Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

Δημοσκόπηση: Σε πιθανές εκλογές τον Φεβρουάριο του 2017 θα ψηφίζατε κάποιο κόμμα ή θα απέχατε;

Θα ψήφιζα κάποιο κόμμα 20 69%
Θα έριχνα λευκό ή άκυρο 1 3.4%
Θα απείχα 6 20.7%
Δεν έχω αποφασίσει 2 6.9%
Συνολικός αριθμός των ψηφοφόρων: 29 Δείτε περισσότερα
Μόνο οι εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να συμμετάσχουν σε αυτή τη δημοσκόπηση

ΘΕΜΑ: Εκλογές Φεβρουάριος 2017 ?

Εκλογές Φεβρουάριος 2017 ? 05 Δεκ 2016 23:30 #37

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
Megs έγραψε:
George (geo821) έγραψε:
Megs έγραψε:
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) έγραψε:
maria (mb361) έγραψε:
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) έγραψε:
... θα πρέπει να περάσουμε όλοι οι έλληνες ψηφοφόροι κ απο έναν ψυχίατρο(μη έλληνα) για εξέταση..

Εγω παντως δεν πρόκειται να ψηφισω κανεναν._

Μία απο τις τιμωρίες που δεν ασχολείσαι με την πολιτική είναι πγς καταλήγεις να σε κυβερνούν άνθρωποι κατώτεροί σου.
Το είχε αναφέρει ο Πλάτων, νομίζω.
Γνώμη μου;
Πήγαινε να ψηφίσεις τον υποψήφιο που νομίζεις πως είναι ο λιγότερο μαλάκας..
Πήγαινε όμως.
Μην αφήνεις άλλους να αποφασίζουν για σένα.

Συμφωνω κ επαυξανω.
Το μη χειρον βελτιστον ,καλωςβη κακως.
Η αποχη ειναι αβουλία.

Ναι ενω η συμμετοχη σου νομιζεις πως εχει καποιο value? Ολα τριγυρω αλλαζουνε κι ολα τα ιδια μενουν. Οποιος και να βγει, μηδεν στο πηλικο. Εδω ειμαστε να το ξαναδουμε οπως τοσες και τοσες φορες στο παρελθον !!

Συνηθιζω να ασκω καθε δικαιωμα που μου δινει το πολιτευμα μας...οσο λεγεται δημοκρατια ακομα τουλαχιστον..!
Αν εσυ δεν θες οκ...δικαιωμα σου.

just my 2 cents.

Κατ' αρχας για ποια δημοκρατια μιλαμε ? Γιατι ξερεις και η καθε δημοκρατια (εν προκειμενω η Ελληνικη) εχει συνιστώσες και ενδογενή ποιοτικα χαρακτηριστικα...

...Μιλας λοιπον για την ''Δημοκρατια των προσωπικων συμφεροντων'' των Δημοσιων Υπαλληλων και των συνταξιούχων ? 'η μηπως αυτην των Ελλήνων Βολευτων ?



"Δεν υφίσταται εδώ κράτος σύμφωνα με τα δυτικά πρότυπα. Αντ' αυτού υπάρχει μια χαλαρή ιεραρχία ατομιστών πολιτικών, μερικών χειρότερων από άλλους, που είναι τόσο απασχολημένοι με τον ατομικό τους αγώνα για εξουσία που δεν έχουν το χρόνο, αν υποθέταμε ότι είχαν την ικανότητα, να αναπτύξουν μια οικονομική πολιτική".

Όσο μπορούσα να διακρίνω, η ελληνική κυβέρνηση δεν είχε κατ' ουσίαν άλλη πολιτική εκτός από το να εκλιπαρεί για ξένη βοήθεια, ώστε να διατηρήσει την εξουσία, απαριθμώντας θορυβωδώς τις θυσίες της Ελλάδας κατά τον πόλεμο [...]. Στόχος της, κατά την προσωπική μου κρίση, είναι να χρησιμοποιήσει την ξένη βοήθεια ως μέσο για τη διαιώνιση των προνομίων μιας μικρής κλίκας από τραπεζίτες και εμπόρους, που αποτελούν την αόρατη εξουσία στην Ελλάδα [...]

