Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Διαδικασία ανοίγματος λογαριασμού στο εξωτερικό, επιτόκια, φορολογία τόκων καταθέσεων εξωτερικού, επαναπατρισμός.

TOPIC: Ταυλανδη (Τραπεζες)

Ταυλανδη (Τραπεζες) 31 Mar 2015 04:40 #1

  • Υπήκοος (Υπηκοος)
  • Υπήκοος (Υπηκοος)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Μακρυα απο τραπεζες, τουλαχιστον 50 ν. μιλια.
  • Posts: 132
  • Thank you received: 64
  • Karma: 3 (9)
Παρακαλω οποιον συνΤ$ιγκουνη γνωριζει θεματα τραπεζων στη Ταυλανδη να γραψει εδω τις αποψεις του ειδικοτερα αλλα οχι περιοριστικα για τα εξης θεματα:

- Μπορεις να πας εκει και να ανοιξεις λογαριασμο ετσι με το καλημερα σας?
- Τι φορολογικο καθεστως εχουν σε τετοια θεματα.
- Ποσο αξιοπιστοι ειναι (απο προσωπικη εμπειρια σας)
- Μπορεις να καταλαβεις τι προσφερουν οταν κουβεντιαζεις μαζι τους? Το ρωταω αυτο γιατι στα μαγαζια τους (πχ φαγαδικα) ακομα και οταν δεν καταλαβαινουν, χαμογελουν με ευγενεια και μετα σου φερνουν αλλα αντ' αλλων. Δεν θα το ηθελα αυτο σε τραπεζικα προιοντα.
- Υπαρχουν Σιγκαπουριανικες τραπεζες ή υποκαταστηματα αυτων?

Τετοια πραματα θελω να μαθω. Την Ταυλανδη και το υφος της διαβιωσης εκει το γνωριζω απο παλαιοτερες εκτενεις επισκεψεις μου.Συναντησα και καλα και κακα. Γι' αυτο ειμαι λιγακι καχυποπτος μαζι τους. Τους θεωρω ομως θετικους γενικα.

Σας ευχαριστω για οποια πληροφορια και ελπιζω τυχον τετοια να βοηθησει και αλλους φιλους εδω.
ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΤΟΥΣ "ΕΔΩ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΔΟΥ"
Last Edit: 31 Mar 2015 04:49 by Υπήκοος (Υπηκοος).
The administrator has disabled public write access.

Ταυλανδη (Τραπεζες) 31 Mar 2015 05:06 #2

  • kathrine
  • kathrine's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1270
  • Thank you received: 527
  • Karma: 77
Η Ταυλάνδη βαθμολογείται από τους οίκους αξιολόγησης ΒΒΒ+. Αυτή η βαθμολογία της δίνει τη δυνατότητα να έχει ελευθερία κίνησης κεφαλαίων και να έχει όλα τα χαρακτηριστικά των ανεπτυγμένων δυτικών οικονομιών...Οι καλύτερες τράπεζες της χώρας(έχουν βαθμολογία καλύτερη από τη χώρα) είναι:1)Bank of Ayudhya Public Company Limited (έχει συγχωνευτεί με την krunsgri, μέλος του ιαπωνικού κολοσσού MUFG, με assets πάνω από 2,5 Τρις USD)2) United Overseas Bank( θυγατρική της UOB Singapore-Moody's Aa3) 3) Standard Chartedred Thailand(θυγατρική της Standard Chartered-Fitch A) 4) Bank of Bangkok...
Οι καιροί ου μενετοί...
Last Edit: 31 Mar 2015 15:22 by kathrine.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Υπήκοος (Υπηκοος), Billythekid (biotech13)

Ταυλανδη (Τραπεζες) 31 Mar 2015 17:31 #3

  • Ghost (Phantom)
  • Ghost (Phantom)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Ουκ αν λαβεις παρα του μη εχοντος
  • Posts: 297
  • Thank you received: 57
  • Karma: 8
Εγω παντος την ταυλανδη την εχω συνδυασει για αλλου ειδους πραγματα οταν ειχαμε παει με φιλους τα χρονια της ελευθεριας μας............... ;) ;)
Ό,τι δεν συνέβη ποτέ, είναι ό,τι δεν ποθήσαμε αρκετά.
Νίκος Καζαντζάκης
The administrator has disabled public write access.

Ταυλανδη (Τραπεζες) 31 Mar 2015 21:33 #4

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Ghost (Phantom) wrote:
αλλου ειδους πραγματα

Ladyboys π.χ.?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Ταυλανδη (Τραπεζες) 31 Mar 2015 21:39 #5

  • starmaker
  • starmaker's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 476
  • Thank you received: 190
  • Karma: 21 (2)
soto51 wrote:
Ghost (Phantom) wrote:
αλλου ειδους πραγματα

Ladyboys π.χ.?


χαχαχαχχαχα. Τι ατάκα πέταξε παλι ο Σωτος ρε παιδια;

Τωρα σοβαρα βρε υπήκοε ξερεις τι πολιτευμα εχει η Ταυλανδη; Μονο απο αυτο ειναι να φευγεις τρεχοντας!!! Δεν ξερεις τι ξημερωνει σε μια χωρα αλλεπάλληλων πραξικοπηματων κοκ; Τι να μου κανουν τα ΒΒΒ ή τα ΑΑΑ οταν ο πρωθυπουργος της χωρας ειναι και ο αρχηγος του στρατου (αν δεν κανω λαθος ο Τσα δεν ειναι ακομη; ). Εδω να μου πεις εχουμε τον Τσα-τσα και τον Καμένο. Τελικα απο καψιμο σε καψιμο θα πας.....διαφορετικου τυπου μεν αλλα καψιμο δε.
Last Edit: 31 Mar 2015 21:47 by starmaker.
The administrator has disabled public write access.

