Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Χρηματιστήριο, αμοιβαία κεφάλαια, ομόλογα, έντοκα γραμμάτια, χρυσές λίρες, ακίνητα

TOPIC: Επένδυση σε εταιρία ανακύκλωσης

Επένδυση σε εταιρία ανακύκλωσης 16 Sep 2015 04:01 #1

Σερφάροντας στο ιντερνετι και ψάχνοντας για ιδεες, έπεσα πάνω στο Recyclix.com. Πρόκειται για μια εταιρία ανακύκλωσης που έχει έδρα την Βαρσοβία της Πολωνίας και δίνει την ευκαιρία σε απλούς ανθρώπους να επενδύσουν στην διαδικασία της ανακύκλωσης.

Πριν αρχίσετε να λιθοβολείτε, να σας πω ότι δεν χρειάζεται να επενδύσετε δικά σας λεφτά! μπορείτε να ξεκινήσετε με ένα μπόνους 20€ που παίρνετε αν κάνετε εγγραφή από το https://recyclix.com/?id=7831559226ea70 (είναι το προσωπικό μου referral link. Αν θέλετε μπορείτε να κάνετε εγγραφή στο https://recyclix.com αλλά δεν θα πάρετε το μπόνους των 20€ και θα πρέπει να βάλετε δικά σας λεφτά)

Η διαδικασία έχει ως εξής:
  1. Κάνετε εγγραφή από αυτό το link για να πάρετε 20€ μπόνους
  2. (Αν θέλει ο Admin ας βάλει το δικό του refferal link, απλά είναι απαραίτητο για να μην χάσετε το μπόνους)
  3. Μπαίνετε στο “Member’s area” και χρησιμοποιείτε τα 20€ για να αγοράσετε “Waste“.
  4. Περιμένετε 3 εβδομάδες μέχρι να ολοκληρωθεί ο πρώτος κύκλος της ανακύκλωσης
  5. Μόλις ολοκληρωθεί ο πρώτος κύκλος πατάτε “Recycle” για να ξεκινήσει ο επόμενος κύκλος.
  6. Μόλις θα έχουν ολοκληρωθεί αρκετοί κύκλοι ώστε να έχετε κέρδος τουλάχιστον 20€ (δεν μπορείτε να κάνετε ανάληψή του αρχικού μπόνους), τότε θα μπορείτε να κάνετε ανάληψή μέσω Paypal, τραπεζικής κατάθεσης ή ακόμα και Bitcoin.

Η όλη διαδικασία δεν απαιτεί να επενδύσετε δικά σας χρήματα, αλλά αν το κάνετε θα έχετε μεγαλύτερο και ποιο γρήγορο κέρδος.

Μπορεί και να είναι απάτη, αλλά από τη στιγμή δεν είναι απαραίτητη η κατάθεση χρημάτων, μπορεί οποιοσδήποτε να δοκιμάσει χωρίς κανένα ρίσκο.

Ένα καλό σημάδι είναι ότι στην ιστοσελίδα αναγράφεται η διεύθυνση, το τηλέφωνο και άλλα στοιχεία της εταιρίας, ενώ προσκαλούν όποιον θέλει να επισκεφθεί τις εγκαταστάσεις τους!

Ακόμη και ότι οι συναλλαγές μπορούν να γίνουν με Paypal, είναι καλό σημάδι.

Αυτά από εμένα, ξεκινάω και βλέπουμε πως θα πάει.
The administrator has disabled public write access.

Επένδυση σε εταιρία ανακύκλωσης 17 Sep 2015 01:53 #2

έκανα και εγώ εγγραφή και αγόρασα τα 20ευρώ waste . Αναφέρει οτι το κάνει για να δεί πως θα λειτουργήσει το site .Αυτο που έχω να πώ είναι ότι είναι χωρίς κόστος και μου μοιάζει σαν παιχνίδι. καθώς το έψαξα παραπάνω άλλα site λένε για απάτη άλλα για κάτι νόμιμο.
Το πήγα λίγο παραπάνω και έψαξα την έκθεση Recycling Trade Show in Dortmund όπου και παίρνει μέρος.
Όσο για τα κέρδη αυτά θα έρθουν μόνο από την πλήρη περίοδο των 5 εβδομάδων και ξανά ανακύκλωση αφού αν πουλήσεις πριν τότε παίρνει μόνο το χ*υ*25%=κέρδος όπου χ=αρχική επένδυση ,υ=σε ποια εβδομάδα θα τα βγάλεις .
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: giorgos (georgios1978)

Επένδυση σε εταιρία ανακύκλωσης 17 Sep 2015 04:03 #3

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Αφού δε ζητάνε λεφτά δεν μπορεί να τους κατηγορήσει κάποιος για κάτι.
Όμως:

1) Το ότι ζητάνε (συλλέγουν) email εμένα με βάζει σε σκέψεις. Συλλογές από email σχηματίζουν mailing lists οι οποίες πωλούνται, στην αγορά των διαφημιστών.
2) Το "τζάμπα" χρησιμοποιείται αρκετές φορές ως κράχτης, ώστε αργότερα να αρχίσει μια (έστω και ελαφριά) ζητουλίαση. Δεν ξέρω αν αυτοί είναι η περίπτωση, αυτό θα μας το πουν οι φίλοι που "γράφτηκαν", το παρακολουθούν, κλπ. Εγώ δεν...