Η αντίδραση στην ομιλία του προέδρου Τρούμαν, στις 12 Μαρτίου, με την οποία έκανε έκκληση για βοήθεια προς την Ελλάδα, είναι χαρακτηριστική. [...] η άμεση συνέπεια της εγγύησης για αμερικανική βοήθεια ήταν όχι να παρακινηθεί η κυβέρνηση να επεκτείνει τις προσπάθειές της, αλλά να εισπράξει το ευχάριστο αίσθημα ότι είχε απαλλαγή από οποιαδήποτε υποχρέωση να κάνει οτιδήποτε. Έτσι, λοιπόν ανακήρυξε δημόσια αργία - ο κόσμος χόρευε στους δρόμους. [...]

Επίσης πίσω από την κυβέρνηση υπάρχει μια μικρή εμπορική και τραπεζική κλίκα, της οποίας ηγείται ο Πεσμαζόγλου, διοικητής της Εθνικής Τράπεζας της Ελλάδος, που είναι πανούργος και αποτελεσματικός παίκτης. Αυτή η κλίκα είναι αποφασισμένη, πάνω απ' όλα, να προστατεύσει τα οικονομικά της προνόμια, όποιο κι αν είναι το κόστος σε ότι αφορά την οικονομική υγεία της χώρας. [...]


www.logiastarata.gr/2014/10/blog-post_865.html



Ευχαριστω, αλλα δεν θα συμμετάσχω στο παραπανω συνεχιζομενο καραγκιοζιλικι που το λετε ''εκλογες''.
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Τελευταία διόρθωση: 06 Δεκ 2016 00:41 από maria (mb361).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εκλογές Φεβρουάριος 2017 ? 06 Δεκ 2016 14:39 #38

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
Επιεικώς, εκτός ... θέματος....
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εκλογές Φεβρουάριος 2017 ? 06 Δεκ 2016 14:54 #39

  • Megs
  • Το Άβαταρ του/της Megs
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 89
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 28
  • Κάρμα: 4
maria (mb361) έγραψε:
Megs έγραψε:
George (geo821) έγραψε:
Megs έγραψε:
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) έγραψε:
maria (mb361) έγραψε:
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos) έγραψε:
... θα πρέπει να περάσουμε όλοι οι έλληνες ψηφοφόροι κ απο έναν ψυχίατρο(μη έλληνα) για εξέταση..

Εγω παντως δεν πρόκειται να ψηφισω κανεναν._

Μία απο τις τιμωρίες που δεν ασχολείσαι με την πολιτική είναι πγς καταλήγεις να σε κυβερνούν άνθρωποι κατώτεροί σου.
Το είχε αναφέρει ο Πλάτων, νομίζω.
Γνώμη μου;
Πήγαινε να ψηφίσεις τον υποψήφιο που νομίζεις πως είναι ο λιγότερο μαλάκας..
Πήγαινε όμως.
Μην αφήνεις άλλους να αποφασίζουν για σένα.

Συμφωνω κ επαυξανω.
Το μη χειρον βελτιστον ,καλωςβη κακως.
Η αποχη ειναι αβουλία.

Ναι ενω η συμμετοχη σου νομιζεις πως εχει καποιο value? Ολα τριγυρω αλλαζουνε κι ολα τα ιδια μενουν. Οποιος και να βγει, μηδεν στο πηλικο. Εδω ειμαστε να το ξαναδουμε οπως τοσες και τοσες φορες στο παρελθον !!

Συνηθιζω να ασκω καθε δικαιωμα που μου δινει το πολιτευμα μας...οσο λεγεται δημοκρατια ακομα τουλαχιστον..!
Αν εσυ δεν θες οκ...δικαιωμα σου.

just my 2 cents.

Κατ' αρχας για ποια δημοκρατια μιλαμε ? Γιατι ξερεις και η καθε δημοκρατια (εν προκειμενω η Ελληνικη) εχει συνιστώσες και ενδογενή ποιοτικα χαρακτηριστικα...

...Μιλας λοιπον για την ''Δημοκρατια των προσωπικων συμφεροντων'' των Δημοσιων Υπαλληλων και των συνταξιούχων ? 'η μηπως αυτην των Ελλήνων Βολευτων ?



