Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Γνώμες, κριτικές και εμπειρίες για τράπεζες ή τραπεζικά προϊόντα.
  • Page:
  • 1
  • 2

TOPIC: Σπάσιμο winbank direct

Απ: Σπάσιμο winbank direct 15 Feb 2012 20:39 #10

  • tham
  • tham's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 21
  • Thank you received: 6
  • Karma: 0 (1)
Ανώνυμος wrote:
φίλε μου ευχαριστώ για το χρόνο που διέθεσες να διαβάσεις το μήνυμά μου και την απάντησή σου. Φυσικά όπως καταλαβαίνεις η όποια κίνηση που θα κάνω δε θα γίνει για το ποσό αλλά για το δίκιο μου (αν έχω). Ήδη η παραπάνω τράπεζα έχει υποστεί μία ήττα από μένα στο παρελθόν που είχε να κάνει με "ψιλά γράμματα" στον παραπάνω λογαριασμό (που μου κόστισε ψυχολογικά και σε χρόνο). Ομολογώ πως στην περίπτωση που διεκδικείς κάτι ο κόπος και ο χρόνος που διαθέτεις είναι υπολογίσιμα στοιχεία. Παρόλα αυτά θα προχωρήσω, αρχικά με γράμμα στην τράπεζα και στη συνέχεια (ή και ταυτόχρονα) στο συνήγορο. Θα ενημερώσω το site ώστε να είναι όλοι γνώστες. Αν έχεις κάποια άλλη ιδέα παρακαλώ γράψε ή στείλε μου μήνυμα This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
Ευχαριστώ

χαιρομαι που εχεις τη διαθεση να το κυνηγησεις, πολλα πραγματα εχουν αλλαξει προς το καλυτερο για τους πολιτες-πελατες και σε τραπεζες και σε εταιριες κινητης-ιντερνετ επειδη καποιος χωρις ουσιαστικο οικονομικο οφελος τους κυνηγησε.
πιστευω οτι πρωτα (εχοντας το χαρτι απο την τραπεζα με την παρακρατηση του φορου τοκων που σου εκανε για να αποδωσει στο κρατος) να περασεις απο την εφορια και να δεις μηπως απο εκει στο συμψηφισουν η στο επιστρεψουν (τωρα η με το επομενο εκκαθαριστικο).
αν στο αρνηθουν απο εκει επισημα τοτε νομιζω οτι θα μπορεσει να ασχοληθει ο συνηγορος του πολιτη.
επισης μπορεις να απευθυνθεις στον τραπεζικο διαμεσολαβητη για να δεις τι ισχυει για το θεμα σου.
καλη συνεχεια και το αποτελεσμα καλο ειναι να το δημοσιευσεις και στις ενωσεις προστασιας καταναλωτων για καλυτερη ενημερωση των υπολοιπων
The administrator has disabled public write access.

Απ: Σπάσιμο winbank direct 21 Feb 2012 01:53 #11

  • Ανώνυμος
  • Ανώνυμος's Avatar
Μετά από μία εμπεριστατωμένη επιστολή μου και μεγάλη επιμονή σήμερα μου τηλεφώνησαν από την Πειραιώς και μου είπαν ότι αν και δεν προβλέπεται από τις συμβατικές τους υποχρεώσεις θα μου επιστρέψουν τον φόρο που μου κράτησαν για το σπάσιμο της προθεσμιακής λόγω καλής θέλησης και συνεργασίας. Σαχλαμάρες λέω εγώ.... στην επιστολή έγραψα ξεκάθαρα ότι θα προωθήσω στον τραπεζικό διαμεσολαβητή την επιστολή μου καθώς η ουσία είναι ότι η προθεσμιακή δεν "έτρεξε" άρα ποιός φόρος να αποδοθεί?? πάντως προτρέπω τους φίλους να το ψάχνουν με επιμονή αν θεωρούν ότι έχουν δίκιο και η κοινή λογική είναι υπέρ τους. Δεύτερη φορά που επέμεινα με την Πειραιώς και δεύτερη φορά δικαιώθηκα!
The administrator has disabled public write access.

Απ: Σπάσιμο winbank direct 21 Feb 2012 12:11 #12

  • Christos7
  • Christos7's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 85
  • Thank you received: 2
  • Karma: 0 (2)
Ανώνυμος wrote:
Μετά από μία εμπεριστατωμένη επιστολή μου και μεγάλη επιμονή σήμερα μου τηλεφώνησαν από την Πειραιώς και μου είπαν ότι αν και δεν προβλέπεται από τις συμβατικές τους υποχρεώσεις θα μου επιστρέψουν τον φόρο που μου κράτησαν για το σπάσιμο της προθεσμιακής λόγω καλής θέλησης και συνεργασίας. Σαχλαμάρες λέω εγώ.... στην επιστολή έγραψα ξεκάθαρα ότι θα προωθήσω στον τραπεζικό διαμεσολαβητή την επιστολή μου καθώς η ουσία είναι ότι η προθεσμιακή δεν "έτρεξε" άρα ποιός φόρος να αποδοθεί?? πάντως προτρέπω τους φίλους να το ψάχνουν με επιμονή αν θεωρούν ότι έχουν δίκιο και η κοινή λογική είναι υπέρ τους. Δεύτερη φορά που επέμεινα με την Πειραιώς και δεύτερη φορά δικαιώθηκα!


Μη ξαναπας σε καταστημα της Πειραιως θα αρχισει να χτυπαει το συστημα.....για τον πιο μισητο πελατη....ευγε....Καλα τους εκανες....
ΑΝΤΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΗΜΑ, ΑΣΕ ΤΟ ΧΡΗΜΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ.....
The administrator has disabled public write access.

Απ: Σπάσιμο winbank direct 21 Feb 2012 17:03 #13

  • nikow
  • nikow's Avatar
Χάλια εξυπηρέτηση από piraeus
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
  • 2
Time to create page: 0.048 seconds