Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Χρηματιστήριο, αμοιβαία κεφάλαια, ομόλογα, έντοκα γραμμάτια, χρυσές λίρες, ακίνητα

TOPIC: Πιθανές κρυψώνες χρημάτων

Πιθανές κρυψώνες χρημάτων 21 Apr 2015 05:45 #28

  • starmaker
  • starmaker's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 476
  • Thank you received: 190
  • Karma: 21 (2)
Καλυτερα να μπουν οι ληστες και να με σκοτωσουν απο το να με τρεχει 20χρονια στα δικαστηρια καμια Κωσταντοπουλου ως δικηγορο του ληστη για ανθρωπινα δικαιωματα κοκ Ο ληστης τουλαχιστον θα σου προσφερει μια ευκολη "εξοδο". Φανταζεσαι ομως δικαστηριο με τον ΑΝΤΑΡΣΥΑ να διαδηλωνει απεξω βριζοντας σε χρυσαυγιτη και φασιστα και ας μην εχεις καμια σχεση με ολα αυτα; Ρε 10 φορες καλυτερα να σε ληστεψουν μετα φονου!!!!!
The administrator has disabled public write access.

Πιθανές κρυψώνες χρημάτων 21 Apr 2015 11:10 #29

  • Filoxrimatos
  • Filoxrimatos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 882
  • Thank you received: 294
  • Karma: 18 (-1)
starmaker wrote:
Καλυτερα να μπουν οι ληστες και να με σκοτωσουν απο το να με τρεχει 20χρονια στα δικαστηρια καμια Κωσταντοπουλου ως δικηγορο του ληστη για ανθρωπινα δικαιωματα κοκ Ο ληστης τουλαχιστον θα σου προσφερει μια ευκολη "εξοδο". Φανταζεσαι ομως δικαστηριο με τον ΑΝΤΑΡΣΥΑ να διαδηλωνει απεξω βριζοντας σε χρυσαυγιτη και φασιστα και ας μην εχεις καμια σχεση με ολα αυτα; Ρε 10 φορες καλυτερα να σε ληστεψουν μετα φονου!!!!!

Όχι ρε, εντάξει ! Θα βρεις κι εσύ ένα καλό δικηγόρο (Κούγιας, μανούλα σε κάτι τέτοια) και θα βγεις έξω με αναστολή κι ένα χρηματικό πρόστιμο.
The administrator has disabled public write access.

Πιθανές κρυψώνες χρημάτων 21 Apr 2015 14:54 #30

  • Ghost (Phantom)
  • Ghost (Phantom)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Ουκ αν λαβεις παρα του μη εχοντος
  • Posts: 297
  • Thank you received: 57
  • Karma: 8
starmaker wrote:
Καλυτερα να μπουν οι ληστες και να με σκοτωσουν απο το να με τρεχει 20χρονια στα δικαστηρια καμια Κωσταντοπουλου ως δικηγορο του ληστη για ανθρωπινα δικαιωματα κοκ Ο ληστης τουλαχιστον θα σου προσφερει μια ευκολη "εξοδο". Φανταζεσαι ομως δικαστηριο με τον ΑΝΤΑΡΣΥΑ να διαδηλωνει απεξω βριζοντας σε χρυσαυγιτη και φασιστα και ας μην εχεις καμια σχεση με ολα αυτα; Ρε 10 φορες καλυτερα να σε ληστεψουν μετα φονου!!!!!

Εγω εχω μακρα αντιθετη αποψη μαζι σου, οπως σεβομαι και δεν πειραζω κανενα,ετσι απαιτω και εγω σεβασμο, και ιδιως μεσα στο σπιτι μου, προτιμω καποιος που δεν εχει να φαει να μου χτυπησει την πορτα και να μου ζητησει χρηματα,παρα με την βια.
Ό,τι δεν συνέβη ποτέ, είναι ό,τι δεν ποθήσαμε αρκετά.
Νίκος Καζαντζάκης
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Πιθανές κρυψώνες χρημάτων 21 Apr 2015 15:01 #31

  • Ghost (Phantom)
  • Ghost (Phantom)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Ουκ αν λαβεις παρα του μη εχοντος
  • Posts: 297
  • Thank you received: 57
  • Karma: 8
soto51 wrote:
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
1) Υπάρχει σοβαρός κίνδυνος εξοστρακισμού σφαίρας, με κίνδυνο να σκοτωθούμε.

2) έναν ελληνικό ποιμενικό μέσα στο σπίτι...

