Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Αγορά δολαρίων σε φυσική μορφή.

Αγορά δολαρίων σε φυσική μορφή. 08 Jul 2013 16:09 #1

Γεια σας. Μετά από ενδελεχή διάβασμα διάφορων forums και άρθρων στο διαδίκτυο κατέληξα ότι δεν υπάρχει ασφαλές καταφύγιο για επένδυση η για την ακρίβεια για "εξασφάλιση" των χρημάτων σου. (βλέπουμε π.χ τι γίνεται με το χρυσό).

Σκέφτομαι λοιπόν να προχωρήσω στην αγορά δολαρίων. Επειδή σκέφτομαι ότι αν αυτό γίνει επίσημα μέσω ελληνικών τραπεζών σε καταθέσεις σε δολάρια κλπ, όταν γίνει το κούρεμα των καταθέσεων μετά τις γερμανικές εκλογές, και δολάρια να τα έχω θα μου τα φάνε.

Οπότε σκέφτηκα να αγοράσω λίγα δολάρια σε φυσική μορφή, για να έχω κάτι στην άκρη.

Μπορώ να πάρω από κάποια τράπεζα; Ξέρει κανείς;
The administrator has disabled public write access.

Αγορά δολαρίων σε φυσική μορφή. 08 Jul 2013 17:04 #2

  • PERIS
  • PERIS's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 107
  • Thank you received: 10
  • Karma: 0 (1)
Νομίζω μόνο απο ανταλακτηρια, απο τραπεζες σε φυσική μορφή δεν ξέρω να γινεται.
The administrator has disabled public write access.

Αγορά δολαρίων σε φυσική μορφή. 08 Jul 2013 17:20 #3

Γιάννης wrote:
Ξέρει κανείς;

Δες ΡΜ σου.
The administrator has disabled public write access.

Αγορά δολαρίων σε φυσική μορφή. 08 Jul 2013 19:30 #4

Γιάννης wrote:
Γεια σας. Μετά από ενδελεχή διάβασμα διάφορων forums και άρθρων στο διαδίκτυο κατέληξα ότι δεν υπάρχει ασφαλές καταφύγιο για επένδυση η για την ακρίβεια για "εξασφάλιση" των χρημάτων σου. (βλέπουμε π.χ τι γίνεται με το χρυσό).

Σκέφτομαι λοιπόν να προχωρήσω στην αγορά δολαρίων. Επειδή σκέφτομαι ότι αν αυτό γίνει επίσημα μέσω ελληνικών τραπεζών σε καταθέσεις σε δολάρια κλπ, όταν γίνει το κούρεμα των καταθέσεων μετά τις γερμανικές εκλογές, και δολάρια να τα έχω θα μου τα φάνε.

Οπότε σκέφτηκα να αγοράσω λίγα δολάρια σε φυσική μορφή, για να έχω κάτι στην άκρη.

Μπορώ να πάρω από κάποια τράπεζα; Ξέρει κανείς;
Σε ανταλλακτήρια στην ομόνοια αν είσαι από Αθήνα Μέχρι 1000 ευρώ τα αγοράζεις ανώνυμα από 1001 και πάνω θέλεις ταυτότητα, η τράπεζες βάζουν μεγάλη προμήθεια Πάντως αγοράζεις όσα γουστάρεις δεν υπάρχει περιορισμός, δες και αυστραλέζικο είναι στα χαμηλά του
The administrator has disabled public write access.

Αγορά δολαρίων σε φυσική μορφή. 08 Jul 2013 20:36 #5

Βαγγέλης wrote:
Γιάννης wrote:
Ξέρει κανείς;

Δες ΡΜ σου.

Εφόσον είναι εφικτό στείλε και σε μένα πμ.
The administrator has disabled public write access.

Αγορά δολαρίων σε φυσική μορφή. 08 Jul 2013 21:37 #6

kostas bg wrote:
Γιάννης wrote:
Γεια σας. Μετά από ενδελεχή διάβασμα διάφορων forums και άρθρων στο διαδίκτυο κατέληξα ότι δεν υπάρχει ασφαλές καταφύγιο για επένδυση η για την ακρίβεια για "εξασφάλιση" των χρημάτων σου. (βλέπουμε π.χ τι γίνεται με το χρυσό).

Σκέφτομαι λοιπόν να προχωρήσω στην αγορά δολαρίων. Επειδή σκέφτομαι ότι αν αυτό γίνει επίσημα μέσω ελληνικών τραπεζών σε καταθέσεις σε δολάρια κλπ, όταν γίνει το κούρεμα των καταθέσεων μετά τις γερμανικές εκλογές, και δολάρια να τα έχω θα μου τα φάνε.

Οπότε σκέφτηκα να αγοράσω λίγα δολάρια σε φυσική μορφή, για να έχω κάτι στην άκρη.

Μπορώ να πάρω από κάποια τράπεζα; Ξέρει κανείς;
Σε ανταλλακτήρια στην ομόνοια αν είσαι από Αθήνα Μέχρι 1000 ευρώ τα αγοράζεις ανώνυμα από 1001 και πάνω θέλεις ταυτότητα, η τράπεζες βάζουν μεγάλη προμήθεια Πάντως αγοράζεις όσα γουστάρεις δεν υπάρχει περιορισμός, δες και αυστραλέζικο είναι στα χαμηλά του

Αγοράζεις όσα θέλεις; Όντως; Άντε να πας στην Ομόνοια να αγοράσεις...Και την ταυτότητα τι την θέλουν από 1001; Σε καταγράφουν κάπου;
The administrator has disabled public write access.

Αγορά δολαρίων σε φυσική μορφή. 08 Jul 2013 22:01 #7

ΚΩΣΤΑΣ wrote:
Εφόσον είναι εφικτό στείλε και σε μένα πμ.
Και τι να σου λέω στο ΡΜ? Εσύ δεν ζήτησες τίποτα!
The administrator has disabled public write access.

Αγορά δολαρίων σε φυσική μορφή. 08 Jul 2013 22:17 #8

  • Observer
  • Observer's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 304
  • Thank you received: 40
  • Karma: 1
Αν τα έχεις σε λογαριασμό USD κ τα ζητήσεις μετρητά από την τράπεζα?
The administrator has disabled public write access.

Αγορά δολαρίων σε φυσική μορφή. 08 Jul 2013 23:31 #9

Βαγγέλης wrote:
ΚΩΣΤΑΣ wrote:
Εφόσον είναι εφικτό στείλε και σε μένα πμ.
Και τι να σου λέω στο ΡΜ? Εσύ δεν ζήτησες τίποτα!

Συγνώμη για το ανελλιπές μήνυμα. Εννοούσα ανταλακτήριο στην Αθήνα που τυχόν είχες κάνει αγορά δολαρίων.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.065 seconds