Ταυλανδη (Τραπεζες) 31 Mar 2015 22:04 #6

  • Ghost (Phantom)
  • Ghost (Phantom)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Ουκ αν λαβεις παρα του μη εχοντος
  • Posts: 297
  • Thank you received: 57
  • Karma: 8
soto51 wrote:
Ghost (Phantom) wrote:
αλλου ειδους πραγματα

Ladyboys π.χ.?

Φιλε σοτο,πλακα πλακα ηταν το πρωτο πραγμα που μας ενημερωσαν,Ελληνες κιολας με τον ιδιο προοριςμο μεσα στο αεροπλανο τυχαια σε συζητηςη για τυχον εκπληξεις..........τι μου θυμισες..
Ό,τι δεν συνέβη ποτέ, είναι ό,τι δεν ποθήσαμε αρκετά.
Νίκος Καζαντζάκης
The administrator has disabled public write access.

Ταυλανδη (Τραπεζες) 01 Apr 2015 02:44 #7

  • Υπήκοος (Υπηκοος)
  • Υπήκοος (Υπηκοος)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Μακρυα απο τραπεζες, τουλαχιστον 50 ν. μιλια.
  • Posts: 132
  • Thank you received: 64
  • Karma: 3 (9)
Ghost (Phantom) wrote:
Εγω παντος την ταυλανδη την εχω συνδυασει για αλλου ειδους πραγματα οταν ειχαμε παει με φιλους τα χρονια της ελευθεριας μας............... ;) ;)

Χμμμμ.. καταλαβαινω που το πας φιλε Φαντομ. Μη ξεχνας ομως οτι τοσο στη Ταυλανδη οσο και στην Αθηνα (και παντου), αυτα τα "αλλου ειδους πραγματα" θελουν μια.... τραπεζα απο πισω τους. :laugh:
ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΤΟΥΣ "ΕΔΩ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΔΟΥ"
Last Edit: 01 Apr 2015 02:44 by Υπήκοος (Υπηκοος).
The administrator has disabled public write access.

Ταυλανδη (Τραπεζες) 01 Apr 2015 04:29 #8

  • Υπήκοος (Υπηκοος)
  • Υπήκοος (Υπηκοος)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Μακρυα απο τραπεζες, τουλαχιστον 50 ν. μιλια.
  • Posts: 132
  • Thank you received: 64
  • Karma: 3 (9)
Starmaker εγραψε: Τωρα σοβαρα βρε υπήκοε ξερεις τι πολιτευμα εχει η Ταυλανδη; Μονο απο αυτο ειναι να φευγεις τρεχοντας!!! Δεν ξερεις τι ξημερωνει σε μια χωρα αλλεπάλληλων πραξικοπηματων κοκ;


Φιλε Starmaker εχω ζησει και κυριως ερευνησει σε αρκετα μεγαλο βαθμο την Ταυλανδικη νοοτροπια. Γι' αυτο αλλωστε σαφως εγραψα οτι ειμαι λιγο καχυποπτος μαζι τους αλλα τους θεωρω κατ' αρχας θετικους. Υπαρχουν πολλοι λογοι για τη θετικη αυτη αποψη κανενας εκ των οποιων δεν εχει να κανει με το πολιτευμα τους. Ουτε με τα sheboys, ως επι το πλειστον ημουν εκει με τη (τοτε) γυναικα μου.
Παρα τα παραπανω, ακομα και σε αυτο εχουν κατι θετικο: Ειναι σαφες τι σοϊ πολιτευμα εχουν. Και ετσι τουλαχιστον ξερεις με τι εχεις να κανεις κατι που στις μερες μας ψιλοσπανιζει.
Δυστυχως κατα τις επισκεψεις μου δεν ειχα οικονομικες συναλλαγες περαν αναληψεων με την Εθνοcash μου απο ΑΤΜ της Bank of Bankong.
Γι' αυτο ζητω τη βοηθεια σας. Μπορεις να πας ως walk-in ξενος μη-κατοικος να ανοιξεις λογαριασμο και να καταθεσεις μερικα ευρα? Δεν εννοω καμμια περιουσια, ας πουμε ενα δεκαχιλιαρο ή κατι τετοιο.
ΟΛΕΣ ΟΙ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΤΟΥΣ "ΕΔΩ ΥΠΟΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΔΟΥ"
Last Edit: 01 Apr 2015 07:13 by Υπήκοος (Υπηκοος).
The administrator has disabled public write access.

Ταυλανδη (Τραπεζες) 01 Apr 2015 08:46 #9

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Υπήκοος (Υπηκοος) wrote:
αυτα τα "αλλου ειδους πραγματα" θελουν μια.... τραπεζα απο πισω τους.

Σιγά την τράπεζα που χρειάζεται!

Δες εδώ. (Έχει πολλές φωτο το site - δεν χρειάζεταινα διαβάσεις κάτι).

Λες όλοι αυτοί οι λιγούρηδες δυτικοί που ποζάρουν με τα "κορίτσια" να κουβαλάνε τη UBS μαζί τους?
.
.

SexyThaigirl.jpg

.
.
TailandosPoust.jpg

.
.
BP7mfGqCYAIvPwA.jpg
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Υπήκοος (Υπηκοος)
Time to create page: 0.066 seconds