Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Χρηματιστήριο, αμοιβαία κεφάλαια, ομόλογα, έντοκα γραμμάτια, χρυσές λίρες, ακίνητα

TOPIC: ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ 11 Feb 2015 15:33 #28

  • Sophie
  • Sophie's Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 9
  • Thank you received: 2
  • Karma: 0
Αγαπητέ starmaker το Disclaimer δεν νομίζω οτί θέλει ανάλυση. Είναι ξεκάθαρο.

Τώρα, σε περίπτωση χρεοκοπίας της εταιρίας, παίρνεις την αδειούλα σου και την πάς σε άλλο "μαγαζί" για εκμετάλλευση, την πουλάς ή στην τελική βάζεις μια αγγελία για επαγγελματία οδηγό και την ενοικιάζεις ο ίδιος.

Οι άδειες ταξί είναι κρατικές και στη μοναδική περίπτωση που μπορείς να χάσεις κάποια χρήματα από το αρχικό κεφάλαιο είναι εάν χρεοκοπήσει η Ελλαδίτσα μας και όχι η εταιρία μας. Παρόλα αυτά, όταν ανακάμψει από την χρεοκοπία ή άδεια θα ανακτήσει πάλι την αξία της αργά και σταθερά.

Ελπίζω να σε κάλυψα.

Φιλικά πάντα.
The administrator has disabled public write access.

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ 11 Feb 2015 20:33 #29

  • Voss
  • Voss's Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 89
  • Thank you received: 6
  • Karma: 3
Αγαπητή Σοφία, έχεις μια ΠΟΛΥ καλή εξήγηση για το γεγονός ότι άλλαξες το όνομά σου στο Facebook προφιλ, που εσύ μοιράστηκες, μερικά μηνύματα πιο πίσω, και το έκανες από ξένο και τελείως άσχετο το ελληνικότατο και εύηχο Σοφία Αλεξοπούλου;


Φιλικά πάντα.
The administrator has disabled public write access.

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ 11 Feb 2015 20:40 #30

  • Sophie
  • Sophie's Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 9
  • Thank you received: 2
  • Karma: 0
Αγαπητέ Voss,

η ερώτηση αυτή είναι εκτός θέματος και αναρωτιέμαι ως προς τι βοηθάει κάποιον που μπαίνει στο συγκεκριμένο νήμα να πάρει ιδέες σχετικά με το "ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ".

Φιλικά και από εμένα.
The administrator has disabled public write access.

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ 11 Feb 2015 21:16 #31

  • Voss
  • Voss's Avatar
  • OFFLINE
  • Banned
  • Posts: 89
  • Thank you received: 6
  • Karma: 3
Sophie wrote:
Αγαπητέ Voss,

η ερώτηση αυτή είναι εκτός θέματος και αναρωτιέμαι ως προς τι βοηθάει κάποιον που μπαίνει στο συγκεκριμένο νήμα να πάρει ιδέες σχετικά με το "ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ".

Φιλικά και από εμένα.

Κακή απάντηση.

Όταν παραθέτεις ένα προφίλ δημόσια με προσωπικά στοιχεία για περαιτέρω επικοινωνία ή ως "πειστήριο" της γνησιότητας της παρουσίας σου και αντιπροσωπεύεις μια εταιρεία που ζητά λεφτά ως επένδυση, έχω κάθε δικαίωμα να κοιτάξω -στα πλαίσια που μπορώ- την φερεγγυότητα των ανθρώπων που την αντιπροσωπεύουν (εν προκειμώ εσένα όπως και έκανα απλά ρίχνοντας μια ματιά στο προφιλ σου που ΕΣΥ μοιράστηκες).

Ο χρόνος προς έρευνα πριν την επένδυση για τοποθέτηση χρήματος αποτελεί μέρος της επένδυσης.
The administrator has disabled public write access.

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ 11 Feb 2015 21:39 #32

  • Sophie
  • Sophie's Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 9
  • Thank you received: 2
  • Karma: 0
Αγαπητέ μου Voss,

όταν κάποιος ενδιαφέρετε πραγματικά να επενδύσει χωρίς να χάνει χρόνο με ανώνυμες-απρόσωπες ερωτήσεις, εφόσον όπως λες αποτελεί μέρος της επένδυσης, τηλεφωνεί στην εταιρία, κλείνει ένα ραντεβού, παίρνει μαζί του έναν δικηγόρο και πηγαίνει να μιλήσει face to face με τον αρμόδιο.

Το πολύ σε 15-20 λεπτά θα έχει απαντήσεις σχετικά με την φερεγγυότητα που αναζητά.

Σχετικά με τον χαρακτηρισμό της απάντησής μου ως "ΚΑΚΗ" θα αντ-απαντήσω πως σε "ΚΑΚΕΣ" ερωτήσεις αρμόζουν "ΚΑΚΕΣ" απαντήσεις.

Φιλικά και πάλι, παρόλο που στο τελευταίο σου μύνημα η δική σου "φιλία" απουσίαζε. :)
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: george (georgebest)

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ 11 Aug 2015 15:42 #33

Αγαπητε Gas έχεις απόλυτο δίκιο. Η νοοτροπία του δημοσίου/κράτους είναι όπως ενός ναρκομανή ή εθισμένου χαρτοπαίκτη. Δεν κοιτάζω να σταθώ στα πόδια μου και να λύσω τα προβλήματα μου, αλλά να πάρω από αυτούς στους οποίους μπορώ να βάλω χέρι.
Last Edit: 11 Aug 2015 15:44 by Ανακατωσούρης.
The administrator has disabled public write access.

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ 11 Aug 2015 16:14 #34

  • Nick (nikos155)
  • Nick (nikos155)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 35
  • Thank you received: 2
  • Karma: 0
3 .
Last Edit: 06 Aug 2017 02:01 by Nick (nikos155).
The administrator has disabled public write access.

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΕΝΔΥΣΗ 11 Aug 2015 17:13 #35

Επίσης, πολύ καλή επένδυση θεωρούνται οι φίλοι κ οι άνθρωποι που σε αγαπουν.
Δεν θα σε προδώσουν ποτε κ πάντα θα είναι δίπλα σου να σε βοηθούν..

Όσο για τα υλικά αγαθά, εκτός απο τα πολύτιμα μέταλλα...
Τα έργα τέχνης, κάποια ακριβά κρασιά, γνωστές μάρκες ρολογιών..δύσκολα χάνουν την αξία τους...
Λεφτά, στην πραγματικότητα, εχει κάποιος όταν τα έχει όλα δίπλα του.Έξω απο τις τράπεζες.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.073 seconds