Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι

ΘΕΜΑ: Δέκα σημεία για τον πολιτικό φορέα «Σχέδιο Β» παρουσίασε ο Αλ.Αλαβάνος

Re: Δέκα σημεία για τον πολιτικό φορέα «Σχέδιο Β» παρουσίασε ο Αλ.Αλαβάνος 12 Απρ 2013 20:40 #46

  • Optimus (optimus)
  • Το Άβαταρ του/της Optimus (optimus)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 588
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 61
  • Κάρμα: -3 (-86)
soto51, Λες συνέχεια για τον makper που είπε να τυπώσουμε χρήμα, και δεν λες για σένα που είχες πει παλιά "οτι μπορούμε να ορίσουμε ισοτημία" :laugh: σε ένα εδεχόμενο νέο νόμισμα. π.χ. 1 Νεα Δραχμή = 100 ευρώ.

Για να μην πω για το δικό σου σχέδιο κινητηκότητας Δ.Υ., πυροσβεύστες μετάταξη στην ΕΥΔΑΠ και υπάλληλοι της ΔΕΗ να γίνονται συντηρητές αεροσκαφών :laugh: :laugh:

Έγραψες τόσα πολλά για αναδιάρθωση του κράτους 1 σελίδα πιο πίσω, αν τα διαβάσει κάποιος υπουργός και σε καλέσει για αναδιάρθρωση του Κράτους να αρχίσω να φοβάμαι; :unsure:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Δέκα σημεία για τον πολιτικό φορέα «Σχέδιο Β» παρουσίασε ο Αλ.Αλαβάνος 12 Απρ 2013 22:44 #47

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
Optimus έγραψε:
soto51, Λες συνέχεια για τον makper που είπε να τυπώσουμε χρήμα, και δεν λες για σένα που είχες πει παλιά "οτι μπορούμε να ορίσουμε ισοτημία" :laugh: σε ένα εδεχόμενο νέο νόμισμα. π.χ. 1 Νεα Δραχμή = 100 ευρώ.

Για να μην πω για το δικό σου σχέδιο κινητηκότητας Δ.Υ., πυροσβεύστες μετάταξη στην ΕΥΔΑΠ και υπάλληλοι της ΔΕΗ να γίνονται συντηρητές αεροσκαφών :laugh: :laugh:

Έγραψες τόσα πολλά για αναδιάρθωση του κράτους 1 σελίδα πιο πίσω, αν τα διαβάσει κάποιος υπουργός και σε καλέσει για αναδιάρθρωση του Κράτους να αρχίσω να φοβάμαι; :unsure:
Optimus, μάλλον δεν καταλαβαίνεις τι διαβάζεις.
Τα "πολλά" που λες δεν είναι δικά μου.
Είναι copy-paste από το κείμενο του Αλαβάνου (και το έγραψα ότι αυτό είναι).
Δε φταίω εγώ αν δεν διαβάζεις τι έχω γράψει.

Και για όσα έχω γράψει στο παρελθόν, επειδή είναι πολλά, αν θες σε παρακαλώ πες μου:
Που και πότε το έγραψα, και σε τι διαφωνείς.

Το που και πότε στη μορφή:
[Δέκα σημεία για τον πολιτικό φορέα «Σχέδιο Β» παρουσίασε ο Αλ.Αλαβάνος - από Optimus - 12 Απρ 2013 -19:40] που είναι ο αντίστοιχος προσδιορισμός για το δικό σου, παραπάνω ποστ.

Γενικώς, σε ότι έχω πει δεν έχω κάνει λάθος - χωρίς να το αποκλείω κι όλας.
Δεν καταλαβαίνω σε τι διαφωνείς (έστω και σ' αυτά τα παραπάνω που έγραψες εδώ), αν δεν ΠΕΙΣ τη διαφωνία σου.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Τελευταία διόρθωση: 12 Απρ 2013 22:45 από soto51.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Δέκα σημεία για τον πολιτικό φορέα «Σχέδιο Β» παρουσίασε ο Αλ.Αλαβάνος 12 Απρ 2013 23:52 #48

