Welcome, Guest
Username: Password: Remember me

TOPIC: Φθηνά ακίνητα πάρε!

Φθηνά ακίνητα πάρε! 07 Sep 2018 05:26 #82

  • Stefan
  • Stefan's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 642
  • Thank you received: 189
  • Karma: -23
sosimple wrote:
Γραφω πουθενα αποδεδειγμένες σε εισαγωγικά που βάζεις, ή μήπως γράφω "ακούσα απο εδω και απο εκει". Γράφω τους γνωριζω πολυ, καλα. Τόσο καλα σαν να μιλαω για τον εαυτο μου συγκεκριμένα.. Ποιο συγκεκριμένος δε μπορώ να γινω. Δικαιώμα σου να μη πιστεύεις αλλα εξακολουθω να επιμένω στον ποιο έντονο τονο ότι αυτα που γραφω ειναι εντελώς σίγουρα.

Εγω τα εβαλα τα εισαγωγικα βρε φιλε, οχι εσυ. Όταν μεταφερουμε τα λογια καποιου καλο είναι να χρησιμοποιουμε εισαγωγικα.

Ώστε μου κανεις παρατηρηση που ειπα ότι "ακουσες απο δω κι από κει", στον εαυτο σου εκανες παρατηρηση που ειπες ότι "γραφω εκθεσεις ιδεων" και ότι "μιλαω για πραγματα που δε ξερω" ενω σου εξηγησα ότι εχω προσωπικη εμπειρια?

Δε ξερω τις συγκεκριμένες περιπτώσεις τω φιλων σου, αλλα αν νομιζεις ότι ένας που εχει πχ. στο λογ/σμο του 200,000€ μπορει να τα σηκωσει/μεταβιβασει ωστε να εμφανιστεί μετα απορος και ο δικαστης δε θα το ψαξει, εισαι γελασμένος. Εχουν οδηγιες να τα ψαχνουν αυτά, θα σε ρωτησει που τα πηγες και τι τα εκανες. Δε σου χαριζουν λεφτα ετσι απλα, μονο αν εισαι πραγματικα εισαι απορος(ή εστω αν μπορεις πειστικα να τους ξεγελασεις).
The administrator has disabled public write access.

Φθηνά ακίνητα πάρε! 08 Sep 2018 04:40 #83

  • Stefan
  • Stefan's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 642
  • Thank you received: 189
  • Karma: -23
Προχτες στην εκπομπη του γαλαζιου προπαγανδιστη Γιαννη Λοβερδου βγηκε μια φουκαριαρα και κλαιγοταν για τα σπιτια που νοικιαζει και δεν εισπραττει... και θυμηθηκα το θρεντ :laugh: Στο 35:10




"Exω τη καταρα να νοικιάζω κατι σπιτια...δε μου δινουνε λεφτα...το νερο δε το πληρωνουν...οποιος εχει σπιτια είναι καταραμενος...πεστε μου τι να κανω θα τρελαθω...καντε κατι και για μας"

Ποιος να το λεγε πριν από μερικα χρονια οτι οι μεγαλοϊδιοκτήτες θα κατέληγαν ετσι.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Φθηνά ακίνητα πάρε! 26 Sep 2018 11:05 #84

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • NOW ONLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13111
  • Thank you received: 1248
  • Karma: -29 (-1)
Ραγδαία αύξηση ενοικίων σε όλες τις περιοχές της Ελλάδας!

www.iefimerida.gr/news/446619/piran-foti...se-tis-times-pinakes
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
The administrator has disabled public write access.

Φθηνά ακίνητα πάρε! 26 Sep 2018 23:12 #85

  • Stefan
  • Stefan's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 642
  • Thank you received: 189
  • Karma: -23
Καράντη Μαρία (cross) wrote:
Ραγδαία αύξηση ενοικίων σε όλες τις περιοχές της Ελλάδας!

www.iefimerida.gr/news/446619/piran-foti...se-tis-times-pinakes

Eχω κατι μεταναστες, να στειλω? :laugh:
The administrator has disabled public write access.

Φθηνά ακίνητα πάρε! 04 Oct 2018 10:07 #86

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Καράντη Μαρία (cross)'s Avatar
  • NOW ONLINE
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Posts: 13111
  • Thank you received: 1248
  • Karma: -29 (-1)
Απόβαση Ισραηλινών αγοραστών για αγορές ακινήτων στη Θεσσαλονίκη!

www.newmoney.gr/business-stories/372341-...ita-sti-thessaloniki
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
The administrator has disabled public write access.

Φθηνά ακίνητα πάρε! 06 Oct 2018 17:26 #87

sosimple wrote:
Ποσο χρονων εισαι απο περιέργεια και γραφεις αυτα για τα δικαστήρια? Αυτο που περιγράφω το εχουν κανει παρα πολοι, το ξέρουν και οι πετρες. 3 σου λέω ξέρω μονο εγώ, το υπερηφάνευονται κιόλας οτι πηραν τσάμπα σπιτια.
Το δικαστήριο τι ακριβώς να εξετάσει? Τα χαρτιά κοιτάει αν δικαιούται να μπει στο νομο. Μπορεί να ξερει το δικαστήριο οτι ο αλλος παιρνει 1600ε μισθό αλλα του γράφουν 800 και η γυναίκα τα παίρνει μαυρα? Δεν είπα το καναν ολοι. Το καναν αυτοι που μπορούσαν. Ο. Αλλος δεν ειχε ουτε καταθέσεις (τα ειχε στο σπιτι) ουτε αλλα σπιτια (σε γονείς ακόμα), είχε ενα δάνειο μονο στεγαστικό και βγηκε ζευγάρι με παιδί με χαμηλο (ψευτικο).μισθο. Πληρουσε κανονικότατα το νομο και μπήκε.
Εσυ αν ήξερες οτι μένοντας άνεργος στα χαρτιά το δάνειο κοβοταν στο 1/10 δε θα το εκανες? Δεν φταίει ο κοσμος, οι κυβέρνησεις που βγαζουν "κοινωνικούς" πονοψυχους νόμους φταίνε σε χωρα που δεν ξερουν ουτε ποιοι δουλεύουν στο δημόσιο και τι κανει ο καθένας.
Σύμφωνοι κάποιοι (πολλοι) είχαν πραγματικη αναγκη. Το εκμεταλευτηκαν πολοι περισσότεροι όμως με αποτέλεσμα τελικα να πληρωσουν τη νυφη αλλοι που ειχαν μεγαλύτερη αναγκη. Κοινωνικοι νόμοι εφαρμόζονται σε σοβαρες χωρες όπου υπάρχει φορολογική και οχι μονο συνείδηση, και ειναι ολα τοσο οργανωμένα ωστε να ξερεις τι έχει ο καθενας.
Τι απο ολα αυτα ισχύει στην σημερινή Ελλάδα?

Χαιρεται. Με αναγκασατε να κανω λογαριασμο αποκλειστικα και μονο για να σας απαντησω προσωπικα και δημοσια. Διαβασα ολα σας τα σχολια με προσοχη, απο την αρχη εως το τελος. Ακουστε και τη δικη μου γνωμη. Η οικογενεια μου και εγω εχουμε ακινητα (27 στον αριθμο) στις καλυτερες γειτονιες της αττικης, και φυσικα δεν αναφερομαι σε σπιτακια για φοιτητες οπως διακατεχετε εσεις μα σε διαμερισματα και μονοκατοικες, και επειδη ειμαστε χρονια στο παιχνιδι σαφως και ξερω περισσοτερα απο εσας. Ακουστε με λοιπον. Οταν δεν εχετε γνωση για κατι, καλυτερα μην μιλατε καν. Σταματηστε δηλαδη να παραπληροφορειτε τους ανθρωπους οταν ΔΕΝ εχετε ιδεα απο τον αστικο κωδικα, τους κανονες δημοσιας ταξης και γενικως απεχετε απο το νομικο κομματι. Μπροστα σε αλλους ειστε ερασιτεχνης. Καλο βαψιμο λοιπον η με το αλλο παιζετε και νομιζετε πως δουλευετε τελος παντων, διοτι παραμενετε ερασιτεχνης
Last Edit: 06 Oct 2018 17:27 by MarfinJoomla (Joomla).
The administrator has disabled public write access.

