Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Γνώμες, κριτικές και εμπειρίες για τράπεζες ή τραπεζικά προϊόντα.

TOPIC: ATTICA BANK....

ATTICA BANK.... 11 Mar 2017 12:32 #1

  • mixalispapadakis
  • mixalispapadakis's Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 9
  • Thank you received: 2
  • Karma: 0
ATΤICA BANK... Τον τελευταιο καιρο ως πελατης της εχω αρχισει να θελω να φυγω με τα 1000.... πας να κανεις μια πραξη και ενα καρο χαρτουρα....τα επιτοκια καλα μεν αν και στην Παγκρητια και στην Χανιων καλυτερα...μετα αυτο το οτι εχασαν τα εκκαθαριστικα περασμενων χρονων και με επιτακτικη φωνη να τα ζητουν...μετα το εντυπο για το Τ.Ε.Κ.Ε και τα νεα για ελεγχο στην τραπεζα...
Ηδη πηρα ενα ποσον τον Δεκεμβρη και το πηγα στην Παγκρητια... Πλεον σκεφτομαι να σπασω το χαρτοφυλακιο και να κανω διασπορα σε χρηματιστηριακες...ενημερωτικα το χαρτοφυλακιο μου εχει ΔΕΗ ομολογα του 2019... θελω γνωμε και αποψεις...σας ευχαριστω εκ των προτερων
Last Edit: 11 Mar 2017 12:33 by mixalispapadakis.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: IoannisD (Dia!84)

ATTICA BANK.... 11 Mar 2017 13:44 #2

  • Gynaika38
  • Gynaika38's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 51
  • Thank you received: 17
  • Karma: 1
Όλοι ψάχνουν τη διασπορά στα λεφτά τους. Γιατί αν τα σπάσεις σε διάφορα μέρη, ακόμα και εαν μια επένδυση πάει χάλια, έχεις γλιτώσει τα υπόλοιπα.
Το πιο πρόσφατο που άκουσα είναι το Ομόλογο του ΟΠΑΠ, που και αυτό μου φαίνεται "κάπως". Γούστα είναι του κάθε επενδυτή. Δεν το προτείνω, το αναφέρω.

Για την τράπεζα Αττικής, υπάρχουν πολλές απόψεις. Έχουν ακουστεί διάφορα. Αλλά ακούγονται και για άλλες τράπεζες άσχημα πράγματα, συμπεριφορές σε μικρή κλίμακα, μέχρι σκάνδαλα.(τράπεζα Κύπρου - γίνονται δικαστήρια για τα Μαεκ)

Έχει τύχει να γίνει σκηνικό σε εμένα με την συγκεκριμένη τράπεζα, που έφταιγαν αυτοί. Μπορούσα να τους φέρω σε δύσκολη θέση, αλλά δεν το έκανα. Και εσύ μπορούσες να κάνεις καυγά που έχασαν χαρτιά δικά σου, που τα δίνεις με εμπιστοσύνη και δεν θες να κυκλοφορούν. Οφείλουν να προσέχουν. Είναι λεπτά ζητήματα.

Από εκεί και πέρα, πιθανόν να μην κινούσες το λογαριασμό σου καιρό, οπότε σου ζήτησαν νέα χαρτιά. (έτσι είναι?)
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: GSAKKI, IoannisD (Dia!84)

ATTICA BANK.... 11 Mar 2017 15:41 #3

  • mixalispapadakis
  • mixalispapadakis's Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 9
  • Thank you received: 2
  • Karma: 0
Τους την ειπα...πλεον σκεφτομαι να σπασω το χαρτοφυλακιο ομολογων που εχω και να παω ενα Επενδυτικη Τραπεζα Ελλαδος και στην Πηγασος... οχι να φυγω οριστικα.... απλα να ειμαι στο οριο της καλυψης απο το Τ.Ε.Κ.Ε σε περιπτωση γινει γινει κατι κακο....χτυπα ξυλο

Τον λογαριασμο τον κινω συχνοτατα...αρα... και να σκεφτεις οτι στην Παγκρητια τα εκκαθαριστικα δεν μου τα ζητουν...ειμαι 11 χρονια πελατης εκει....στην Αττικης απο το 2015
Last Edit: 11 Mar 2017 15:43 by mixalispapadakis.
The administrator has disabled public write access.

