραμε παλιά.

4) Πιστεύω πως δεν μπορεί να υπάρξει οργανωμένο κράτος χωρίς τράπεζες.

5) Και για να υπάρξουν τράπεζες πρέπει να υπάρχουν καταθέσεις. Άρα,δυστυχώς εξαρτώμαστε πλήρως απο αυτές.

6) Για παράδειγμα,στο εξωτερικό αν δεν έχεις πιστωτική θεωρείσαι ύποπτος.

7) Εδώ,μισθοί,συνταξεις κ σχεδόν όλες οι πληρωμές περνάνε μέσω τραπεζών.

8) Πάνε οι εποχές που ερχόταν ο ταχυδρόμος κ έφερνε τη σύνταξη

9) θα'ρθει μια μερα το κρατος να μου πεί..Βγαζεις τόσα,στις τράπεζες έχεις τόσα,ενώ έπρεπε να'χεις τόσα. Φέρε αποδείξεις να δω που τα χάλασες. Αν δεν δώσω θα θεωρήσουν οτι τα'χω κάπου κρυμμένα. Κ εκεί,πιά,η φαντασία για το τι θα κάνουν οργιαζει.

1) Είδες? Κάπου συμπίπτουν τα σκεπτικά μας.

2) Αν θες τη γνώμη μου, δεν παίζει κανένα ρόλο τι είδους απατεώνας θα είναι αυτός που θα στα φάει, άπαξ και πρόκειται να στα φάει. Εννοώ: Είτε είναι Τσοχατζόπουλος (και μη μου πεις ότι τον θεωρείς πορφυρογέννητο), είτε είναι Φρειδερίκη (αν έχει διαβάσει ιστορίες για το παλάτι καταλαβαίνεις τι εννοώ – και την φέρνω σαν παράδειγμα πορφυρογέννητου ατόμου), είτε είναι Παύλος Ψωμιάδης (αυτός της Ασπίς), είτε είναι Ρουμάνος διαρρήκτης, λίγη διαφορά κάνει για σένα. Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.

3) Όχι, δεν ισχύει. Δεν θα επεκταθώ όμως.

4) Σ’ αυτό ίσως έχεις δίκιο. Αλλά για πες μου κάτι: ΣΗΜΕΡΑ, θεωρείς πως «υπάρχει οργανωμένο κράτος?» Γιατί εγώ όλα τα δείγματα που παίρνω δείχνουν το αντίθετο. Να μη σου πω για το ΧΘΕΣΙΝΟΒΡΑΔΥΝΟ παράδειγμα (που έχει σχέση με την αμεσότητα επέμβασης της αστυνομίας, ύστερα από «συμβάν» στο δρόμο). Επί 1 ώρα (που κάθισα και περίμενα «στον τόπο του συμβάντος» δεν φάνηκε κανείς.
Εύκολα λοιπόν, αν κάποιος αποδεχτεί αυτό που λες σαν ορθό (δεν μπορεί να υπάρξει οργανωμένο κράτος χωρίς τράπεζες), τίθεται σε αμφισβήτηση το αν και αυτόν το σκοπό τον εξυπηρετούν (πλέον) οι τράπεζες. Τράπεζες έχουμε, αλλά οργανωμένο κράτος δεν έχουμε. (Όπως δεν έχουμε εξασφάλιση, εχεμύθεια, πρόσοδο, και όλα αυτά που σου έγραψα προηγουμένως). Βάλ’ το λοιπόν κι αυτό στη λίστα.

5) Συμφωνώ στο ότι «για να υπάρξουν τράπεζες πρέπει να υπάρχουν καταθέσεις».
Διαφωνώ στο «εξαρτώμαστε απο αυτές».
Και αυτό ακριβώς λέω: Πρέπει να προσαρμόσουμε τις ανάγκες μας και τις απαιτήσεις μας ώστε να μην τις έχουμε ανάγκη. Μόνο έτσι «βγαίνεις» από το σύστημα τους. Αν τα (εκατό έως πεντακόσιες χιλιάδες) ευρώ που έχεις στην άκρη θέλεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να σου δίνουν το 2% (max) που σου δίνουν σήμερα οι τράπεζες, τότε τις έχεις ανάγκη. Και βέβαια τότε, δεν βγαίνεις.

6) Ναι, ισχύει. Αλλά δεν χρειάζεται να έχεις καταθέσεις (ογκώδεις) για να έχεις πιστωτική. Αρκεί να μην τους φεσώνεις, και έχεις την τυπική πιστωτική που ΑΝΑΓΚΑΖΟΝΤΑΙ να δίνουν σε όλο τον κόσμο (για να έχει λόγο ύπαρξης το σύστημα καρτών τους). Δεν τους έχεις εσύ ανάγκη, αυτοί σε έχουν. Επομένως, κάνεις αυτό που ΕΣΥ θέλεις, όχι αυτό που θέλουν αυτοί.

7) Ναι, ας περνάνε. Χρειάζεται να κάθονται και μέσα? Να μην μπούμε τώρα σε λεπτομερειακή ανάλυση του πως μπορεί να χειριστεί ο καθένας το μηνιαίο του εισόδημα που μπαίνει στην τράπεζα, αλλά μπορώ να σου δώσω παραδείγματα είτε αυτό είναι 500, είτε 1.000, είτε 5.000 ευρώ.

8) Ναι, πάει αυτή η εποχή. Δεν την νοσταλγώ πάντως, ειλικρινά. Είχε και τα κακά της.