"Δεν υφίσταται εδώ κράτος σύμφωνα με τα δυτικά πρότυπα. Αντ' αυτού υπάρχει μια χαλαρή ιεραρχία ατομιστών πολιτικών, μερικών χειρότερων από άλλους, που είναι τόσο απασχολημένοι με τον ατομικό τους αγώνα για εξουσία που δεν έχουν το χρόνο, αν υποθέταμε ότι είχαν την ικανότητα, να αναπτύξουν μια οικονομική πολιτική".

Όσο μπορούσα να διακρίνω, η ελληνική κυβέρνηση δεν είχε κατ' ουσίαν άλλη πολιτική εκτός από το να εκλιπαρεί για ξένη βοήθεια, ώστε να διατηρήσει την εξουσία, απαριθμώντας θορυβωδώς τις θυσίες της Ελλάδας κατά τον πόλεμο [...]. Στόχος της, κατά την προσωπική μου κρίση, είναι να χρησιμοποιήσει την ξένη βοήθεια ως μέσο για τη διαιώνιση των προνομίων μιας μικρής κλίκας από τραπεζίτες και εμπόρους, που αποτελούν την αόρατη εξουσία στην Ελλάδα [...]

Η αντίδραση στην ομιλία του προέδρου Τρούμαν, στις 12 Μαρτίου, με την οποία έκανε έκκληση για βοήθεια προς την Ελλάδα, είναι χαρακτηριστική. [...] η άμεση συνέπεια της εγγύησης για αμερικανική βοήθεια ήταν όχι να παρακινηθεί η κυβέρνηση να επεκτείνει τις προσπάθειές της, αλλά να εισπράξει το ευχάριστο αίσθημα ότι είχε απαλλαγή από οποιαδήποτε υποχρέωση να κάνει οτιδήποτε. Έτσι, λοιπόν ανακήρυξε δημόσια αργία - ο κόσμος χόρευε στους δρόμους. [...]

Επίσης πίσω από την κυβέρνηση υπάρχει μια μικρή εμπορική και τραπεζική κλίκα, της οποίας ηγείται ο Πεσμαζόγλου, διοικητής της Εθνικής Τράπεζας της Ελλάδος, που είναι πανούργος και αποτελεσματικός παίκτης. Αυτή η κλίκα είναι αποφασισμένη, πάνω απ' όλα, να προστατεύσει τα οικονομικά της προνόμια, όποιο κι αν είναι το κόστος σε ότι αφορά την οικονομική υγεία της χώρας. [...]


www.logiastarata.gr/2014/10/blog-post_865.html



Ευχαριστω, αλλα δεν θα συμμετάσχω στο παραπανω συνεχιζομενο καραγκιοζιλικι που το λετε ''εκλογες''.

γιατι το πλατιαζεις το θεμα..?
εγω μιλησα μονο για το οτι ασκω το εκλογικο μου δικαιωμα...τωρα αν λεγεται δημοκρατια η οχι αυτο που εχουμε...αλλο θεμα!
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εκλογές Φεβρουάριος 2017 ? 06 Δεκ 2016 16:04 #40

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
Megs έγραψε:
γιατι το πλατιαζεις το θεμα..?
εγω μιλησα μονο για το οτι ασκω το εκλογικο μου δικαιωμα...τωρα αν λεγεται δημοκρατια η οχι αυτο που εχουμε...αλλο θεμα!

Δεν θα έπρεπε να σου κάνει εντύπωση αυτό. Είναι πολύ συνηθισμένο εδώ μέσα, άλλα να γράφεις και για άλλα να σου απαντούν και το χειρότερο απ' όλα να νομίζουν ότι είναι και εντός ... θέματος.
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εκλογές Φεβρουάριος 2017 ? 06 Δεκ 2016 17:25 #41

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
batista έγραψε:
Megs έγραψε:
γιατι το πλατιαζεις το θεμα..?
εγω μιλησα μονο για το οτι ασκω το εκλογικο μου δικαιωμα...τωρα αν λεγεται δημοκρατια η οχι αυτο που εχουμε...αλλο θεμα!

Δεν θα έπρεπε να σου κάνει εντύπωση αυτό. Είναι πολύ συνηθισμένο εδώ μέσα, άλλα να γράφεις και για άλλα να σου απαντούν και το χειρότερο απ' όλα να νομίζουν ότι είναι και εντός ... θέματος.

Πεσμου ευθεως, ''εξυπνακια'', ποια είναι η ''δημοκρατια'' στην Ελλαδα και ποιων συμφεροντα φτιαχτηκε να εξυπηρετεί.

