Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Χρηματιστήριο, αμοιβαία κεφάλαια, ομόλογα, έντοκα γραμμάτια, χρυσές λίρες, ακίνητα

TOPIC: Επένδυση σε εταιρία ανακύκλωσης

Επένδυση σε εταιρία ανακύκλωσης 25 Sep 2015 14:59 #19

George (geo821) wrote:
giorgos (georgios1978) wrote:
soto51 wrote:
1) Το ότι ζητάνε (συλλέγουν) email εμένα με βάζει σε σκέψεις. Συλλογές από email σχηματίζουν mailing lists οι οποίες πωλούνται, στην αγορά των διαφημιστών.
2) Το "τζάμπα" χρησιμοποιείται αρκετές φορές ως κράχτης, ώστε αργότερα να αρχίσει μια (έστω και ελαφριά) ζητουλίαση. Δεν ξέρω αν αυτοί είναι η περίπτωση, αυτό θα μας το πουν οι φίλοι που "γράφτηκαν", το παρακολουθούν, κλπ. Εγώ δεν...

Αυτά είναι εύκολο να τα αποφύγεις:
1) Δεν δίνεις το κυριο email
2) Αν αρχίσουν να ζητάνε, απλά δεν δίνεις! ;)

Νομίζω πως δεν αρκεί να παίζεις μόνο με το μπόνους. Για να μπορέσεις να κάνεις withdraw τα υποτιθέμενα κέρδη σου, ζητάνε να καταθέσεις πρώτα τουλάχιστον 20 ευρώ και ο ίδιος....

που το ειδες αυτό? Στο σιτε αναφερει "Please note that if you do not invest your own funds and just use your 20€ bonus, it will take a few complete cycles to generate enough profit to make a successful withdrawal as the minimum is 20 euros."
The administrator has disabled public write access.

Επένδυση σε εταιρία ανακύκλωσης 25 Sep 2015 16:11 #20

  • George (geo821)
  • George (geo821)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 963
  • Thank you received: 190
  • Karma: 19
giorgos (georgios1978) wrote:
George (geo821) wrote:
giorgos (georgios1978) wrote:
soto51 wrote:
1) Το ότι ζητάνε (συλλέγουν) email εμένα με βάζει σε σκέψεις. Συλλογές από email σχηματίζουν mailing lists οι οποίες πωλούνται, στην αγορά των διαφημιστών.
2) Το "τζάμπα" χρησιμοποιείται αρκετές φορές ως κράχτης, ώστε αργότερα να αρχίσει μια (έστω και ελαφριά) ζητουλίαση. Δεν ξέρω αν αυτοί είναι η περίπτωση, αυτό θα μας το πουν οι φίλοι που "γράφτηκαν", το παρακολουθούν, κλπ. Εγώ δεν...

Αυτά είναι εύκολο να τα αποφύγεις:
1) Δεν δίνεις το κυριο email
2) Αν αρχίσουν να ζητάνε, απλά δεν δίνεις! ;)

Νομίζω πως δεν αρκεί να παίζεις μόνο με το μπόνους. Για να μπορέσεις να κάνεις withdraw τα υποτιθέμενα κέρδη σου, ζητάνε να καταθέσεις πρώτα τουλάχιστον 20 ευρώ και ο ίδιος....

που το ειδες αυτό? Στο σιτε αναφερει "Please note that if you do not invest your own funds and just use your 20€ bonus, it will take a few complete cycles to generate enough profit to make a successful withdrawal as the minimum is 20 euros."

Δεν ξέρω αν χάνω τίποτα (καθώς η διαδικασία -μάλλον για ευνόητους λόγους φαίνεται πολύ σύνθετη-) αλλά απ' ότι καταλαβαίνω για να βγάλεις 20 ευρώ από το μπόνους παίζει να σου πάρει και κάνα χόνο...(και για να τα βγάλεις θα πρέπει η τιμή ανάμεσα σε τιμή αγοράς και τιμή πώλησης να έχει πολλαπλασιαστεί).
Παίρνεις 20 ευρώ μπόνους και αγοράζεις αντίστοιχη ποσότητα στην αξία αγοράς.
Μετά από 3 εβδομάδες έχεις βγάλει το 6% = μόλις 1.20 ευρώ.
Μετά από άλλες 2 εβδομάδες (σύνολο 5) ολοκληρώνεται ο κύκλος και είτε θα πάρεις άλλο 8% από τη διαφορά μεταξύ τιμή αγοράς και τιμή πώλησης ή το 25% αυτής της διαφοράς αν πουλήσεις.
Αν δεν πουλήσεις, δεν καταλαβαίνω αν μπορείς να συνεχίσεις να παίζεις με το ίδιο και να παίρνεις πάλι 6% ή τί συμβαίνει. Λογικά δεν θα γίνεται.
Αν πουλήσεις παίρνεις το 25% της διαφοράς της αξίας. Εστω πως έχει διπλασιαστεί η αξία (θα έχει???), θα πάρεις 10 ευρώ (40 ευρώ χ 25%) + 1.20 ευρώ το κέρδος = 11.20.
Με τα 11.20 ευρώ αγοράζεις πάλι και συνεχίσεις άλλον έναν κύκλο.
Επομένως, αν δεν χάνω κάτι για να βγάλεις κέρδος θα πρέπει η τιμή πώλησης να είναι τουλάχιστον 4 φορές υψηλότερη από την τιμή αγοράς.........

