Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Γνώμες, κριτικές και εμπειρίες για τράπεζες ή τραπεζικά προϊόντα.

TOPIC: Τραπεζα Πειραιως κλεφταραδες 6 ευρω χρεωση στις καρτες για εκδοση

Τραπεζα Πειραιως κλεφταραδες 6 ευρω χρεωση στις καρτες για εκδοση 24 Sep 2018 14:37 #28

  • George (geo821)
  • George (geo821)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 963
  • Thank you received: 190
  • Karma: 19
Έκανα προσφατα αιτηση για αντικατάσταση πιστωτικής λόγω φθοράς στην Αλφα. η κάρτα εκτός των άλλων έληγε σε 6 μήνες. αντί να μου στειλουν μια κάρτα με ανανέωση της ημερομηνίας ληξης, μου έστειλαν μια καινουρια καρτα που λήγει σε....6 μήνες! τζάμπα λεφτά, παρ' όλα αυτά χρεώνουν το πλαστικό γιατί κοστίζει. μην ξεχνιόμαστε.
The administrator has disabled public write access.

Τραπεζα Πειραιως κλεφταραδες 6 ευρω χρεωση στις καρτες για εκδοση 24 Sep 2018 18:08 #29

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
George (geo821) wrote:
Έκανα προσφατα αιτηση για αντικατάσταση πιστωτικής λόγω φθοράς στην Αλφα. η κάρτα εκτός των άλλων έληγε σε 6 μήνες. αντί να μου στειλουν μια κάρτα με ανανέωση της ημερομηνίας ληξης, μου έστειλαν μια καινουρια καρτα που λήγει σε....6 μήνες! τζάμπα λεφτά, παρ' όλα αυτά χρεώνουν το πλαστικό γιατί κοστίζει. μην ξεχνιόμαστε.

Μάλλον την πήραν πρέφα την δουλειά.
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: miou (ΜΑΝΘΟΣ)

Τραπεζα Πειραιως κλεφταραδες 6 ευρω χρεωση στις καρτες για εκδοση 26 Sep 2018 17:09 #30

  • miou (ΜΑΝΘΟΣ)
  • miou (ΜΑΝΘΟΣ)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 804
  • Thank you received: 297
  • Karma: 50 (6)
batista wrote:
την πήραν πρέφα την δουλειά.

Οι τράπεζες είναι σαν τα μικρόβια - μεταλλάσσονται...
Πρέπει να είμαστε προσεκτικοί στο τι γράφουμε γιατί παρακολουθούν & προσαρμόζονται αναλόγως

Εμένα πάντως στην Πειραιώς, πριν μυριστούν την δουλειά, μου έδωσαν κάρτες με λήξη 5 ετίας έλυσα το πρόβλημα μου για πάντα :P
«Ενισχύστε τις Ελβετικές καταθέσεις των Ελλήνων»
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: IoannisD (Dia!84)

Τραπεζα Πειραιως κλεφταραδες 6 ευρω χρεωση στις καρτες για εκδοση 27 Sep 2018 11:51 #31

  • bfc_xxx
  • bfc_xxx's Avatar
  • OFFLINE
  • Expert Boarder
  • Posts: 100
  • Thank you received: 24
  • Karma: 0 (-1)
Έκανα επανέκδοση της κάρτας πειραιώς που μου έληγε τον άλλον μήνα και πλέον λήγει το 2023!
The administrator has disabled public write access.

Τραπεζα Πειραιως κλεφταραδες 6 ευρω χρεωση στις καρτες για εκδοση 28 Sep 2018 09:10 #32

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
bfc_xxx wrote:
Έκανα επανέκδοση της κάρτας πειραιώς που μου έληγε τον άλλον μήνα και πλέον λήγει το 2023!

Αυτό που έχω καταλάβει, είναι ότι ακόμα και η λήξη των καρτών που εκδίδουν οι τράπεζες, εξαρτάται από το προφίλ του χρήστη και την σχέση του με την τράπεζα. Αλλιώς δεν εξηγείται η διαφοροποίηση από πελάτη σε πελάτη της ίδιας τράπεζας.
Μέτρον άριστον
The administrator has disabled public write access.

