Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Χρηματιστήριο, αμοιβαία κεφάλαια, ομόλογα, έντοκα γραμμάτια, χρυσές λίρες, ακίνητα
  • Page:
  • 1

TOPIC: Αγορά ιστιοπλοϊκού καταμαράν για ενοικίαση

Αγορά ιστιοπλοϊκού καταμαράν για ενοικίαση 06 May 2017 19:31 #1

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1780
  • Thank you received: 692
  • Karma: 35
Εχω αρχίσει εδω και ένα μηνα να ψάχνομαι για αγορά ιστιοπλοϊκού καταμαράν για ενοικίαση στο Ιόνιο. Νομίζω ότι ειναι απι τις συμφέρουσες επενδύσεις. Εγώ για να βρω προς ενοικίαση για τον Ιούλιο έφαγα 50 απορρίψεις πριν πάρω θετική απάντηση. Έχεις κανεις εμπειρία στο θέμα;
The administrator has disabled public write access.

Αγορά ιστιοπλοϊκού καταμαράν για ενοικίαση 06 May 2017 21:35 #2

  • Thanasis (atsi)
  • Thanasis (atsi)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 390
  • Thank you received: 164
  • Karma: 12
Σήμερα έτυχε να έχω βρεθεί με ενα φίλο και μεταξύ των άλλων που κουβεντιάζαμε μου είπε οτι εαν κάποιος είναι φορολογικός κάτοικος εξωτερικού και αγοράσει σκάφος δεν βαρύνεται με τεκμήρια.
Και μου το ανέφερε σαν πιθανή επένδυση εφόσον το νοικιάζεις.

Η αλήθεια είναι ότι δεν προχώρησα την κουβέντα γιατί δεν γνωρίζω τον χώρο και δεν μου φάνηκε ιδιαίτερα ελκυστική επιλογή, μάλλον έκανα λάθος.

Δραστηριοποιούνται και ιδιώτες με κάποια πλατφόρμα όπως η airbnb για τα ακίνητα;
Τι κεφάλαιο απαιτείται;
Lagom
The administrator has disabled public write access.

Αγορά ιστιοπλοϊκού καταμαράν για ενοικίαση 07 May 2017 00:27 #3

  • maria (mb361)
  • maria (mb361)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 5234
  • Thank you received: 1687
  • Karma: 35 (-37)
Thanasis (atsi) wrote:
Σήμερα έτυχε να έχω βρεθεί με ενα φίλο και μεταξύ των άλλων που κουβεντιάζαμε μου είπε οτι εαν κάποιος είναι φορολογικός κάτοικος εξωτερικού και αγοράσει σκάφος δεν βαρύνεται με τεκμήρια.
Και μου το ανέφερε σαν πιθανή επένδυση εφόσον το νοικιάζεις.

Η αλήθεια είναι ότι δεν προχώρησα την κουβέντα γιατί δεν γνωρίζω τον χώρο και δεν μου φάνηκε ιδιαίτερα ελκυστική επιλογή, μάλλον έκανα λάθος.

Δραστηριοποιούνται και ιδιώτες με κάποια πλατφόρμα όπως η airbnb για τα ακίνητα;
Τι κεφάλαιο απαιτείται;

Η Έκθεση, θεσμός, για το Επαγγελματικό Yachting στην Ελλάδα, για 16η συνεχή χρονιά διοργανώνεται από την Ένωση Πλοιοκτητών Ελληνικών Σκαφών Τουρισμού (ΕΠΕΣΤ) και τoν Ελληνικό Σύνδεσμο Μεσιτών & Εμπειρογνωμόνων Θαλαμηγών (ΕΣΜΕΘ), σε συνεργασία με τον Σύνδεσμο Ιδιοκτητών Τουριστικών Επαγγελματικών Σκαφών Άνευ Πληρώματος (ΣΙΤΕΣΑΠ) και τον Σύνδεσμο των εν Ελλάδι Τουριστικών και Ταξιδιωτικών Γραφείων (HATTA).

www.cnn.gr/oikonomia/epixeiriseis/story/...how-marina-zeas-2017
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Last Edit: 07 May 2017 00:28 by maria (mb361).
The administrator has disabled public write access.

Αγορά ιστιοπλοϊκού καταμαράν για ενοικίαση 07 May 2017 07:03 #4

  • sonik
  • sonik's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1313
  • Thank you received: 310
  • Karma: 1
gus (gus326) wrote:
Εχω αρχίσει εδω και ένα μηνα να ψάχνομαι για αγορά ιστιοπλοϊκού καταμαράν για ενοικίαση στο Ιόνιο. Νομίζω ότι ειναι απι τις συμφέρουσες επενδύσεις. Εγώ για να βρω προς ενοικίαση για τον Ιούλιο έφαγα 50 απορρίψεις πριν πάρω θετική απάντηση. Έχεις κανεις εμπειρία στο θέμα;


δια ποιους λογους απερριφθης????
Last Edit: 07 May 2017 07:06 by sonik.
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.080 seconds