Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
Τράπεζες που ανοίγουν λογαριασμούς κατάθεσης χωρίς την ανάγκη φυσικής παρουσίας tsig.gr/foreign-bank-deposits/online

TOPIC: Ανάκληση της άδειας λειτουργίας της Nemea Bank

Ανάκληση της άδειας λειτουργίας της Nemea Bank 27 Jan 2017 18:57 #10

  • kathrine
  • kathrine's Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1270
  • Thank you received: 527
  • Karma: 77
NEMEA= KAUPTHING !!!
FAA71D35-F9E3-43B0-A687-5FC3167C9329-3695-000001AB29537B0A_tmp.png


IMG_0790.JPG
Οι καιροί ου μενετοί...
Last Edit: 27 Jan 2017 19:01 by kathrine.
The administrator has disabled public write access.

Ανάκληση της άδειας λειτουργίας της Nemea Bank 28 Jan 2017 01:06 #11

  • PRS33 (PARIS33)
  • PRS33 (PARIS33)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 4891
  • Thank you received: 2044
  • Karma: -9
Ειναι πάντως Μέλος της Ενωσης Τραπεζών Μάλτας και Επίσημα καλύπτονται ΟΛΟΙ οι Λογαριασμοί απο την Εγγύηση Καταθέσεων.
www.maltabankers.org/listofmemberbanks?l=1

Πάντως ειχε ξανά προβλήματα σαν on line Bank και τότε ειχε επιβληθεί Capital Control στα 250 euros/Day.......και στα 2.500 euros μετά απο λίγους μήνες.

www.timesofmalta.com/articles/view/20170...-central-bank.637065

Στην Ελλάδα το Capital Control που τα παπαγαλάκια εβγαλαν οτι θα αυξηθεί κατά 300 euros /month και εχουμε Ανάληψη Καταθέσων στα 60 euros/Day.
Τα Resolution την εφαγαν αν και ειμαι της αποψης οτι "μπλέχτηκε" στα "μαύρα" που "ερχονται" απο τον Πόλεμο της Συρίας γιατί Πλυντήριο εχει γίνει η Ελλάδα και να θέλουν ΤΩΡΑ να μας στείλουν στον αγύριστο για Grexit θα ειναι σαν να "αυτοκτονούν".
Πάρα πολλά τα λεφτά Αρη απο τον Πόλεμο της Συρίας.
Thursday, April 28, 2016, 10:38

Nemea Bank client withdrawals limited to €250 per day

Δεν εχω χρήματα γιατί ημουν και ειμαι Asia for ever και κατά των Ενώσεων, αλεργικός στην Europa οπου θα "χωριστούμε" στην Γερμανική Ευρώπη τα Κράτη του Βορρά και την Βρετανική Ευρώπη αρχικά με διαφορετικά Νομίσματα αναφοράς οπως αλλο Ελλάδα -Κύπρος και αλλο Ιταλία- Ιισπανία -Πορτογαλία και επειτα "Ενωση" με την German Europa.
Αfghanistan -Pakistan.....δεν ειναι ασχημες Χώρες στον Κρατικό Τραπεζικό Τομέα.....και ποτέ δεν εχουν "ακουστεί".

www.dawn.com/news/1042453
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
The administrator has disabled public write access.

Ανάκληση της άδειας λειτουργίας της Nemea Bank 17 Feb 2017 19:04 #12

  • Tobi4 (tobi)
  • Tobi4 (tobi)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 54
  • Thank you received: 11
  • Karma: -3 (2)
Έστειλα μια επιστολή στην τράπεζα και ζητούσα βεβαίωση απόδοσης τόκων και κινήσεων λογαριασμού.
Μου απάντησαν ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα αποστολής καμίας βεβαίωσης! (πως σας φαίνεται αυτό?)
Και ότι θα πρέπει να τα τα τυπώσω απτό ίντερνετ!

