Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Χρηματιστήριο, αμοιβαία κεφάλαια, ομόλογα, έντοκα γραμμάτια, χρυσές λίρες, ακίνητα

TOPIC: Υγεία: αποταμίευση μετρητών ή ασφαλιστικό συμβόλαιο;

Υγεία: αποταμίευση μετρητών ή ασφαλιστικό συμβόλαιο; 10 Apr 2015 12:38 #73

soto51 wrote:
Johan (larry) wrote:
soto51 wrote:
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
τα υποπροϊόντα του μεταβολισμού σου.
Αυτή την έκφραση που την βρήκες?

Την κενωση των εντερων εννοουσε?

Διάβασα πρόσφατα, ΤΡΟΜΕΡΟ διάλογο:

Ξιπασμένη μάνα κόρης, ανακοινώνει τους αραβώνες της μικρής.
Όπως είναι φυσικό, η ομήγυρις τη ρωτάει:
"Και το δουλειά κάνει ο γαμπρός, κυρία Φωτούλα μας?"

"Είναι διαχειριστής προϊόντων βιολογικής περαίωσης" απαντάει αυτή, έτοιμη ούσα από πριν για την ερώτηση.

Τι δουλειά έκανε ο γαμπρός?
Υπάλληλος σε γραφείο τελετών (ήταν ένας από την ομάδα των έξη που με μαύρο κουστούμι κουβαλάνε το φέρετρο).

Για όποιον θέλει να αγοράσει το βιβλιαράκι, είναι το ISBN 978-960-329-549-5.
€ 5,25 η τιμή του στο βιβλιοπωλείο.
Είναι από τα καλύτερα του είδους.

Αν έγραφα με τ'όνομά τους τι προϊόντα κ υποπροϊόντα βγάζει ένας διασωληνομένος ασθενής το 24ωρο, θα αηδιάζαμε όλοι.

Άσε καλύτερα..

Και δεν εννοώ μόνο το εντερικό περιεχόμενο..Είναι κ άλλα, από άλλα σημεία του σώματος που πρέπει ΕΣΥ να τα τραβήξεις με διάφορες μεθόδους..

Αλλά δεν θα επεισέλθω σε λεπτομέρειες...

Αν κάτσεις πάνω απο μια εβδομάδα στην ΜΕΘ έχεις κ δωρεάν ξύρισμα!!

Λοιπόν, άλλη μια κουφή έκφραση είχα ακούσει πιο παλιά, κ μάλιστα διδάσκονταν ως μάθημα στα ΤΕΙ..

Ήταν η "Παραγωγή ηλεκτρισμού απο βιομάζα"...

Βάλε με το νου σου πόσο χρήσιμο μάθημα ήταν..

Έτσι μου είχε πει κάποιος γνωστός..
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Last Edit: 10 Apr 2015 12:39 by ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos).
The administrator has disabled public write access.

Υγεία: αποταμίευση μετρητών ή ασφαλιστικό συμβόλαιο; 10 Apr 2015 12:43 #74

soto51 wrote:
Αλλά αν φτάσεις στο δικαστήριο και καταδκαστεί η ασφαλιστική, την έχει βάψει. Εκεί δεν παίζουν τα δικαστήρια, και ούτε κάνουν 16 χρόνια να βγάλουν απόφαση.

Αν υπάρχουν λεφτά για δικηγόρους, έτσι;

Το δικαστικό σύστημα των ΗΠΑ είναι ταχύ, αυστηρότατο , αν κ λίγο αμφιλεγόμενο κ " περίεργο"..
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.

