Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Χρηματιστήριο, αμοιβαία κεφάλαια, ομόλογα, έντοκα γραμμάτια, χρυσές λίρες, ακίνητα

TOPIC: ασφαλιστικές εταιρίες - κινδυνεύουν τα χρήματα μας???

ασφαλιστικές εταιρίες - κινδυνεύουν τα χρήματα μας??? 04 Jul 2011 02:39 #1

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
καλησπέρα

Συγχαρητήρια στον tsig για το ωραιο site.
θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

εχω κάποια χρήματα , όχι πολλά, σε ασφάλεια ζωής της interamerican ( Capital - συστημα επένδυσης Interamerican - επενδυει σε Fund of Fund BRIC, Real Estate & Μετοχικο εξωτερικού) καθώς και κάποια ακόμη σε ένα συνταξιοδοτικό της ίδιας εταιρίας τα οποία έχω βάλει ως εφάπαξ ποσό.

Ακούγεται ότι οι εταιρίες αυτές θα πάρουν το δρόμο της Ασπίδας και ότι θα χάσουμε τα λεφτά μας.
επίσης ότι ο κόσμος αποσυρει τα χρήματά του από αυτές τις εταιρίες έστω και με μικρή χασούρα.

Θα ήθελα να ακούσω τι γνωμη σας πάνω σε αυτο γιατι έχω προβληματιστεί αρκετά και τα χρήματα αυτά δεν ειναι για μένα αμελητέα

Επίσης γενικά ειναι πιο αποδοτικο να κυνηγάς τις προθεσμιακές από το να τα έχεις σε καποιο τετοιο προγραμμα με αμοιβαία? ( εχω τα μισά μου χρήματα σε τετοια προγράμματα)

ευχαριστώ
The administrator has disabled public write access.

Απ: ασφαλιστικές εταιρίες - κινδυνεύουν τα χρήματα μας??? 25 Feb 2012 08:40 #2

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Take the money and run, λέω εγώ.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Απ: ασφαλιστικές εταιρίες - κινδυνεύουν τα χρήματα μας??? 25 Feb 2012 10:14 #3

Βρε παιδια αν ειναι δυνατον, εχετε χιλιαδες παραδειγματα μπροστα σας,εμας απο ΑΣΠΙΣ και COMMERCIAL VALUE!!!!!!!
Αυτο το κρατος ΜΠΑΝΑΝΙΑ-ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ και τα λαμογια του ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ_ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ_ΑΛΟΓΟΣΚΟΥΦΗΣ_ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ_ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ_ΠΕΤΣΑΣ της ΕΠΕΙΑ καλυπταν επι χρονια τον κωλογερο ΨΩΜΙΑΔΗ(ο οποιος τους ταιζε...) με αποτελεσμα να χασουμε ολα τα χρηματα μας,τους κοπους μιας ζωης.
Λοιπον μην ακουτε κανεναν ασφαλιστακο,υπαλληλακο αυτων των μαιμουδοεταιρειων και τραβηχτε οσο ειναι νωρις ολα σας τα χρηματα η σπαστε οτι συμβολαο εχετε οσο προλαβεναιτε!!!!!!!!
Εγω αυτο εχω να προτεινω και οπιος καταλαβε...καταλαβε
Ευχαριστω
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Απ: ασφαλιστικές εταιρίες - κινδυνεύουν τα χρήματα μας??? 26 Feb 2012 21:12 #4

  • folion2008
  • folion2008's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 231
  • Thank you received: 15
  • Karma: 0 (-2)
Και εγώ φοβάμαι όλες τις ιδιωτικές ασφαλιστικές.
Από την άλλη,δεν ξέρω άν υπάρχει φόβος χρεοκοπίας για τραπεζικές ασφαλιστικές(εθνική ασφαλιστική,eurolife της eurobank κλπ.)
The administrator has disabled public write access.

Απ: ασφαλιστικές εταιρίες - κινδυνεύουν τα χρήματα μας??? 26 Feb 2012 21:20 #5

  • rebel
  • rebel's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 219
  • Thank you received: 52
  • Karma: 0 (7)
folion2008 wrote:
Και εγώ φοβάμαι όλες τις ιδιωτικές ασφαλιστικές.
Από την άλλη,δεν ξέρω άν υπάρχει φόβος χρεοκοπίας για τραπεζικές ασφαλιστικές(εθνική ασφαλιστική,eurolife της eurobank κλπ.)


όταν δεν υπάρχει κράτος θα πρέπει να είναι αυτονόητο ότι μπορεί να συμβεί το οτιδήποτε
The administrator has disabled public write access.

Απ: ασφαλιστικές εταιρίες - κινδυνεύουν τα χρήματα μας??? 06 Mar 2012 22:54 #6

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
Ανώνυμος wrote:
καλησπέρα

Συγχαρητήρια στον tsig για το ωραιο site.
θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:

εχω κάποια χρήματα , όχι πολλά, σε ασφάλεια ζωής της interamerican ( Capital - συστημα επένδυσης Interamerican - επενδυει σε Fund of Fund BRIC, Real Estate & Μετοχικο εξωτερικού) καθώς και κάποια ακόμη σε ένα συνταξιοδοτικό της ίδιας εταιρίας τα οποία έχω βάλει ως εφάπαξ ποσό.

Ακούγεται ότι οι εταιρίες αυτές θα πάρουν το δρόμο της Ασπίδας και ότι θα χάσουμε τα λεφτά μας.
επίσης ότι ο κόσμος αποσυρει τα χρήματά του από αυτές τις εταιρίες έστω και με μικρή χασούρα.

Θα ήθελα να ακούσω τι γνωμη σας πάνω σε αυτο γιατι έχω προβληματιστεί αρκετά και τα χρήματα αυτά δεν ειναι για μένα αμελητέα

Επίσης γενικά ειναι πιο αποδοτικο να κυνηγάς τις προθεσμιακές από το να τα έχεις σε καποιο τετοιο προγραμμα με αμοιβαία? ( εχω τα μισά μου χρήματα σε τετοια προγράμματα)

ευχαριστώ

Γεια σου φιλε, ο αδελφος μου επισης εχει βαλει λεφτα στα Αμοιβαια Kεφαλαια της Ιντεραμερικαν και ηδη εχει χασει πανω απο τα μισα λεφτα. Εχει συμβολαιο αλλα 5 χρονια, να συνεχισει λες ή να σπασει και να παρει οτι εχει?
Εαυ ποσα εχεις βαλει και ποσα εχεις χασει ως τωρα?
The administrator has disabled public write access.

Απ: ασφαλιστικές εταιρίες - κινδυνεύουν τα χρήματα μας??? 07 Mar 2012 16:28 #7

  • eirini
  • eirini's Avatar
proxthes espasa to 10 etes symvolaio mou...exasa 1000 eyro....kai mou eipan oti ekana kala...eixa alla 4 xronia...os tin liksi tou....ton noemvrio pou rotisa exana...3000...eyro...
The administrator has disabled public write access.

Απ: ασφαλιστικές εταιρίες - κινδυνεύουν τα χρήματα μας??? 07 Mar 2012 17:12 #8

  • Επισκεπτης
  • Επισκεπτης's Avatar
Δηλαδη κερδισες 2000€ τους τελευταιους 4 μηνες?
Kαι πως εγινε αυτο??! :woohoo:
The administrator has disabled public write access.

Απ: ασφαλιστικές εταιρίες - κινδυνεύουν τα χρήματα μας??? 07 Mar 2012 18:20 #9

  • eirini
  • eirini's Avatar
isos ton noemvrio o dieythintis...tis trapezas den mpike kan ston kopo na rotisei poso eksargironete to asfalistro kai mou to eipe etsi oste na mi xasei ti miza tou......den ksero...ksero omos oti telika eixa apoleia 1000 eyro meta apo 6 xronia....... :P
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.059 seconds