Φθηνά ακίνητα πάρε! 07 Oct 2018 10:25 #88

  • sosimple
  • sosimple's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 626
  • Thank you received: 498
  • Karma: 56
MarfinJoomla (Joomla) wrote:
Χαιρεται. Με αναγκασατε να κανω λογαριασμο αποκλειστικα και μονο για να σας απαντησω προσωπικα και δημοσια. Διαβασα ολα σας τα σχολια με προσοχη, απο την αρχη εως το τελος. Ακουστε και τη δικη μου γνωμη. Η οικογενεια μου και εγω εχουμε ακινητα (27 στον αριθμο) στις καλυτερες γειτονιες της αττικης, και φυσικα δεν αναφερομαι σε σπιτακια για φοιτητες οπως διακατεχετε εσεις μα σε διαμερισματα και μονοκατοικες, και επειδη ειμαστε χρονια στο παιχνιδι σαφως και ξερω περισσοτερα απο εσας. Ακουστε με λοιπον. Οταν δεν εχετε γνωση για κατι, καλυτερα μην μιλατε καν. Σταματηστε δηλαδη να παραπληροφορειτε τους ανθρωπους οταν ΔΕΝ εχετε ιδεα απο τον αστικο κωδικα, τους κανονες δημοσιας ταξης και γενικως απεχετε απο το νομικο κομματι. Μπροστα σε αλλους ειστε ερασιτεχνης. Καλο βαψιμο λοιπον η με το αλλο παιζετε και νομιζετε πως δουλευετε τελος παντων, διοτι παραμενετε ερασιτεχνης
Αν έκανες λογαριασμό για να γράψεις αυτη τη χαζομάρα, δειχνει και το επίπεδο σου.
Είσαι εντελώς ειρωνικός χωρίς να προσφέρεις την παραμικρή πληροφορία. Ουτε που διαφωνείς γραφεις, απλά το παίζεις ξερόλας όταν ο ιδιος αναφέρεις οτι ασχολεισαι ΜΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ απο αυτο που γραφω. Το αντικείμενο που ο ιδιος γράφεις οτι ασχολείσαι (ακινητα στις καλύτερες γειτονιές τις Αττικής) δεν έχει ΟΥΔΕΜΙΑ σχεση με το δικο μου αντικείμενο αρα έχεις μαυρα μεσάνυχτα σε αυτα που γραφω ας ασχολείσαι και 100 χρονια.
Αυτο το προσβλητικό υφος ξερόλα μη το συνεχίζεις σε εμενα γιατί θα σου απαντήσω στον ίδιο και χειρότερο τονο. Ξέρω πάρα πολύ καλα τι γραφω, την ανύπαρξια νομικής προστασίας για μικρα ακινητα που νοικιαζονται 100-150€, σε ενοικιαστες ανεφ περιουσιακών στοιχείων κατα κανονα που ψαχνουν τετοια μικρα ακινητα, ωστε να μη επιτρέπω σε κανενα παπαρα σαν και σενα να ειρωνευεται οτι αναγκάζομαι να βαφω να συντηρώ κλπ για να βγαλω ενα ελάχιστο εισοδημα.
Στην περιοχή μου γνωρίζω άλλους 50 τουλάχιστον με τα ιδια και αναλογα προβλήματα. Αν εγραφα για το ενοικιαση στο μπεβερλι χιλς μεζονετων με 5000€ το μηνα ή στη Μύκονο ή στις καλυτερες γείτονες της Αθήνας όπως ακριβώς γράφεις θα έγραφα αλλα πράγματα να εισαι σίγουρος γιατι ειναι ΑΛΛΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ.
Τον καλο στον εγκεφάλο που έχεις να κανεις λογαριασμό για να ειρωνευτεις και να το παίξεις ξερολας, να μη σου πω που να τον βάλεις.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)
Time to create page: 0.070 seconds