Γεια χαρά, Επισκέπτης
Όνομα χρήστη: Κωδικός: Να με θυμάσαι
Διαδικασία ανοίγματος λογαριασμού στο εξωτερικό, επιτόκια, φορολογία τόκων καταθέσεων εξωτερικού, επαναπατρισμός.

ΘΕΜΑ: ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ ΑΠ ΕΞΩ-ΕΠΙΛΟΓΕΣ

ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ ΑΠ ΕΞΩ-ΕΠΙΛΟΓΕΣ 18 Μαϊ 2016 14:21 #10

  • Καράντη Μαρία (cross)
  • Το Άβαταρ του/της Καράντη Μαρία (cross)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • "χωρίς εμού ου δύνασθε ποιείν ουδέν" Ιωάννην 15:5
  • Δημοσιεύσεις: 13132
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 1249
  • Κάρμα: -29 (-1)
Διάλεξε μία από τις Τράπεζες που καταγράφονται πιο κάτω, και στείλε τα λεφτά στον εκεί λογαριασμό σου.
Απέφυγε την Ελλάδα, όπως ο κατάδικος τον Σοβιετικό Κομμουνιστή βασανιστή του!





tsig.gr/lang-el/forum/online-banks/19949...B5%CE%B6%CE%B5%CF%82
Σταυρός ο φύλαξ πάσης της Οικουμένης,
Σταυρός η ωραιότης της Εκκλησίας,
Σταυρός βασιλέων το κραταίωμα,
Σταυρός πιστών το στήριγμα,
Σταυρός Αγγέλων η δόξα και...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": soto51

ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ ΑΠ ΕΞΩ-ΕΠΙΛΟΓΕΣ 18 Μαϊ 2016 14:55 #11

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
ermakos έγραψε:
Αν τα στείλεις απο Τουρκία Ελλάδα, τότε αυτό το κεφάλαιο ειναι ελεύθερο! Ετσι μπορεις να το στείλεις και απο Ελλάδα χωρίς περιορισμό σε άλλη τράπεζα εξωτεριικού (number26, Κυπρου, να ανοιξεις σε Ολλανδία κλπ)
Ρε ερμάκος, δεν το περίμενα από σένα αυτό.
Ποιος το λέει αυτό που έγραψες?
Και πόσο τον πιστεύεις?
Και τι σε κάνει να τον πιστεύεις?

Και για να γίνω πιο σαφής:
Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι ΟΣΟ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ, δε θα γίνει μια "αλλαγή" των ισχυόντων, και ο φίλος μας θα μείνει στον άσσο?
Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι δεν θα γραφτεί σε κάποια "λιστα", και μια μέρα θα τον φωνάξει κάποια "αρχή" του τόπου μας και θα τον αρχίσει στις ερωτήσεις?

Είναι για να μπλέκει ο άνθρωπος (που φαίνεται να μην τα κατέχε αυτά) με τέτοιες ιστορίες?
Γιατί? Έχει κανένα λόγο?
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ ΑΠ ΕΞΩ-ΕΠΙΛΟΓΕΣ 18 Μαϊ 2016 16:16 #12

  • ermakos
  • Το Άβαταρ του/της ermakos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 789
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 180
  • Κάρμα: 12 (1)
Απλά εφόσων ειναι νόμιμα λεω πάντα και δε θελει να τα κρύψει. Εμενα πχ μου στείλανε ενα μικρό ποσό Ελλάδα και ρώτησα τη τραπεζα και μου είπε οτι ειναι ελεύθερο κεφαλαιο και μπορώ να το στείλω πάλι εξω.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ ΑΠ ΕΞΩ-ΕΠΙΛΟΓΕΣ 18 Μαϊ 2016 17:39 #13