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
soto51 ειλικρινά δεν μπορώ να διαβάσω όλα αυτά που έχεις γράψει. Και είναι πολλά και βαριέμαι και ξέρω από πριν τι θα διαβάσω. Μόνο και μόνο ότι είχες υποστηρίξει προεκλογικά τον απατεώνα τον Τζήμερο και τα άλλα τα αρπακολατζίδικα οχήματα "Δημιουργία Ξανά", "Δράση", "νεοφιλελεύθεροι for dumies" είναι αρκετά. Πιστεύω πως τα έγραψες αυτά γιατί κάπου είδες τον εαυτό σου μέσα σε αυτό που περιέγραψα. Νομίζω ότι έχεις αρχίσει και αγχώνεσαι, και άλλοι εδώ μέσα, μήπως πείσω και τίποτε άλλους στην όλη εικόνα που σχηματίζεται. Δεν εννοώ εσένα, μην το πάρεις προσωπικά, εννοώ τους "αγανακτισμένους δουλευταράδες", τους ανώνυμους λιβελογράφους του Ελληνικού ίντερνετ. Βρείτε τους Δ.Υ, ξετρυπώστε τους από τα λαγούμια τους και περιποιηθείτε τους καλά. Το νέο κυνήγι μαγισσών για να μην βλέπουν ποιοι μας κλέβουν τα λεφτά από την τσέπη.
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Δέκα σημεία για τον πολιτικό φορέα «Σχέδιο Β» παρουσίασε ο Αλ.Αλαβάνος 12 Απρ 2013 23:57 #49

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
makper έγραψε:
δεν μπορώ να διαβάσω όλα αυτά που έχεις γράψει
Κρίμα, εσύ χάνεις.
Απορώ πάντως αν δεν μπορείς να διαβάσεις τα δικά μου, πως μπορείς και διαβάζεις του Αλαβάνου.

Τουλάχιστον εγώ λέω κάτι συγκεκριμένο.

Όσο για τις υπόλοιπες ταμπέλες που μου βάζεις, στο γράφω και μέσα. Και λίγες είναι.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Δέκα σημεία για τον πολιτικό φορέα «Σχέδιο Β» παρουσίασε ο Αλ.Αλαβάνος 12 Απρ 2013 23:58 #50

  • El_Malak
  • Το Άβαταρ του/της El_Malak
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 910
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 373
  • Κάρμα: 33 (2)
Η διαλεκτική προσέγγιση ενδέχεται να έχει συγκεκριμένα (και πιθανόν, ήδη εξαντλημένα) όρια.

Σε ποιο επίπεδο μπορεί άραγε να γίνει συζήτηση όταν η μια πλευρά έχει άμεσα ή έμμεσα επενδεδυμένα συμφέροντα στον ισόβιο παρασιτισμό και η άλλη πλευρά βαρέθηκε / αδυνατεί να πληρώνει το υπερπληθυσμένο κηφηναριό;



Είναι σαν να εξετάζουμε τη δυνατότητα του σκύλου να συζητήσει με τα τσιμπούρια του, διερευνώντας και πάνω σε ποια βάση θα γίνει η συζήτηση αυτή...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": soto51, Βαγγέλης (Samsung)

Δέκα σημεία για τον πολιτικό φορέα «Σχέδιο Β» παρουσίασε ο Αλ.Αλαβάνος 13 Απρ 2013 09:28 #51

  • kostasgl
  • Το Άβαταρ του/της kostasgl
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 611
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 54
  • Κάρμα: 2 (9)
Ωραίος !!! (σπάνια βάζω θαυμαστικά, αλλά εδώ χρειάζεται)

Με τρεις φράσεις, ο El_Malak περιέγραψε το νόημα της υπόθεσης και το μόνο μένει είναι το κλείδωμα του τόπικ. :laugh:
Συνημμένα:
Δεν υπάρχει τίποτα πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
(Αριστοτέλης)
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Ο Τσιγκούνης (T$ig), makper

Δέκα σημεία για τον πολιτικό φορέα «Σχέδιο Β» παρουσίασε ο Αλ.Αλαβάνος 13 Απρ 2013 18:18 #52

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
kostasgl έγραψε:
το μόνο μένει είναι το κλείδωμα του τόπικ.
Κλείδωμα, γιατί?
Εγώ περιμένω ακόμα αντίλογο
(τα γραφόμενα του makper βεβαίως δεν τα θεωρώ "αντίλογο").

Δεν με πειράζει η ανταλλαγή απόψεων με ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ.

Ακόμα και με τσιμπούρια.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Re: Δέκα σημεία για τον πολιτικό φορέα «Σχέδιο Β» παρουσίασε ο Αλ.Αλαβάνος 13 Απρ 2013 19:26 #53

  • makper
  • Το Άβαταρ του/της makper
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Αποκλεισμένος
  • Δημοσιεύσεις: 1747
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 202
  • Κάρμα: -8 (-195)
Soto51, τα γραφομενα του makper ως τώρα ηταν απαντηση αποκλειστικά στα σχολια του el_ malak και του vacondios, εκτός απο αυτά που αναφέρθηκαν απευθειας για σενα. Μολις βρω τον χρονο να διαβασω αυτα που εγραψες θα σου απαντησω αναλυτικα. Θα σε παρακαλεσω μονο να σταματησεις να γραφεις υποτιμητικα για τους 600Κ συμπολιτες σου αν θελεις να σε παιρνουν και αυτοι στα σοβαρα.

