Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Αν έχετε εντοπίσει κάποια καλή προσφορά ή ενναλακτικούς τρόπους αγοράς, που βοηθούν στην εξοικονόμηση χρημάτων, για προϊόντα ή υπηρεσίες, μπορείτε να την δημοσιεύσετε σε αυτό το νήμα.
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Kουφώματα Αλουμινίου

Kουφώματα Αλουμινίου 24 Aug 2015 20:14 #1

  • tsarkalakos
  • tsarkalakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 700
  • Thank you received: 52
  • Karma: 12
Τι τίμες παίζουν; Εχει να προτινει κανεις καποιον με καλες τιμες ; Tι να προσεξω ωστε να εχω καλα αποτελεσματα θερμομονωτικα και τι τζαμια να ζητησω;

Περιπου ποσο παει το μαλλι για 2 παραθυρα και 2 μπαλκονόπορτες; Eαν θελω να χτυσω μια μπακλονοπορτα και την κανω παραθυρο θα δω μεγαλη διαφορα στην τιμη ;
Εξεπλήρωσα τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις εις την Ελληνική Χωροφυλακή υπηρετήσας επί πενταετία με το βαθμό του Ενωμοτάρχου και απεστρατεύθην με το βαθμό του...
The administrator has disabled public write access.

Kουφώματα Αλουμινίου 25 Aug 2015 05:07 #2

tsarkalakos wrote:
Τι τίμες παίζουν; Εχει να προτινει κανεις καποιον με καλες τιμες ; Tι να προσεξω ωστε να εχω καλα αποτελεσματα θερμομονωτικα και τι τζαμια να ζητησω;

Περιπου ποσο παει το μαλλι για 2 παραθυρα και 2 μπαλκονόπορτες; Eαν θελω να χτυσω μια μπακλονοπορτα και την κανω παραθυρο θα δω μεγαλη διαφορα στην τιμη ;

Καλές τιμές έχει ο Πρίφτης στην Βάρης-Κορωπίου, στην αρχή της, απο Κορωπί.
Καλό παιδι κ σωστός επαγγελματίας..

Δεν κοιτάει να σε κοροϊδέψει κ αυτό θα το διαπιστώσεις αν μιλήσεις μαζί του.
Απο θερμομόνωση, παίζουν ρόλο τα τζάμια, αν είναι διπλά κ τι πάχος έχουν..
Συνήθως έχουν αργόν μέσα για καλύτερη απόδοση.
Δεν είναι ακριβά..
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.

Kουφώματα Αλουμινίου 25 Aug 2015 14:01 #3

  • MG
  • MG's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 27
  • Thank you received: 2
  • Karma: 0
Αν προτιμήσεις αλουμίνιο για καλύτερο αποτέλεσμα θα πρέπει να έχει θερμοδιακοπή.(ή λανθεσμένα θερμογέφυρα που το λένε). Ανεβάζει το κόστος στο διπλό σχεδόν.

Εγώ θα πρότεινα να σκεφτείς και για πλαστικά κουφώματα. Είναι πιο φτηνά σε σχέση με το αλουμίνιο με τα ίδια αποτελέσματα.

Όσον αφορά το τι είδος ενεργειακό τζάμι θα βάλεις εξαρτάται από τον προσανατολισμό που θα έχει. Ένας σωστός επαγγελματίας θα σου πει τι τζάμι να βάλεις.
The administrator has disabled public write access.

Kουφώματα Αλουμινίου 25 Aug 2015 14:09 #4

  • Observer
  • Observer's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 304
  • Thank you received: 40
  • Karma: 1
MG wrote:
Αν προτιμήσεις αλουμίνιο για καλύτερο αποτέλεσμα θα πρέπει να έχει θερμοδιακοπή.(ή λανθεσμένα θερμογέφυρα που το λένε). Ανεβάζει το κόστος στο διπλό σχεδόν.

Εγώ θα πρότεινα να σκεφτείς και για πλαστικά κουφώματα. Είναι πιο φτηνά σε σχέση με το αλουμίνιο με τα ίδια αποτελέσματα.

Όσον αφορά το τι είδος ενεργειακό τζάμι θα βάλεις εξαρτάται από τον προσανατολισμό που θα έχει. Ένας σωστός επαγγελματίας θα σου πει τι τζάμι να βάλεις.

Προσωπικά θα πήγαινα σε αλουμίνιο..


www.michanikos.gr/topic/2738-%CE%9A%CE%B...9%CE%BA%CE%AC/page-2
The administrator has disabled public write access.