  • soto51
  • Το Άβαταρ του/της soto51
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 7024
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 2270
  • Κάρμα: 200 (94)
ermakos έγραψε:
Απλά εφόσων ειναι νόμιμα λεω πάντα και δε θελει να τα κρύψει. Εμενα πχ μου στείλανε ενα μικρό ποσό Ελλάδα και ρώτησα τη τραπεζα και μου είπε οτι ειναι ελεύθερο κεφαλαιο και μπορώ να το στείλω πάλι εξω.
Το ξέρω ότι αυτό ισχύει ΣΗΜΕΡΑ.
Ξέρεις εσύ ότι θα ισχύει ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ?
Αυτό εννοώ.
Μήπως προειδοποίησαν (πέρσι), όταν σε μια νύχτα είπαν: "Μόνο 60 ευρώ ο καθένας, παιδιά!" ???

Αυτές οι δουλειές μόνο έτσι γίνονται. Κάνουν ό,τι πρέπει για να σε πιάσουν στον ύπνο. Γιατί αν δεν σε πιάσουν, δεν έχει καμία αξία το "μέτρο", άσε που θα φέρει και τα αντίθετα αποτελέσματα απ' αυτά που επιδιώκουν.
ΜΑΚΡΥΑ ΑΠ' ΤΙΣ ΤΡΑΠΕΖΕΣ.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ ΑΠ ΕΞΩ-ΕΠΙΛΟΓΕΣ 18 Μαϊ 2016 18:45 #14

  • takis (ptasos1)
  • Το Άβαταρ του/της takis (ptasos1)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 37
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: 1
πολύτιμες οι συμβουλές σας παιδιά, ευχαριστω!

σκεφτομαι να κινηθώ προς ziraat bank μεριά, καθώς έχω ανοίξει εδώ και ένα χρόνο εναν καταθετικο λογαριασμό στο εδώ υποκατάστημα της στην Ερμού. Ίσως αν πάω και τους μιλήσω να μπορέσω να ανοίξω και έναν στο παράρτημα της Γερμανίας και να τα στείλω εκεί. Δε θέλω ούτε κατα διάνοια να περάσουν από εδώ τα χρήματα
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Καράντη Μαρία (cross)

ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ ΑΠ ΕΞΩ-ΕΠΙΛΟΓΕΣ 20 Μαϊ 2016 12:21 #15

  • takis (ptasos1)
  • Το Άβαταρ του/της takis (ptasos1)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 37
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: 1
takis (ptasos1) έγραψε:
πολύτιμες οι συμβουλές σας παιδιά, ευχαριστω!

σκεφτομαι να κινηθώ προς ziraat bank μεριά, καθώς έχω ανοίξει εδώ και ένα χρόνο εναν καταθετικο λογαριασμό στο εδώ υποκατάστημα της στην Ερμού. Ίσως αν πάω και τους μιλήσω να μπορέσω να ανοίξω και έναν στο παράρτημα της Γερμανίας και να τα στείλω εκεί. Δε θέλω ούτε κατα διάνοια να περάσουν από εδώ τα χρήματα

'η μήπως καλύτερα να πάω απ ευθείας στην HSBC εδώ και να ζητήσω να μου ανοίξουν λογαριασμό στην Αγγλία.. :dry:
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ ΑΠ ΕΞΩ-ΕΠΙΛΟΓΕΣ 20 Μαϊ 2016 13:09 #16

  • Filoxrimatos
  • Το Άβαταρ του/της Filoxrimatos
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Platinum Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 882
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 294
  • Κάρμα: 18 (-1)
takis (ptasos1) έγραψε:
takis (ptasos1) έγραψε:
πολύτιμες οι συμβουλές σας παιδιά, ευχαριστω!

