Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Τράπεζες που ανοίγουν λογαριασμούς κατάθεσης χωρίς την ανάγκη φυσικής παρουσίας tsig.gr/foreign-bank-deposits/online

TOPIC: number26.de

number26.de 18 Nov 2016 14:13 #181

  • George (geo821)
  • George (geo821)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 963
  • Thank you received: 190
  • Karma: 19
takis (tkis) wrote:
Χθες, μετά από πολύμηνη αναμονή, άνοιξα λογαριασμό στην Ν26. Εντυπωσιακός τρόπος επιβεβαίωσης μέσω βιντεοκλήσης. Χρειάζονται διαβατήριο, δεν δέχονται την ελληνική ταυτότητα. Όλα καλά, σε μερικά λεπτά τελειώσαμε. Ούτε λογαριασμούς ΔΕΗ ούτε τίποτε βεβαιώσεις από τράπεζες στα αγγλικά δεν ζήτησαν, όπως θέλουν άλλες τράπεζες του εξωτερικού.
Το μόνο πρόβλημα όταν πήγα να κάνω έμβασμα από το ίντερνετ μπάνκινγκ της Πειραιώς, ενώ έβαλα κανονικά το ΙΒΑΝ της Ν26, μου έβγαλε μήνυμα ότι δεν έχω βάλει το ΙΒΑΝ και ότι ήθελε να με χρεώσει η Πειραιώς 9 ευρώ έξτρα.
Πήρα τηλέφωνο στην υποστήριξη της Πειραιώς και δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι. Έστειλα και μήνυμα στην Ν26, αλλά μάλλον θα πάρουν μέρες να απαντήσουν, καθώς φαίνεται ότι είναι φορτωμένοι με το άνοιγμα λογαριασμών τώρα.
Έχει στείλει κανείς άλλος από την Πειραιώς στην Ν26 με τα νέα ΙΒΑΝ με ή χωρίς το παραπάνω πρόβλημα;

Μου είχαν στείλει την προηγούμενη βδομάδα πως θα λάβω οδηγίες ανοίγματος λογαριασμού, αλλά τίποτα ακόμα...

Αυτό που λες είναι κάπως περίεργο και ακούγεται σοβαρό. Είναι σαν να μην αναγνωρίζεται ο κωδικός της N26!
The administrator has disabled public write access.

number26.de 20 Nov 2016 03:10 #182

  • ermakos
  • ermakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 789
  • Thank you received: 180
  • Karma: 12 (1)
Μηπως εγραψες κατι λαθος. Γιατι ο λογαριασμός ισχύει και ειναι σε άλλη τράπεζα. Απλά θα μεταφερθει στη n26 όταν λαβεις καρτα και την ενεργοποιήσεις. Εγω ακομα τη περιμένω. Αλλά εκανα και μια κατάθεση και μεταφορα και όλα καλα.
The administrator has disabled public write access.

number26.de 20 Nov 2016 05:48 #183

  • George (geo821)
  • George (geo821)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 963
  • Thank you received: 190
  • Karma: 19
ermakos wrote:
Μηπως εγραψες κατι λαθος. Γιατι ο λογαριασμός ισχύει και ειναι σε άλλη τράπεζα. Απλά θα μεταφερθει στη n26 όταν λαβεις καρτα και την ενεργοποιήσεις. Εγω ακομα τη περιμένω. Αλλά εκανα και μια κατάθεση και μεταφορα και όλα καλα.

Δεν ισχύει αυτό σε όσους κάνουν εγγραφή μέσα στο Νοέμβριο. Αυτοί δεν έχουν λογαριασμό στην Wirecard Bank αλλά απευθείας στην Ν26. Επομένως ισως κατι να μην δουλεύει σωστά ακόμα.