Kουφώματα Αλουμινίου 25 Aug 2015 16:34 #5

  • tsarkalakos
  • tsarkalakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 700
  • Thank you received: 52
  • Karma: 12
Kαι εγω σε αλουμινιο σκεφτομαι να παω

Παναγιωτη ο Πριφτης που λες δεν θα με χρεωσει και μεταφορικα επειδη το σπιτι που θελω να τα βαλω ειναι στα δυτικα προαστια
Εξεπλήρωσα τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις εις την Ελληνική Χωροφυλακή υπηρετήσας επί πενταετία με το βαθμό του Ενωμοτάρχου και απεστρατεύθην με το βαθμό του...
The administrator has disabled public write access.

Kουφώματα Αλουμινίου 25 Aug 2015 16:49 #6

tsarkalakos wrote:
Kαι εγω σε αλουμινιο σκεφτομαι να παω

Παναγιωτη ο Πριφτης που λες δεν θα με χρεωσει και μεταφορικα επειδη το σπιτι που θελω να τα βαλω ειναι στα δυτικα προαστια

Αλουμίνια βάλε, κατα τη γνώμη μου.
Δεν νομίζω να σε χρεώσει μεταφορικά.
Κανε του ένα τηλέφωνο...


www.e-alouminio.gr/portal/index.php?opti...iew&id=745&Itemid=20

Πήγαινε κ απο εκεί να δεις τι θέλεις.
Έχει μεγάλη έκθεση..
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.

Kουφώματα Αλουμινίου 25 Aug 2015 23:00 #7

  • MG
  • MG's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 27
  • Thank you received: 2
  • Karma: 0
Έχω τοποθετήσει και τα 2 είδη. Και τα αλουμινίου και τα συνθετικά. Εκτός του οικολογικού θέματος , αν ανακυκλώνεται φτηνά ή όχι , το συνθετικό έρχεται οικονομικότερο σε σχέση την θερμομόνωση και ηχομόνωση. Έχω χρησιμοποιήσει και ακριβές σειρές αλουμινίων. Δεν λέω οτι δεν έμεινα ευχαριστημένος. Απλά μου κόστισε.

Σε αυτό το σημείο να σου επισημάνω το εξής : Ό,τι και να βάλεις πρέπει να προσέξεις να είναι καλός ο μάστορας. Αφενός στο μοντάρισμα , ειδικά αν βάλεις θερμοδιακοπή σε αλουμίνιο , αφετέρου στην τοποθέτηση. Είναι κρίμα να πληρώσεις καμιά ακριβή σειρά και να στα μοντάρει χάλια. Δεν είναι κακό να πάρεις και τηλέφωνο σε παλιούς πελάτες του οποιοδήποτε μάστορα και να πάρεις κριτικές. Εγώ το έχω κάνει.
The administrator has disabled public write access.

Kουφώματα Αλουμινίου 25 Aug 2015 23:33 #8

  • maria (mb361)
  • maria (mb361)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 5234
  • Thank you received: 1687
  • Karma: 35 (-37)
MG wrote:
Έχω τοποθετήσει και τα 2 είδη. Και τα αλουμινίου και τα συνθετικά. Εκτός του οικολογικού θέματος , αν ανακυκλώνεται φτηνά ή όχι , το συνθετικό έρχεται οικονομικότερο σε σχέση την θερμομόνωση και ηχομόνωση. Έχω χρησιμοποιήσει και ακριβές σειρές αλουμινίων. Δεν λέω οτι δεν έμεινα ευχαριστημένος. Απλά μου κόστισε.

Σε αυτό το σημείο να σου επισημάνω το εξής : Ό,τι και να βάλεις πρέπει να προσέξεις να είναι καλός ο μάστορας. Αφενός στο μοντάρισμα , ειδικά αν βάλεις θερμοδιακοπή σε αλουμίνιο , αφετέρου στην τοποθέτηση. Είναι κρίμα να πληρώσεις καμιά ακριβή σειρά και να στα μοντάρει χάλια. Δεν είναι κακό να πάρεις και τηλέφωνο σε παλιούς πελάτες του οποιοδήποτε μάστορα και να πάρεις κριτικές. Εγώ το έχω κάνει.

Αν δεν κανω λαθος η νεα ευκολη μεθοδος ειναι η τοποθετηση στις κασες να γινεται με αφρο (πολυουρεθανη).

Δεν μου αρεσει σαν μεθοδος.Προτιμω την πατροπαραδοτη μεθοδο με τα μασκουλα.
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
The administrator has disabled public write access.

Kουφώματα Αλουμινίου 26 Aug 2015 04:36 #9

  • tsarkalakos
  • tsarkalakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 700
  • Thank you received: 52
  • Karma: 12
Εχει καποιος καποιον αλουμινα που να ειχε μεινει ευχαριστημενος αυτος η καποιος γνωστος του στην αθηνα?
Εξεπλήρωσα τις στρατιωτικές μου υποχρεώσεις εις την Ελληνική Χωροφυλακή υπηρετήσας επί πενταετία με το βαθμό του Ενωμοτάρχου και απεστρατεύθην με το βαθμό του...
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.062 seconds