Μπορεί να πέφτω και έξω, πάντα.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Επένδυση σε εταιρία ανακύκλωσης 17 Sep 2015 04:11 #4

soto51 wrote:
1) Το ότι ζητάνε (συλλέγουν) email εμένα με βάζει σε σκέψεις. Συλλογές από email σχηματίζουν mailing lists οι οποίες πωλούνται, στην αγορά των διαφημιστών.
2) Το "τζάμπα" χρησιμοποιείται αρκετές φορές ως κράχτης, ώστε αργότερα να αρχίσει μια (έστω και ελαφριά) ζητουλίαση. Δεν ξέρω αν αυτοί είναι η περίπτωση, αυτό θα μας το πουν οι φίλοι που "γράφτηκαν", το παρακολουθούν, κλπ. Εγώ δεν...

Αυτά είναι εύκολο να τα αποφύγεις:
1) Δεν δίνεις το κυριο email
2) Αν αρχίσουν να ζητάνε, απλά δεν δίνεις! ;)
The administrator has disabled public write access.

Επένδυση σε εταιρία ανακύκλωσης 17 Sep 2015 04:29 #5

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
giorgos (georgios1978) wrote:
soto51 wrote:
1) Το ότι ζητάνε (συλλέγουν) email εμένα με βάζει σε σκέψεις. Συλλογές από email σχηματίζουν mailing lists οι οποίες πωλούνται, στην αγορά των διαφημιστών.
2) Το "τζάμπα" χρησιμοποιείται αρκετές φορές ως κράχτης, ώστε αργότερα να αρχίσει μια (έστω και ελαφριά) ζητουλίαση. Δεν ξέρω αν αυτοί είναι η περίπτωση, αυτό θα μας το πουν οι φίλοι που "γράφτηκαν", το παρακολουθούν, κλπ. Εγώ δεν...

Αυτά είναι εύκολο να τα αποφύγεις:
1) Δεν δίνεις το κυριο email
2) Αν αρχίσουν να ζητάνε, απλά δεν δίνεις! ;)

Επί πλέον αυτών που λες, πρέπει να έχεις και όρεξη να ασχοληθείς ;) ;)
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Επένδυση σε εταιρία ανακύκλωσης 17 Sep 2015 04:35 #6

soto51 wrote:
giorgos (georgios1978) wrote:
soto51 wrote:
1) Το ότι ζητάνε (συλλέγουν) email εμένα με βάζει σε σκέψεις. Συλλογές από email σχηματίζουν mailing lists οι οποίες πωλούνται, στην αγορά των διαφημιστών.
2) Το "τζάμπα" χρησιμοποιείται αρκετές φορές ως κράχτης, ώστε αργότερα να αρχίσει μια (έστω και ελαφριά) ζητουλίαση. Δεν ξέρω αν αυτοί είναι η περίπτωση, αυτό θα μας το πουν οι φίλοι που "γράφτηκαν", το παρακολουθούν, κλπ. Εγώ δεν...

Αυτά είναι εύκολο να τα αποφύγεις:
1) Δεν δίνεις το κυριο email
2) Αν αρχίσουν να ζητάνε, απλά δεν δίνεις! ;)

Επί πλέον αυτών που λες, πρέπει να έχεις και όρεξη να ασχοληθείς ;) ;)

άλλο αυτό!

Πάντως και να θέλει κανείς να βάλει λεφτά, τα capital controls δεν τον αφήνουν, οπότε παίζουμε με το μπόνους έτσι και αλλιώς.
The administrator has disabled public write access.

Επένδυση σε εταιρία ανακύκλωσης 17 Sep 2015 06:33 #7

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
giorgos (georgios1978) wrote:
τα capital controls δεν τον αφήνουν
Νομίζω ότι επετράπη €500/μήνα/άτομο (ή πρόκειται να επιτραπεί σύντομα), οπότε για το κοσάρικο δεν θα έχεις πρόβλημα.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Επένδυση σε εταιρία ανακύκλωσης 18 Sep 2015 01:02 #8

  • vag1129 (Akis Papas)
  • vag1129 (Akis Papas)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • frugallivingingreece
  • Posts: 373
  • Thank you received: 124
  • Karma: 9 (3)
ενδιαφέρον
λείπουν τέτοια εναλλακτικά προιόντα αλλά και άλλα που έχουν οι αμερικάνοι εδώ και δεκαέτιες όπως τα projects bonds
γέλα κι ο κόσμος θα γελάει μαζί σου. κλάψε και θα κλαις μόνος.
The administrator has disabled public write access.

Επένδυση σε εταιρία ανακύκλωσης 18 Sep 2015 06:46 #9

  • Reactor
  • Reactor's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 58
  • Thank you received: 18
  • Karma: -13
Είναι σχεδόν σίγουρα Ponzi Scheme και πολύ καλό μαλιστα.
Κάποιοι το έψαξαν λίγο και παράθεσαν τα ευρήματα τους εδώ bitcointalk.org/index.php?topic=1128611.0
Last Edit: 18 Sep 2015 07:10 by Reactor.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.109 seconds