9) Ε, εδώ νομίζω πως η δικιά σου φαντασία οργιάζει. Αλλά ό,τι κι αν κάνουν (έστω ότι κάνουν κάτι σαν κι αυτό που λες) δεν θα το κάνουν κρυφά. Θα έχει λοιπόν (ο καθένας) τη δυνατότητα να ψάξει το πως θα αντιδράσει (αν θέλει), και να αντιδράσει.
Αρκεί να μπορεί να ΑΠΟΣΤΑΣΙΟΠΟΙΗΘΕΙ από την υπάρχουσα κατάσταση, να την εξετάσει πιο σφαιρικά (σαν «απ’ έξω») και να μην παγιδεύεται εγκλωβιζόμενος στο σύστημα που σιγά-σιγά στήνεται γύρω του και τον αιχμαλωτίζει χωρίς να το καταλαβαίνει.
Απέχουμε πάντως ακόμα από το να μας φωνάζουν για έλεγχο τύπου: «Πήρες 5.000 μισθό τον Απρίλιο, μπήκαν στην τράπεζα, έβγαλες τα 3.500, που τα πήγες?»
Και νομίζω ότι το σύστημα που προς αυτή την κατεύθυνση οδεύει, θα καταρρεύσει πολύ πριν φτάσει εκεί.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

- - - - "Πιάσ' τ' αυγό και κούρεφ' το". - - - - 13 Mar 2015 19:11 #20

soto51 wrote:
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
1) Έτσι ακριβώς έχω σκεφθει κ εγώ να κάνω.

2) Όπως έχω ξαναγράψει,δεν θέλω κανείς να μου φάει ούτε ευρώ απο τους κοπους μιας δουλειάς χωρίς Σ/Κ,αργίες,με πολλές νύχτες κ άγχος.Και ποιοι να μου τα φάνε;Άνθρωποι άεργοι,πορφυρογέννητοι,μεγαλωμένοι σε βιτρίνα,απομονωμένοι απο την πραγματική ζωή.

3) ΤΙΠΟΤΕ δεν είναι σταθερό απο όσα ξέραμε παλιά.

4) Πιστεύω πως δεν μπορεί να υπάρξει οργανωμένο κράτος χωρίς τράπεζες.

5) Και για να υπάρξουν τράπεζες πρέπει να υπάρχουν καταθέσεις. Άρα,δυστυχώς εξαρτώμαστε πλήρως απο αυτές.

6) Για παράδειγμα,στο εξωτερικό αν δεν έχεις πιστωτική θεωρείσαι ύποπτος.

7) Εδώ,μισθοί,συνταξεις κ σχεδόν όλες οι πληρωμές περνάνε μέσω τραπεζών.

8) Πάνε οι εποχές που ερχόταν ο ταχυδρόμος κ έφερνε τη σύνταξη

9) θα'ρθει μια μερα το κρατος να μου πεί..Βγαζεις τόσα,στις τράπεζες έχεις τόσα,ενώ έπρεπε να'χεις τόσα. Φέρε αποδείξεις να δω που τα χάλασες. Αν δεν δώσω θα θεωρήσουν οτι τα'χω κάπου κρυμμένα. Κ εκεί,πιά,η φαντασία για το τι θα κάνουν οργιαζει.

1) Είδες? Κάπου συμπίπτουν τα σκεπτικά μας.

2) Αν θες τη γνώμη μου, δεν παίζει κανένα ρόλο τι είδους απατεώνας θα είναι αυτός που θα στα φάει, άπαξ και πρόκειται να στα φάει. Εννοώ: Είτε είναι Τσοχατζόπουλος (και μη μου πεις ότι τον θεωρείς πορφυρογέννητο), είτε είναι Φρειδερίκη (αν έχει διαβάσει ιστορίες για το παλάτι καταλαβαίνεις τι εννοώ – και την φέρνω σαν παράδειγμα πορφυρογέννητου ατόμου), είτε είναι Παύλος Ψωμιάδης (αυτός της Ασπίς), είτε είναι Ρουμάνος διαρρήκτης, λίγη διαφορά κάνει για σένα. Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.

3) Όχι, δεν ισχύει. Δεν θα επεκταθώ όμως.

4) Σ’ αυτό ίσως έχεις δίκιο. Αλλά για πες μου κάτι: ΣΗΜΕΡΑ, θεωρείς πως «υπάρχει οργανωμένο κράτος?» Γιατί εγώ όλα τα δείγματα που παίρνω δείχνουν το αντίθετο. Να μη σου πω για το ΧΘΕΣΙΝΟΒΡΑΔΥΝΟ παράδειγμα (που έχει σχέση με την αμεσότητα επέμβασης της αστυνομίας, ύστερα από «συμβάν» στο δρόμο). Επί 1 ώρα (που κάθισα και περίμενα «στον τόπο του συμβάντος» δεν φάνηκε κανείς.
Εύκολα λοιπόν, αν κάποιος αποδεχτεί αυτό που λες σαν ορθό (δεν μπορεί να υπάρξει οργανωμένο κράτος χωρίς τράπεζες), τίθεται σε αμφισβήτηση το αν και αυτόν το σκοπό τον εξυπηρετούν (πλέον) οι τράπεζες. Τράπεζες έχουμε, αλλά οργανωμένο κράτος δεν έχουμε. (Όπως δεν έχουμε εξασφάλιση, εχεμύθεια, πρόσοδο, και όλα αυτά που σου έγραψα προηγουμένως). Βάλ’ το λοιπόν κι αυτό στη λίστα.

5) Συμφωνώ στο ότι «για να υπάρξουν τράπεζες πρέπει να υπάρχουν καταθέσεις».
Διαφωνώ στο «εξαρτώμαστε απο αυτές».
Και αυτό ακριβώς λέω: Πρέπει να προσαρμόσουμε τις ανάγκες μας και τις απαιτήσεις μας ώστε να μην τις έχουμε ανάγκη. Μόνο έτσι «βγαίνεις» από το σύστημα τους. Αν τα (εκατό έως πεντακόσιες χιλιάδες) ευρώ που έχεις στην άκρη θέλεις ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να σου δίνουν το 2% (max) που σου δίνουν σήμερα οι τράπεζες, τότε τις έχεις ανάγκη. Και βέβαια τότε, δεν βγαίνεις.

6) Ναι, ισχύει. Αλλά δεν χρειάζεται να έχεις καταθέσεις (ογκώδεις) για να έχεις πιστωτική. Αρκεί να μην τους φεσώνεις, και έχεις την τυπική πιστωτική που ΑΝΑΓΚΑΖΟΝΤΑΙ να δίνουν σε όλο τον κόσμο (για να έχει λόγο ύπαρξης το σύστημα καρτών τους). Δεν τους έχεις εσύ ανάγκη, αυτοί σε έχουν. Επομένως, κάνεις αυτό που ΕΣΥ θέλεις, όχι αυτό που θέλουν αυτοί.