Γιατι το αποφευγεις ?
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Τελευταία διόρθωση: 06 Δεκ 2016 19:38 από maria (mb361).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εκλογές Φεβρουάριος 2017 ? 06 Δεκ 2016 21:03 #42

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
maria (mb361) έγραψε:
batista έγραψε:
Megs έγραψε:
γιατι το πλατιαζεις το θεμα..?
εγω μιλησα μονο για το οτι ασκω το εκλογικο μου δικαιωμα...τωρα αν λεγεται δημοκρατια η οχι αυτο που εχουμε...αλλο θεμα!

Δεν θα έπρεπε να σου κάνει εντύπωση αυτό. Είναι πολύ συνηθισμένο εδώ μέσα, άλλα να γράφεις και για άλλα να σου απαντούν και το χειρότερο απ' όλα να νομίζουν ότι είναι και εντός ... θέματος.

Πεσμου ευθεως, ''εξυπνακια'', ποια είναι η ''δημοκρατια'' στην Ελλαδα και ποιων συμφεροντα φτιαχτηκε να εξυπηρετεί.

Γιατι το αποφευγεις ?


Κοίτα να σου πω ... "εξυπνούλα".
Και αυτή η ερώτηση που κάνεις εντάσσεται στο "άλλα διαβάζω, άλλα καταλαβαίνω και για άλλα απαντάω" και γενικά στο "ότι θυμάμαι ... χαίρομαι".
Τις απόψεις μου έπρεπε να τις ξέρεις μετά από τόσα χρόνια και δεν θα έπρεπε να με ρωτάς. Τα κακώς κείμενα της χώρας, των θεσμών της και την ποιότητα της Δημοκρατίας, τα έχω στηλιτεύσει άπειρες φορές. Αυτό όμως δεν έχει καμία σχέση με την διάθεση (και την υποχρέωση κατ' εμέ) οποιουδήποτε να ασκήσει τα όποια δικαιώματά του προσφέρει αυτή η προβληματική (παγκοσμίως) δημοκρατία. Αν έχεις να προτείνεις κάτι άλλο ή ακόμα καλύτερα να μας εξηγήσεις το τι θα προσέφεραν (σε καθαρά πρακτικό επίπεδο) αυτά που προτείνεις, να μας το πεις να το μάθουμε.
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εκλογές Φεβρουάριος 2017 ? 06 Δεκ 2016 21:56 #43

  • maria (mb361)
  • Το Άβαταρ του/της maria (mb361)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 5234
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1688
  • Κάρμα: 35 (-37)
batista έγραψε:
maria (mb361) έγραψε:
batista έγραψε:
Megs έγραψε:
γιατι το πλατιαζεις το θεμα..?
εγω μιλησα μονο για το οτι ασκω το εκλογικο μου δικαιωμα...τωρα αν λεγεται δημοκρατια η οχι αυτο που εχουμε...αλλο θεμα!

Δεν θα έπρεπε να σου κάνει εντύπωση αυτό. Είναι πολύ συνηθισμένο εδώ μέσα, άλλα να γράφεις και για άλλα να σου απαντούν και το χειρότερο απ' όλα να νομίζουν ότι είναι και εντός ... θέματος.

Πεσμου ευθεως, ''εξυπνακια'', ποια είναι η ''δημοκρατια'' στην Ελλαδα και ποιων συμφεροντα φτιαχτηκε να εξυπηρετεί.

Γιατι το αποφευγεις ?


Κοίτα να σου πω ... "εξυπνούλα".
Και αυτή η ερώτηση που κάνεις εντάσσεται στο "άλλα διαβάζω, άλλα καταλαβαίνω και για άλλα απαντάω" και γενικά στο "ότι θυμάμαι ... χαίρομαι".
Τις απόψεις μου έπρεπε να τις ξέρεις μετά από τόσα χρόνια και δεν θα έπρεπε να με ρωτάς. Τα κακώς κείμενα της χώρας, των θεσμών της και την ποιότητα της Δημοκρατίας, τα έχω στηλιτεύσει άπειρες φορές. Αυτό όμως δεν έχει καμία σχέση με την διάθεση (και την υποχρέωση κατ' εμέ) οποιουδήποτε να ασκήσει τα όποια δικαιώματά του προσφέρει αυτή η προβληματική (παγκοσμίως) δημοκρατία. Αν έχεις να προτείνεις κάτι άλλο ή ακόμα καλύτερα να μας εξηγήσεις το τι θα προσέφεραν (σε καθαρά πρακτικό επίπεδο) αυτά που προτείνεις, να μας το πεις να το μάθουμε.

