Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Δωρεάν Bitcoin από το κινητό

Δωρεάν Bitcoin από το κινητό 04 Oct 2015 12:36 #10

  • Filoxrimatos
  • Filoxrimatos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 882
  • Thank you received: 294
  • Karma: 18 (-1)
giorgos (georgios1978) wrote:

Σοβαρά τώρα, αυτό βρήκες να σχολιάσεις? Στο αρχικό ποστ γράφω " Μπορεί το ποσό που κερδίζετε από τις παρακάτω εφαρμογές να μην είναι τεράστιο, ωστόσο αν τις χρησιμοποιείται συστηματικά, μπορείτε να συγκεντρώσετε ένα σημαντικό κεφάλαιο. Επιπλέον έχετε υπόψη ότι το bitcoin έχει υψηλή επενδυτική αξία, αυτή τη στιγμή η τιμή για κάθε bitcoin ανέρχεται περίπου στα 240$, κάποιοι εκτιμούν ότι στα επόμενα 10 χρόνια η αξία του μπορεί να φτάσει ακόμη και τα 10,000 δολάρια."

Εσυ δηλαδή τι περίμενες? οτι θα κατέβαζες 5 εφαρμογές και θα γινόσουν πλούσιος από τη μια μέρα στην άλλη?

Φυσικά και όχι. Και αυτό σχολίασα κι έγω κι ο optimus, ότι δεν έχει νόημα η ενασχόληση με αυτές τις εφαρμογές.
Αν πας στο σουπερ-μαρκετ μια μέρα που έχει έκπτωση στα σαμπουάν 50% και πάρεις το αγαπημένο σου σαμπουάν 1,5€ από 3€ έχεις κερδίσει περισσότερα από όσα θα βγάλεις από τις εφαρμογές αυτές σε 1 χρόνο.
The administrator has disabled public write access.

Δωρεάν Bitcoin από το κινητό 04 Oct 2015 18:07 #11

  • ermakos
  • ermakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 789
  • Thank you received: 180
  • Karma: 12 (1)
Ξεκίνησα να τις χρησιμοποιώ... (εβαλα και το κωδικό σου οπότε θα έχεις κι εσύ έμμεσο κέρδος!). Ας τις δοκιμάσουμε κι αυτές τις εφαρμογούλες, δε χανουμε τιποτα.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: giorgos (georgios1978)

Δωρεάν Bitcoin από το κινητό 05 Oct 2015 08:28 #12

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
ermakos wrote:
Ξεκίνησα να τις χρησιμοποιώ... (εβαλα και το κωδικό σου οπότε θα έχεις κι εσύ έμμεσο κέρδος!). Ας τις δοκιμάσουμε κι αυτές τις εφαρμογούλες, δε χανουμε τιποτα.

Ερμάκο,
Δεν καταλαβαίνω τι συζητάτε αλλά αυτό που έγραψες μου ακούγεται σαν την παροιμία που λέει: "Μάζευε, κι ας είν' και ρώγες".
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

Δωρεάν Bitcoin από το κινητό 05 Oct 2015 09:35 #13

ermakos wrote:
Ξεκίνησα να τις χρησιμοποιώ... (εβαλα και το κωδικό σου οπότε θα έχεις κι εσύ έμμεσο κέρδος!). Ας τις δοκιμάσουμε κι αυτές τις εφαρμογούλες, δε χανουμε τιποτα.

Αυτο δεν ειναι και σιγουρο...
Αν εχεις τα bitcoin σου σε πορτοφολι κινητου (online ή offline) τοτε μπορει και να τα χασεις. Η περισσοτερες εφαρμογες, ειδικα στο play store ειναι αμφιβολου ποιοτητας. Αν μαλιστα εχεις και rootαρισμενο το κινητο σου, προσεχε τι κατεβαζεις...!

Μπορει η εφαρμογη σαν εφαρμογη να ειναι πεντακαθαρη "τωρα" αλλα κανενας δε με διαβεβαιωνει εμενα οτι σε ενα μελοντικο update δε θα γινει κακοβουλη και σαν σκοπο απο τωρα εχει να μου κλεψει τα πολυτιμα btc μου...
Δεν εννοω τα bitcoin που θα βγαλω, αυτα θα ειναι ψιλουχα, αυτα που ηδη εχω στην κατοχη μου εννοω... Οποτε προσοχη!
The administrator has disabled public write access.