7) Ναι, ας περνάνε. Χρειάζεται να κάθονται και μέσα? Να μην μπούμε τώρα σε λεπτομερειακή ανάλυση του πως μπορεί να χειριστεί ο καθένας το μηνιαίο του εισόδημα που μπαίνει στην τράπεζα, αλλά μπορώ να σου δώσω παραδείγματα είτε αυτό είναι 500, είτε 1.000, είτε 5.000 ευρώ.

8) Ναι, πάει αυτή η εποχή. Δεν την νοσταλγώ πάντως, ειλικρινά. Είχε και τα κακά της.

9) Ε, εδώ νομίζω πως η δικιά σου φαντασία οργιάζει. Αλλά ό,τι κι αν κάνουν (έστω ότι κάνουν κάτι σαν κι αυτό που λες) δεν θα το κάνουν κρυφά. Θα έχει λοιπόν (ο καθένας) τη δυνατότητα να ψάξει το πως θα αντιδράσει (αν θέλει), και να αντιδράσει.
Αρκεί να μπορεί να ΑΠΟΣΤΑΣΙΟΠΟΙΗΘΕΙ από την υπάρχουσα κατάσταση, να την εξετάσει πιο σφαιρικά (σαν «απ’ έξω») και να μην παγιδεύεται εγκλωβιζόμενος στο σύστημα που σιγά-σιγά στήνεται γύρω του και τον αιχμαλωτίζει χωρίς να το καταλαβαίνει.
Απέχουμε πάντως ακόμα από το να μας φωνάζουν για έλεγχο τύπου: «Πήρες 5.000 μισθό τον Απρίλιο, μπήκαν στην τράπεζα, έβγαλες τα 3.500, που τα πήγες?»
Και νομίζω ότι το σύστημα που προς αυτή την κατεύθυνση οδεύει, θα καταρρεύσει πολύ πριν φτάσει εκεί.
Λοιπόν,μ'αρέσει έτσι που τα λες,γιαυτό θα σου δώσω καποιες εξηγήσεις.Οι πορφυρογέννητοι,δηλ οι άεργοι,απαίδευτοι,καλομαθημενοι τύποι που μας κυβερνούν σίγουρα μας έχουν φάει πολύ περισσότερα απο τον Ρουμάνο διαρρήκτη.Η διαφορά είναι πως οι πρώτοι το κάνουν με χαμόγελο κ ΔΕΝ μπαίνουν στο σπίτι σου.Σε κάθε περίπτωση καλό θα ήταν να τους καθαρίζαμε κ τους δυο,αλλα υπάρχουν κ νόμοι βλέπεις..Μιλάς όχι για πλήρη,αλλα για μερική έξοδο απο το τραπεζικό σύστημα,σωστά;Δηλ χρησιμοποιούμε τις τράπεζες,αλλα για λίγο,έτσι;Τα υπόλοιπα λεφτά τα'χουμε εκτός τράπεζας,όπου γουστάρουμε εμείς..Αυτό εννοείς;Κοίτα,καλή σκέψη κ όπως σου είπα σκέφτομαι να την εφαρμόσω,αλλα κολλάω ελαφρώς στο θέμα της ασφάλειας.Προσωπικά είμαι χασούρα για τις τράπεζες.Δεν έχω πάρει ποτέ μου δάνειο,έχω 2 πιστωτικές στις οποίες δεν πληρώνω συνδρομή,γιατί η μία είναι σε λογαρ μισθοδοσίας κ στην άλλη κάνω αγορές πάνω απο 2 χιλ ετησίως κ έχω κ 3 χρεωστικές απο άλλες τράπεζες με προγράμματα bonus.Τις πιστωτικές τις εξοφλώ πριν τη λήξη τους,άρα δεν έχω επιτόκιο.Για το οτι περίμενες 1 ώρα να'ρθει η αστυνομία χθες δεν φταίνε οι τράπεζες,αλλα για το ότι δεν εφαρμόζονται σχεδόν ποτέ οι νόμοι του κρατους μας.Οι αστυνομικοι είναι ΔΥ,κακοπληρωμένοι μεν,έχοντας εξουσία δε..Οπότε,τι ψάχνεις;Αν είχες γνωστό καναν εισαγγελέα,ή μεγαλοδικηγόρο θα τους έτρεχες..Το'χω ξαναγράψει σ'αυτό το forum.Σαν λαός είμαστε κατα πλειοψηφία,αγενείς,φθονεροί,υστερόβουλοι,αδιάφοροι για τον πλησιον μας-όταν είναι καλύτερός μας,ματαιόδοξοι,παρορμητικοί,ανειλικρινείς,πονηροί κ υποκριτές.Βρίζουμε τους πολιτικούς,αλλα ξεχνάμε ποιός τους ψήφισε για να βρίσκονται εκεί που βρίσκονται.Θα κάνω άλλη μια παρομοίωση.Κατα τη διάρκεια του Ισπανικού Εμφυλίου ισωπεδώθηκε απο την κυβερνητική αεροπορία η πόλη Γκερνίκα,αν το γράφω σωστά.Ο Πικάσο τότε ζωγράφισε τον τεράστιο,πασίγνωστο κ ομώνυμο πίνακά του.Κάποια στιγμή,ένας στρατιώτης του Φράνκο εισέβαλε στο ατελιέ του Πικάσο κ είδε τον εν λόγω πίνακα.Τότε ο στρατιώτης του λέει" Ωστε εσύ το έκανες!!"-εννοωντας τον πίνακα.Τότε ο Πικάσο του λέει,"ΌΧΙ,ΕΣΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ"..εννοώντας πως αυτός κατέστρεψε την πόλη κ ο ζωγραφος εμπνευστηκε τον πινακα.Άρα,δικά μας εργα είναι αυτά που γίνονται τώρα.Παρεπιπτόντως,αν θες ρίξε μια ματιά τι απαντάω στον Kratisto για το ποιοι θα πρέπει να ψηφίζουν.Τώρα,για το αν οργιάζει η φαντασία μου κ πως το σύστημα θα καταρρεύσει αν εφαρμοστούν οι ιδέες μου,διάβασε εδώ καποια μέτρα που εφαρμόστηκαν εδώ κ λίγα χρόνια...Απευθείας φόρος στον χρόνο ομιλίας καρτοκινητών.Αύξηση φόρου τόκων απο το 10 στο 15%.Κάμερες παντού,σε όλα τα σημεία,καταγραφή συνομιλιών σε σταθερά,καταγραφή νέων κ παλιών αριθμών κινητών με ταυτότητα.Καταγραφή συνομιλιών κ μηνυμάτων απο εταιρίες κινητ τηλεφωνίας.Πόρτες ασφαλειας σε τράπεζες.Ένα κάρο δικαιολογητικά για ν'ανοίξεις λογαριασμό τραπέζης.Απ'ευθείας πρόσβαση της εφορίας στους λογαριασμούς σου με καταγραφή τόσο των καταθέσεων,ομολόγων κλπ,όσο κ των τόκων.Τώρα ετοιμάζουν την κάρτα του πολίτη όπου εκεί όλα θα δηλώνονται..Βλέπεις Σώτο;Περικόπτονται οι ελευθερίες μας,σφίγγουν τον κλοιό γύρω μας,αλλα κανένα σύστημα δεν κατέρρευσε.Σαν να'γινε δυνατότερο μου φάνηκε..Επομένως,θα'ναι δύσκολο να κανουν τον έλεγχο που είπα;Νομίζω στην Αμερική εφαρμόζεται ήδη.Μετά απ'όλα αυτά,εσύ πως θα παραμείνεις εκτός συστήματος;
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Last Edit: 13 Mar 2015 19:16 by ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos).
The administrator has disabled public write access.

