Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Γνώμες, κριτικές και εμπειρίες για τράπεζες ή τραπεζικά προϊόντα.
  • Page:
  • 1

TOPIC: 1bank της Τράπεζας Κύπρου

1bank της Τράπεζας Κύπρου 06 Dec 2011 18:32 #1

  • Γιάννης
  • Γιάννης's Avatar
Η Τράπεζα Κύπρου αντικατέστησε πρόσφατα το internet banking με την υπηρεσία 1bank. Γνωρίζει καποιος αν εκεί μπορεί κανείς να συνδέσει και το λογαριασμό που διαθέτει στην Κύπρο?
The administrator has disabled public write access.

Απ: 1bank της Τράπεζας Κύπρου 08 Dec 2011 20:54 #2

  • tapas
  • tapas's Avatar
nai mporeis na blepeis ellinikous kai kypriakous logariasmous sto idio sistima
The administrator has disabled public write access.

Απ: 1bank της Τράπεζας Κύπρου 08 Dec 2011 21:35 #3

  • kostasgl
  • kostasgl's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 611
  • Thank you received: 54
  • Karma: 2 (9)
Για να δεις το λογαριασμό σου στην Κύπρο, πρέπει να έχεις ξεχωριστό λογαριασμό 1bank στην Τράπεζα Κύπρου της Κύπρου και για να μεταφέρεις χρήματα από Κύπρο προς Ελλάδα πρέπει να έχεις εφοδιαστεί με το σχετικό digipass από Κύπρο.
Δεν υπάρχει τίποτα πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
(Αριστοτέλης)
The administrator has disabled public write access.

Απ: 1bank της Τράπεζας Κύπρου 09 Dec 2011 03:50 #4

  • 11
  • 11's Avatar
Αυτό ίσχυε παλιότερα. Τώρα μπορείς να βλέπεις ελληνικούς και κυπριακός λογαριασμούς με ένα κωδικό.αλλα πρεπει να το ζητήσεις.
The administrator has disabled public write access.

Απ: 1bank της Τράπεζας Κύπρου 09 Dec 2011 18:17 #5

  • antonios (antonakis)
  • antonios (antonakis)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • ΙΣΧΥΣ ΕΝ ΤΗ ΕΝΩΣΕΙ
  • Posts: 199
  • Thank you received: 8
  • Karma: 0
11 wrote:
Αυτό ίσχυε παλιότερα. Τώρα μπορείς να βλέπεις ελληνικούς και κυπριακός λογαριασμούς με ένα κωδικό.αλλα πρεπει να το ζητήσεις.
δηλαδη εγω που εχω 1bank για λογαριασμο στην κυπρο μπορω να προμηθευτω αυτον τον κωδικο απο τραπεζα κυπρου στην ελλαδα και να εχω προσβαση στους λογαριασμους εδω στην ελλαδα?
The administrator has disabled public write access.

Απ: 1bank της Τράπεζας Κύπρου 10 Dec 2011 02:15 #6

  • D Mpen
  • D Mpen's Avatar
antonios wrote:
11 wrote:
Αυτό ίσχυε παλιότερα. Τώρα μπορείς να βλέπεις ελληνικούς και κυπριακός λογαριασμούς με ένα κωδικό.αλλα πρεπει να το ζητήσεις.
δηλαδη εγω που εχω 1bank για λογαριασμο στην κυπρο μπορω να προμηθευτω αυτον τον κωδικο απο τραπεζα κυπρου στην ελλαδα και να εχω προσβαση στους λογαριασμους εδω στην ελλαδα?

Προσωπικά είχα ebanking και στην Κύπρο και στην Ελλάδα. Με την αλλαγή που έγινε δουλεύει μόνο το account της Κύπρου και βλέπω και τους δύο λογαριασμούς Ωστόσο δεν μπορώ να απαντήσω σε αυτό που ρωτάς αφού είχα ήδη συνδεδεμένο το λογαριασμό της Ελλάδας στο ebanking της Κύπρου (είχα κάνει παλαιότερα αίτηση σε Ελληνικό κατάστημα με αίτηση που κατέβασα από το web)
The administrator has disabled public write access.

Απ: 1bank της Τράπεζας Κύπρου 10 Dec 2011 14:14 #7

  • 11
  • 11's Avatar
δηλαδη εγω που εχω 1bank για λογαριασμο στην κυπρο μπορω να προμηθευτω αυτον τον κωδικο απο τραπεζα κυπρου στην ελλαδα και να εχω προσβαση στους λογαριασμους εδω στην ελλαδα?

αν έχεις 1bank στην Κύπρο, ζητάς από το κατάστημα να σου συνδέσουν σε αυτό το σετ κωδικών που έχεις για να μπαίνεις στο 1Bank και τους ελληνικούς σου λογαριασμούς.
αν είχες ξεχωριστό 1bank (κωδικούς) για να βλέπεις τους λογαριασμούς σου στην Ελλάδα και στην Κύπρο καλό είναι να καταργήσεις το ένα από τα 2 και να τα ενώσεις σε 1.
αν έχεις 1bank στην Ελλάδα, πάνω σε αυτό το σετ κωδικών συνδέεις και τους κυπριακούς σου λογαριασμούς.
Ελπίζω να βοήθησα.
The administrator has disabled public write access.

Απ: 1bank της Τράπεζας Κύπρου 10 Dec 2011 15:02 #8

  • antonios (antonakis)
  • antonios (antonakis)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • ΙΣΧΥΣ ΕΝ ΤΗ ΕΝΩΣΕΙ
  • Posts: 199
  • Thank you received: 8
  • Karma: 0
11 wrote:
δηλαδη εγω που εχω 1bank για λογαριασμο στην κυπρο μπορω να προμηθευτω αυτον τον κωδικο απο τραπεζα κυπρου στην ελλαδα και να εχω προσβαση στους λογαριασμους εδω στην ελλαδα?

αν έχεις 1bank στην Κύπρο, ζητάς από το κατάστημα να σου συνδέσουν σε αυτό το σετ κωδικών που έχεις για να μπαίνεις στο 1Bank και τους ελληνικούς σου λογαριασμούς.
αν είχες ξεχωριστό 1bank (κωδικούς) για να βλέπεις τους λογαριασμούς σου στην Ελλάδα και στην Κύπρο καλό είναι να καταργήσεις το ένα από τα 2 και να τα ενώσεις σε 1.
αν έχεις 1bank στην Ελλάδα, πάνω σε αυτό το σετ κωδικών συνδέεις και τους κυπριακούς σου λογαριασμούς.
Ελπίζω να βοήθησα.
παρα πολυ ωραια.ευχαριστω
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.148 seconds