σκεφτομαι να κινηθώ προς ziraat bank μεριά, καθώς έχω ανοίξει εδώ και ένα χρόνο εναν καταθετικο λογαριασμό στο εδώ υποκατάστημα της στην Ερμού. Ίσως αν πάω και τους μιλήσω να μπορέσω να ανοίξω και έναν στο παράρτημα της Γερμανίας και να τα στείλω εκεί. Δε θέλω ούτε κατα διάνοια να περάσουν από εδώ τα χρήματα

'η μήπως καλύτερα να πάω απ ευθείας στην HSBC εδώ και να ζητήσω να μου ανοίξουν λογαριασμό στην Αγγλία.. :dry:

Μπορείς να το δοκιμάσεις, αλλά τουλάχιστον παλιότερα αν δεν κατέθετες 50.000€ για ένα εξάμηνο εδώ δεν σου άνοιγαν έξω. Κι αυτό με δυσκολία.
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ ΑΠ ΕΞΩ-ΕΠΙΛΟΓΕΣ 26 Μαϊ 2016 04:01 #17

Είχα την ίδια ακριβώς περίπτωση με σένα. Πρίν δυό χρόνια πουλήσαμε (μετά από τα διακστήρια που έγιναν) ένα ακίνητο στην Πόλη. Τα χρήματα που έγραφε το συμβόλαιο (τα νόμιμα ) τα καταθέσαμε σε λογαριασμό εκεί (HSBC). Χρειάζονται τα νόμιμα χαρτιά. Διαφορετικά λογαριασμός δεν ανοίγει. Μέσω e-banking χειριζόμαστε τα χρήματα όπως θέλουμε. Έχοντας λογαριασμό στην ίδια τράπεζα εδώ (HSBC) 'εχεις αρκετά πλεονεκτήματα. Μπορώ να σου πώ πολλές λεπτομέρειες άν σε ενδιαφέρει. Απόλυτη ασφάλεια υπάρχει εκεί (στην Τουρκία) να μην ανησυχείς. Αν θές λεπτομέρειες, στείλε email...
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΑ ΑΠ ΕΞΩ-ΕΠΙΛΟΓΕΣ 26 Μαϊ 2016 18:01 #18

  • takis (ptasos1)
  • Το Άβαταρ του/της takis (ptasos1)
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Junior Boarder
  • Δημοσιεύσεις: 37
  • Ληφθείσες Ευχαριστίες 4
  • Κάρμα: 1
Βασίλης (vaspin) έγραψε:
Είχα την ίδια ακριβώς περίπτωση με σένα. Πρίν δυό χρόνια πουλήσαμε (μετά από τα διακστήρια που έγιναν) ένα ακίνητο στην Πόλη. Τα χρήματα που έγραφε το συμβόλαιο (τα νόμιμα ) τα καταθέσαμε σε λογαριασμό εκεί (HSBC). Χρειάζονται τα νόμιμα χαρτιά. Διαφορετικά λογαριασμός δεν ανοίγει. Μέσω e-banking χειριζόμαστε τα χρήματα όπως θέλουμε. Έχοντας λογαριασμό στην ίδια τράπεζα εδώ (HSBC) 'εχεις αρκετά πλεονεκτήματα. Μπορώ να σου πώ πολλές λεπτομέρειες άν σε ενδιαφέρει. Απόλυτη ασφάλεια υπάρχει εκεί (στην Τουρκία) να μην ανησυχείς. Αν θές λεπτομέρειες, στείλε email...

Το θέμα είναι πώς τον ανοιγεις εκεί τον λογαριασμό και με ποιές προυποθέσεις..Πρέπει να δηλώσεις κάποια μόνιμη κατοικία εκεί¨; πρέπει να πας ο ίδιος στην εκεί τράπεζα, ή μπορεί να γίνει και από εδώ..μπορεί να ανοιχτεί ο λογαριασμός εκ των προτέρων ή πρέπει να έχεις τα χρήματα πρώτα για να στον ανοίξουν και πόσα θα είναι αυτά;
Τελευταία διόρθωση: 26 Μαϊ 2016 18:03 από Ο Τσιγκούνης (T$ig). Αιτία: quote
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.
Συντονιστές: ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (kampos)
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα