Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Χρηματιστήριο, αμοιβαία κεφάλαια, ομόλογα, έντοκα γραμμάτια, χρυσές λίρες, ακίνητα

TOPIC: Κεφάλαιο Plus ΕΤΕ ??

Κεφάλαιο Plus ΕΤΕ ?? 28 Mar 2019 21:48 #37

  • CV
  • CV's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1015
  • Thank you received: 764
  • Karma: 9
Stefan wrote:
Ποια μελετη να σου δειξω?
Αυτήν. 1-0

Stefan έγραψε:
Aυτα συμβαινουν μονο στη κοσμαρα σου, δε με εβαλε καποιος, εγω επελεξα το πρόγραμμα κατοπιν μελετης και, οπως σου εξηγησα πολλες φορες, δεν είναι δομημενο αλλα προθεσμιακη ειδικου τυπου. Δεν εχω κανει συνταξιοδοτικο στην Εθνικη, να σκεπαζεσαι καλα το βραδυ γιατι βλεπεις τρελα ονειρα :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Κεφάλαιο Plus ΕΤΕ ?? 28 Mar 2019 21:51 #38

  • CV
  • CV's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1015
  • Thank you received: 764
  • Karma: 9
Stefan wrote:
Σε τι δεν απαντησα?
Σε αυτό. 2-0

Εκτος απο (α) συνταξιοδοτικο/επενδυτικο και (β) δομημενη προθεσμιακη, τι αλλο σου πουλησε η Εθνικη;
The administrator has disabled public write access.

Κεφάλαιο Plus ΕΤΕ ?? 28 Mar 2019 21:55 #39

  • CV
  • CV's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1015
  • Thank you received: 764
  • Karma: 9
Stefan wrote:
Σε τι δεν απαντησα?
Και αυτό. 3-0

Χωρις να εχεις ιδεα τι ειναι τα παραγωγα που αγοραζουν για να ακολουθουν τους δεικτες. Χωρις να εχεις ιδεα τι ειναι ο δεικτης.
Αφου δεν καταλαβαινεις πως δουλευουνε, γιατι πας και τα παιρνεις;
The administrator has disabled public write access.

Κεφάλαιο Plus ΕΤΕ ?? 28 Mar 2019 22:00 #40

  • CV
  • CV's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1015
  • Thank you received: 764
  • Karma: 9
Stefan wrote:
Σε τι δεν απαντησα?
Και αυτό. 4-0

Πάντως αν τελείωσες να αλλάζεις τα κείμενα που έγραψες, θα γράψεις και πως δουλεύει το προϊόν επιτελους;

Προθεσμιακη κατάθεση με την απόδοση να ακολουθεί το δεικτη; Περίεργα πράματα. Πως το κανουν;
The administrator has disabled public write access.

Κεφάλαιο Plus ΕΤΕ ?? 28 Mar 2019 22:15 #41

  • CV
  • CV's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1015
  • Thank you received: 764
  • Karma: 9
Stefan wrote:
Τελικα τι περιμενεις να βγαλεις με αυτή την αφελη τακτικη?
Προωθώ την Άλφα.
Πιάνει λιγότερο μαλακες τον κόσμο.
Κοίτα πως εχουν όλο το ενημερωτικό για το αντίστοιχο πρόγραμμα αναρτημένο στο σάιτ τους.
Και κοίτα πως έχει αλλάξει το "ειδικού τύπου" με το σωστό "δομημένης καταθέσεως".

www.alpha.gr/-/media/alphagr/files/idiot...961F73FB856049B984CA
The administrator has disabled public write access.

Κεφάλαιο Plus ΕΤΕ ?? 29 Mar 2019 00:27 #42

  • sosimple
  • sosimple's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 626
  • Thank you received: 498
  • Karma: 56
Stefan wrote:
Η Αttica ειπαμε, θελει νέο χρημα. Επιπλέον θα πρεπει να την εμπιστευτεις εναντι της Εθνικης,
Εμενα πάντως, όπως εχω γράψει σε άλλο thread, μου το εδωσε η αττικα το 1.6. Χωρίς μετρητα, το συμφωνήσαμε να της φερω επιταγη. Επίσης ενω ειχε 1.6 για 6μηνο, ενω για μεγαλύτερη διάρκεια το έριχνε, δεν ειχε καν 12μηνο, 9μηνο ειχε με 1.5% αν θυμάμαι καλα. Ζήτησα 12μηνο και 1.6% με επιταγή και πηρε έγκριση. Και μάλιστα με ορισμένα αλλα υπέρ μου του στυλ τα μισα λεφτά τωρα και τα αλλα σε 1 μηνα.
Απλα δεν πήγα τελικά γιατι πηρα το ιδιο επιτόκιο στη νυν τραπεζα, αλλιως θα πήγαινα.
Με διαπραγμάτευση αλλάζουν καποια πραγματακια και μπορει να είναι καλύτερα απο προϊόντα σαν το παραπάνω.
Οκ ειχα κάμποσα μετρητα και έπαιζα δυνατά. Το συνολικό ποσο πάντα παίζει ρολο. Τα 250€ καθαρά και σίγουρα το μηνα χωρίς να κοιταω δειχτες καλα μου κατσανε..
The administrator has disabled public write access.