Oτι ειχα να πω το ειπα ''εξυπνουλη''. Το γεγονός και μονο ότι συστηματικα αποφευγεις να μας πεις ποιων συμφεροντα φτιαχτηκε να εξυπηρετεί η Ελληνικη ''Δημοκρατια'' , αποκαλυπτει και την ταυτοτητα σου και τον ρολο σου εδώ μεσα.
...when the going gets tough, the tough gets going !!!

When the situation gets critical, those who aren't weak-willed, work harder and never give up.
Τελευταία διόρθωση: 06 Δεκ 2016 22:02 από maria (mb361).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εκλογές Φεβρουάριος 2017 ? 06 Δεκ 2016 23:03 #44

  • batista
  • Το Άβαταρ του/της batista
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7139
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2173
  • Κάρμα: -23 (4)
maria (mb361) έγραψε:
batista έγραψε:
maria (mb361) έγραψε:
batista έγραψε:
Megs έγραψε:
γιατι το πλατιαζεις το θεμα..?
εγω μιλησα μονο για το οτι ασκω το εκλογικο μου δικαιωμα...τωρα αν λεγεται δημοκρατια η οχι αυτο που εχουμε...αλλο θεμα!

Δεν θα έπρεπε να σου κάνει εντύπωση αυτό. Είναι πολύ συνηθισμένο εδώ μέσα, άλλα να γράφεις και για άλλα να σου απαντούν και το χειρότερο απ' όλα να νομίζουν ότι είναι και εντός ... θέματος.

Πεσμου ευθεως, ''εξυπνακια'', ποια είναι η ''δημοκρατια'' στην Ελλαδα και ποιων συμφεροντα φτιαχτηκε να εξυπηρετεί.

Γιατι το αποφευγεις ?


Κοίτα να σου πω ... "εξυπνούλα".
Και αυτή η ερώτηση που κάνεις εντάσσεται στο "άλλα διαβάζω, άλλα καταλαβαίνω και για άλλα απαντάω" και γενικά στο "ότι θυμάμαι ... χαίρομαι".
Τις απόψεις μου έπρεπε να τις ξέρεις μετά από τόσα χρόνια και δεν θα έπρεπε να με ρωτάς. Τα κακώς κείμενα της χώρας, των θεσμών της και την ποιότητα της Δημοκρατίας, τα έχω στηλιτεύσει άπειρες φορές. Αυτό όμως δεν έχει καμία σχέση με την διάθεση (και την υποχρέωση κατ' εμέ) οποιουδήποτε να ασκήσει τα όποια δικαιώματά του προσφέρει αυτή η προβληματική (παγκοσμίως) δημοκρατία. Αν έχεις να προτείνεις κάτι άλλο ή ακόμα καλύτερα να μας εξηγήσεις το τι θα προσέφεραν (σε καθαρά πρακτικό επίπεδο) αυτά που προτείνεις, να μας το πεις να το μάθουμε.

Oτι ειχα να πω το ειπα ''εξυπνουλη''. Το γεγονός και μονο ότι συστηματικα αποφευγεις να μας πεις ποιων συμφεροντα φτιαχτηκε να εξυπηρετεί η Ελληνικη ''Δημοκρατια'' , αποκαλυπτει και την ταυτοτητα σου και τον ρολο σου εδώ μεσα.


Δεν φταίω εγώ που συνεχίζεις να μην διαβάζεις (ή αγνοείς) αυτά που σου γράφουν. Θα πρέπει, επιτέλους, να το κοιτάξεις αυτό.
Αλλιώς θα συνεχίσεις να κενολογείς ... "εντυπωσιακά" και ... "όλο ... νόημα", διαστρεβλώνοντας, την ίδια στιγμή, ότι σου γράφουν οι άλλοι, μήπως βρεις (όπως νομίζεις τουλάχιστον) κάτι, άσχετο με αυτά που γράφουν, για να τους προσάψεις.
Μην ανησυχείς όμως. Παίζει πολύ αυτό το ... βολικό bug, εδώ μέσα. Μέσω αυτού άλλωστε του bug, εγώ ... έγινα ... φιλο-ΣΥΡΙΖΑΙΟΣ :woohoo: , troll της ... Κουμουνδούρου :woohoo: , παράσιτο ... ΔΥ :woohoo: και διάφορα άλλα, αφήνοντας τα άλλα, τα αισχρά (σε προσωπικό επίπεδο) τα οποία ξέρεις που τα έχω ... γραμμένα.