Διαχείριση διαθεσίμων 14 Mar 2015 04:03 #21

  • El_Malak
  • El_Malak's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 910
  • Thank you received: 373
  • Karma: 33 (2)
Επί του θέματος των τραπεζών και αν αυτές

λειτουργούν ως τράπεζες (με την έννοια που είχε αυτό πριν π.χ. 10 χρόνια)

ή αν λειτουργούν ως ταμείο παρακαταθηκών με υποχρεωτικό συνδικαιούχο την εφορία του κοπριτοκράτους που μπορεί να παίρνει ότι θέλει και όποτε θέλει και με όποια αιτιολογία θέλει από τους λογαριασμούς του οποιουδήποτε.




Επειδή η κατάσταση μάλλον προσομοιάζει με το δεύτερο, η ελάχιστη έκθεση στις τράπεζες του κοπριτοκράτους είναι ένα απλό μέτρο ασφάλειας, καθόσον

το πραγματικά εγγυημένο ποσό σε τράπεζα του Ελλαδιστάν είναι μόνο 1500 Ευρώ,

και μόνο σε έναν λογαριασμό μιας τράπεζας,

και μόνο αν αυτός ο ένας λογαριασμός έχει ήδη δηλωθεί ως "ακατάσχετος" στο σύστημα του taxis.




Πού θα πάνε τα υπόλοιπα λεφτά;

Θα πάνε ΕΞΩ, ή θα πάνε στον κήπο για θάψιμο (μαζί με ένα σκύλο να τα φυλάει), ή οπουδήποτε αλλού, αλλά πάντως ΔΕΝ θα πάνε στις τράπεζες του κοπριτοκράτους.
The administrator has disabled public write access.

Διαχείριση διαθεσίμων 14 Mar 2015 04:30 #22

  • El_Malak
  • El_Malak's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 910
  • Thank you received: 373
  • Karma: 33 (2)
Και πάνω απόλα, ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ στους τραπεζικούς υπαλλήλους,

έχουμε τεράστια εμπιστοσύνη,

πάντα,

μέρα - νύχτα εμπιστοσύνη...




...στο κάδρο των ποινικών μια ακόμη γυναίκα, φίλη της «Λίτσας» η οποία – όπως υποστηρίζει – δούλευε σε τράπεζα και μπήκε στο σύστημα μισθοδοσίας και είδε τα στοιχεία (διεύθυνση, κ.ά) της εισαγγελέως των φυλακών Τρικάλων, στην οποία ο Παν. Βλαστός τοποθέτησε εκρηκτικό μηχανισμό. Το αντάλλαγμα – σύμφωνα με τον ίδιο - ήταν να της κλείσει ένα τραπέζι στο «Frangelico».


www.protothema.gr/greece/article/459268/...-panagioti-vlastou-/
The administrator has disabled public write access.

Re:Απ: Διαχείριση διαθεσίμων 14 Mar 2015 04:36 #23

Ανδρέας (ani12345678) wrote:
biotech13 wrote:
Aμοιβαία κεφάλαια μέχρι τώρα ΔΕΝ έχουν κουρευτεί πάντως στο παρελθόν.
Προσωπικά,από το να έχω τα χρήματα στην Ελλάδα,θα προτιμούσα 1324543625% να τα επενδύσω σε διαχείριση διαθεσίμων ΜΕ ΘΕΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ και εννοείται με ονομαστικό τίτλο και όχι από τον κουβά της τράπεζας.
Η περίοδος βέβαια,είναι πτωτική για τα περισσότερα αμοιβαία,αλλά και στην Ελβετία για παράδειγμα πληρώνεις από 1.5% του ποσού (και πάνω) για έξοδα διαχείρισης στις καλύτερες τράπεζες της χώρας,για να διατηρήσεις αποταμιευτικούς λογαριασμούς.

Επίσης,τράπεζες διαδικτυακές τύπου nemea/advanzia δεν μπορώ να εμπιστευτώ,εκτός κι αν μιλάμε για μικροποσά.
Δηλαδή αν δεν έχω ονομαστικό τίτλο θεωρείς ότι θα χαθούν τα χρήματα?

Δεν νομίζω ότι είναι τόσο εύκολο όσο το λες. Πάντα κάποιος θα πάρει το εκάστοτε χαρτοφύλακιο..