Κεφάλαιο Plus ΕΤΕ ?? 29 Mar 2019 01:19 #43

  • sosimple
  • sosimple's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 626
  • Thank you received: 498
  • Karma: 56
CV wrote:
Προωθώ την Άλφα.
Πιάνει λιγότερο μαλακες τον κόσμο.
Κοίτα πως εχουν όλο το ενημερωτικό για το αντίστοιχο πρόγραμμα αναρτημένο στο σάιτ τους.
Και κοίτα πως έχει αλλάξει το "ειδικού τύπου" με το σωστό "δομημένης καταθέσεως".

www.alpha.gr/-/media/alphagr/files/idiot...961F73FB856049B984CA
Οτι το προϊόν που περιγράφει ο Stefan στην ουσία ειναι τύπου δομημένης καταθέσης δε χωράει αμφιβολία.
Παντως κοίταξα της alpha που ανέβασες, και βλέπω οτι παρότι θεώρησαι επεδυτης και μαλιστα με κίνδυνο 6 στην 7βαθμια κλιμακα κινδύνου που οριζει, στην πραξη το κεφάλαιο καλύπτεται απο το τεκε, με 100χ. Δεν πιάνεται δηλαδή ως επένδυση ώστε να καλύπτεται μονο για 30χ αλλα ισχύουν για το κεφάλαιο ότι ισχυει σε μια απλη προθεσμίακη. Επενδυτής θεώρησαι για το ποσο που κερδίσεις, αν κερδίσεις το στοιχημα, που σου δίνει έξτρα επιτοκιο. Καλο μου ακούγετε αυτο. Και αν είναι όντως έτσι δεν πολυ κολαει να το βαφτίζει τοσο επικίνδυνο. Εκτος και αν καταλαβα κατι λαθος.
The administrator has disabled public write access.

Κεφάλαιο Plus ΕΤΕ ?? 29 Mar 2019 02:00 #44

  • Stefan
  • Stefan's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 642
  • Thank you received: 189
  • Karma: -23
CV wrote:
Αυτήν. 1-0
..............................

Εχεις γεμισει σκουπίδια το φορουμ, αφου όμως ο διαχειριστης σου επιτρεπει το τρολαρισμαι, its ok with me... :whistle:


CV wrote:
Προωθώ την Άλφα.
Πιάνει λιγότερο μαλακες τον κόσμο.
Κοίτα πως εχουν όλο το ενημερωτικό για το αντίστοιχο πρόγραμμα αναρτημένο στο σάιτ τους.
Και κοίτα πως έχει αλλάξει το "ειδικού τύπου" με το σωστό "δομημένης καταθέσεως".

www.alpha.gr/-/media/alphagr/files/idiot...961F73FB856049B984CA

Προωθησε και τη πεθερα σου αδιαφορο μας είναι, να σεβεσαι όμως τη συζητηση.
Απο την Εθνικη εχω καλες εντυπωσεις και το τελευταιο που θα ελεγα είναι ότι "πιανει μαλακες στο κοσμο". Απ την άλλη, είναι φανερο οτι εσυ εχεις απωθημενα εναντιον της.
Με μια γρηγoρη ματια στο λινκ, το προιον αυτό μοιαζει διαφορετικο από το Kεφαλαιο Plus.
The administrator has disabled public write access.

Κεφάλαιο Plus ΕΤΕ ?? 29 Mar 2019 02:09 #45

  • Stefan
  • Stefan's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 642
  • Thank you received: 189
  • Karma: -23
sosimple wrote:
Εμενα πάντως, όπως εχω γράψει σε άλλο thread, μου το εδωσε η αττικα το 1.6. Χωρίς μετρητα, το συμφωνήσαμε να της φερω επιταγη. Επίσης ενω ειχε 1.6 για 6μηνο, ενω για μεγαλύτερη διάρκεια το έριχνε, δεν ειχε καν 12μηνο, 9μηνο ειχε με 1.5% αν θυμάμαι καλα. Ζήτησα 12μηνο και 1.6% με επιταγή και πηρε έγκριση. Και μάλιστα με ορισμένα αλλα υπέρ μου του στυλ τα μισα λεφτά τωρα και τα αλλα σε 1 μηνα.
Απλα δεν πήγα τελικά γιατι πηρα το ιδιο επιτόκιο στη νυν τραπεζα, αλλιως θα πήγαινα.

Ισως μιλησες με καποιον ασχετο υπαλληλο, ισως καναν εξαιρεση γιατι ηταν μεγαλο ποσο, δε ξερω. Σημασια εχει τελικα δεν εκανες τη καταθεση και αυτό εχουμε για την ωρα σαν δεδομενο.
Ασφαλως μπορει καποιος να σηκωσει τα λεφτα του σε μετρητα και μετα να τα παει σε άλλη τραπεζα ως νεο χρημα, αλλα μεχρι προσφατα αυτό δε γινοταν λογω των cc.
Σε ποια "νυν" πηρες 1,6%?

sosimple wrote:
Οτι το προϊόν που περιγράφει ο Stefan στην ουσία ειναι τύπου δομημένης καταθέσης δε χωράει αμφιβολία.

Εδώ είναι το λινκ του προιοντος για να δεις επισημη περιγραφή.
Πως την εννοεις την "δομημενη καταθεση"? Ότι υπαρχει κινδυνος να χασει λεφτα ο καταθέτης?
Last Edit: 29 Mar 2019 02:10 by Stefan.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.074 seconds