ΥΓ: Όπως και να χει, σιγά μην σου δίνει κανείς τζάμπα λεφτά και τη δυνατότητα να τα πολλαπλασιάσεις...........Δοκίμασε το και θα έχει ενδιαφέρον να διαβάσουμε τα συμπεράσματα μετά από κάνα 3μηνο.
Last Edit: 25 Sep 2015 16:12 by George (geo821).
The administrator has disabled public write access.

Επένδυση σε εταιρία ανακύκλωσης 21 Oct 2015 01:29 #21

Σημερα ολοκληρωθηκε και η δευτερη φαση του κύκλου.

Τώρα έχω πολύ καλύτερη κατανόηση της διαδικασίας.

Οταν ειχε τελειωσει η πρωτη από τις 2 φάσεις, ειχα την επιλογή να πουλήσω το μερίδιο μου του οποιου η αξία είχε αυξηθεί από 20€ σε 40 και να πάρω το 25%, δηλαδή 10 ευρώ ή να συνεχίσω στη δευτερη φάση. επέλεξα να συνεχίσω στη δευτερη φάση γιατί αν πουλούσα δεν θα είχα τη δυνατότητα να κάνω ανάλυψη τα 10 ευρώ, αφού το ελαχιστό ποσο για αναληψη είναι 20€. Αφού επέλεξα να συνεχίσω στη δευτερη φάση, μπήκαν στο λογαριασμό μου 1.20€ που είναι το κέρδος 6% της πρώτης φάσης. ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ: αν δεν συνεχισεις στην επομενη φαση ή δεν επιλέξεις να ξεκινήσεις νέο κύκλο, δεν παίρνεις το κέρδος της κάθε φάσης!

Τωρα που τελείωσε και η δεύτερη φάση είχα πάλι τη δυνατότητα να πουλήσω τα υλικά αξίας 60€ (θα έπαιρνα το 25%, δηλαδή 15€) ή να ξεκινήσω από την αρχή, φυσικά ξεκίνησα από την αρχή γιατί πάλι δεν θα είχα αρκετά λεφτά ωστέ να κάνω αναλυψη (θα είχα 15 + 1,20€) και μπήκαν στο λογαριασμό μου άλλα 1,60€ που ειναι το κέρδος από το δευτερο γύρο (Συνολο 2,80 με τα κέρδη του πρώτου γύρου).

Επιλέγοντας να ξεκινήσω από την αρχή, είμαι πάλι στα 100 κιλά Waste (20€) οπότε στο τέλος των 2 φάσων και του δευτερου κύκλου θα έχω άλλα 2,80 + το 25% από τα 60 ευρω από την αξία που θα έχουν τότε τα υλικά. Αν επέλεγα να πουλήσω στο τέλος του δευτερου γύρου, πάλι δεν θα είχα μαζεψει τα 20 ευρω που χειάζονται για να κανω ανάληψη, θα είχα 2,80 από τον πρώτο κύκλο + 1,20 από την πρώτη φάση του δευτερού κύκλου + 15€ (το 25% από τα 60 ευρώ) ΔΕΝ θα επαιρνά τα κέρδη 8% του δευτερου γύρου, γιατι όπως είπα αυτά τα παίρνεις μόνο αν επιλέξεις να συνεχίσεις τη διαδικασία. Οπότε θα πρέπει να επιλέξω να ξεκινήσω πάλι απο την αρχή και να πάω και σε τρίτο κυκλο. Ε στο τέλος του τρίτου κύκλου θα μπορώ επιτέλους να κάνω ανάλυψη του ποσού που τότε θα είναι 2,80 απο τον πρωτο κυκλο + 2,80 απο τον δευτερο κυκλο + 1,20 απο την πρωτη φαση του τρίτου κύκλου + 15 ευρώ απο το 25% των 60 ευρώ, συνολο 21,80€

Η όλη διαδικασία κρατάει 15 εβδομάδες (5 εβδομάδες ο κάθε κύκλος) και το μόνο που χρειάζεται να κάνεις, είναι να επιλέγεις να συνεχιστεί η διδικασία όταν ολοκληρώνεται η κάθε φάση.
Last Edit: 21 Oct 2015 01:30 by giorgos (georgios1978).
The administrator has disabled public write access.

Επένδυση σε εταιρία ανακύκλωσης 21 Oct 2015 01:59 #22

  • ermakos
  • ermakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 789
  • Thank you received: 180
  • Karma: 12 (1)
Δηλαδή για να πάρεις το 20ρικο θές 4μηνες περιπου να παρακολουθείς τη διαδικασία?
The administrator has disabled public write access.

Επένδυση σε εταιρία ανακύκλωσης 21 Oct 2015 02:01 #23

ermakos wrote:
Δηλαδή για να πάρεις το 20ρικο θές 4μηνες περιπου να παρακολουθείς τη διαδικασία?

Δεν παρακολουθείς τιποτα, μονο 2 φορές στις 5 εβδομάδες πατάς ένα κουμπί
The administrator has disabled public write access.

Επένδυση σε εταιρία ανακύκλωσης 06 Jul 2016 13:17 #24

  • mikepaltri
  • mikepaltri's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 30
  • Thank you received: 9
  • Karma: 0 (1)
Ψιλοαπάτη είναι παιδιά!!!
Πήγα να κάνω withdraw στο λογαριασμό στο paypal και μου το απαγόρευσε από τη στιγμή που δεν έχω κάνει ο ίδιος κατάθεση!!!
Ας μας πει ο φίλος georgios1978 αν γνωρίζει κάτι άλλο...
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.066 seconds