-Αν και δεν ειμαι Δ.Υ εχω στενα μου προσωπα που εργαζονται εκει, και η ολη αυτη τακτικη σας με προσβαλει. Μπορεις φυσικα να θεωρήσεις οτι και εγω ειμαι Δ.Υ αν αυτό σε διευκολύνει. Εγινα κατανοητος;

-Soto51, σε αυτό που επαναλαμβάνεις κάθε λίγο και λιγάκι, το 25% του προϋπολογισμού για δαπάνες, μήπως σου βρίσκεται εύκαιρο, πόσο % είναι ο κοινοτικός μέσος όρος; Γα να δούμε πόσα ξοδεύει η Ε.Ε που θέλουμε να είμαστε μέσα σε αυτήν. Θα μου πεις αυτοί δεν είναι χρεοκοπημένοι. Θα σου απαντήσω πες μου εσύ πρώτα, γιατί βαριέμαι να ψάξω, και μετά θα σου πω γιατί χρεοκοπήσαμε, και ποιος μας κρατάει τεχνητά εκτός αγορών.
Αν δεν το έχετε καταλάβει ακόμα, η σελίδα αυτή διαβάζει τα προσωπικά σας μυνήματα.
Τελευταία διόρθωση: 13 Απρ 2013 19:58 από makper.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Δέκα σημεία για τον πολιτικό φορέα «Σχέδιο Β» παρουσίασε ο Αλ.Αλαβάνος 14 Απρ 2013 00:57 #54

  • XxSMIL3xX
  • Το Άβαταρ του/της XxSMIL3xX
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Gold Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 266
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 10
  • Κάρμα: 0 (-28)
ελλαδα 22,3% ΔΥ 160 του αεπ χρεος
αμερικη 16% ΔΥ +100 του αεπ χρεος
σουηδια 33.87% ΔΥ 38.4 του αεπ χρεος....



δεν χρειαζεται και πολυ για να καταλαβουμε τι λενε οι αριθμοι ετσι?

επισης ετσι για να εχουμε μια πιο σφαιρικη αποψη για τους ΔΥ...

Σύμφωνα με τη Διεθνή Οργάνωση Εργασίας (στοιχεία διαφορετικών ετών ανά χώρα, από το 2006 ως το 2009), η Ελλάδα αναλογικά έχει περισσότερους εργαζομένους σε κρατικούς φορείς από: το Λουξεμβούργο με 11%, την Πορτογαλία, με 13%, τη Γερμανία και την Ιταλία με 14%, την Ισπανία και την Ελβετία με 15%, την Αυστραλία και τις ΗΠΑ με 16%, την Κύπρο και την Ιρλανδία με 18%, τον Καναδά και το Ηνωμένο Βασίλειο με 20%, ίσους με τη Σλοβακία, και λιγότερους από: την Εσθονία με 24%, τη Φινλανδία με 26%, την Ολλανδία με 27%, τη Σλοβενία με 28%, τη Γαλλία με 29%, τη Μάλτα και το Βέλγιο με 31%, τη Δανία με 32%, τη Νορβηγία και τη Σουηδία με 34%.


και ενα πινακακι εδω

κοιταξτε να δειτε τωρα...
οι 3 χωρες με τους περισσοτερους ΔΥ ειναι η σουηδια,η δανια και η φιλανδια...


το μοναδικο συμπερασμα λοιπον που βγαινει αρεσει δεν αρεσει στα γαλαζια παιδια και παραπαιδια της πολιτικης ανοιξης ντυμενα με μανδυα νεας δημοκρατιας με ολιγον απο λαος του καρατζαφερη και κατι πατριωτικα μετωπα και δικτυα 21 του φαυλου...(ξεχασα και του αβραμαπουλου) + τις 2 νεες συνιστωσες (κουρελης-μπατσοκ) ειναι οτι το δημοσιο κρατος φερνει ευημερια στον λαο...αρκει να λειτουργει αξιοκρατικα και οχι ρουσφετολογικα οπως το καταντησαν εδω τα 2 κομματα της διαφθορας και της μιζας...


SIEMENS και ξερο ψωμι...


χμμμ για να μην το ξεχασω...
οι 10 πιο "ευτυχισμενες" χωρες...

1. Νορβηγία
2. Δανία
3. Σουηδία
4. Αυστραλία
5. Νέα Ζηλανδία
6. Καναδάς
7. Φιλανδία
8. Ολλανδία
9. Ελβετία
10. Ιρλανδία

η πηγη εδω
Τελευταία διόρθωση: 14 Απρ 2013 01:13 από XxSMIL3xX.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.077 δευτερόλεπτα