Υγεία: αποταμίευση μετρητών ή ασφαλιστικό συμβόλαιο; 11 Apr 2015 02:47 #75

  • george123
  • george123's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 385
  • Thank you received: 66
  • Karma: -8 (-1)
sin wrote:
george123 wrote:
στο ΕΣΥ, δεν πληρωνεις τπτ, μαλιστα ουτε καν τα 5 ευρω που ειχε βαλει ο Αδωνης Γεωργιάδης. Καλυτερα να περιμενω στην ουρα παρά
να με γδαρουνε στα ιδιωτικα νοσοκομεια και μετα να μπλεξω και με την ασφαλιστικη που θα προσπαθει να μην με πληρωσει

Εγω θα εκανα ιδιωτικη ασφαλιση υγειας, μονο εαν δεν πληρωνα εισφορες για τον κλαδο υγειας του ασφαλιστικου μου ταμείου και σν ειχα ετσι το δικαιωμα επιλογης, ΙΔΙΩΤΙΚΟ η Δημόσιο κλαδο υγειας

εφοσον μου κρατούν απο το βασικο μου μισθο, εισφορες,
τα κορακια που πουλανε ιδιωτικες ασφαλειες δεν θα τα πληρωσω

Προφανώς τρολάρεις έτσι ? Δεν μπορεί να είσαι τόσο γκάου...

Ρε φιλε επειδη δεν εχω ιδιωτικη ασφ ειμαι γκαου?
Τοτε εσυ τι εισαι? Γκαου-πιου?
The administrator has disabled public write access.

Υγεία: αποταμίευση μετρητών ή ασφαλιστικό συμβόλαιο; 11 Apr 2015 04:36 #76

  • sin
  • sin's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 49
  • Thank you received: 7
  • Karma: 0
george123 wrote:
sin wrote:
george123 wrote:
στο ΕΣΥ, δεν πληρωνεις τπτ, μαλιστα ουτε καν τα 5 ευρω που ειχε βαλει ο Αδωνης Γεωργιάδης. Καλυτερα να περιμενω στην ουρα παρά
να με γδαρουνε στα ιδιωτικα νοσοκομεια και μετα να μπλεξω και με την ασφαλιστικη που θα προσπαθει να μην με πληρωσει

Εγω θα εκανα ιδιωτικη ασφαλιση υγειας, μονο εαν δεν πληρωνα εισφορες για τον κλαδο υγειας του ασφαλιστικου μου ταμείου και σν ειχα ετσι το δικαιωμα επιλογης, ΙΔΙΩΤΙΚΟ η Δημόσιο κλαδο υγειας

εφοσον μου κρατούν απο το βασικο μου μισθο, εισφορες,
τα κορακια που πουλανε ιδιωτικες ασφαλειες δεν θα τα πληρωσω

Προφανώς τρολάρεις έτσι ? Δεν μπορεί να είσαι τόσο γκάου...

Ρε φιλε επειδη δεν εχω ιδιωτικη ασφ ειμαι γκαου?
Τοτε εσυ τι εισαι? Γκαου-πιου?

Πώς το συμπέρανες αυτό ? Το σχόλιό μου αναφερόταν μόνο στα κόκκινα bold γράμματα... Γι αυτό άλλωστε και τα επισήμανα με bold και κόκκινο χρώμα.
Last Edit: 11 Apr 2015 04:41 by sin.
The administrator has disabled public write access.

Υγεία: αποταμίευση μετρητών ή ασφαλιστικό συμβόλαιο; 11 Apr 2015 14:51 #77

  • sin
  • sin's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 49
  • Thank you received: 7
  • Karma: 0
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
soto51 wrote:
Αλλά αν φτάσεις στο δικαστήριο και καταδκαστεί η ασφαλιστική, την έχει βάψει. Εκεί δεν παίζουν τα δικαστήρια, και ούτε κάνουν 16 χρόνια να βγάλουν απόφαση.

Αν υπάρχουν λεφτά για δικηγόρους, έτσι;

Το δικαστικό σύστημα των ΗΠΑ είναι ταχύ, αυστηρότατο , αν κ λίγο αμφιλεγόμενο κ " περίεργο"..

Μια που μιλάμε για ΗΠΑ, ασφαλιστικές και δικηγόρους, διαβάστε το παρακάτω...


"Ιστορία ασφαλιστικής… τρέλας με «θύμα» τον ασφαλισμένο"


Ο Bryan Stow είναι φίλαθλος της θρυλικής ομάδας του αμερικανικού ποδοσφαίρου San Francisco Giants. Το 2011 έκανε… το λάθος να φορέσει τα χρώματα της ομάδας του στον εκτός έδρας εναρκτήριο αγώνα του πρωταθλήματος με τους Los Angeles Dodgers.