Δωρεάν Bitcoin από το κινητό 05 Oct 2015 12:26 #14

  • ermakos
  • ermakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 789
  • Thank you received: 180
  • Karma: 12 (1)
Προς το παρόν βλέπω οτι πάνε στο πορτοφόλι του xapo και εκεί φυσικά δεν εχω άλλα ούτε και στο κινητό. Βέβαια για να πείς οτι θα μπορέσεις να βγάλεις, πρέπει να παίζεις μέρα νύκατ τροχό! Το σύστημα ειναι λίγο πυραμίδα. Αν γράψεις και άλλους και παίζουν κι εκεινοι, τότε μαζεύεις έμμεσα btc. Λογικά κερδισμένος βγαίνει ο αρχικός εμπνευστής και φυσικά εχουν πλήθος διαφημίσεων αυτά τα παιχνιδάκια. Οπότε δε βλέπω μέλλον...
The administrator has disabled public write access.

Δωρεάν Bitcoin από το κινητό 05 Oct 2015 12:44 #15

Evangelos (evangeloslar) wrote:
ermakos wrote:
Ξεκίνησα να τις χρησιμοποιώ... (εβαλα και το κωδικό σου οπότε θα έχεις κι εσύ έμμεσο κέρδος!). Ας τις δοκιμάσουμε κι αυτές τις εφαρμογούλες, δε χανουμε τιποτα.

Αυτο δεν ειναι και σιγουρο...
Αν εχεις τα bitcoin σου σε πορτοφολι κινητου (online ή offline) τοτε μπορει και να τα χασεις. Η περισσοτερες εφαρμογες, ειδικα στο play store ειναι αμφιβολου ποιοτητας. Αν μαλιστα εχεις και rootαρισμενο το κινητο σου, προσεχε τι κατεβαζεις...!

Μπορει η εφαρμογη σαν εφαρμογη να ειναι πεντακαθαρη "τωρα" αλλα κανενας δε με διαβεβαιωνει εμενα οτι σε ενα μελοντικο update δε θα γινει κακοβουλη και σαν σκοπο απο τωρα εχει να μου κλεψει τα πολυτιμα btc μου...
Δεν εννοω τα bitcoin που θα βγαλω, αυτα θα ειναι ψιλουχα, αυτα που ηδη εχω στην κατοχη μου εννοω... Οποτε προσοχη!

Κάπως έτσι η άγνοια προκαλεί πανικό. Η εφαρμογή και να ήθελε, ΔΕΝ μπορεί να κλέψει τα bitcoins σου, στην εφαρμογή δίνεις την διεύθυνση του ηλεκτρονικού σου πορτοφολιού, σαν να δίνεις σε κάποιον τον αριθμό του τραπεζικού σου λογαριασμού (μπορει να βαλει λεφτά, αλλά δεν μπορει να τραβήξει). Για να σου έκλεβε τα bitcoin, θα έπρεπε να είχες δώσει τα στοιχεία εισόδου στο ηλεκτρονικό σου πορτοφόλι, κάτι που δεν κάνεις φυσικά.

Επιπλέον οι εφαρμογές που δημοσιεύονται στο Play, παίρνανε απο έλεγχο, δεν ειναι οτι να ναι (χωρίς να σημαίνει οτι υπάρχει 100% ασφάλεια).

Σχετικά με τα περι πυραμίδας που ανέφερε ο ermakos, δεν ισχύει, γιατι προμήθεια παίρνει μόνο αυτός που σε σύστησε, αν θελει καποιος να το πει πυραμίδα, τοτε ειναι μονοεπιπεδη πυραμίδα!
The administrator has disabled public write access.

Δωρεάν Bitcoin από το κινητό 05 Oct 2015 21:49 #16

  • y (t8)
  • y (t8)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 244
  • Thank you received: 78
  • Karma: 4
Πλάκα έχει :)
Βalance 64700
Last Edit: 05 Oct 2015 21:56 by y (t8).
The administrator has disabled public write access.

