Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Χρηματιστήριο, αμοιβαία κεφάλαια, ομόλογα, έντοκα γραμμάτια, χρυσές λίρες, ακίνητα

TOPIC: ασφαλιστικές εταιρίες - κινδυνεύουν τα χρήματα μας???

Re:ασφαλιστικές εταιρίες - κινδυνεύουν τα χρήματα μας??? 21 Apr 2016 11:44 #28

  • apom
  • apom's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 99
  • Thank you received: 19
  • Karma: 1
sin wrote:
apom wrote:
Οσον αφορα τα προγραμματα υγειας χωρις να ειμαι ειδικος αναλυτς νομιζω οτι ευθυνονται εμμεσα σε μεγαλο ποσοστο για το ιδιωτικο κοστος νοσηλειων. Κι αυτο επειδη οι κλινικες εχουν ως πελατες τιςασφαλκιστικες οι οποιες εκ των πραγματων εχουν μεγαλο πορτοφολι παιρνωντας χρηματα απο 10 ατομα για να εξυπηερετησουν τον εναν που θα τυχει. Εαν ομως οι αμεσοι πελατες ηταν οι ιδιωτες τοτε τα νοσηλεια θα προσαρμοζονταν σε αυτους μειουμενα κατα 80% τουλαχιστον...

Τα έχεις μπερδέψει φίλε μου. Τα ιδιωτικά νοσοκομεία έχουν ως πελάτες τους ασθενείς και όχι τις ασφαλιστικές.Το γεγονός ότι οι ασθενείς μπορεί -δεν είναι απαραίτητο- να είναι και πελάτες των ασφαλιστικών μάλλον τους προστατεύει από υπέρογκα έξοδα (κατά τη γνώμη μου πάντα) παρά τους εκθέτει, το αντίθετο δηλ από αυτό που υποστηρίζεις εσύ.Αλήθεια αυτό το 80% πως το έβγαλες ?
Μεσω των ασφαλιστικων συμβολαιων στην πραγματικοτητα πελατες ειναι ασφαλιστικες οποτε τα ιδιωτικα νοσοκομεια ζητανε αυτα που μπορουν να παρουν απο τις ασφαλιστικες π.χ. α ευρω. Εαν ομως δεν υπηρχαν ασφαλιστικες δηλαδη ουσιαστικα μεσαζοντες πυραμιδικου σχηματος δεν θα μπορουσαν να ζητησουν τα α ευρω γιατι κανειε δεν θα τα ειχε... Οποτε θα επεφτε και το κοστος πολυ χαμηλοτερα προσαρμοζομενο στις δυνατοτητες του πελατη- ασθενη. Π.χ.α/8... Το 80% ηταν προφανως παραδειγμα... Ο νομος της προσφορας και της ζητησης... Κι ο λογος που ζητανε τα υπερογκα αυτα χρηματα ειναι για να οδηγησουν τους ιδιωτες στην αγκαλια των ασφαλιστικω... παντα κατα την ταπεινη μου γνωμη.
Last Edit: 21 Apr 2016 11:56 by apom.
The administrator has disabled public write access.

Re:ασφαλιστικές εταιρίες - κινδυνεύουν τα χρήματα μας??? 21 Apr 2016 17:16 #29

  • george123
  • george123's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 385
  • Thank you received: 66
  • Karma: -8 (-1)
Γιατι δε δίνουμε συνδρομή στα νοσοκομεία αντί να τα δίνουμε στα κοράκια ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
The administrator has disabled public write access.

Re:ασφαλιστικές εταιρίες - κινδυνεύουν τα χρήματα μας??? 21 Apr 2016 17:28 #30

  • sin
  • sin's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 49
  • Thank you received: 7
  • Karma: 0
george123 wrote:
Γιατι δε δίνουμε συνδρομή στα νοσοκομεία αντί να τα δίνουμε στα κοράκια ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Οι ασφαλιστικές εισφορές τι είναι ?
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.075 seconds