Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Τράπεζες που ανοίγουν λογαριασμούς κατάθεσης χωρίς την ανάγκη φυσικής παρουσίας tsig.gr/foreign-bank-deposits/online
  • Page:
  • 1

TOPIC: Με λογαριασμό σε τράπεζα Βg αν μπορείς να κάνεις αγορές ιντερνετ

Με λογαριασμό σε τράπεζα Βg αν μπορείς να κάνεις αγορές ιντερνετ 18 Apr 2016 21:04 #1

Μπορεί να μας διαφωτίσει καποιος αν εχεις λογαριασμό σε τραπεζα στην Βουλγαρία, μπορείς μετά (και πως) να κάνεις από Ελλάδα αγορές μέσω ιντερνετ?
Υ.Γ. Εχω λογαριασμό στην Fibank Bg.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ πολύ!
Last Edit: 18 Apr 2016 21:06 by Dinos Dimou (Dinaaras).
The administrator has disabled public write access.

Με λογαριασμό σε τράπεζα Βg αν μπορείς να κάνεις αγορές ιντερνετ 19 Apr 2016 04:24 #2

χρησιμοποιείς τη χρεωστική κάρτα που έχεις από την fibank.

μπορείς να κάνεις βέβαια και πληρωμές μέσω εμβασμάτων αλλά ο νορμαλ τρόπος είναι η χρεωστική
Last Edit: 19 Apr 2016 04:25 by Κώστας (sardanapalos).
The administrator has disabled public write access.

Με λογαριασμό σε τράπεζα Βg αν μπορείς να κάνεις αγορές ιντερνετ 19 Apr 2016 11:46 #3

Δεν έχω βγάλει χρεωστική και όταν είχα πάει μου έδωσαν ένα καρτονάκι με τα στοιχεία και τον ποσον κατάθεσης που έχω!
Επειτα νομίζω τα εμβάσματα γίνονται με ΙΒΑΝ, τον οποίο δεν γνωριζω παρά μονο τον αριθμό λογαριασμου.
Θα χρειαστεί να πάω ο ίδιος στην τράπεζα πάλι να ζητήσω ΙΒΑΝ και χρεωστική? Την δινουν αμέσως?
Last Edit: 19 Apr 2016 11:50 by Dinos Dimou (Dinaaras).
The administrator has disabled public write access.

Με λογαριασμό σε τράπεζα Βg αν μπορείς να κάνεις αγορές ιντερνετ 19 Apr 2016 13:49 #4

Μη μου πεις ότι άνοιξες λογαριασμό χωρίς να ζητήσεις ebanking και χρεωστική;

κάνεις αίτηση για χρεωστική και είναι έτοιμη πάνω κάτω σε 1 εβδομάδα.
το κακό είναι ότι δε τη στέλνουν ταχυδρομικώς ελλάδα οπότε πρέπει να πας να την πάρεις,
το καλό ότι την κρατάνε 2-3 μήνες μέχρι να την παραλάβεις (δε ξέρω η τράπεζα σου πόσο)

το IBAN το χρειάζεσαι για να σου βάζουν λεφτά.
υποθέτω το καρτελάκι που σου έδωσαν το αναγράφει.
αν όχι το καρτελάκι, η σύμβαση που υπέγραψες.

για να κάνεις πληρωμές μέσω εμβασμάτων, εννοούσα μέσω του ebanking, τo οποίο φαίνεται δεν έχεις.

οπότε κάνε μια αίτηση για χρεωστική και για κωδικούς ebanking να ελέγχεις τι γίνεται
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Με λογαριασμό σε τράπεζα Βg αν μπορείς να κάνεις αγορές ιντερνετ 19 Apr 2016 17:47 #5

  • Nozomi
  • Nozomi's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 281
  • Thank you received: 112
  • Karma: 13
Yπάρχει σήμερα Τράπεζα παγκοσμίως που ανοίγει λογαριασμό σε κάποιον χωρίς να του δώσει κωδικούς web banking και χρεωστική κάρτα ;

Νόμιζα πως θεωρούνταν αυτονόητα.
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross)

Με λογαριασμό σε τράπεζα Βg αν μπορείς να κάνεις αγορές ιντερνετ 19 Apr 2016 20:26 #6

Eυχαριστώ πολύ για τις απαντησεις σου!
Το θεμα ειναι ότι είχα εναν λογαριασμό σe μια τραπεζα που εκλεισε και μεταφερθηκε ο λογαριασμός στην Fbank. Οταν πήγα πριν μηνες ζητησα απτην Fibank κωδικους ιντερνετ και debit card αλλά η Βουλγαρα μου ειπε δεν γινεται αμέσως. Το μονο που έγινε ήταν η διαδικασία μεταφορας του λογαριασμου μου στην Fibank σαν να άνοιξα ενα νεο λογαριασμό. Τιποτα άλλο.
Για οτιδηποτε αλλο μου είπε να ξαναπάω ο ίδιος εκει.
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.070 seconds