Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Χρηματιστήριο, αμοιβαία κεφάλαια, ομόλογα, έντοκα γραμμάτια, χρυσές λίρες, ακίνητα

TOPIC: Κεφάλαιο Plus ΕΤΕ ??

Κεφάλαιο Plus ΕΤΕ ?? 30 Mar 2019 00:37 #64

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
Sorry παιδες δεν εχω παρακολουθησει το "θεμα" αλλα αυτο που εχω να πω ειναι οτι :
1.Μακρια απο τις εξυπνομαλακιες και αναφερομαι ειδικοτερα των "μπαρμπαδων" απο το Δημοσιο -Ενστολους που μολις "βγουνε" τους την πεφτουν οι Τραπεζικοι "να βαλουμε τα χρηματα του Ατομικου Καταθετικου Λογαριασμου Εργαζομενων γνωστο σαν Εφαπαξ σε "λογαριασμο" με "παραπανω" επιτοκιο κλπ.
2.Εχω δει κλαματα στο γραφειο απο τετοιες "εξυπναδες" γιατι ο λογαριασμος που σας λενε οι Τραπεζουπαλληλοι να βαλουν τα χρηματα σας με ......."παραπανω" επιτοκιο.......π.ρ.ο.σ.ο.χ.η ειναι Ειδικος Λογαριασμος οπου στα "χαρτακια" που υπογραφετε στα "ψιλα γραμματα" αναφερετε ρητα οτι τα χρηματα ΣΑΣ η Τραπεζα θα τα χρησιμοποιησει κατα το δοκουν βαζοντας τα .......π.ρ.ο.σ.ο.χ.η σε Ο.μ.ο.λ.ο.γ.α Τραπεζων.
3.Αμα κατσει η "στραβη" να ξερετε θα ειστε οι πρωτοι που θα σας τα κουρεψουν λογω εκθεσεων των Τραπεζων στα κοκκινα δανεια των τζαμπατζηδων του "Νομου" Κατσελη.

Επισης (αν και το εχω ξαναγραψει) σταματειστε τις εξυπνο μλακιες να πηγαινετε να "κτυπατε" ακινητα σε Πλειστηριασμους οσο και χαμηλη και αν ειναι η τιμη τους.
Ανοιξτε τα στραβα σας η βαλτε πολυ καλο λογιστη να δειτε τι ΥΠΟΘΗΚΕΣ και κυριως προσημειωσεις κρυφες υποθηκες που εχουν τα ακινητα που πατε και αγοραζετε .............συνηθως για "μεροκαματο" ........φιλων δικηγορων.........!
Τις υποθηκες η Τραπεζα απο εσας θα ζητησει να τις πληρωσετε και οχι απο τον "φιλαρακο" που σας κανει δικηγορο.
Οι Τραπεζες κανουν τα κουνελια αφου με τον "νεο ιδιοκτητη" σβηνουν το κοκκινο δανειο και το εγγραφουν σε αλλο βιβλιο υποχρεωσεων..............για τον επομενο χρονο.............
Gold visa. ..............συνηθως βγαινουν ξενοδοχεια για να αγορασουν οι "κινεζοι" και σας βαζουν σαν πρωτο αγοραστη............για να μην "φαινετε" ο............…δικηγορος "φιλαρακος".........
Δεν αμφιβαλλω μπορει να τα "κτυπησουν" και καλοι Κινεζοι επενδυτες (αγορασουν απο εσας) αλλα να ξερετε δεν θα ειναι και μλακες να αναλαβουν και τις προσημειωσεις υποθηκες.
Το ιδιο ισχυει και ανοιξτε τα στραβα σας οσοι πατε για "μεροκαματο" και στους πληστειριασμους οικιων κλπ.

Μην ανακατευεστε σε χρηματοοικονομικα αλλων ..................θα κατσετε στην μπανανα αν...........δεν εχετε κατσει ηδη και δεν το πηρατε χαμπαρι.
Επαναλαμβανω κυριως για οσους "βγεικατε" η θα "βγειτε" συνταξιουχοι Δημοσιου -Ενστολοι κλπ.........κοψτε τις εξυπνο μλακιες για "μεροκαματο"..................!
Θα επανελθω μελλοντικα σε αυτο το θεμα γιατι το παρακολουθουμε οπως ειχα ξαναγραψει με εναν απατεωνα δικηγορο Π.Δ που με την κορουλα του plus γαμπρου εχουν μπλεξει πολλυ ασχημα παρα πολλυ κοσμο.
Σας ριχνω και το "συνθημα" ............το γραφειο του ειναι ..........απεναντι απο την Βουλη .......!
Παλαια........ η Νεα Βουλη δεν θα σας το ........ζωγραφισω....................you got it?
Αποταθειτε αμα "σας εκατσε" στο Αρμοδιο Τμημα Οικονομικων Εγκληματων της Ελληνικης Αστυνομιας γιατι ο "μαγκας" απο κατι "κινησεις" που ειδαμε (μετα που το ειχα ξαναγραψει) ειχε (παρελθον) καλες σχεσεις με πρωην και νυν Τραπεζικους .......στην ΤτΕ και "φιλαρακια" του Στουρναρα..........!
Ο τυπος ειναι απατη απο οτι μου ειπαν μερικα "πουλακια" συνηθως τρυγυρναει τα caffe οπου στηνει τα σιμπρακαλα του tablet,smartphones και χαρτπφυλακα σε τραπεζι (συνηθως εξωτερικο χωρο) και παει να αγορασει caffe.
"Τσιμπατε" και του λετε να μην τα αφηνει και σας λεει να του τα προσεχετε για λιγο.(συγκινηθηκε .......χεστηκε που σας ειδε).
Μετα γυρναει σας πιανει την κουβεντα σας ευχαριστει (σας κοβει ποσα κιλα μλακες ειστε) και σας "δαγκωνει" ........come to my office guys.............και "σας την ριχνει" .............να βγαλετε υποτιθετε "μεροκαματο".........

Θα επανελθω ............(αν και φανταζομαι λογω φορολογικων πως "σας την ριχνει" και σας "δαγκωνει").
Μην ανακατεθεστε σε χρηματοοικονομικα αλλων................φιλικη συμβουλη!
Gold visa = gold bussiness .............θα σας κανει τον "κινεζο" για τις προσημειωσεις υποθηκες ................!!!!!!

Καλο Π.Σ.Κ και sorry αν σας στεναχωρησα guys!
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
The administrator has disabled public write access.

Κεφάλαιο Plus ΕΤΕ ?? 30 Mar 2019 10:25 #65

  • sosimple
  • sosimple's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 626
  • Thank you received: 498
  • Karma: 56
Το τεκέ πρεπει να το βλεπει κανεις σαν το στρατο. Υπαρχει με σκοπό να μη χρησιμοποιηθεί ποτέ.
Αν χρησιμοποιηθεί ητε ο στρατός ητε το τεκέ, ειναι βεβαιο οτι δεν φτάνουν. Αν δεν υπηρχαν ομως θα υπήρχε προβλημα. Οι Έλληνες που αγόρασαν ομόλογα δημοσίου πάνω στην κριση με τη διαβεβαιωση δημοσια των πολιτικων οτι και προβλημα να υπάρξει ποτέ, αυτοί θα διασωθουν γιατι επιτελουν εθνικο σκοπό, είδαμε τη πήραν τελικά.. Κουρευτηκανε κανονικότατα.. Οι δημοσιες διαβεβαιωσεις ακομα και του υπουργού οικονομικών δε φτάσανε να παρασχουν την κατάλληλη πολιτικη υποστήριξη για να διασωθουν την κρίσιμη ωρα..
Αν απλα καλυπτονταν απ το τεκέ , θα ειχαν διασωθει 100%.
Τα συμπεράσματα δικα σας αν εχει διακοσμητικο ρολο.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: γιώργης (yorgi)

Κεφάλαιο Plus ΕΤΕ ?? 30 Mar 2019 18:41 #66

  • Stefan
  • Stefan's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 642
  • Thank you received: 189
  • Karma: -23
Από τη μια παραδεχεσαι οτι τα λεφτα του δε φτανουν, από την άλλη λες οτι δεν είναι διακοσμητικο.
Last Edit: 30 Mar 2019 18:42 by Stefan.
The administrator has disabled public write access.

Κεφάλαιο Plus ΕΤΕ ?? 31 Mar 2019 17:14 #67

  • folion2008
  • folion2008's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 231
  • Thank you received: 15
  • Karma: 0 (-2)
Παναγιώτη (συντονιστή) δεν νομίζεις οτι παρατράβηξε αυτή η ιστορία? Εχει καταντήσει αηδία. Νομίζω ότι πρέπει να πάρεις μέτρα. Γνώμη μου
The administrator has disabled public write access.

Κεφάλαιο Plus ΕΤΕ ?? 31 Mar 2019 17:57 #68

  • sosimple
  • sosimple's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 626
  • Thank you received: 498
  • Karma: 56
folion2008 wrote:
Παναγιώτη (συντονιστή) δεν νομίζεις οτι παρατράβηξε αυτή η ιστορία? Εχει καταντήσει αηδία. Νομίζω ότι πρέπει να πάρεις μέτρα. Γνώμη μου
Τωρα που ισυχασανε, τωρα σου ηρθε εσένα? Χάχα.. :)
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: CV

Κεφάλαιο Plus ΕΤΕ ?? 31 Mar 2019 18:39 #69

  • CV
  • CV's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1015
  • Thank you received: 764
  • Karma: 9
sosimple wrote:
Τωρα που ισυχασανε, τωρα σου ηρθε εσένα? Χάχα.. :)

Εγω το αφησα πανω σου. Για απαντα να σε δω :laugh: :laugh: :laugh: :
Stefan wrote:
Από τη μια παραδεχεσαι οτι τα λεφτα του δε φτανουν, από την άλλη λες οτι δεν είναι διακοσμητικο.
The administrator has disabled public write access.

Κεφάλαιο Plus ΕΤΕ ?? 31 Mar 2019 20:50 #70

  • sosimple
  • sosimple's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 626
  • Thank you received: 498
  • Karma: 56
CV wrote:
Εγω το αφησα πανω σου. Για απαντα να σε δω :laugh: :laugh: :laugh:
Ξέρεις ένα ανέκδοτο που τσακωθηκε καποιος με τον τοιχο, και στο τέλος, υποχώρησε ο ποιο λογικος, ο τοίχος δηλαδη?
Ε εγώ κανω τον τοιχο για να σταματήσουν τα πικ πονγκ.. :)
Last Edit: 31 Mar 2019 20:51 by sosimple.
The administrator has disabled public write access.

Κεφάλαιο Plus ΕΤΕ ?? 31 Mar 2019 21:54 #71

  • opensource
  • opensource's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 254
  • Thank you received: 55
  • Karma: -11
εγώ πάντως αποφάσισα θα τα ρίξω όλα σε bitcoin και μόλις πιάσω το 3-4% τα τραβάω αμέσως μέσα σε μια βδομάδα!

ίσως είναι πιο ασφαλές και από τράπεζα!
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: γιώργης (yorgi)

Κεφάλαιο Plus ΕΤΕ ?? 31 Mar 2019 22:45 #72

folion2008 wrote:
Παναγιώτη (συντονιστή) δεν νομίζεις οτι παρατράβηξε αυτή η ιστορία? Εχει καταντήσει αηδία. Νομίζω ότι πρέπει να πάρεις μέτρα. Γνώμη μου

Όπως έχω ξαναγράψει κ άλλες φορές στο παρελθόν, εδώ συζητάμε όπως στην καθημερινότητά μας.
Κάποιες φορές θα ξεφύγουμε από το θέμα, μπορεί να πούμε καμιά κουβέντα παραπάνω, αλλά στο τέλος θα βγάλουμε κάτι χρήσιμο από την κουβέντα.
Τώρα, αν όντως ξεφεύγει το πράγμα, στέλνουμε μηνύματα στις "Αντιπαραθέσεις", η σβήνουμε κάποια προσβλητικά κλπ.
Αν σε έχει ενοχλήσει κάτι στείλε μου αιτιολογημένη αναφορά κ θα δω τι θα κάνω.
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: folion2008
Time to create page: 0.383 seconds