Takis, SWIFT της Ν26 σου έχουν δώσει;
The administrator has disabled public write access.

number26.de 20 Nov 2016 08:59 #184

ermakos, δεν έγραψα λάθος το ΙΒΑΝ, το έκανα αντιγραφή επικόλληση. Από ποιά τράπεζα έκανες μεταφορά; Έχεις το νέο ΙΒΑΝ;

George, το SWIFT ή BIC είναι NTSBDEB1XXX και την αναγνωρίζει την Ν26 η Πειραιώς.

Έκανα έμβασμα από Άλφα την Πέμπτη και δεν μου έφερε κάποια αντίρηση αλλά ακόμα δεν έχουν φτάσει στην Ν26.
Last Edit: 20 Nov 2016 09:07 by takis (tkis).
The administrator has disabled public write access.

number26.de 21 Nov 2016 02:55 #185

  • ermakos
  • ermakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 789
  • Thank you received: 180
  • Karma: 12 (1)
Δεν εχω νέο IBAN στο παλιό στέλνω BIC WIREDEMMXXX
Για να αλλάξεις IBAN πρεπει να παραλάβεις πρώτα τη χρεωστική. Οπότε μέχρι τότε δεν εχω κάνει αλλαγή.
Μήπως ακόμα δεν εχουν ενημερωθεί τα συστήματα των τραπεζών για την υπαρξη νέας τράπεζας.
Last Edit: 21 Nov 2016 02:56 by ermakos.
The administrator has disabled public write access.

number26.de 21 Nov 2016 14:20 #186

  • aceman
  • aceman's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 167
  • Thank you received: 36
  • Karma: 5
Sorry for the wait, but don’t worry!

Hey,

We contacted you earlier this month to announce that we’ve started inviting users from our waiting list to finally join N26 and create their bank accounts. We’re working through the list and inviting more people every day, but we’re very sorry that we haven’t gotten to you just yet.

With that said, you have no reason to worry. You’ll get the free N26 account and Mastercard that you originally signed up for as long as you complete your identity verification within 2 weeks after receiving your invite. There is no longer a fixed deadline of 30 November 2016, which we realize is fast approaching.

You can expect to receive your invitation within the next 3 weeks. And to reiterate: you’ll have 2 weeks after that to complete registration of your N26 account and waive the fee for the standard Mastercard.

We’re looking forward to welcoming you soon.

Your N26 Team

Το θέμα είναι ότι δε δέχονται ελληνική ταυτότητα. Διαβατήριο δεν έχω. Το καινούργιο δίπλωμα τους κάνει άραγε;
The administrator has disabled public write access.

number26.de 24 Nov 2016 12:29 #187

  • aceman
  • aceman's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 167
  • Thank you received: 36
  • Karma: 5
Μάγκες έφαγα μια μικρή φολίτσα για αρχή. Μου ήρθε το e-mail για άνοιγμα λογαριασμού. Τον άνοιξα, έβαλα όλα τα στοιχεία κομπλέ αλλά δε μπορώ να ξεκινήσω καν τη διαδικασία επιβεβαίωσης στοιχείων καθώς αναγνωρίζει ότι η συσκευή μου είναι root. Μόλις βρω χρόνο, θα ψαχτώ αν μπορώ να κάνω το κινητό να μη φαίνεται ότι είναι ρουτ αλλιώς δοκιμάζω από unroot κινητό φίλου.
The administrator has disabled public write access.

number26.de 24 Nov 2016 13:35 #188

Ήθελε διαβατήριο ή έγινε η δουλειά με την ταυτότητα. Τη αλλο χρειάστηκε για το άνοιγμα του λογαριασμού;
The administrator has disabled public write access.

number26.de 24 Nov 2016 14:27 #189

  • aceman
  • aceman's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 167
  • Thank you received: 36
  • Karma: 5
Ο λογαριασμός ανοίγει απλά με τα στοιχεία σου. Δεν έφθασα όπως είπα στο στάδιο της επιβεβαίωησς στοιχείων για να δω αν τους κάνει το καινούργιο δίπλωμα μιας και δεν έχω διαβατήριο.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.062 seconds