Δεν είπα ότι θα χάσεις τα χρήματα ντε και καλά.Ο τίτλος όμως κατά τη γνώμη μου επιβάλλεται να είναι ονομαστικός,για να είσαι εσύ το αφεντικό των χρημάτων σου.Αν γίνει η στραβή,πας στον θεματοφύλακα και στα πιστώνει σε κάποιον άλλο λογαριασμό που διατηρείς.Αν δεν είναι ονομαστικός ο τίτλος,εξαρτάσαι από την τράπεζα (αν θα ξανανοίξει,πότε θα ξανανοίξει,με τι όρους θα ξανανοίξει κλπ κλπ)

Όλα αυτά με τις τωρινές συνθήκες,γιατί ξαναλέω,σε έκτακτες καταστάσεις,ό,τι θέλουν νομοθετούν και ό,τι θέλουν εφαρμόζουν.
Πίστευε και μη, ΕΡΕΥΝΑ.
The administrator has disabled public write access.

Διαχείριση διαθεσίμων 14 Mar 2015 04:37 #24

El_Malak wrote:
Επί του θέματος των τραπεζών και αν αυτές

λειτουργούν ως τράπεζες (με την έννοια που είχε αυτό πριν π.χ. 10 χρόνια)

ή αν λειτουργούν ως ταμείο παρακαταθηκών με υποχρεωτικό συνδικαιούχο την εφορία του κοπριτοκράτους που μπορεί να παίρνει ότι θέλει και όποτε θέλει και με όποια αιτιολογία θέλει από τους λογαριασμούς του οποιουδήποτε.




Επειδή η κατάσταση μάλλον προσομοιάζει με το δεύτερο, η ελάχιστη έκθεση στις τράπεζες του κοπριτοκράτους είναι ένα απλό μέτρο ασφάλειας, καθόσον

το πραγματικά εγγυημένο ποσό σε τράπεζα του Ελλαδιστάν είναι μόνο 1500 Ευρώ,

και μόνο σε έναν λογαριασμό μιας τράπεζας,

και μόνο αν αυτός ο ένας λογαριασμός έχει ήδη δηλωθεί ως "ακατάσχετος" στο σύστημα του taxis.




Πού θα πάνε τα υπόλοιπα λεφτά;

Θα πάνε ΕΞΩ, ή θα πάνε στον κήπο για θάψιμο (μαζί με ένα σκύλο να τα φυλάει), ή οπουδήποτε αλλού, αλλά πάντως ΔΕΝ θα πάνε στις τράπεζες του κοπριτοκράτους.
Τα'χεις πάρει στην κράνα,ε;Για όλα φταίει η ατιμωρησία κ η διαφθορά του Έλληνα κ οτι κανείς δεν σέβεται τον διπλανό του..
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.

- - - - "Πιάσ' τ' αυγό και κούρεφ' το". - - - - 14 Mar 2015 14:28 #25

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Λοιπόν,μ'αρέσει έτσι που τα λες,γιαυτό θα σου δώσω καποιες εξηγήσεις........ Μετά απ'όλα αυτά,εσύ πως θα παραμείνεις εκτός συστήματος;

Γράφεις με ένα τρόπο που με δυσκολεύει να σου απαντάω, οπότε οι απαντήσεις μου (σε όσα χρειάζονται) με bold, μέσα στο δικό σου κείμενο:

Λοιπόν,μ'αρέσει έτσι που τα λες,γιαυτό θα σου δώσω καποιες εξηγήσεις.
Οι πορφυρογέννητοι,δηλ οι άεργοι,απαίδευτοι,καλομαθημενοι τύποι που μας κυβερνούν σίγουρα μας έχουν φάει πολύ περισσότερα απο τον Ρουμάνο διαρρήκτη.
Η διαφορά είναι πως οι πρώτοι το κάνουν με χαμόγελο κ ΔΕΝ μπαίνουν στο σπίτι σου.
Σε κάθε περίπτωση καλό θα ήταν να τους καθαρίζαμε κ τους δυο,αλλα υπάρχουν κ νόμοι βλέπεις.. Σωστά. Και γι’ αυτό δεν κάνουμε αυτό που λες. Γιατί τους σεβόμαστε (τους νόμους).
Σε ρωτάω όμως:
Αυτοί, τους σέβονται?



Μιλάς όχι για πλήρη,αλλα για μερική έξοδο απο το τραπεζικό σύστημα,σωστά; Σωστά.
Δηλ χρησιμοποιούμε τις τράπεζες, αλλα για λίγο,έτσι; Σωστά. Όσο μας είναι χρήσιμο και ωφέλιμο. Όχι παραπάνω. Όχι «από συνήθεια».
Τα υπόλοιπα λεφτά τα'χουμε εκτός τράπεζας,όπου γουστάρουμε εμείς..

Αυτό εννοείς; Ακριβώς. Που είναι και τα «πολλά» δηλαδή.

Κοίτα,καλή σκέψη κ όπως σου είπα σκέφτομαι να την εφαρμόσω,αλλα κολλάω ελαφρώς στο θέμα της ασφάλειας. Ο καθένας πρέπει να εφαρμόσει τις λύσεις που του ταιριάζουν καλύτερα. Εσύ έχεις πρόβλημα ασφάλειας, ο άλλος έχει πρόβλημα προσόδου, εγώ έχω κάποιο άλλο πρόβλημα, δεν υπάρχει Χριστός που θα «θεραπεύσει πάσαν νόσον και πάσαν μαλακίαν». Ο καθένας (μας) πρέπει να βρει τις λύσεις που του κουμπώνουν καλύτερα για την ατομική του περίπτωση.

Προσωπικά είμαι χασούρα για τις τράπεζες.Δεν έχω πάρει ποτέ μου δάνειο,έχω 2 πιστωτικές στις οποίες δεν πληρώνω συνδρομή,γιατί η μία είναι σε λογαρ μισθοδοσίας κ στην άλλη κάνω αγορές πάνω απο 2 χιλ ετησίως κ έχω κ 3 χρεωστικές απο άλλες τράπεζες με προγράμματα bonus.Τις πιστωτικές τις εξοφλώ πριν τη λήξη τους,άρα δεν έχω επιτόκιο. Κοίτα, κι εγώ έχω 12 πιστωτικές (κάποτε με κυνήγαγαν να μου τις δώσουν), και ελάχιστα έως καθόλου τις χρησιμοποιώ. ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν πληρώνω συνδρομή σε καμία. Αλλά σου είπα, του καθενός η περίπτωση είναι διαφορετική.