Αποτέλεσμα ήταν να πέσει θύμα άγριου ξυλοδαρμού έξω από το γήπεδο των Dodgers και να χτυπηθεί βάναυσα από τον Louie Sanchez και τον Marvin Norwood, φιλάθλους – αν κανείς μπορεί να τους χαρακτηρίσει έτσι – της ομάδας του LA.

Τα χτυπήματα που δέχτηκε ο Stow του προκάλεσαν μόνιμες εγκεφαλικές βλάβες και άλλα σοβαρά τραύματα, «πληγές» που σίγουρα δεν επουλώνονται με τα 18 εκατ. δολάρια που του εκδίκασε ως αποζημίωση το αρμόδιο δικαστήριο.

Σύμφωνα με δημοσίευμα του Bloomberg, σήμερα ο Stow πέφτει ξανά θύμα, αυτή τη φορά των άγνωστων διατάξεων του νόμου που δίνουν στις ασφαλιστικές το δικαίωμα να ανακτούν ιατρικά έξοδα που προκαλούνται από τρίτους, ακόμη και πριν αποζημιωθεί το θύμα.

Στην περίπτωση του Stow, ενώ στους Dodgers επιδικάστηκε ποσό αποζημίωσης 13,9 εκατ. δολαρίων, η ασφαλιστική του, η Envision Healthcare, είχε το νόμιμο δικαίωμα να απαιτήσει τα πάνω από 3,4 εκατ. δολάρια που πλήρωσε για τη θεραπεία του Bryan. Σημειώνεται ότι ο Bryan Stow δεν έχει δει ακόμη το… χρώμα του χρήματος.

Όπως αναφέρεται στο δημοσίευμα, η Envision παράλληλα εκχώρησε τα δικαιώματά της για τα 3,4 εκατ. δολάρια, στην ασφαλιστική των Dodgers, έναντι τιμήματος μειωμένου κατά 1,8 εκατ. δολάρια, με αποτέλεσμα η ασφαλιστική των Dodgers να αφαιρεί 3,4 εκατ. δολάρια από το συνολικό ποσό αποζημίωσης και να αναγνωρίζει 1,6 εκατ. δολάρια.

Ο Stow χρωστάει στους δικηγόρους του 3,6 εκατ. δολάρια, ενώ το Γενικό Νοσοκομείο του San Francisco έχει από την πλευρά του κινήσει νομικές διαδικασίες για τα 1,2 εκατ. δολάρια που δεν έχει καταβάλλει για ιατρικά έξοδα η ασφαλιστική του Stow.

Οι θύτες Sanchez και Norwood είναι υπεύθυνοι για τα 4 από τα 18 εκατ. δολάρια της αποζημίωσης που έχει εκδικαστεί, όμως κανείς από τους δύο δεν αναμένεται να πληρώσει το ποσό που του αναλογεί.

Κατά συνέπεια, ο Stow ενδέχεται να λάβει τελικά μόλις 5,8 εκατ. δολάρια, ενώ έξοδα ιατρικής περίθαλψης και αποκατάστασης για το υπόλοιπο της ζωής του εκτιμώνται κοντά στα 30 εκατ. δολάρια


ΠΗΓΗ : www.insurancedaily.gr/%CE%B9%CF%83%CF%84...8%CF%8D%CE%BC%CE%B1/
Last Edit: 11 Apr 2015 14:51 by sin.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: kathrine

Υγεία: αποταμίευση μετρητών ή ασφαλιστικό συμβόλαιο; 12 Apr 2015 01:03 #78

  • Johan (larry)
  • Johan (larry)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 545
  • Thank you received: 46
  • Karma: -6
3,600,000$ συνηθιζεται εκει περα να ειναι η αμοιβη των δικηγορων?

Η Envision Healthcare, λεει, ειχε το δικαιωμα να παρει 3,5 εκατομμυρια διοτι η επιθεση προκληθηκε απο τριτους.
Ο ασφαλιζομενος το ηξερε αυτο ή ηταν στα ψιλα γραμματα που δε διαβασε?
τουσκ εισαι και φαινεσαι ρε
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.067 seconds