Την επόμενη μέρα (εχθές) δοκίμασα να συνδεθώ στον λογαριασμό μου αλλά το σύστημα δεν λειτουργεί μέχρι και σήμερα.

Μπορεί κάποιος να μου πει σε περίπτωση που ανασταλεί η άδεια της τράπεζας (ουσιαστικά κλείσει) πως θα πάρουμε πίσω τα λεφτά μας?
Κατ' αρχάς πως θα αποδείξουμε το ύψος ων χρημάτων στον λογαριασμό μας, η εκτύπωση απτό ίντερνετ αρκεί? (αν ποτέ συνδεθώ...)
Υπάρχουν αρχεία για το ύψος των καταθέσεών έκτος τράπεζας, οι αρχές της MFSA έχουν γνώση?

Λείπαμε αλλά έχω την αίσθηση ότι πρόκειται για τεράστια απάτη...! (ελπίζω να βγω ψεύτης)
Last Edit: 17 Feb 2017 19:05 by Tobi4 (tobi).
The administrator has disabled public write access.

Ανάκληση της άδειας λειτουργίας της Nemea Bank 17 Feb 2017 19:09 #13

  • opensource
  • opensource's Avatar
  • OFFLINE
  • Gold Boarder
  • Posts: 254
  • Thank you received: 55
  • Karma: -11
Πάρτους τηλέφωνο και σήμερα και προσπάθησε να ενημερώσεις τον λογαριασμό ΙΒΑΝ αναφοράς
The administrator has disabled public write access.

Ανάκληση της άδειας λειτουργίας της Nemea Bank 18 Feb 2017 19:27 #14

  • George (geo821)
  • George (geo821)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 963
  • Thank you received: 190
  • Karma: 19
Antonio (tobi) wrote:
Έστειλα μια επιστολή στην τράπεζα και ζητούσα βεβαίωση απόδοσης τόκων και κινήσεων λογαριασμού.
Μου απάντησαν ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα αποστολής καμίας βεβαίωσης! (πως σας φαίνεται αυτό?)
Και ότι θα πρέπει να τα τα τυπώσω απτό ίντερνετ!

Την επόμενη μέρα (εχθές) δοκίμασα να συνδεθώ στον λογαριασμό μου αλλά το σύστημα δεν λειτουργεί μέχρι και σήμερα.

Μπορεί κάποιος να μου πει σε περίπτωση που ανασταλεί η άδεια της τράπεζας (ουσιαστικά κλείσει) πως θα πάρουμε πίσω τα λεφτά μας?
Κατ' αρχάς πως θα αποδείξουμε το ύψος ων χρημάτων στον λογαριασμό μας, η εκτύπωση απτό ίντερνετ αρκεί? (αν ποτέ συνδεθώ...)
Υπάρχουν αρχεία για το ύψος των καταθέσεών έκτος τράπεζας, οι αρχές της MFSA έχουν γνώση?

Λείπαμε αλλά έχω την αίσθηση ότι πρόκειται για τεράστια απάτη...! (ελπίζω να βγω ψεύτης)

Εθεσες πολυ σημαντικη και ουσιαστικη ερωτηση. Τυπικα αυτη τη δουλεια την εχει αναλαβει η PWC Μαλτας ως ορκοτοι ελεγκτες της τραπεζας που εχουν προσβαση σε καθε κινηση. Επομενως θεωρω απιθανο να μην δηλωσουν την πραγματικη εικονα. Επισης οπως και να χει τα αφεντικα της Νεμεα οτι ηταν να φανε το φαγανε (αν υποθεσουμε πως υπηρξε απατη και οχι κακοδιαχειριση), τωρα τις αποζημιωσεις θα τις δωσει το ταμειο και απλα θα ρευστοποιησει τα κεφαλαια της τραπεζας. Αρα δεν νομιζω πως οι ιδιοκτητες εχουν να χασουν ή να κερδισουν κατι στην παρουσα φαση.
The administrator has disabled public write access.