ATTICA BANK.... 11 Mar 2017 16:07 #4

  • GSAKKI
  • GSAKKI's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 456
  • Thank you received: 162
  • Karma: 32
Και για να παρεις βεβαιωση τοκων θελεις 2 μερες αδεια μια να κανεις αιτηση και τη αλλη να την παρεις!!

και εγω ειμαι εκει αλλα δεν εχω προθεσμιακη.ειναι ευκολο ομως να φυγω αν θελω ειναι μονο 10` με μια επιταγη που παω στην τραπεζα.. απεναντι! B)
Last Edit: 11 Mar 2017 16:09 by GSAKKI.
The administrator has disabled public write access.

ATTICA BANK.... 11 Mar 2017 23:03 #5

  • Gynaika38
  • Gynaika38's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 51
  • Thank you received: 17
  • Karma: 1
Για τις βεβαιώσεις τόκων, έχει τύχει να αργούν και άλλες τράπεζες.
Τα χαρτιά αυτά (εκκαθαριστικά, λογαριασμός Δεκο) τα έχουν ζητήσει όλες οι τράπεζες.
Στην Παγκρήτια δεν έχω λογαριασμό.
Δεν μπορεί, θα στα ζητήσουν και εκεί κάποια στιγμή, αφού οι νόμοι το καθορίζουν αυτό. (έχεις ένα ντοσιέ με αυτά και τους τα δίνεις για μια φωτοτυπία)
Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις κάτι επειδή είσαι θυμωμένος.
Απλά σκέψου γιατί σε βολεύει μια τράπεζα και κάνε μια λίστα υπερ και κατά. (είναι κοντά σου, έχει καλό ιντερνετ banking, έχει πολλά ταμεία για πιο γρήγορη εξυπηρέτηση, έχει πχ θυρίδες, έχει άτομο που ασχολείται με μετοχές και ξέρει, τους λόγους που θες να είσαι πελάτης)
Με όλες τις τράπεζες κάνουμε υπομονή σε κάποια θέματα και δεν κλείνουμε πόρτες, ούτε είμαστε αγενείς. Διακριτικά και ωραία, κοιτάζουμε το συμφέρον μας.

Η Πήγασος χρηματιστηριακή είναι αυτή που έχει μια ιστοσελίδα, που όταν πατήσω πάνω στο trading,στο μενού αριστερά, μου βγάζει ημερολόγιο για τις αργιές του 2014?
copyright 2013
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: IoannisD (Dia!84)

ATTICA BANK.... 12 Mar 2017 21:34 #6

  • mixalispapadakis
  • mixalispapadakis's Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 9
  • Thank you received: 2
  • Karma: 0
Η ΑΤΤΙΚΗΣ μπροστα σε αλλες υστερει...ειδικα εκει που πας και τους βλεπεις να συζητουν συνδικαλιστικα παθαινεις...εγω ανησυχω κυριως για το χαρτοφυλακιο....πες γινει καμια μαλακια... τι γινεται...

Οσο για την Παγκρητια με το ζορι τα παιρνουν τα εκκαθαριστικα... το ιδιο και με την Εθνικη που η μανα μου εχει λογαριασμο συνταξης και με εχει συνδικαιουχο...με το ζορι τα παιρνουν...
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: IoannisD (Dia!84)

ATTICA BANK.... 12 Mar 2017 22:29 #7

  • Filoxrimatos
  • Filoxrimatos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 882
  • Thank you received: 294
  • Karma: 18 (-1)
Ένα καλό έχει μόνο....πολύ φθηνά εμβάσματα στο εξωτερικό.
Έχω αφήσει 9€ στον λογαριασμό απλά για να υπάρχει.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: IoannisD (Dia!84)

ATTICA BANK.... 24 Apr 2019 23:30 #8

  • opensource
  • opensource's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 254
  • Thank you received: 55
  • Karma: -11
Καλησπέρα,

έχει κάποιος άποψη για το πως πάει η τράπεζα μετά την ανακοίνωση των οικονομικών της μεγεθών;


πχ www.capital.gr/epixeiriseis/3356259/atti...t-ta-kerdi-pro-foron
The administrator has disabled public write access.

ATTICA BANK.... 25 Apr 2019 07:13 #9

  • GSAKKI
  • GSAKKI's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 456
  • Thank you received: 162
  • Karma: 32
Οσο βγάζει κέρδη-εστω και λιγότερα απο πέρσυ-καλά είναι.

Να δουμε τι θα κανει και στο 1ο εξαμηνο του έτους...
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: opensource
Time to create page: 0.060 seconds