Για το οτι περίμενες 1 ώρα να'ρθει η αστυνομία χθες δεν φταίνε οι τράπεζες,αλλα για το ότι δεν εφαρμόζονται σχεδόν ποτέ οι νόμοι του κρατους μας. Όχι, αντιφάσκεις σε αυτά που ο ίδιος έχεις πει. Είπες:
4) Πιστεύω πως δεν μπορεί να υπάρξει οργανωμένο κράτος χωρίς τράπεζες.
5) Και για να υπάρξουν τράπεζες πρέπει να υπάρχουν καταθέσεις.
Οργανωμένο κράτος (για μένα) σημαίνει να υπάρχει αστυνομία όταν χρειάζεται. Δεν υπάρχει (το προχθεσινό δεν ήταν η μόνη φορά που το διαπίστωσα), επομένως πάπαλα οργανωμένο κράτος υπάρχει.
Έχουμε φτάσει όμως στο να έχουμε μεν τράπεζες, αλλά να μην έχουμε οργανωμένο κράτος. Επομένως, τι τις χρειαζόμαστε?



Οι αστυνομικοι είναι ΔΥ,κακοπληρωμένοι μεν,έχοντας εξουσία δε..
Οπότε,τι ψάχνεις;Αν είχες γνωστό καναν εισαγγελέα,ή μεγαλοδικηγόρο θα τους έτρεχες.. Δεν είναι αυτός ο τρόπος για να αλλάξεις το σύστημα όμως. Δεν αλλάζει έτσι. Τους τρέχεις μεν, αλλά εκεί που δεν υπάρχει «ο γνωστός», τίποτα δεν αλλάζει.

Το'χω ξαναγράψει σ'αυτό το forum.Σαν λαός είμαστε κατα πλειοψηφία, αγενείς, φθονεροί, υστερόβουλοι, αδιάφοροι για τον πλησιον μας-όταν είναι καλύτερός μας, ματαιόδοξοι, παρορμητικοί, ανειλικρινείς, πονηροί κ υποκριτές.
Βρίζουμε τους πολιτικούς, αλλα ξεχνάμε ποιός τους ψήφισε για να βρίσκονται εκεί που βρίσκονται. Ναι, αλλά όταν λέμε (κάποιοι) πως πρέπει να αλλάξει το σύστημα «δημοκρατικής (τάχα) εκλογής» που έχουμε τώρα, δεν βρίσκουμε συμπαράσταση. Επομένως?

Θα κάνω άλλη μια παρομοίωση.Κατα τη διάρκεια του Ισπανικού Εμφυλίου ισωπεδώθηκε απο την κυβερνητική αεροπορία η πόλη Γκερνίκα,αν το γράφω σωστά.Ο Πικάσο τότε ζωγράφισε τον τεράστιο,πασίγνωστο κ ομώνυμο πίνακά του.Κάποια στιγμή,ένας στρατιώτης του Φράνκο εισέβαλε στο ατελιέ του Πικάσο κ είδε τον εν λόγω πίνακα.Τότε ο στρατιώτης του λέει" Ωστε εσύ το έκανες!!"-εννοωντας τον πίνακα.Τότε ο Πικάσο του λέει,"ΌΧΙ,ΕΣΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ"..εννοώντας πως αυτός κατέστρεψε την πόλη κ ο ζωγραφος εμπνευστηκε τον πινακα.
Άρα,δικά μας εργα είναι αυτά που γίνονται τώρα.Παρεπιπτόντως,αν θες ρίξε μια ματιά τι απαντάω στον Kratisto για το ποιοι θα πρέπει να ψηφίζουν.
Τώρα,για το αν οργιάζει η φαντασία μου κ πως το σύστημα θα καταρρεύσει αν εφαρμοστούν οι ιδέες μου,διάβασε εδώ καποια μέτρα που εφαρμόστηκαν εδώ κ λίγα χρόνια...Απευθείας φόρος στον χρόνο ομιλίας καρτοκινητών.
Αύξηση φόρου τόκων απο το 10 στο 15%.Κάμερες παντού,σε όλα τα σημεία,καταγραφή συνομιλιών σε σταθερά,καταγραφή νέων κ παλιών αριθμών κινητών με ταυτότητα.Καταγραφή συνομιλιών κ μηνυμάτων απο εταιρίες κινητ τηλεφωνίας.Πόρτες ασφαλειας σε τράπεζες.Ένα κάρο δικαιολογητικά για ν'ανοίξεις λογαριασμό τραπέζης.Απ'ευθείας πρόσβαση της εφορίας στους λογαριασμούς σου με καταγραφή τόσο των καταθέσεων,ομολόγων κλπ,όσο κ των τόκων.Τώρα ετοιμάζουν την κάρτα του πολίτη όπου εκεί όλα θα δηλώνονται..
Βλέπεις Σώτο;Περικόπτονται οι ελευθερίες μας,σφίγγουν τον κλοιό γύρω μας,αλλα κανένα σύστημα δεν κατέρρευσε.Σαν να'γινε δυνατότερο μου φάνηκε..
Επομένως,θα'ναι δύσκολο να κανουν τον έλεγχο που είπα;Νομίζω στην Αμερική εφαρμόζεται ήδη. Μετά απ'όλα αυτά,εσύ πως θα παραμείνεις εκτός συστήματος; Ναι, το έχω κάνει ήδη. Κατά 95% σε σχέση με την οικονομική μου δραστηριότητα στη χώρα.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

- - - - "Πιάσ' τ' αυγό και κούρεφ' το". - - - - 14 Mar 2015 19:54 #26

soto51 wrote:
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Λοιπόν,μ'αρέσει έτσι που τα λες,γιαυτό θα σου δώσω καποιες εξηγήσεις........ Μετά απ'όλα αυτά,εσύ πως θα παραμείνεις εκτός συστήματος;

Γράφεις με ένα τρόπο που με δυσκολεύει να σου απαντάω, οπότε οι απαντήσεις μου (σε όσα χρειάζονται) με bold, μέσα στο δικό σου κείμενο:

