Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1

TOPIC: Αγορα με bitcoin απο site εξωτερικου

Αγορα με bitcoin απο site εξωτερικου 16 Nov 2015 06:26 #1

Καθως τα capital controls ζουνε και βασιλευουν και δε θα απαλαγουμε συντομα απο αυτα, αποφασισα να κανω μια παραγγελια και πληρωμη μεσω bitcoin.

Επιλεγω τα προιοντα που θελω να παρω απο γερμανικο site (το γερμανικο site δεχεται bitcoin) παταω checkout και αφου συμπληρωσω τα στοιχεια μου και διευθυνση αποστολης, επιλεγω πληρωμη μεσω bitcoin (via bitpay)
Αμεσως το ποσο της παραγγελιας που εκανα μαζι με τα μεταφορικα, μετατρεπετε σε bitcoin και δημιουργειται στην οθονη μου ενα qr code. Εχω 10λεπτα να ολοκληρωσω την πληρωμη.

Ανοιγω την εφαρμογη πορτοφολιου που εχω στο smartphone bread wallet (εναλλακτικη εχω και την blockchain wallet) και σαρωνω τον κωδικο, αμεσως συμπληρωνεται αυτοματα η διευθυνση πληρωμης και το ποσο και παταω συνεχεια.

Τα καλα τις υποθεσης τωρα σε σχεση με εμβασμα:
1. Εστειλα 1500+ ευρω εν περιοδο CC που κανονικα ουτε 1ευρω δεν μπορουσα να στειλω.
2. Τα χρηματα πηγαν στο λεπτο απο Ελλαδα Γερμανια και οχι 3-4εργασιμες μερες
3. Δεν πληρωσα ουτε μισο ευρω νταβατζιλι σε καμια τραπεζα για τη μεταφορα
4. Δεν φανηκε ουτε θα φανει ποτε η αγορα και οσες και να κανω, δε χρειαζεται να δωσω λογαργασμο σε κανεναν.
The administrator has disabled public write access.

Αγορα με bitcoin απο site εξωτερικου 21 Nov 2015 23:28 #2

  • vag1129 (Akis Papas)
  • vag1129 (Akis Papas)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • frugallivingingreece
  • Posts: 373
  • Thank you received: 124
  • Karma: 9 (3)
καλό θα ήταν να υπάρχει μια λίστα σαν υπόμνημα, με δοκιμασμένα site που δέχονται bitcoin.
γέλα κι ο κόσμος θα γελάει μαζί σου. κλάψε και θα κλαις μόνος.
The administrator has disabled public write access.

Αγορα με bitcoin απο site εξωτερικου 10 Apr 2017 03:26 #3

Μια ενημερωμένη λίστα με καταστήματα που δέχονται bitcoin στην Ελλαδα ειναι εδω:

bitcointalk.org/index.php?topic=1097619.0
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.045 seconds