3) Τι δικαστήρια κ λαλακίες...
Διαφωνεί κανείς;

Ναι, εγώ σε μερικά:

1) Αυτό είναι ένας μύθος. Η έκφραση "τον χτύπησε το βλήμα ύστερα από εξοστρακισμό και τον τραυμάτισε" έχει εφευρεθεί για νομικούς λόγους. Για να δεχτεί το δικαστήριο ότι ο δράστης δεν είχε σκοπό τη βλάβη του θύματος, και να μπορεί να ρίξει ελαφρύτερη ποινή. Στην πραγματικότητα ο δράστης είχε ρίξει στο σταυρό.
Είναι ΕΞΑΙΡΕΙΤΚΑ ΣΠΑΝΙΟ βλήμα ύστερα από εξοστρακισμό να έχει ισχύ τόση ώστε να προκαλέσει σημαντική βλάβη. Δεν αποκλείεται, αλλά είναι εξαιρετικά σπάνιο. Σχεδόν αδύνατο.
Βεβαίως αν πυροβοληθεί ένας τοίχος θα σκάσουν κομμάτια σοβά και θα χτυπήσουν ίσως κάποιον, αλλά αυτά δεν περνάνε ούτε το δέρμα του ανθρώπου.

2) Υπάρχουν θέματα οσμής, να ξέρεις. (Γιατί αυτά τα ζώα δεν τα πλένουμε). Σε κάθε περίπτωση, το μέγεθος παίζει σημαντικό ρόλο.

ProkOrth.jpg


3) Είναι να μη μπλέξεις. Αν μπλέξεις, δεν ξεμπλέκεις ούτε σε 10 χρόνια.

Soto ,ωραιος ο σκυλος ,οσο περι βληματων συμφωνω μαζι σου σε ενα μεγαλο ποσοστο,αλλα παιζουν και πολλες παραμετροι σχετικα με την επιφανεια καθως και γωνια ρηψης.
Οσο για μπλεξιματα,ου μπλεξεις μακρια απο εμας
Ό,τι δεν συνέβη ποτέ, είναι ό,τι δεν ποθήσαμε αρκετά.
Νίκος Καζαντζάκης
The administrator has disabled public write access.

Πιθανές κρυψώνες χρημάτων 21 Apr 2015 15:24 #32

starmaker wrote:
Καλυτερα να μπουν οι ληστες και να με σκοτωσουν απο το να με τρεχει 20χρονια στα δικαστηρια καμια Κωσταντοπουλου ως δικηγορο του ληστη για ανθρωπινα δικαιωματα κοκ Ο ληστης τουλαχιστον θα σου προσφερει μια ευκολη "εξοδο". Φανταζεσαι ομως δικαστηριο με τον ΑΝΤΑΡΣΥΑ να διαδηλωνει απεξω βριζοντας σε χρυσαυγιτη και φασιστα και ας μην εχεις καμια σχεση με ολα αυτα; Ρε 10 φορες καλυτερα να σε ληστεψουν μετα φονου!!!!!


Σιγά μην τους κάνουμε κ τη χάρη να μας σκοτώσουν..
Όπως έγραψα κ πριν , το θέμα είναι να ΜΗΝ μπουν στο σπίτι.
Άρα, ασφαλίζουμε πατζούρια, βάζουμε πτυσσόμενα καγκελα στα μπαλκόνια κ γενικά ενισχύουμε το σπίτι απο μια πιθανή εισβολή.
Πρόσφατα έδωσα 300€ για νέα κλειδαριά με μικρό κλειδί κ τώρα σχεδιάζω κάποιες ενισχύσεις στα δωμάτια που έχουν μπαλκόνια.
Για την κύρια είσοδο, βάζω κ μια σφήνα όταν είμαι μέσα( όχι αυτη της τηλ διαφήμισης), για επιπλέον προστασία.
Αν κ με αυτή την κλειδαριά που εβαλα, είναι λίγο δύσκολο, γιατί αν προσπαθήσουν να την παραβιάσουν, σίγουρα θέλουν τροχό, οπότε ξυπνάω οχι μόνο εγώ, αλλα κ οι γείτονες.

Τώρα, ΑΝ μπουν σπίτι, τα πράγματα είναι δύσκολα.
Γενικά πιστεύω οτι τα όπλα δεν πρέπει να χρησιμοποιούνται σε κλειστούς χώρους.
Μπορεί να μην εξοστρακιστεί η σφαίρα, ακόμη κ αν πέσει σε σιδερένιο αντικείμενο, πχ ενεργειακό τζάκι, υπάρχει όμως ο κίνδυνος πάνω στην πάλη να σκοτωθούμε εμείς.
Ακόμη όμως κ να σκοτώσουμε τον κλέφτη, δεν γλιτώνουμε το δικαστήριο.
Στην καλύτερη περίπτωση θα φάμε 4-5 χρόνια με αναστολή.
Για αθώωση, με κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ, δεν το βλέπω.
Πράγματι, τα σκυλιά στο σπίτι είναι μπελάς. Καλύτερα στον κήπο μας, να μετακινούνται ελεύθερα....κ όποιον πάρει ο χάρος..

Εγώ, σαν λύση προτείνω το σπρέυ πιπεριού κάτω απο το κρεββάτι μας.