Λοιπόν,μ'αρέσει έτσι που τα λες,γιαυτό θα σου δώσω καποιες εξηγήσεις.
Οι πορφυρογέννητοι,δηλ οι άεργοι,απαίδευτοι,καλομαθημενοι τύποι που μας κυβερνούν σίγουρα μας έχουν φάει πολύ περισσότερα απο τον Ρουμάνο διαρρήκτη.
Η διαφορά είναι πως οι πρώτοι το κάνουν με χαμόγελο κ ΔΕΝ μπαίνουν στο σπίτι σου.
Σε κάθε περίπτωση καλό θα ήταν να τους καθαρίζαμε κ τους δυο,αλλα υπάρχουν κ νόμοι βλέπεις.. Σωστά. Και γι’ αυτό δεν κάνουμε αυτό που λες. Γιατί τους σεβόμαστε (τους νόμους).
Σε ρωτάω όμως:
Αυτοί, τους σέβονται?



Μιλάς όχι για πλήρη,αλλα για μερική έξοδο απο το τραπεζικό σύστημα,σωστά; Σωστά.
Δηλ χρησιμοποιούμε τις τράπεζες, αλλα για λίγο,έτσι; Σωστά. Όσο μας είναι χρήσιμο και ωφέλιμο. Όχι παραπάνω. Όχι «από συνήθεια».
Τα υπόλοιπα λεφτά τα'χουμε εκτός τράπεζας,όπου γουστάρουμε εμείς..

Αυτό εννοείς; Ακριβώς. Που είναι και τα «πολλά» δηλαδή.

Κοίτα,καλή σκέψη κ όπως σου είπα σκέφτομαι να την εφαρμόσω,αλλα κολλάω ελαφρώς στο θέμα της ασφάλειας. Ο καθένας πρέπει να εφαρμόσει τις λύσεις που του ταιριάζουν καλύτερα. Εσύ έχεις πρόβλημα ασφάλειας, ο άλλος έχει πρόβλημα προσόδου, εγώ έχω κάποιο άλλο πρόβλημα, δεν υπάρχει Χριστός που θα «θεραπεύσει πάσαν νόσον και πάσαν μαλακίαν». Ο καθένας (μας) πρέπει να βρει τις λύσεις που του κουμπώνουν καλύτερα για την ατομική του περίπτωση.

Προσωπικά είμαι χασούρα για τις τράπεζες.Δεν έχω πάρει ποτέ μου δάνειο,έχω 2 πιστωτικές στις οποίες δεν πληρώνω συνδρομή,γιατί η μία είναι σε λογαρ μισθοδοσίας κ στην άλλη κάνω αγορές πάνω απο 2 χιλ ετησίως κ έχω κ 3 χρεωστικές απο άλλες τράπεζες με προγράμματα bonus.Τις πιστωτικές τις εξοφλώ πριν τη λήξη τους,άρα δεν έχω επιτόκιο. Κοίτα, κι εγώ έχω 12 πιστωτικές (κάποτε με κυνήγαγαν να μου τις δώσουν), και ελάχιστα έως καθόλου τις χρησιμοποιώ. ΠΡΟΦΑΝΩΣ και δεν πληρώνω συνδρομή σε καμία. Αλλά σου είπα, του καθενός η περίπτωση είναι διαφορετική.

Για το οτι περίμενες 1 ώρα να'ρθει η αστυνομία χθες δεν φταίνε οι τράπεζες,αλλα για το ότι δεν εφαρμόζονται σχεδόν ποτέ οι νόμοι του κρατους μας. Όχι, αντιφάσκεις σε αυτά που ο ίδιος έχεις πει. Είπες:
4) Πιστεύω πως δεν μπορεί να υπάρξει οργανωμένο κράτος χωρίς τράπεζες.
5) Και για να υπάρξουν τράπεζες πρέπει να υπάρχουν καταθέσεις.
Οργανωμένο κράτος (για μένα) σημαίνει να υπάρχει αστυνομία όταν χρειάζεται. Δεν υπάρχει (το προχθεσινό δεν ήταν η μόνη φορά που το διαπίστωσα), επομένως πάπαλα οργανωμένο κράτος υπάρχει.
Έχουμε φτάσει όμως στο να έχουμε μεν τράπεζες, αλλά να μην έχουμε οργανωμένο κράτος. Επομένως, τι τις χρειαζόμαστε?



Οι αστυνομικοι είναι ΔΥ,κακοπληρωμένοι μεν,έχοντας εξουσία δε..
Οπότε,τι ψάχνεις;Αν είχες γνωστό καναν εισαγγελέα,ή μεγαλοδικηγόρο θα τους έτρεχες.. Δεν είναι αυτός ο τρόπος για να αλλάξεις το σύστημα όμως. Δεν αλλάζει έτσι. Τους τρέχεις μεν, αλλά εκεί που δεν υπάρχει «ο γνωστός», τίποτα δεν αλλάζει.

Το'χω ξαναγράψει σ'αυτό το forum.Σαν λαός είμαστε κατα πλειοψηφία, αγενείς, φθονεροί, υστερόβουλοι, αδιάφοροι για τον πλησιον μας-όταν είναι καλύτερός μας, ματαιόδοξοι, παρορμητικοί, ανειλικρινείς, πονηροί κ υποκριτές.
Βρίζουμε τους πολιτικούς, αλλα ξεχνάμε ποιός τους ψήφισε για να βρίσκονται εκεί που βρίσκονται. Ναι, αλλά όταν λέμε (κάποιοι) πως πρέπει να αλλάξει το σύστημα «δημοκρατικής (τάχα) εκλογής» που έχουμε τώρα, δεν βρίσκουμε συμπαράσταση. Επομένως?

