Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Διαδικασία ανοίγματος λογαριασμού στο εξωτερικό, επιτόκια, κριτικές. Επιτόκια Βουλγαρίας

TOPIC: βουλγαρικές πινακίδες

βουλγαρικές πινακίδες 29 Jan 2013 14:30 #55

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Σωτήρης wrote:
Την κ@υλα του γκαζιού την πέρασα με μοτοσυκλέτες μέχρι τα 29 μου, οπότε τώρα θέλω πιό χαλαρούς ρυθμούς όταν οδηγάω.

Πες μας τί τσιγάρα καπνίζεις να σου φέρνουμε...
Και εγώ οδηγάω ήρεμα πλέον, αλλά δεν έχω πει "την πέρασα". Που και που μου λείπει το "νεύρο".
Το οποίο καλύπτεται από αυτό:

IMG_0057RR.JPG


Που έχει "μόνο" 170hp, αλλά καταλαβαίνεις.... (300+, 2,7/0-100, κλπ).

IMG_0067M.JPG


Όσο για τα τσιγάρα, θα ξοδευτείς. Έχω χρόνια που δεν καπνίζω τσιγάρα, αλλά πούρα.

Τελικά, συζητώντας αποκαλύπτονται διάφορα "κοινά".
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

βουλγαρικές πινακίδες 29 Jan 2013 19:53 #56

  • soto51
  • soto51's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 7024
  • Thank you received: 2270
  • Karma: 200 (94)
Σωτήρης wrote:
Δεν ξέρω την ιστορία που ανέφερες με τον Πάπα. Ενδιαφέρουσα περίπτωση...

www.theinsider.gr/index.php?option=com_c...d=70:cult&Itemid=104

news.pathfinder.gr/misc/746192.html
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
The administrator has disabled public write access.

βουλγαρικές πινακίδες 20 Aug 2013 12:22 #57

  • thanostol
  • thanostol's Avatar
  • OFFLINE
  • Fresh Boarder
  • Posts: 1
  • Karma: 0
Καλημερα παιδια, διαβασα ολοκληρη τη συζητηση σας περι του θεματος αλλα δεν βρηκα απαντηση σε κατι που εψαχνα.

Εχω μια S class με Σλοβακικες πινακιδες. Σπουδαζα σ αυτη τη χωρα και καταφερα και το πηρα νομιμα με τα ολα του.
Τωρα ειμαι Ελλαδα και μου το εχει ζητησει καποιος και θελει να του βαλει Βουλγαρικες.

Μηπως γνωριζετε τι διαδικασια πρεπει να ακολουθηθει? Πρεπει να ανεβει το αμαξι Σλοβακια να βγαλει προσωρινες και μετα να φυγει για Βουλγαρια?
Ισως το θελει για ανταλλακτικα και σκεφτομουν μηπως υπαρχει καποια αλλη διαδικασια (ισως μη νομιμη) ωστε να αποφυγουμε να ανεβω πανω και να κανω ολη αυτη τη διαδικασια.

Ευχαριστω.
The administrator has disabled public write access.

BOYΛΓΑΡΙΚΕΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 26 Aug 2013 10:48 #58

Έχει τελικά κανείς αλλάξει τις πινακίδες του? Ποιός είναι ο απλούστερος τρόπος? Υπάρχουν γραφεία που διεκπεραιώνουν την υπόθεση?
The administrator has disabled public write access.

BOYΛΓΑΡΙΚΕΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 26 Aug 2013 18:21 #59

Yannis wrote:
Έχει τελικά κανείς αλλάξει τις πινακίδες του? Ποιός είναι ο απλούστερος τρόπος? Υπάρχουν γραφεία που διεκπεραιώνουν την υπόθεση?
Εχω εγώ Οποιοσδήποτε μπορεί να αλλάξει σε βουλγαρικές πινακίδες από ελληνικές αρκεί να έχει μόνιμη κατοικία έστω με ενοίκιο στην BG η αλλαγή στοιχίζει 250 λέβα ανεξάρτητου κυβισμού Σε όλη την Ευρώπη είσαι νόμιμος έκτος από την Ελλάδα Για να το κυκλοφορήσεις στην GR νόμιμα πρέπει η να έχεις εταιρία η να εργάζεσαι στην BG σε αυτές τής περιπτώσεις έχεις άδεια παραμονής και ο μπάτσος με το ΣΔΟΕ δεν μπορούν νομικά να σου κάνουν τίποτα !Αν δεν έχεις άδεια παραμονής βουλγάρικη είναι μεγάλο το ρίσκο στην Ελλάδα κατάσχεση κλπ Υπάρχουν γραφεία που κάνουν αυτή την δουλειά δεν γνωρίζω αν είναι εντάξει.
The administrator has disabled public write access.

BOYΛΓΑΡΙΚΕΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 27 Aug 2013 11:55 #60

Άρα τζίφος....στην Ελλάδα όλα είναι εξαιρετικά δύσκολα. Μήπως πρέπει να τα ξεπουλήσουμε (κινητά και ακίνητα) και να φύγουμε?
The administrator has disabled public write access.

BOYΛΓΑΡΙΚΕΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 27 Aug 2013 19:03 #61

  • Observer
  • Observer's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 304
  • Thank you received: 40
  • Karma: 1
Τίποτα δεν είναι δύσκολο..

Αρκεί να είσαι φορολογικός κάτοικος κάποιας άλλης χώρας..

Για φορολογικούς κατοίκους Ελλάδας το πρόβλημα είναι υπαρκτό κ αποτελείτε με άμεση κατάσχεση του οχήματος και πληρωμή προστίμου στο ΣΔΟΕ..
The administrator has disabled public write access.

BOYΛΓΑΡΙΚΕΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 29 Aug 2013 14:20 #62

Observer wrote:
Τίποτα δεν είναι δύσκολο..

Αρκεί να είσαι φορολογικός κάτοικος κάποιας άλλης χώρας..

Για φορολογικούς κατοίκους Ελλάδας το πρόβλημα είναι υπαρκτό κ αποτελείτε με άμεση κατάσχεση του οχήματος και πληρωμή προστίμου στο ΣΔΟΕ..
Φίλε να είσαι καλά πήγα σήμερα και πήρα φορολογική ενημερότητα από την εφορία του Burgas BG για να την πάω στην εφορία GR και να διαγραφώ από φορολογικός κάτοικος Ελλάδος για να μην έχω το παραμικρό πρόβλημα με το ΣΔΟΕ για το αυτοκίνητο μου με BG πινακίδες.
The administrator has disabled public write access.

BOYΛΓΑΡΙΚΕΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 29 Aug 2013 16:38 #63

  • Observer
  • Observer's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 304
  • Thank you received: 40
  • Karma: 1
Και εγώ με BG κυκλοφορώ εντός κ εκτός Ελλάδας..

Βέβαια τα ίδια ισχύουν και για τα αμάξια με Γερμανικές πινακίδες..

Εκεί βέβαια τα τσακάλια του ΣΔΟΕ πιστεύουν πως οι Γερμανοί ξέρουν σε ποιον δίνουν πινακίδες και δεν τα ελέγχουν ιδιαίτερα..
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.064 seconds