Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Χρηματιστήριο, αμοιβαία κεφάλαια, ομόλογα, έντοκα γραμμάτια, χρυσές λίρες, ακίνητα

TOPIC: ΜΑΕΚ ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΚΥΠΡΟΥ

ΜΑΕΚ ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΚΥΠΡΟΥ 20 Jun 2013 18:32 #100

Χαιρετω το φορουμ!
Λοιπον η περιπτωση μου ειναι καπως αστεια:
Ουτε ιδεα ειχα περι ΜΑΕΚ και τα ρεστα, οταν εγινε το κουρεμα στην Κυπρο ουτε εδωσα ιδιαιτερη βαση και βεβαια οποιουδηποτε ειδους τραπεζικα προιοντα τα θεωρουσα απατες , μαλιστα καυχιομουν που "εμεις"(στην οικογενεια μου) δεν μπλεκουμε με τετοια πραγματα "του διαβολου"!
Ελατε ομως που στενο συγγενικο μου προσωπο μου αποκαλυψε σημερα πως ειχε παρει μετατρεψιμα αξιογραφα τραπεζας κυπρου ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ το 2008 τα οποια τωρα εγιναν μετοχες τωρα , ψαχνοντας το θεμα βρεθηκα εδω λοιπον..
Λοιπον να υποθεσω πως εντασσονται στην περιπτωση ΜΑΕΚ?
Επι της ουσιας ειπαν πως τα αξιογραφα εγιναν μετοχες και ΟΤΑΝ μπει στο χρηματιστηριο ξανα η κυπρου στην Ελλαδα και ΟΤΑΝ πιασει καλη τιμη , μπορει να ξεφορτωθει τις μετοχες και να διασωσει εστω το αρχικο κεφαλαιο!
Μπαινοντας ομως εδω διαπιστωνω πως τα λεφτα εχουν φαγωθε, αυτο συμπαιρενω ή ειμαι λαθος? Δηλαδη το ΜΑΕΚ ηταν απατη εξαρχης ακομα και αυτοι του 2008 τη πατησανε εκτοτε, ασχετα που το κουρεμα επιδεινωσε..
Παρακαλω επιβεβαιωστε μου πως τα αξιογραφα του 2008(αν δεν κανω λαθος τα πρωτα που βγηκαν) εντασσονται κι αυτα στην περιπτωση ΜΑΕΚ και τι μπορουμε να κανουμε τωρα που προφανως σε επιπεδο αγωγων και κινησεων εχουμε χασει επεισοδια. Φυσικα μιλαμε για Ελληνα και σε ελληνικο υποκαταστημα της ΤΡ.κυπρου

υ.γ: ε ρε χουνερι, τελικα μηδενα προ του τελους μακαριζε!
The administrator has disabled public write access.

ΜΑΕΚ ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΚΥΠΡΟΥ 20 Jun 2013 22:34 #101

  • amanda
  • amanda's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 30
  • Thank you received: 3
  • Karma: 0
καλησπερα ,
Ναι τα ΜΑΚ του 2008 ειναι ιδια περιπτωση με τα ΜΑΕΚ 2011 απο θεμα "απατης" της τραπεζας Κυπρου
και τωρα ειναι τα δυσκολα γιατι μονο νομικα μπορουμε να κινηθουμε για να τα διεκδικησουμε !
Εχει περασει ενας χρονος ακριβως απο τοτε που σταματησαν να δινουν και τους τοκους !
Αυτα τα προιοντα τα πουλουσαν σαν προθεσμιακη καταθεση κι εμεις βασιστηκαμε στη σχεση εμπιστοσυνης
που αναπτυσεις με την τραπεζα μετα απο χρονια συνεργασια και ετσι την πατας !!
Αν θελεις στειλε μου περισσοτερα στοιχεια στο This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
Δυο δικηγορικα γραφεια εχουν αναλαβει μεχρι τωρα την υποθεση .
Δεν στα γραφω εδω για να μην θεωρηθει διαφημιση .
Παντως αν θελεις γραψε στο google "ΜΑΕΚ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΚΥΠΡΟΥ" με σχετικο διαστημα τελευταια εβδομαδα
και θα βρεις τα γραφεια που σου λεω
Ειμαστε αισιοδοξοι οτι θα παρουμε αποζημιωση τελικα αλλα δυστυχως μετα απο δικαστικο αγωνα
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: iliasiliasilias

ΜΑΕΚ ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΚΥΠΡΟΥ 21 Jun 2013 01:49 #102

Ευχαριστω Αμαντα, αν και η επιβεβαιωση πως το ΜΑΚ του 2008 εντασσεται κι αυτο ειναι κατι πολυ λυπηρο.
Δηλαδη οι μετοχες που εχουν δωσει ειναι κατ'όυσιαν "χαρτι υγειας" (για να μην το πω αλλιως!)?
Οποτε δικαστικα και αγιος ο θεος...
Πραγματικα λυπαμαι, μεσα στη κριση , εσκασε κι αυτο το νεο εκει που δεν το περιμεναμε... τι να πω...
Θα το ψαξω με τα δικηγορικα , καλη τυχη σε ολους οσους εμπλεξαν!
Και μια συμβουλη : κρατατε τα παπουδια μακρια απο τις τραπεζες, μπορει να κανουν τρελες γκαφες(γονεις, παππου , γιαγια κ.οκ.) - ξερω τι λεω!
The administrator has disabled public write access.

ΜΑΕΚ ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΚΥΠΡΟΥ 25 Jun 2013 12:25 #103

  • amanda
  • amanda's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 30
  • Thank you received: 3
  • Karma: 0
νασαι καλα !!
Ποια παππουδια < εμεις να δεις πως την πατησαμε !!
Οταν αναπτυσεις μια σχεση εμπιστοσυνης , πιστευεις οτι αντιστοιχα με σενα , ο αλλος εχει "λογο" εχει "αξιες"
εχει "ηθικη " ....καμμια σχεση τελικα.
Μας πουλησαν "φικια για μεταξωτες κορδελλες" και δεν ειμαστε παππουδια !!
ΑΣΤΑ
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.053 seconds