Θα κάνω άλλη μια παρομοίωση.Κατα τη διάρκεια του Ισπανικού Εμφυλίου ισωπεδώθηκε απο την κυβερνητική αεροπορία η πόλη Γκερνίκα,αν το γράφω σωστά.Ο Πικάσο τότε ζωγράφισε τον τεράστιο,πασίγνωστο κ ομώνυμο πίνακά του.Κάποια στιγμή,ένας στρατιώτης του Φράνκο εισέβαλε στο ατελιέ του Πικάσο κ είδε τον εν λόγω πίνακα.Τότε ο στρατιώτης του λέει" Ωστε εσύ το έκανες!!"-εννοωντας τον πίνακα.Τότε ο Πικάσο του λέει,"ΌΧΙ,ΕΣΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ"..εννοώντας πως αυτός κατέστρεψε την πόλη κ ο ζωγραφος εμπνευστηκε τον πινακα.
Άρα,δικά μας εργα είναι αυτά που γίνονται τώρα.Παρεπιπτόντως,αν θες ρίξε μια ματιά τι απαντάω στον Kratisto για το ποιοι θα πρέπει να ψηφίζουν.
Τώρα,για το αν οργιάζει η φαντασία μου κ πως το σύστημα θα καταρρεύσει αν εφαρμοστούν οι ιδέες μου,διάβασε εδώ καποια μέτρα που εφαρμόστηκαν εδώ κ λίγα χρόνια...Απευθείας φόρος στον χρόνο ομιλίας καρτοκινητών.
Αύξηση φόρου τόκων απο το 10 στο 15%.Κάμερες παντού,σε όλα τα σημεία,καταγραφή συνομιλιών σε σταθερά,καταγραφή νέων κ παλιών αριθμών κινητών με ταυτότητα.Καταγραφή συνομιλιών κ μηνυμάτων απο εταιρίες κινητ τηλεφωνίας.Πόρτες ασφαλειας σε τράπεζες.Ένα κάρο δικαιολογητικά για ν'ανοίξεις λογαριασμό τραπέζης.Απ'ευθείας πρόσβαση της εφορίας στους λογαριασμούς σου με καταγραφή τόσο των καταθέσεων,ομολόγων κλπ,όσο κ των τόκων.Τώρα ετοιμάζουν την κάρτα του πολίτη όπου εκεί όλα θα δηλώνονται..
Βλέπεις Σώτο;Περικόπτονται οι ελευθερίες μας,σφίγγουν τον κλοιό γύρω μας,αλλα κανένα σύστημα δεν κατέρρευσε.Σαν να'γινε δυνατότερο μου φάνηκε..
Επομένως,θα'ναι δύσκολο να κανουν τον έλεγχο που είπα;Νομίζω στην Αμερική εφαρμόζεται ήδη. Μετά απ'όλα αυτά,εσύ πως θα παραμείνεις εκτός συστήματος; Ναι, το έχω κάνει ήδη. Κατά 95% σε σχέση με την οικονομική μου δραστηριότητα στη χώρα.
Δίκιο έχεις κ πάλι.Δεν μπορείς όμως να με καταλάβεις γιατι έχεις δουλειές,συμφέροντα κ καταθέσεις εκτός Ελλάδος,ενώ εγώ όχι.Βλέπεις είμαι ένας απλός μισθωτός του ΙΔ τομέα που δεν έχει ευρώ σε ξένη τράπεζα..Όταν εννοούσα πως δεν υπάρχει οργανωμένο κράτος χωρίς τράπεζες το έθεσα ως εξής:Οι τράπεζες είναι το "λάδι"που βοηθούν τα "γρανάζια"δηλ τα δομικά συστατικά της "μηχανής",δηλ της κοινωνίας να γυρίσουν κ να δουλέψει η μηχανή-κοινωνία.Η αστυνομία,ο στρατός,οι δικαστές,οι πολιτικοί,οι νομοθετες είναι δομικά στοιχεία της κοινωνίας απο τα αρχαία χρόνια κ η αλήθεια είναι πως δεν χρειάζονταν ούτε τώρα,ούτε τότε τράπεζες για να λειτουργήσουν.Στον σύγχρονο κόσμο όμως που όλα γίνονται ηλεκτρονικά,πως θα λειτουργούσαμε χωρίς τράπεζες;Κάποτε οι πόλεμοι κερδίζονταν με την ισχυ των όπλων.Σήμερα,αρκεί κάποιος οίκος αξιολόγησης να υποτιμήσει την πιστοληπτική σου ικανότητα,στη συνέχεια να μην αγοράζει τα ομόλογά σου κ στο τέλος πτωχεύεις.Ή κάποιος χάκερ να μπεί σε διάφορα στρατιωτικά,οικονομικά κλπ αρχεία..Για το ότι καποιοι αστυνομικοί κ λοιποί ΔΥ δεν κάνουν σωστά τη δουλειά τους,φταίει πανω απ'όλα Η ΜΟΝΙΜΟΤΗΤΑ που έχουν,αλλα επειδή,κυρίως σαν λαός έχουμε τα γνωστά χαρακτηριστικά που ανέφερα σε προηγούμενη συζήτηση.Επίσης κολλάει κ στο ότι καποιοι ληστές δεν σέβονται τους νόμους.Γιατί;Απλούστατα δεν υπάρχει τιμωρία.Μπηκες στο σπίτι κάποιου,τον έκαψες με σίδερο,τον ξυλοκόπησες,τον σκότωσες,βίασες παιδί,έκοψες κομματάκια έναν συνάνθρωπό μας,ήσουν μεθυσμένος κ σκότωσες με το αμάξι σου κάποιον;ΕΠΙ ΤΟΠΟΥ ΕΚΤΕΛΕΣΗ...Δηλ,τι δικαιολογία θα προβάλεις κ σε τι ελαφρυντικά ελπίζεις;Τέλος σχετικά με για το πως θα ψηφίζουμε,μια ποιο ρεαλιστική άποψη θα ήταν να μην ψηφίζουμε απο τώρα κ μέχρι να μπούμε σε μια τροχιά αναπτυξης.Να γίνει κυβέρνηση εθνικής σωτηρίας απο όλα τα κόμματα με στελεχη κ πρωθυπουργό που να μην είναι πολιτικοί..
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.

- - - - "Πιάσ' τ' αυγό και κούρεφ' το". - - - - 15 Mar 2015 00:55 #27

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
έχεις δουλειές,συμφέροντα κ καταθέσεις εκτός Ελλάδος

Αυτό το συμπέρασμα, ΑΠΟ ΠΟΥ το βγάζεις?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.093 seconds