Ανάκληση της άδειας λειτουργίας της Nemea Bank 19 Feb 2017 06:35 #15

  • miou (ΜΑΝΘΟΣ)
  • miou (ΜΑΝΘΟΣ)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 804
  • Thank you received: 297
  • Karma: 50 (6)
Antonio (tobi) wrote:
Κατ' αρχάς πως θα αποδείξουμε το ύψος ων χρημάτων στον λογαριασμό μας, η εκτύπωση απτό ίντερνετ αρκεί? (αν ποτέ συνδεθώ...)
Υπάρχουν αρχεία για το ύψος των καταθέσεών έκτος τράπεζας, οι αρχές της MFSA έχουν γνώση?

Οι αρχές (Κεντρική τράπεζα και ταμεία ασφαλειας καταθέσεων) έχουν γνώση για το ακριβές ποσό του κάθε καταθέτη.
Το μεγάλο ποσοστό αυτών είναι σωστό.
Ομως σε ορισμένες περιπτώσεις συμβαίνουν και λάθη Γιαυτό θα δοθεί και η δυνατότητα έντστασης σε όσους διαφωνούν΄
Η ένσταση όμως πρέπει να συνοδεύεται από αποδεικτικά όπως εκτύπωση από το ίντερνετ που είναι επίσημη.
Αυτά σας τα λεω από την εμπειρία φίλου από την χρεοκωπία της ΚΤΒ
Φαντάζομαι ανάλογα θα πράξουν και εκεί :)
Καλά ξεμπερδέματα
«Ενισχύστε τις Ελβετικές καταθέσεις των Ελλήνων»
The administrator has disabled public write access.

Ανάκληση της άδειας λειτουργίας της Nemea Bank 20 Feb 2017 13:08 #16

  • Tobi4 (tobi)
  • Tobi4 (tobi)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Senior Boarder
  • Posts: 54
  • Thank you received: 11
  • Karma: -3 (2)
Καλημέρα σε όλους και ευχαριστώ σε όσους απάντησαν,

Σήμερα το πρωί συνδέθηκα κανονικά και κατά την εισαγωγή μου στο σύστημα μου ζήτησε να δηλώσω δευτερεύον αριθμό λογαριασμού (δήλωσα έναν στην Ελλάδα) λογικά δεν το γλυτώνει το ΤΕΚΕ της Μάλτας…

Αιτήθηκα και δημιουργία κατάστασης λογαριασμού μέσο site και μου εστάλη αμέσως.
Τώρα τι θα συμβεί στο μέλλον κανείς δεν ξέρει…!
Last Edit: 20 Feb 2017 13:08 by Tobi4 (tobi).
The administrator has disabled public write access.

Ανάκληση της άδειας λειτουργίας της Nemea Bank 21 Apr 2017 13:11 #17

Έγιναν οι αποζημιώσεις από το ΤΕΚΕ της Μάλτας, για όποιον ενδιαφέρεται, με πληρωμή όλων των τόκων μέχρι 30/4/2017, χωρίς πρόβλημα για εμένα τουλάχιστον.
The administrator has disabled public write access.

Ανάκληση της άδειας λειτουργίας της Nemea Bank 21 Apr 2017 14:50 #18

  • gus (gus326)
  • gus (gus326)'s Avatar
  • OFFLINE
  • Platinum Boarder
  • Posts: 1784
  • Thank you received: 695
  • Karma: 36
Όντως και σε εμένα μου έστειλαν δυο φορές mail για το λογαριασμό που θέλω νσ μου καταθέσουν τα χρήματα. Η όλη διαδικασι μου φάνηκε πολυ άρπα κόλλα αφού δε ζήτησαν καμια επιβεβαίωση. Βέβαια το ποσο ήταν ασήμαντο <200. Είχα εξαφανιστεί έγκαιρα.
The administrator has disabled public write access.
Time to create page: 0.072 seconds