Είναι απίστευτα ερεθιστικό για τα ματια κ την αναπνοή κ πονάει απίστευτα..
Βέβαια, είναι παράνομο...
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
Last Edit: 21 Apr 2015 15:26 by ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos).
The administrator has disabled public write access.

Πιθανές κρυψώνες χρημάτων 21 Apr 2015 15:55 #33

  • Johan (larry)
  • Johan (larry)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 545
  • Thank you received: 46
  • Karma: -6
Παιδια, να τα κρυψετε στη πισινα σας, στο πατο σε κρυφη καταπακτη. Εκει δε θα σκεφτουν να ψαξουν.
τουσκ εισαι και φαινεσαι ρε
The administrator has disabled public write access.

Πιθανές κρυψώνες χρημάτων 21 Apr 2015 16:06 #34

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Ghost (Phantom) wrote:
περι βληματων συμφωνω μαζι σου σε ενα μεγαλο ποσοστο, αλλα παιζουν και πολλες παραμετροι σχετικα με την επιφανεια καθως και γωνια ρηψης.
Ακριβώς γι' αυτό είπα ότι είναι εξαιρετικά σπάνιο να συμβεί.
Πρέπει να συντρέξουν πάρα πολλές "ευνοϊκές" για την περίπτωση συνθήκες ώστε να συμβεί το τέτοιου είδους ατύχημα. Τόσο πολλές που πρακτικά δεν συμβαίνει ποτέ.

Προσωπικά, ως παιδί, έχω φάει στο μέτωπο ποτηράκι αεροβόλου (αν πήγαινε 4cm πιο κάτω και 5cm πιο αριστερά ή πιο δεξιά θα μου είχε βγάλει κάποιο μάτι) το οποίο ανακλάστηκε πάνω σε πέλμα ρόδας αυτοκινήτου (την οποία είχα σημαδέψει, και πέτυχα στο κέντρο).
Έχουν περάσει δεκαετίες από τότε, αλλά ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΧΝΩ.
Δεν θα μπορούσε να συμβεί αν το βλήμα ήταν από πυροβόλο (και όχι από αεροβόλο) όπλο. Γιατί τότε θα τρύπαγε το λάστιχο (και θα πήγαινε πιο μέσα).
Όπως είπες, παίζουν πολλές παράμετροι.

Για να επιστρέψω στο θεμα μας όμως, στην υποθετική περίπτωση όπου:
-Θα ήμουν μέσα στο σπίτι μου.
-Θα μπούκαραν ληστές ή διαρρήκτες με κακές προθέσεις.
-Θα είχα όπλο γεμάτο στο χέρι μου.
η πιθανότητα του να πάθω κάτι εγώ (ή κάποιος δικός μου) από "εξοστρακισμό" του βλήματος ΔΕΝ θα με σταμάταγε από το να την ανάψω στους εισβολείς.
Τα υπόλοιπα (δικαστικά, αστυνομίες, τσιλιαδόρος κλπ) θα ερχόντουσαν δεύτερα.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Πιθανές κρυψώνες χρημάτων 21 Apr 2015 16:15 #35

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) wrote:
Ακόμη όμως κ να σκοτώσουμε τον κλέφτη, δεν γλιτώνουμε το δικαστήριο.
Συζήτηση μου με ΑΝΩΤΕΡΟ αξιωματικό της αστυνομίας (πάει καιρός: Σε ανύποπτο σε σχέση με σήμερα χρόνο, και το έχω ξαναγράψει εδώ μέσα):
-"Αν θέλεις να μην μπλέξεις, να μη μας φωνάξεις".
-"Και τι να τον κάνω?"
-"Τύλιξε τον σε μια κουβέρτα και πέτα τον στο ρέμα. Μετά, αν θες πάρε ένα ανώνυμο τηλέφωνο και πες μας "εκεί είναι ένας τυλιγμένος". Εμείς θα πάμε, θα τον βρούμε, θα κάνουμε έρευνα, θα καταλήξουμε στο συμπέρασμα "ξεκαθάρισμα λογαριασμών μεταξύ μελών του υποκόσμου" και θα βάλουμε την υπόθεση στο αρχείο. Αν μας φωνάξεις, δεν θα ξεμπλέξεις ούτε σε 10 χρόνια".
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)

Πιθανές κρυψώνες χρημάτων 21 Apr 2015 16:21 #36

soto51 wrote:
-"Αν θέλεις να μην μπλέξεις, να μη μας φωνάξεις".

Απίστευτο!!!
Το ειπαν κ σε σένα αυτό;
Γιατί τα ίδια ειπαν κ στον γνωστό μου που τον έκλεψαν πρόσφατα, όπως έγραψα πριν..
Του είπαν "κάνε ότι θες με αυτόν, σκοτωσέ τον, μόνο μην μας φωνάξεις.Δεν μας ενδιαφέρουν τέτοιοι τύποι".
Νόμιζα οτι μου έκανε πλάκα, γιαυτό δεν το έγραψα ως παράδειγμα...
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)
Time to create page: 0.074 seconds