Δωρεάν Bitcoin από το κινητό 05 Oct 2015 22:07 #17

giorgos (georgios1978) wrote:
Evangelos (evangeloslar) wrote:
ermakos wrote:
Ξεκίνησα να τις χρησιμοποιώ... (εβαλα και το κωδικό σου οπότε θα έχεις κι εσύ έμμεσο κέρδος!). Ας τις δοκιμάσουμε κι αυτές τις εφαρμογούλες, δε χανουμε τιποτα.

Αυτο δεν ειναι και σιγουρο...
Αν εχεις τα bitcoin σου σε πορτοφολι κινητου (online ή offline) τοτε μπορει και να τα χασεις. Η περισσοτερες εφαρμογες, ειδικα στο play store ειναι αμφιβολου ποιοτητας. Αν μαλιστα εχεις και rootαρισμενο το κινητο σου, προσεχε τι κατεβαζεις...!

Μπορει η εφαρμογη σαν εφαρμογη να ειναι πεντακαθαρη "τωρα" αλλα κανενας δε με διαβεβαιωνει εμενα οτι σε ενα μελοντικο update δε θα γινει κακοβουλη και σαν σκοπο απο τωρα εχει να μου κλεψει τα πολυτιμα btc μου...
Δεν εννοω τα bitcoin που θα βγαλω, αυτα θα ειναι ψιλουχα, αυτα που ηδη εχω στην κατοχη μου εννοω... Οποτε προσοχη!

Κάπως έτσι η άγνοια προκαλεί πανικό. Η εφαρμογή και να ήθελε, ΔΕΝ μπορεί να κλέψει τα bitcoins σου, στην εφαρμογή δίνεις την διεύθυνση του ηλεκτρονικού σου πορτοφολιού, σαν να δίνεις σε κάποιον τον αριθμό του τραπεζικού σου λογαριασμού (μπορει να βαλει λεφτά, αλλά δεν μπορει να τραβήξει). Για να σου έκλεβε τα bitcoin, θα έπρεπε να είχες δώσει τα στοιχεία εισόδου στο ηλεκτρονικό σου πορτοφόλι, κάτι που δεν κάνεις φυσικά.

Επιπλέον οι εφαρμογές που δημοσιεύονται στο Play, παίρνανε απο έλεγχο, δεν ειναι οτι να ναι (χωρίς να σημαίνει οτι υπάρχει 100% ασφάλεια).

Καλα αυτο πες το στον χρηστη του bitcointalk που εχασε 1150btc και μην εισαι τοσο σιγουρος οτι μια "κακοβουλη" εφαρμογη ΔΕΝ μπορει να το κανει αυτο. (Διαβασε για rat και trojan)
Δεν ειναι θεμα αγνοιας. Ειμαι αρκετα διαβασμενος μπορω να πω στο θεμα bitcoin αλλα δε φτανει μονο αυτο, πρεπει να εισαι και λιγο καχυποπτος, ποτε δεν ξερεις απο που θα την πατησεις.

Την εφαρμογη δεν την ειδα ακομη, αλλα απο τη στιγμη που εχει διαφημησεις, λογικα τα ψιλα που περνεις, ειναι μερος των εσοδων που εχουν οι προγραμματιστες απο αυτες.
The administrator has disabled public write access.

Δωρεάν Bitcoin από το κινητό 05 Oct 2015 23:41 #18

  • y (t8)
  • y (t8)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 244
  • Thank you received: 78
  • Karma: 4
Evangelos (evangeloslar) wrote:
Την εφαρμογη δεν την ειδα ακομη, αλλα απο τη στιγμη που εχει διαφημησεις, λογικα τα ψιλα που περνεις, ειναι μερος των εσοδων που εχουν οι προγραμματιστες απο αυτες.

Λογικό δεν είναι αυτό; Από κάπου πρέπει να έχουν έσοδα για να δίνουν πίσω κάποια από αυτά! Λες να βρήκαμε τα κορόιδα να μας δίνουν τα BTC τους; :) Και δεν είναι από μόνο του αυτό κάτι κακό...
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: giorgos (georgios1978)
Time to create page: 0.068 seconds