Όσο για την ... ταυτότητά μου και τον ... ρόλο μου εδώ μέσα, περιμένω τις ... αποκαλύψεις σου :whistle:, όπως φυσικά και για όλους τους υπόλοιπους που σου γράφουν τα ίδια ακριβώς πράγματα.
Όταν θα τις διαβάσω (σιγά μην τις γράψεις), θα σου πω και εγώ μια κουβεντούλα για τον δικό σου ... ρόλο.
Όσο για την ... ταυτότητά σου δεν έχω να να σου πω κάτι. Ρώτα όμως τον φίλο σου τον sonik που ξέρει να ... googλάρει καλά (όπως είχε γράψει) και τα έχει ανακαλύψει όλα (απλά είχε την ... ευγένεια :whistle: να ... αντισταθεί στην πρόκληση και να μην τα ... μοιραστεί μαζί μας).
Μέτρον άριστον
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Εκλογές Φεβρουάριος 2017 ? 07 Δεκ 2016 01:33 #45

  • PRS33 (PARIS33)
  • Το Άβαταρ του/της PRS33 (PARIS33)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 4891
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2044
  • Κάρμα: -9
Η «νέα» Νέα Συμφωνία προβλέπει άλλα «νέα» νέα μέτρα ύψους 8,5 δις euros για τα επόμενα 6 χρόνια και για δέκα (10) χρόνια συνολικά 60 δις euros.
Η άτυπη Συγκυβέρνηση ΣΥ.ΡΙΖ.Α και «νέας» Νέα Δημοκρατίας κάποτε θα πρέπει να σταματήσει.



Δεν είναι Νέα Δημοκρατία αλλά «παρακλάδι» του ΣΥ.ΡΙΖ.Α ενώ η μελλοντική Διακυβέρνηση που η «νέα» Νέα Δημοκρατία θα κάνει είναι ότι θα Κυβερνήσει ……απλά όπως «αντιπολιτεύτηκε».
Μην "ξεχνάμε" και τις "διαρροές" Mr Velkouleskou Mr Thomsen! :P :silly:

wikileaks.org/imf-internal-20160319/

Εγώ ανησυχώ με τις νέες δηλώσεις της Βρετανίδας Πρωθυπουργού ότι το Brexit που επίσημα το Άρθρο 50 για Έξοδο Χώρας από την Ευρωζώνη ενεργοποιείτε τον Μάρτιο 2017 η οποία δήλωσε :
“Actually,we want a red, white and blue Brexit: that is the right Brexit for the UK, the right deal for the UK.”.
www.bbc.com/news/38223990



Επίσης στο εξωτερικό στην πανέμορφη Thailand που πάω ειχα δεί εναν Ελληνα μελλοντολόγο (μου ειχε πεί πολλά τα προηγούμενα χρόνια και ειχαν "βγεί" και προσωπικά) και φέτος που ημουν μου ειχε πεί χαρακτηριστικά:
Την Αμερική θα την εχουν στριμώξει τόσο πολλύ που θα σκάσει απο την ασφυξία να πάρει αέρα και "κάτι αλλα" και διαβάζω στο pentapostagma οτι ο Mr Soros δήλωσε:
Τζορτζ Σόρος : Η Αμερική πέθανε ζήτω η Κίνα –Νέα παγκόσμια τάξη πραγμάτων με ηγέτες τους Κινέζους

πηγή: www.pentapostagma.gr/2016/12/%cf%84%ce%b...a.html#ixzz4S5sdTL7Y
EINSTEIN : Aν κάποιος σου προτείνει κάτι τσάμπα ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΙΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ!!!
Να θυμάσαι όταν σου τάζουν «ελευθερία» σημαίνει ότι την εχεις ηδη χάσει!!!
Τελευταία διόρθωση: 07 Δεκ 2016 01:53 από PRS33 (PARIS33).
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.100 δευτερόλεπτα