Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Τράπεζες που ανοίγουν λογαριασμούς κατάθεσης χωρίς την ανάγκη φυσικής παρουσίας tsig.gr/foreign-bank-deposits/online
  • Page:
  • 1

TOPIC: VIVA WALLET

VIVA WALLET 30 Sep 2016 12:29 #1

  • fidelio
  • fidelio's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 56
  • Thank you received: 8
  • Karma: 1
Γεια σας,επειδη βλεπω πολλα παιδια να προβληματιζοντε που εχουν εγκλωβισμενα κεφαλαια στις συστημικες ελληνικες τραπεζες θα ηθελα να ρωτησω τι ισχυει με το ηλ.πορτοφολι viva wallet.
Οπως βλεπω ειναι αδειοδοτημενο απο την τραπεζα της Ελλαδος (ειναι online τραπεζα?)και εχει μέγιστο επιτρεπόμενο υπόλοιπο 50κ.
Σε περιπτωση στραβης (κουρεμα κλπ) υπαρχει κινδυνος για αυτα τα κεφαλαια?
The administrator has disabled public write access.

VIVA WALLET 30 Sep 2016 13:34 #2

  • ermakos
  • ermakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 789
  • Thank you received: 180
  • Karma: 12 (1)
Αν έχω καταλάβει καλά, iban δεν έχεις προσωπικό. Οπότε, ότι χρήματα καταθέτει κάποιος στο πορτοφόλι αυτό, πηγαίνουν σε ενα λογαριασμό κουβά της εταιρίας αυτής και χωρίζονται με τον αριθμό πελάτη. Αν γίνει κούρεμα στο λογαριασμό τους, τα χρήματα που θα έχεις στο πορτοφόλι σου δε θα έχουν αντίκρισμα. Αναφέρει κάτι διαφορετικό στους όρους για εγγύηση χρημάτων κλπ?
The administrator has disabled public write access.
The following user(s) said Thank You: Καράντη Μαρία (cross), fidelio

VIVA WALLET 30 Sep 2016 13:43 #3

  • fidelio
  • fidelio's Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 56
  • Thank you received: 8
  • Karma: 1
ermakos wrote:
Αν έχω καταλάβει καλά, iban δεν έχεις προσωπικό. Οπότε, ότι χρήματα καταθέτει κάποιος στο πορτοφόλι αυτό, πηγαίνουν σε ενα λογαριασμό κουβά της εταιρίας αυτής και χωρίζονται με τον αριθμό πελάτη. Αν γίνει κούρεμα στο λογαριασμό τους, τα χρήματα που θα έχεις στο πορτοφόλι σου δε θα έχουν αντίκρισμα. Αναφέρει κάτι διαφορετικό στους όρους για εγγύηση χρημάτων κλπ?

αρα εξαρταται που εχει η viva αυτον τον λογαριασμο "κουβα"για την τυχη των καταθεσεων.
The administrator has disabled public write access.

VIVA WALLET 30 Sep 2016 13:58 #4

  • ermakos
  • ermakos's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 789
  • Thank you received: 180
  • Karma: 12 (1)
Αυτό νομίζω εγώ, τώρα το τί γράφει στους όρους δε ξέρω και αν ειναι ασφαλισμένα κάπου. Παντως όλα αυτά τα σενάρια για κουρέματα ειναι πολύ "καταστροφικά". Δε ξέρω αν προστατεύονται κάποιοι λογαριασμοί, αλλά δε θέλω να πιστεύω οτι θα γίνει. Πχ θα κουρέψουνε το λογαριασμό εταιριών που πληρώνει υπαλλήλους? Της ΔΕΗ πχ που θα έχει καταθέσεις εκατομμυρίων ? Δε θέλω να γυρίσω πάλι στα περσινά σενάρια προ μνημονίου.
The administrator has disabled public write access.
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.060 seconds