Τραπεζα Πειραιως κλεφταραδες 6 ευρω χρεωση στις καρτες για εκδοση 28 Sep 2018 13:18 #33

  • miou (ΜΑΝΘΟΣ)
  • miou (ΜΑΝΘΟΣ)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 804
  • Thank you received: 297
  • Karma: 50 (6)
Τελευταία μέρα σήμερα για δωρεάν αντικατάσταση κάρτας στην Πειραιώς. Τρέτε να προλάβετε :P
Δεν έχω στο παρελθόν συνεργαστεί με την Alpha και δεν ξέρω αλλά ειναι μειονέκτημα στην αντικατάσταση φθοράς ή απώλειας να δίνει καινούργια λήξη ίδια με της παλιάς που μπορεί να είναι και σε 1 μήνα !
Επίσης σε μία αγορά που έκανα προχθές από έμπορο στην Θεσσαλονίκη πήγα για καταθεση μετρητών στην Alpha σε υποκατάστημα Δαφνης και δεν υπήρχε ούτε μηχάνημα για χαρτάκια, προτεραιότητας, περιμένε ο κόσμος ουρά μεχρι έξω και όποιος καθόταν να ξαποστάσει κινδύνευε να χάσει την σειρά του
Κατά τα άλλα έχουν μια ταμπέλα ότι είναι η πρώτη σε κεφαλαιακή επάρκεια τράπεζα
«Ενισχύστε τις Ελβετικές καταθέσεις των Ελλήνων»
Last Edit: 28 Sep 2018 13:18 by miou (ΜΑΝΘΟΣ).
The administrator has disabled public write access.

Τραπεζα Πειραιως κλεφταραδες 6 ευρω χρεωση στις καρτες για εκδοση 04 Oct 2018 05:07 #34

  • trobocop
  • trobocop's Avatar
  • OFFLINE
  • Junior Boarder
  • Posts: 28
  • Thank you received: 12
  • Karma: 0
miou (ΜΑΝΘΟΣ) wrote:
Επίσης σε μία αγορά που έκανα προχθές από έμπορο στην Θεσσαλονίκη πήγα για καταθεση μετρητών στην Alpha σε υποκατάστημα Δαφνης και δεν υπήρχε ούτε μηχάνημα για χαρτάκια, προτεραιότητας, περιμένε ο κόσμος ουρά μεχρι έξω και όποιος καθόταν να ξαποστάσει κινδύνευε να χάσει την σειρά του
Κατά τα άλλα έχουν μια ταμπέλα ότι είναι η πρώτη σε κεφαλαιακή επάρκεια τράπεζα

Φαίνεται ότι σε όλα τα καταστήματα της Άλφα το κάνουν αυτό γιατί θέλουν να ξεφορτωθούν τον κόσμο από τα καταστήματα και να τους ωθήσουν να χρησιμοποιούν τα "εναλλακτικά" δίκτυα: ΑΤΜ, μηχάνημα αυτόματων συναλλαγών, e-banking, phone banking. Άμα την πατήσεις μια φορά και περιμένεις καμιά ώρα στο όρθιο , θα πάρεις το μάθημά σου και την επόμενη δεν θα πας πάλι.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: IoannisD (Dia!84)

Τραπεζα Πειραιως κλεφταραδες 6 ευρω χρεωση στις καρτες για εκδοση 04 Oct 2018 08:30 #35

  • batista
  • batista's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7139
  • Thank you received: 2173
  • Karma: -22 (4)
trobocop wrote:
... Άμα την πατήσεις μια φορά και περιμένεις καμιά ώρα στο όρθιο , θα πάρεις το μάθημά σου και την επόμενη δεν θα πας πάλι.

Μπαααααα.
Ίσως (πολύ μεγάλη δόση) αν περάσουν μια-δυο γενιές ακόμη.

Όσο για την Alpha Bank (ειδικά σε ότι έχει σχέση με τα καταστήματα) είναι αυτό που λέμε ... πελατοκεντρική τράπεζα, αλλά ... the other way around.
Μέτρον άριστον
Last Edit: 04 Oct 2018 08:33 by batista.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: IoannisD (Dia!84)

Τραπεζα Πειραιως κλεφταραδες 6 ευρω χρεωση στις καρτες για εκδοση 04 Oct 2018 18:58 #36

  • miou (ΜΑΝΘΟΣ)
  • miou (ΜΑΝΘΟΣ)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 804
  • Thank you received: 297
  • Karma: 50 (6)
trobocop wrote:
Φαίνεται ότι σε όλα τα καταστήματα της Άλφα το κάνουν αυτό γιατί θέλουν να ξεφορτωθούν τον κόσμο από τα καταστήματα και να τους ωθήσουν να χρησιμοποιούν τα "εναλλακτικά" δίκτυα: ΑΤΜ, μηχάνημα...

Υπάρχει και η εκδοχή να μην έχουν λεφτά ούτε για μηχανήματα για χαρτάκια :P
Κοστίζουν και αυτά βλέπεις...
«Ενισχύστε τις Ελβετικές καταθέσεις των Ελλήνων»
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.091 seconds